Diskuse k vláknu pro já a pro mě

Moderátor: rosada

Re: Diskuse k vláknu pro já a pro mě

Nový příspěvekod Návštěvník » sob 09. čer 2012 12:21:13

OK, popsal jsi svou cestu... Ponech mi tedy můj názor

Proč bych Ti ho měla brát? Každý si procházíme tím, co nás okouzluje, hledáme v tom to, co nám chybí, a postupně střízlivíme.
Řekla bych, že přímo úměrně ochotě si svoje trámy a třísky v oku nehýčkat.

Tak ať se nám daří :)
Návštěvník
 

Re: Diskuse k vláknu pro já a pro mě

Nový příspěvekod tydýt na entou J » sob 09. čer 2012 12:32:05

Návštěvník píše:
OK, popsal jsi svou cestu... Ponech mi tedy můj názor

Proč bych Ti ho měla brát? Každý si procházíme tím, co nás okouzluje, hledáme v tom to, co nám chybí, a postupně střízlivíme.
Řekla bych, že přímo úměrně ochotě si svoje trámy a třísky v oku nehýčkat.

Tak ať se nám daří :)


taky mám za to, že to netřeba hrotit a může se v klidu zůstat u toho, nechat oku co je oku vlastní a to i v případě, že toho, že upozorním na to co vidím já ... a jak to vidím a proč to tak vidím

ale pokud tu jákokoliv potřeba stále je, tak tu je, je to nakonec stejně jenom projev Skutečnosti a ne někoho od ní odděleného, který by si dělal sám za sebe něco dle své osobní libovůle :) akorát je dobrý si to uvědomovat ... jsem pořád u té jedné jediné ctnosti a to je bdělá všímavost ...

neb slovy Meyrinka - bdělost toť vše :) je to v podstatě Přítomnost ve které je uvědomována i nevšímavost ... což by se dalo vnímat jako paradox, podle mne to je ale sama zákonitost 8) nechat být 8)
tydýt na entou J
 

Re: Diskuse k vláknu pro já a pro mě

Nový příspěvekod tydýt J » pon 11. čer 2012 9:30:58

Návštěvník píše:Nejhlubší poznání o neskutečnosti formy a prázdnoty samo o sobě nestačí, nejdůležitější, alespoň podle mne, je, co s tím uvědoměním (u)dělám v praxi, v běžném životě.


kdo by s tím jako chtěl něco dělat ?

ty s tím nemůžeš dělat nic, pokud nastane nejhlubší poznání o neskutečnosti formy a prázdnoty, tak se to automaticky a zcela přirozeným způsobem začne promítat v běžném životě samo ... a ty to budeš vnímat a možná se tomu i divit nebo přímo žasnout ... :)

to poznání ovšem není skrze intelekt, ale přímý vhled ... prostě to víš a ani nevíš jak to víš, takže vlastně nevíš :crazy:
tydýt J
 

Re: Diskuse k vláknu pro já a pro mě

Nový příspěvekod Alaja » pon 11. čer 2012 9:37:05

Jak pravil Jeho Svatost Dalajláma:

Z pohledu prázdnoty je samsára, stejně jako nirvána, bez jakékoliv vrozené reality anebo bytí. To, co odlišuje osvícený a neosvícený stav, je znalost a zkušenost prázdnoty. Nirvána je tedy znalost a zkušenost prázdnoty samsáry. Znovu vidíme, že je to stav mysli, chápání či znalost prázdnoty, které rozlišuje samsáru od nirvány.

http://praha.shambhala.info/index.php?id=3235
Alaja
 

Předchozí

Zpět na Rosada

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků