Vlákno pro já a pro mě

Moderátor: rosada

Re: Vlákno pro já a pro mě

Nový příspěvekod Petra » pon 21. kvě 2012 16:25:17

vostalpetr píše:
Tak se musí hodně usilovat, aby se to dosáhlo, že jo?


No já vcelku souhlasím s Maharadžem,

že musíme VYVINOUT OBROVSKÉ ÚSILÍ UDĚLAT NIC,



Takže se musí usilovat, aby se dosáhlo nic nedělání.
8)
Petra
 
Příspěvky: 1401
Registrován: čtv 15. zář 2011 9:22:09

Re: Vlákno pro já a pro mě

Nový příspěvekod Petra » pon 21. kvě 2012 16:31:47

teonik píše:já jsem sice nečet,co tu bylo o banánu,ale ten příběh znám
opice nepustí banán a tak zůstane uvězněna

jsme my opice?


Ne, proto bychom ten banán ze džbánu vysypali.
8)
Petra
 
Příspěvky: 1401
Registrován: čtv 15. zář 2011 9:22:09

Re: Vlákno pro já a pro mě

Nový příspěvekod návštěvník J » pon 21. kvě 2012 16:34:15

Petra píše:
jestli ses nad nimi někdy zamyslela. Vypadá to, že ne. Proč se taky zamýšlet nad paradoxy, že? ;)


zamýšlet se nad paradoxy je asi tak funkční, jako zamýšlet se nad koány :crazy:
návštěvník J
 

Re: Vlákno pro já a pro mě

Nový příspěvekod návštěvník J » pon 21. kvě 2012 16:36:06

Petra píše:
vostalpetr píše:
Tak se musí hodně usilovat, aby se to dosáhlo, že jo?


No já vcelku souhlasím s Maharadžem,

že musíme VYVINOUT OBROVSKÉ ÚSILÍ UDĚLAT NIC,



Takže se musí usilovat, aby se dosáhlo nic nedělání.
8)


no nicneděláním bych to zrovna nenazýval, spíš uvolněné plynutí ... v tom je samozřejmě obsaženo i dělání ...
návštěvník J
 

Re: Vlákno pro já a pro mě

Nový příspěvekod Já je » pon 21. kvě 2012 16:38:35

od rosada » sob 19. kvě 2012 19:52:48
Nelze se stát bohem a chtít to znamená jen utrpení.
Lze zjistit, že kdo jsi. a lze zjistit, že tomu nikdy nebylo jinak.
Mám tu nejúžasnější vlastnost boha - jsem.
Vše ostatní jsou jen hry, ale chce-li si hrát hraj si ... třeba na otevírání 3 oka.


Fajn, jsi tedy Bůh, protože si uvědomuješ, že jsi.
A kdo že ti vymyslel a vytvořil hmotné tělo, který nyní používáš? Nejspíš asi také ty, ale už si to nepamatuješ. :hm:
Já je
 

Re: Vlákno pro já a pro mě

Nový příspěvekod návětěvník J » pon 21. kvě 2012 17:07:46

Petra píše:
návštěvník J píše:
Petra píše:
jestli ses nad nimi někdy zamyslela. Vypadá to, že ne. Proč se taky zamýšlet nad paradoxy, že? ;)


zamýšlet se nad paradoxy je asi tak funkční, jako zamýšlet se nad koány :crazy:


Jo, proto když se nechce nad něčím zamýšlet, prohlásí se to za paradox, a je to. 8)


takovou máš Petro zkušenost ?

paradox, stejně jako koán, je něco co mysl pochopit nemůže, protože to přesahuje její možnosti ...
návětěvník J
 

Re: Vlákno pro já a pro mě

Nový příspěvekod Návštěvník » pon 21. kvě 2012 18:28:12

No jo a teď, která? :confused:
btw:mysl vždycky plácá s tím se počítá :D
Návštěvník
 

Re: Vlákno pro já a pro mě

Nový příspěvekod návštěvník J » pon 21. kvě 2012 23:20:18

Petra píše:
návětěvník J píše:
paradox, stejně jako koán, je něco co mysl pochopit nemůže, protože to přesahuje její možnosti ...


To je dobrý. Tvoje mysl ti tvrdí, že něco nemůže pochopit.

Zkušeností je mysl tak pročištěna, že pochopí všechno. I to, že jiná mysl jen plácá... ;)


moje plácajíci mysl prostě pochopí svoje limity a v tichu ustane ... :what: musím říct, že s úlevou :)
návštěvník J
 

Re: Vlákno pro já a pro mě

Nový příspěvekod návštěvník J » pon 21. kvě 2012 23:46:04

návštěvník J píše:
moje plácajíci mysl prostě pochopí svoje limity a v tichu ustane ... :what: musím říct, že s úlevou :)


pro tu tvoji Petro to bude možná výzvou že jo :crazy: :yeah: teda abys dokázala, jak je to správně :confused:
návštěvník J
 

Re: Vlákno pro já a pro mě

Nový příspěvekod rosada » úte 22. kvě 2012 9:05:26

návštěvník J píše:
moje plácajíci mysl prostě pochopí svoje limity a v tichu ustane ... :what: musím říct, že s úlevou :)

Obrázek
Přemožena paradoxem či koánem.
Uživatelský avatar
rosada
 
Příspěvky: 1090
Registrován: úte 20. zář 2011 10:22:05

Re: Vlákno pro já a pro mě

Nový příspěvekod návštěvník J » úte 22. kvě 2012 9:57:49

rosada píše:
návštěvník J píše:
moje plácajíci mysl prostě pochopí svoje limity a v tichu ustane ... :what: musím říct, že s úlevou :)

Obrázek
Přemožena paradoxem či koánem.


no a právě v tom je jejich mystérium :)
návštěvník J
 

Re: Vlákno pro já a pro mě

Nový příspěvekod rosada » pát 25. kvě 2012 8:20:06

Opět odpovídám na tady, v Otázkách a odpovědích nějak nestíhám.

Já je píše:
rosada píše:Tady se však snažíme rozehrát hru na pravdu: Kdo jsem? - ale doopravdy, když odložím všechny role, co zbyde. Kdo ty role obléká a odkládá?

Z které vrstvy Vědomí chceš svědectví o tom, Kdo jsem?

Jsem třeba ten kousek Vědomí, uvázlý v jednom těle a díky tomu, že se s ním ztotožnil, ho dokáže jakžtakž používat.
Ale jsem třeba i tvým kouskem Vědomí, nebo Vědomím všeho a všech, najednou - ale v této vrstvě vnímání dostává ten můj kousek vědomí na frak, protože je tím zahlceno, dochází ke zkreslení, uvědomuje si pak jen to, že čas neexistuje, všechny pocity ostatních já splývají do nekonečné Blaženosti, pocitů, že jsem vším a všude.
..


Svědectví je na nic. Kdo jsi?
Uživatelský avatar
rosada
 
Příspěvky: 1090
Registrován: úte 20. zář 2011 10:22:05

Re: Vlákno pro já a pro mě

Nový příspěvekod Já je » pát 25. kvě 2012 15:51:18

rosada píše:Opět odpovídám na tady, v Otázkách a odpovědích nějak nestíhám.

Já je píše:
rosada píše:Tady se však snažíme rozehrát hru na pravdu: Kdo jsem? - ale doopravdy, když odložím všechny role, co zbyde. Kdo ty role obléká a odkládá?

Z které vrstvy Vědomí chceš svědectví o tom, Kdo jsem?

Jsem třeba ten kousek Vědomí, uvázlý v jednom těle a díky tomu, že se s ním ztotožnil, ho dokáže jakžtakž používat.
Ale jsem třeba i tvým kouskem Vědomí, nebo Vědomím všeho a všech, najednou - ale v této vrstvě vnímání dostává ten můj kousek vědomí na frak, protože je tím zahlceno, dochází ke zkreslení, uvědomuje si pak jen to, že čas neexistuje, všechny pocity ostatních já splývají do nekonečné Blaženosti, pocitů, že jsem vším a všude.
..


Svědectví je na nic. Kdo jsi?


Tak to vezmeme od počátku:
Nejsem rosada, protože by pak náš dialog byl vlastně monolog, ale jelikož je to provozováno po internetu, tak je to dialog s oddělenými jednotkami, které se jinak nedokáží spojit, jen po internetu, neumějí to probrat v jedné společné mysli, kterou rosada stále propaguje. Takže - jsi-li doopravdy i mé já, tak si to prober s mým já, přímo v té rovině, kterou máš na mysli. To by pak mé já mělo vědět, že tvé já s ním diskutovalo na té nejvnitřnější rovině a pěkně si popovídali. :)
Já je
 

Re: Vlákno pro já a pro mě

Nový příspěvekod teonik » pát 25. kvě 2012 16:23:46

ahoj omlouvám se že ruším dialog,ale pár poznámek dám:

ale jelikož je to provozováno po internetu, tak je to dialog s oddělenými jednotkami, které se jinak nedokáží spojit,


to že si povídám na jedné úrovni nedokazuje,že na jiných úrovních nejsem spojen nebo nekomunikuji...pouze si to zde,na mé nejvíc obsazené úrovni neuvědomuji...skoro to vypadá,jakoby tato úroven byla vytvořena specielně na toto neuvědomování...

já např neustále probírám cosi s Centrem všech úrovní a někdy se něco stane,co považuji za odpověd...a totéž činím s ostatníma entitama na této mé běžné lidské úrovni,že s nima komunikuji na více úrovních..a také se někdy stane,že odpověd přijde

to jsou samozřejmě začátecnické pokusy ve všekomunikaci se vším a pořád nad časem a prostorem..a ano-tato všekomunikace se pak myslím ukáže jako samomluva...
Ja krásné,když vše kolem svítá-také svítat

JSEM-SILOU PŘEDSTAVIVOSTI!
........................................................
teonik
 
Příspěvky: 650
Registrován: sob 12. lis 2011 8:18:16
Bydliště: havířov

Re: Vlákno pro já a pro mě

Nový příspěvekod rosada » sob 26. kvě 2012 9:04:29

Já je píše:
Tak to vezmeme od počátku:
Nejsem rosada, protože by pak náš dialog byl vlastně monolog, ale jelikož je to provozováno po internetu, tak je to dialog s oddělenými jednotkami, které se jinak nedokáží spojit, jen po internetu, neumějí to probrat v jedné společné mysli, kterou rosada stále propaguje.


já taky nejsem rosada, i když tu vystupuji jako rosada. A ty nejsi jáčko, i když tu zarytě bráníš, že jsi jáčko.
Když píšu: Kdo jsi, nepíšu to proto, že to potřebuju vědět, ale myslela jsem, že tbe to bude zajímat. Beru tedy tvůj příspěvek, jako výpověď, že tě to nezajímá. Považuješ se za osobu (jáčko) a jsi s tím happy. OK, nezajímá, nevadí.
...
Zeptám se jindy ;)

Já je píše:Takže - jsi-li doopravdy i mé já, tak si to prober s mým já, přímo v té rovině, kterou máš na mysli. To by pak mé já mělo vědět, že tvé já s ním diskutovalo na té nejvnitřnější rovině a pěkně si popovídali. :)

Pro jistu ještě opáčko:
nejsem tvoje jáčko, nejsem ani jiné jáčko, jsem zdoj všech jáček (že ti to tu zrovna píše rosada a že jí to možná přidává na důležitosti je šumák, prosím vnímej ta slova a nespojuj je nikterak s osobou, co ti je píše - nemá s tím moc společného ;)). Takových jáček je hafo a téměř všechny si myslí, že jsou jáčky. Osobností je mnoho a jsou různé, v tom máš pravdu.
Vše rodím ze sebe a v sobě, takže jsem vším, co stvořím, nejsem od toho nijak oddělen. Vše je utkáno z Lásky. Takže na druhou stranu jsem i všemi těmi jáčky. Na té nejvnitřnější rovině není kdo by si s kým popovídal. Protože tam jsem jen jeden.
jak říká Mooji: I am already inside - já už jsem uvnitř.

Takže už prosím nepiš že já jsem tvoje jáčko a už vůbec ne, že rosada tvrdí, že je tvoje jáčko.
nepsala jsem víc než: Já jsem.


Súfí zpívají (a tančí)
já jsem, já jsem
já jsem ty a ty jsi já ,
ty jsi já, halelůjá.

Teď si to jen správně vyložit.
Uživatelský avatar
rosada
 
Příspěvky: 1090
Registrován: úte 20. zář 2011 10:22:05

Re: Vlákno pro já a pro mě

Nový příspěvekod Já je » sob 26. kvě 2012 9:17:00

rosada píše:Zeptám se jindy

To můžeš. Ale upozorňuji tě, že mezitím mohu nečekaně změnit svoji osobnost a záležitosti kolem věcí mezi nebem a zemí mě vůbec nebudou zajímat minimálně 15 - 20 let.
Páá.
Já je
 

Re: Vlákno pro já a pro mě

Nový příspěvekod rosada » sob 26. kvě 2012 9:32:10

Já je píše:
rosada píše:Zeptám se jindy

To můžeš. Ale upozorňuji tě, že mezitím mohu nečekaně změnit svoji osobnost a záležitosti kolem věcí mezi nebem a zemí mě vůbec nebudou zajímat minimálně 15 - 20 let.
Páá.

S tím se počítá, čas nehraje roli :)
Uživatelský avatar
rosada
 
Příspěvky: 1090
Registrován: úte 20. zář 2011 10:22:05

Re: Vlákno pro já a pro mě

Nový příspěvekod Já je » pon 28. kvě 2012 8:04:25

rosada píše:Pro jistu ještě opáčko:
nejsem tvoje jáčko, nejsem ani jiné jáčko, jsem zdoj všech jáček (že ti to tu zrovna píše rosada a že jí to možná přidává na důležitosti je šumák, prosím vnímej ta slova a nespojuj je nikterak s osobou, co ti je píše - nemá s tím moc společného ). Takových jáček je hafo a téměř všechny si myslí, že jsou jáčky. Osobností je mnoho a jsou různé, v tom máš pravdu.
Vše rodím ze sebe a v sobě, takže jsem vším, co stvořím, nejsem od toho nijak oddělen. Vše je utkáno z Lásky. Takže na druhou stranu jsem i všemi těmi jáčky. Na té nejvnitřnější rovině není kdo by si s kým popovídal. Protože tam jsem jen jeden.
jak říká Mooji: I am already inside - já už jsem uvnitř.

Takže už prosím nepiš že já jsem tvoje jáčko a už vůbec ne, že rosada tvrdí, že je tvoje jáčko.
nepsala jsem víc než: Já jsem.

Tam uvnitř, na nejvnitřnější rovině, nejsi sama, i když se ti to tak zdá. Jsi tam se všemi najednou. i s těmi, co o osvícení dosud neslyšeli, nečetli, co ho dosud nepraktikovali. Když máš milosrdnou kliku, tak jejich činnost vědomí nevnímáš, je to před tebou ukryté, jsi od ostatních oddělena,jsi od nich izolována. K vnímání ti zbývá jen to - já jsem.
Já je
 

Re: Vlákno pro já a pro mě

Nový příspěvekod rosada » pon 28. kvě 2012 10:18:29

Já je píše:Tam uvnitř, na nejvnitřnější rovině, nejsi sama, i když se ti to tak zdá. Jsi tam se všemi najednou. i s těmi, co o osvícení dosud neslyšeli, nečetli, co ho dosud nepraktikovali.

Ano a všichni jsme jedním.
Já je píše: Když máš milosrdnou kliku, tak jejich činnost vědomí nevnímáš, je to před tebou ukryté, jsi od ostatních oddělena,jsi od nich izolována. K vnímání ti zbývá jen to - já jsem.


Já jsem - to není málo :)
To o té klice můžeš psát jen z pozice osoby, jednotlivých jáček - a tak to asi je... I když třeba jiná osoba, to co je pro tebe přítěží, považuje za požehnání.
Ale za svou osobu můžu říct:ano mám kliku - pán bůh mě má rád :)
Uživatelský avatar
rosada
 
Příspěvky: 1090
Registrován: úte 20. zář 2011 10:22:05

Re: Vlákno pro já a pro mě

Nový příspěvekod Já je » pon 28. kvě 2012 10:42:29

rosada píše:Ale za svou osobu můžu říct:ano mám kliku - pán bůh mě má rád :)

To ti nikdo nebere. On každý, kdo objeví ono já jsem, tak má pocit, že je Bohem milován.
Když objeví i ty ostatní, tak je má rád také tak.
Já je
 

PředchozíDalší

Zpět na Rosada

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník