Vtěřina věčnosti

Moderátor: Michal Čagánek

Re: Vtěřina věčnosti

Nový příspěvekod Návštěvník » stř 25. čer 2014 9:44:43

To víš, čert nikdy nespí :)
Návštěvník
 

Re: Vtěřina věčnosti

Nový příspěvekod Návštěvník » stř 25. čer 2014 9:54:48

Ale pořád k tomu potřebuješ nějakou techniku, nějaký prostředek a je ve hře činnost a potom také dosahování, např. i taková meditace (ať už vizualizace nebo kontemplace), zaměřování se na něco je pořád činností osoby s cílem něčeho dosáhnout a i když tu ten cíl není, pak je to pořád stav relaxace osoby, coby individuality... která např. zří prázdnotu nebo jiné světy, nebo se v nich koupe atd.
Návštěvník
 

Re: Vtěřina věčnosti

Nový příspěvekod Návštěvník » stř 25. čer 2014 9:58:43

vostalpetr píše:
Mě by zajímalo, jak by se dalo za pomoci hraček typu karty, chanelig apod. dojít až ke světlu prázdnoty.
Nenapadá mě žádný možný postup.
Vás ano?


Jasně že jo.
Pomocí učení takovýho Abrahama člověk přijde na to,
pokud experimentuje,
jak se naučit plout na vlně touhy

a být ve stavu nekonatelství...

Naučíš se lukostřelbu,
a tak můžeš při trošku inteligence dojít až k relaxaci a nechtění ničeho,
tedy puštění jakékoliv vůle


Ale to samé se lze učit při sportu, umění, řezání dřeva,
je to prostě poznání, že čím více se dokážeš uvolnit, tím lépe věci fungují


No vida, konečně někdo, kdo by hned všechny hračky neodkládal do městského sběrného dvora.
:D
Návštěvník
 

Re: Vtěřina věčnosti

Nový příspěvekod Návštěvník » stř 25. čer 2014 10:04:29

Návštěvník píše:Ale pořád k tomu potřebuješ nějakou techniku, nějaký prostředek a je ve hře činnost a potom také dosahování, např. i taková meditace (ať už vizualizace nebo kontemplace), zaměřování se na něco je pořád činností osoby s cílem něčeho dosáhnout a i když tu ten cíl není, pak je to pořád stav relaxace osoby, coby individuality... která např. zří prázdnotu nebo jiné světy, nebo se v nich koupe atd.

A proč se tím duchovnem vlastně zabýváš?
Vždyť to duchovno jsou právě ty touhy poznat neznámé, poznat světlo prázdnoty je to hlavní, o co v těchto duchovních hrátkách vůbec jde.
O nic jiného.
Hledáš-li něco jiného než světlo prázdnoty, tak si pak musíš najít jiný zájmový spolek, v těch duchovních spolcích to nenajdeš, ani u žádného kvalitního gurua. :what:
Návštěvník
 

Re: Vtěřina věčnosti

Nový příspěvekod Návštěvník » stř 25. čer 2014 10:41:07

vostalpetr píše:
Mě by zajímalo, jak by se dalo za pomoci hraček typu karty, chanelig apod. dojít až ke světlu prázdnoty.
Nenapadá mě žádný možný postup.
Vás ano?


Jasně že jo.
Pomocí učení takovýho Abrahama člověk přijde na to,
pokud experimentuje,
jak se naučit plout na vlně touhy

a být ve stavu nekonatelství...

Naučíš se lukostřelbu,
a tak můžeš při trošku inteligence dojít až k relaxaci a nechtění ničeho,
tedy puštění jakékoliv vůle


Ale to samé se lze učit při sportu, umění, řezání dřeva,
je to prostě poznání, že čím více se dokážeš uvolnit, tím lépe věci fungují


Jako kniha, jako kniha.

Obrázek
Návštěvník
 

Re: Vtěřina věčnosti

Nový příspěvekod irulan » stř 25. čer 2014 10:44:42

Návštěvník píše:To jooo, třeba takový Miroslav, to je hračka! Tajuplná, lákavá, joj :-)

...

no vida, hračky se odložily kvůli zajímavější hračce :D
(ale člověk si může namlouvat, že je to jen kvůli pravdě samé) :crazy:
"Smích je afekt z náhlé proměny napjatého očekávání v nic." (I. Kant)
Uživatelský avatar
irulan
 
Příspěvky: 851
Registrován: ned 10. čer 2012 17:38:29

Re: Vtěřina věčnosti

Nový příspěvekod irulan » stř 25. čer 2014 10:46:38

Návštěvník píše:
irulan píše: Paušalizuju to podle sebe - prostě jsem se hodněkrát přistihla při tom, že jsem si namlouvala úplně jinou motivaci, než byla skutečná. On si člověk omlouvá lecos, aby se nemusel podívat na svoji špínu :D

Když půjdeš do té největší uvědomitelné hloubky, můžeš v jakémkoliv projevu najít jinou motivaci, než lásku?

ale jo, proč ne, jestli se to vztahuje třeba i na Hitlera :D
"Smích je afekt z náhlé proměny napjatého očekávání v nic." (I. Kant)
Uživatelský avatar
irulan
 
Příspěvky: 851
Registrován: ned 10. čer 2012 17:38:29

Re: Vtěřina věčnosti

Nový příspěvekod Návštěvník » stř 25. čer 2014 11:20:12

irulan píše:
Návštěvník píše:To jooo, třeba takový Miroslav, to je hračka! Tajuplná, lákavá, joj :-)

...

no vida, hračky se odložily kvůli zajímavější hračce :D
(ale člověk si může namlouvat, že je to jen kvůli pravdě samé) :crazy:

Myslíš jakože jsem ten chaneling a karty a a pustila kvůlki Miroslavovi????

Naivko... :)

Ale pokud je Miroslav zástupný jev pro Pravdu (jakože Pravda není jev, ale skrze ní a z ní se jevy vynořují), pak ach... :-)))

Však on ví, jak to mám... :-)
Návštěvník
 

Re: Vtěřina věčnosti

Nový příspěvekod Návštěvník » stř 25. čer 2014 11:26:32

:D
Návštěvník
 

Re: Vtěřina věčnosti

Nový příspěvekod Návštěvník » stř 25. čer 2014 11:26:55

Návštěvník píše:
Návštěvník píše:Ale pořád k tomu potřebuješ nějakou techniku, nějaký prostředek a je ve hře činnost a potom také dosahování, např. i taková meditace (ať už vizualizace nebo kontemplace), zaměřování se na něco je pořád činností osoby s cílem něčeho dosáhnout a i když tu ten cíl není, pak je to pořád stav relaxace osoby, coby individuality... která např. zří prázdnotu nebo jiné světy, nebo se v nich koupe atd.

A proč se tím duchovnem vlastně zabýváš?
Vždyť to duchovno jsou právě ty touhy poznat neznámé, poznat světlo prázdnoty je to hlavní, o co v těchto duchovních hrátkách vůbec jde.
O nic jiného.
Hledáš-li něco jiného než světlo prázdnoty, tak si pak musíš najít jiný zájmový spolek, v těch duchovních spolcích to nenajdeš, ani u žádného kvalitního gurua. :what:

Proč si myslíš, že jde o poznání světla prázdnoty, Jak jsi na to přišla? Zřít jakési světlo prázdnoty (kdo ho zří)?

Dyk o to přece vůbec nejde, ty to roky tlačíš jako nejvyšší poznání, protože jsi ho kdysi kdesi uviděla, jakési zrnění prázdnoty, pak jsi podle knížek tomu dala nálepku světlo prázdnoty, ale vůbec nevíš, o čem ten pojem je. Ten výraz zmiňuje i Míla, dokonce se tak jmenuje i jedna z jejich knih a ta by tě hnala, nebo by se smála, kdyby jsi jí neustále tvrdila, že zření toho světla prázdnoty (co to je, kdo to zří, o čem to je) je nejvyšším cílem cesty.

Nic ve zlým, ale tak to cítím. U tebe je stále a hodně zviditelněná osoba (ten někdo, kdo medituje a zří na jakési světlo prázdnoty), někdo zase se koupe v andělských světech lásky, a vydává lásku jako to nejvíce, čeho lze dosáhnout... a přitom z jejich projevů trčí osoba jako palec z děravé ponožky.

Nejhorší, co se může na cestě stát je přesvědčení, že už to mám... a u vás dvou s janou to tak zatím bohužel je a pozná se to podle toho, že to svoje stále tlačíte všem kolem.

Huuuuuu :D :D :D
Návštěvník
 

Re: Vtěřina věčnosti

Nový příspěvekod Návštěvník » stř 25. čer 2014 11:28:37

Návštěvník píše:
irulan píše:
Návštěvník píše:To jooo, třeba takový Miroslav, to je hračka! Tajuplná, lákavá, joj :-)

...

no vida, hračky se odložily kvůli zajímavější hračce :D
(ale člověk si může namlouvat, že je to jen kvůli pravdě samé) :crazy:

Myslíš jakože jsem ten chaneling a karty a a pustila kvůlki Miroslavovi????

Naivko... :)

Ale pokud je Miroslav zástupný jev pro Pravdu (jakože Pravda není jev, ale skrze ní a z ní se jevy vynořují), pak ach... :-)))

Však on ví, jak to mám... :-)

A já to vím také... a co si myslíš ty (podle sebe soudím tebe), je tvoje...

Miroslav dělá dobře, že se nenechá poznat, šiva jeden zatrolený zpropadený milovaný !!!!! Uáááááá :-)))
Návštěvník
 

Re: Vtěřina věčnosti

Nový příspěvekod Návštěvník » stř 25. čer 2014 11:35:51

Návštěvník píše:Proč si myslíš, že jde o poznání světla prázdnoty, Jak jsi na to přišla? Zřít jakési světlo prázdnoty (kdo ho zří)?

Dyk o to přece vůbec nejde, ty to roky tlačíš jako nejvyšší poznání, protože jsi ho kdysi kdesi uviděla, jakési zrnění prázdnoty, pak jsi podle knížek tomu dala nálepku světlo prázdnoty, ale vůbec nevíš, o čem ten pojem je. Ten výraz zmiňuje i Míla, dokonce se tak jmenuje i jedna z jejich knih a ta by tě hnala, nebo by se smála, kdyby jsi jí neustále tvrdila, že zření toho světla prázdnoty (co to je, kdo to zří, o čem to je) je nejvyšším cílem cesty.

Nic ve zlým, ale tak to cítím. U tebe je stále a hodně zviditelněná osoba (ten někdo, kdo medituje a zří na jakési světlo prázdnoty), někdo zase se koupe v andělských světech lásky, a vydává lásku jako to nejvíce, čeho lze dosáhnout... a přitom z jejich projevů trčí osoba jako palec z děravé ponožky.

Nejhorší, co se může na cestě stát je přesvědčení, že už to mám... a u vás dvou s janou to tak zatím bohužel je a pozná se to podle toho, že to svoje stále tlačíte všem kolem.

Huuuuuu :D :D :D


:D
Jak jsem na to přišla, že jde o poznání světla prázdnoty?
Jednoduše.
Podrobila jsem průzkumu texty duchovních mistrů i texty různých duchovních směrů. Měla jsem na to dlouhá léta. Zjistila jsem, že všem jde nakonec o totéž. O to spatřit světlo prázdnoty na vlastní třetí oko a toto světlo prozkoumat. Hledala jsem to, co mají společného.
Opravdu o nic jiného nejde, jen o to světlo prázdnoty, o jeho poznání, případně i jeho prozkoumání.
Návštěvník
 

Re: Vtěřina věčnosti

Nový příspěvekod Návštěvník » stř 25. čer 2014 11:43:42

Jak jsem na to přišla, že jde o poznání světla prázdnoty?
Jednoduše.
Podrobila jsem průzkumu texty duchovních mistrů i texty různých duchovních směrů. Měla jsem na to dlouhá léta. Zjistila jsem, že všem jde nakonec o totéž. O to spatřit světlo prázdnoty na vlastní třetí oko a toto světlo prozkoumat. Hledala jsem to, co mají společného.
Opravdu o nic jiného nejde, jen o to světlo prázdnoty, o jeho poznání, případně i jeho prozkoumání.

Je to tvoje přesvědčení, já ti ho nebudu brát a ani ti nebudu tlačit něco jiného, jen se hluboce mýlíš... :)
Návštěvník
 

Re: Vtěřina věčnosti

Nový příspěvekod irulan » stř 25. čer 2014 11:49:33

Návštěvník píše:...a co si myslíš ty (podle sebe soudím tebe), je tvoje...

dyť jo, ok :D
"Smích je afekt z náhlé proměny napjatého očekávání v nic." (I. Kant)
Uživatelský avatar
irulan
 
Příspěvky: 851
Registrován: ned 10. čer 2012 17:38:29

Re: Vtěřina věčnosti

Nový příspěvekod Návštěvník » stř 25. čer 2014 11:49:51

Návštěvník píše:
Dyk o to přece vůbec nejde, ty to roky tlačíš jako nejvyšší poznání, protože jsi ho kdysi kdesi uviděla, jakési zrnění prázdnoty, pak jsi podle knížek tomu dala nálepku světlo prázdnoty, ale vůbec nevíš, o čem ten pojem je. Ten výraz zmiňuje i Míla, dokonce se tak jmenuje i jedna z jejich knih a ta by tě hnala, nebo by se smála, kdyby jsi jí neustále tvrdila, že zření toho světla prázdnoty (co to je, kdo to zří, o čem to je) je nejvyšším cílem cesty.

Hlavně že to víš ty, vo co goo. :D :D
Míla moje guru nebyla, chvála bohu. A dokonce od ní doma žádnou knihu nemám. Mám raději K.Minaříka, když už si mohu vybrat. :P

Jj, můj guru Míla taky není, ani někdo jiný, tím guruem je pravda ve mě a já vytušuji, vnitřně, hluboce, kde je pravda a kde je pomýlení... :-)

Jestli bys chtěla, možná by ses mohla mrknout do té knihy od Míly, o čem píše, když hovoří o Třpytu prázdna a Světle vědomí, určitě nehovoří o tom, že je cílem cesty, když nějaká osoba zří na světlo prázdnoty .

Jedná se o tuto trilogii, je dobré si je přečíst přesně v tom pořadí, jak je uvedenou, protože jedno vychází, rozvíjí druhé, od počátku rozpomínání až ke Světlu vědomí...



Za čas a prostor
Třpyt prázdna
Světlo vědomí

PS: Minařík zase není můj šálek kávy, on rozvíjí jen tu osobu, právě...
Návštěvník
 

Re: Vtěřina věčnosti

Nový příspěvekod Návštěvník » stř 25. čer 2014 11:50:57

irulan píše:
Návštěvník píše:...a co si myslíš ty (podle sebe soudím tebe), je tvoje...

dyť jo, ok :D

:-)
Návštěvník
 

Re: Vtěřina věčnosti

Nový příspěvekod Návštěvník » stř 25. čer 2014 11:51:46

Návštěvník píše:
Návštěvník píše:
Jak jsem na to přišla, že jde o poznání světla prázdnoty?
Jednoduše.
Podrobila jsem průzkumu texty duchovních mistrů i texty různých duchovních směrů. Měla jsem na to dlouhá léta. Zjistila jsem, že všem jde nakonec o totéž. O to spatřit světlo prázdnoty na vlastní třetí oko a toto světlo prozkoumat. Hledala jsem to, co mají společného.
Opravdu o nic jiného nejde, jen o to světlo prázdnoty, o jeho poznání, případně i jeho prozkoumání.

Je to tvoje přesvědčení, já ti ho nebudu brát a ani ti nebudu tlačit něco jiného, jen se hluboce mýlíš... :)

Nemýlím se ani o písmenko.
I dalajláma tvrdí totéž, co já.
:D

Panebože! :-)
Návštěvník
 

Re: Vtěřina věčnosti

Nový příspěvekod Návštěvník » stř 25. čer 2014 11:52:30

Jana píše:
Návštěvník píše: Zjistila jsem, že všem jde nakonec o totéž. O to spatřit světlo prázdnoty na vlastní třetí oko a toto světlo prozkoumat.

A když to opravdu důkladně prozkoumáš, je třetí oko něčím jiným, než světlem prázdnoty ?


Ničím jiným světlo prázdnoty neuzříš, jen třetím okem.
Ale třetím okem lze vidět víc, než jen světlo prázdnoty. A také nejen vidět....jsou v něm zahrnuty i všechny další vnitřní smysly.
Třetí oko je prostě takový univerzální nástroj vědomí.
Návštěvník
 

Re: Vtěřina věčnosti

Nový příspěvekod Návštěvník » stř 25. čer 2014 11:54:12

Návštěvník píše:Panebože! :-)

Se ho optej rovnou sama, jistě ti Pán Bůh potvrdí, že mám pravdu pravdoucí. :D
Návštěvník
 

Re: Vtěřina věčnosti

Nový příspěvekod Návštěvník » stř 25. čer 2014 11:59:28

Návštěvník píše:
Jana píše:
Návštěvník píše: Zjistila jsem, že všem jde nakonec o totéž. O to spatřit světlo prázdnoty na vlastní třetí oko a toto světlo prozkoumat.

A když to opravdu důkladně prozkoumáš, je třetí oko něčím jiným, než světlem prázdnoty ?


Ničím jiným světlo prázdnoty neuzříš, jen třetím okem.
Ale třetím okem lze vidět víc, než jen světlo prázdnoty. A také nejen vidět....jsou v něm zahrnuty i všechny další vnitřní smysly.
Třetí oko je prostě takový univerzální nástroj vědomí.

Nástroj, no právě, Koho? Osoby. Tím to samozřejmě nehaním, ale je jen nástroj osoby, která na něco, nebo něco zří.... nebo je to jinak?

Kde se nachází ten prostor? Co jím vlastně je?
Návštěvník
 

PředchozíDalší

Zpět na Michal Čagánek

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník