Diskuse k vláknu pro já a pro mě

Moderátor: rosada

Re: Diskuse k vláknu pro já a pro mě

Nový příspěvekod tydýt J » čtv 07. čer 2012 11:50:30

Návštěvník píše:Otázka:
Jak se můžeme zastávat správného principu a přemýšlet o něm, nedržíme-li se názoru, že neexistuje?


Držíme-li se toho, že mysl existuje,potom existuje i když se nemyslí na nic. Je-li uvědoměna prázdná mysl, mysl zůstává prázdná i když myslíme. Jak je to možné? Jako Mistr čchanu, který nerušeně sedí, klidný i když myšlenky vystupují. Nebo jako mysl, která zůstává nerušená a prázdná uprostřed běsnění vichřice.


po neverbální zkušenosti podstatě prázdné mysli - jsou myšlenky vynořující se z prázdna viděny z podstaty z prázdnoty prázdné mysli - je to integrace pohledu dovnitř ven ...

dává ti to smysl návštěvníku nebo ne ?
tydýt J
 

Re: Diskuse k vláknu pro já a pro mě

Nový příspěvekod Alaja » čtv 07. čer 2012 11:53:53

Příklad myšlení v TICHU:

Kdysi dávno, počátkem devadesátých let minulého století, se na mém pracovišti objevil první počítač. A měly se s ním naučit čtyři ženy, které tam pracovaly. Já jsem uměla z domova trochu hrát nějaké hry, ostatní neuměly ani to. Učení probíhalo formou pokusu a omylu. Každé tlačítko na klávesnici bylo podrobeno dohadování, k čemu vůbec slouží. Hlavně Esc, Enter a pak šipky posuvu. A tak utíkal čas a my se učily používat program pro naši práci, nahraný v pc. Jedna seděla u pc a další tři jí hleděly přes rameno, co s tím dělá. a nebo si dělaly svou papírovou práci. Jednou jsem se takhle ohlédla na tu paní, co tam zrovna seděla a viděla jsem, že nějak ztuhla, z tváře se jí ztratil úsměv a jen nechápavě koukala na monitor. Seběhly jsme se a také jsme tak koukaly - na monitoru byl sice program, ve kterém jsme pracovaly, ale úplně prázdný, bez jakýkoli dat, která tam měla být. Na zavolání technika už bylo pozdě, zrovna končila pracovní doba, tak jsme to nechaly na ráno.
Já se večer ponořila do TICHA, do savikalpa samadhi a onomu zářícímu prostoru jsem vznesla otázku, která mi stále vrtala hlavou - co se to v práci stalo? Kde jsou ta data?
Po chvíli se v onom zářícím prostoru objevil obraz. zachycoval tu chvíli, kdy jsem se ohlédla a podívala se na tu paní u pc. A konečně jsem si všimla toho, co bylo v té chvíli na monitoru. Byl to okamžik před tím, než se objevil onen prázdný program. Pak mi bylo vše okamžitě jasné, co se stalo. a mohla jsem se v klidu vyspat.
Ráno jsem počkala, až se všechny sejdeme, zapla pc - kde byl stále ten prázdný program a pak jim ukázala mocné kouzlo. Vrátila jsem stav na výběr a vybrala naši organizaci. A ejhle, data byla v pořádku, tak jak být měla.
Alaja
 

Re: Diskuse k vláknu pro já a pro mě

Nový příspěvekod Jéčko tydýtek » čtv 07. čer 2012 11:56:30

Alaja píše:Já se večer ponořila do TICHA, do savikalpa samadhi a onomu zářícímu prostoru jsem vznesla otázku, která mi stále vrtala hlavou - co se to v práci stalo? Kde jsou ta data?
Po chvíli se v onom zářícím prostoru objevil obraz. zachycoval tu chvíli, kdy jsem se ohlédla a podívala se na tu paní u pc. A konečně jsem si všimla toho, co bylo v té chvíli na monitoru. Byl to okamžik před tím, než se objevil onen prázdný program. Pak mi bylo vše okamžitě jasné, co se stalo. a mohla jsem se v klidu vyspat.
Ráno jsem počkala, až se všechny sejdeme, zapla pc - kde byl stále ten prázdný program a pak jim ukázala mocné kouzlo. Vrátila jsem stav na výběr a vybrala naši organizaci. A ejhle, data byla v pořádku, tak jak být měla.


to je příklad neverbální zkušenosti, ne tedy za pomoci myslícího prostředku ... intelektu :yes: přímý vhled ...
Jéčko tydýtek
 

Re: Diskuse k vláknu pro já a pro mě

Nový příspěvekod Návštěvník » čtv 07. čer 2012 11:57:54

tydýt J píše:
Návštěvník píše:Otázka:
Jak se můžeme zastávat správného principu a přemýšlet o něm, nedržíme-li se názoru, že neexistuje?


Držíme-li se toho, že mysl existuje,potom existuje i když se nemyslí na nic. Je-li uvědoměna prázdná mysl, mysl zůstává prázdná i když myslíme. Jak je to možné? Jako Mistr čchanu, který nerušeně sedí, klidný i když myšlenky vystupují. Nebo jako mysl, která zůstává nerušená a prázdná uprostřed běsnění vichřice.


po neverbální zkušenosti podstatě prázdné mysli - jsou myšlenky vynořující se z prázdna viděny z podstaty z prázdnoty prázdné mysli - je to integrace pohledu dovnitř ven ...

dává ti to smysl návštěvníku nebo ne ?


Je-li uvědoměna prázdná mysl, mysl zůstává prázdná i když myslíme.
Návštěvník
 

Re: Diskuse k vláknu pro já a pro mě

Nový příspěvekod tydýt J » čtv 07. čer 2012 12:00:38

Návštěvník píše:
tydýt J píše:
Návštěvník píše:Otázka:
Jak se můžeme zastávat správného principu a přemýšlet o něm, nedržíme-li se názoru, že neexistuje?


Držíme-li se toho, že mysl existuje,potom existuje i když se nemyslí na nic. Je-li uvědoměna prázdná mysl, mysl zůstává prázdná i když myslíme. Jak je to možné? Jako Mistr čchanu, který nerušeně sedí, klidný i když myšlenky vystupují. Nebo jako mysl, která zůstává nerušená a prázdná uprostřed běsnění vichřice.


po neverbální zkušenosti podstatě prázdné mysli - jsou myšlenky vynořující se z prázdna viděny z podstaty z prázdnoty prázdné mysli - je to integrace pohledu dovnitř ven ...

dává ti to smysl návštěvníku nebo ne ?


Je-li uvědoměna prázdná mysl, mysl zůstává prázdná i když myslíme.


ovšem, držíme-li se toho, že mysl existuje :D

no ale já se ptal, jestli ti dává smysl co jsem ti odpovídal na dva tvé příspěvky? jestli jo nebo ne ...
tydýt J
 

Re: Diskuse k vláknu pro já a pro mě

Nový příspěvekod vigilant » čtv 07. čer 2012 12:03:45

Je-li uvědoměna prázdná mysl, mysl zůstává prázdná i když myslíme.

Co znamená, když je něco prázné? Že tom nic není. Kdyby tedy mysl byla prázdná, nebyly by v ní myšlenky.

Když myslíme, děje se to pomocí jednotlivých myšlenek. Mysl tedy není prázdná, jsou v ní myšlenky vytvořené z Prázdna.
vigilant
 

Re: Diskuse k vláknu pro já a pro mě

Nový příspěvekod Návštěvník » čtv 07. čer 2012 12:04:13

tydýt J píše:po neverbální zkušenosti podstatě prázdné mysli - jsou myšlenky vynořující se z prázdna viděny z podstaty z prázdnoty prázdné mysli - je to integrace pohledu dovnitř ven ...
...


Kým jsou viděny?
Návštěvník
 

Re: Diskuse k vláknu pro já a pro mě

Nový příspěvekod Linda » čtv 07. čer 2012 12:05:40

Vědomím, které je v Sobě pozoruje jako Svoje vlastní modifikace.
Uživatelský avatar
Linda
 
Příspěvky: 855
Registrován: pát 23. zář 2011 12:43:47

Re: Diskuse k vláknu pro já a pro mě

Nový příspěvekod tentonoc J » čtv 07. čer 2012 12:06:37

Návštěvník píše:
tydýt J píše:po neverbální zkušenosti podstatě prázdné mysli - jsou myšlenky vynořující se z prázdna viděny z podstaty z prázdnoty prázdné mysli - je to integrace pohledu dovnitř ven ...
...


Kým jsou viděny?


viděny jsou pozorovatelem při aktivaci uvědomovacího činitele
tentonoc J
 

Re: Diskuse k vláknu pro já a pro mě

Nový příspěvekod Alaja » čtv 07. čer 2012 12:12:39

Prázná mysl, klid myšlenek - to je opravdu zapotřebí pro to, aby se objevilo ono TICHO, zářící prázdno, savikalpa samadhi.
Když je toto upevněno natolik, že se vstupem do tohoto stavu není žádný problém, ani není problém ho udržet libovolně dlouho, pak se v tomto stavu dá porušit klid myšlenek a užívat je i v tom TICHU.
Dokud onen stav není upevněn, pak každá myšlenka onen stav savikalpa samadhi zruší.
Alaja
 

Re: Diskuse k vláknu pro já a pro mě

Nový příspěvekod Návštěvník » čtv 07. čer 2012 12:28:07

tentonoc J píše:
Návštěvník píše:
tydýt J píše:po neverbální zkušenosti podstatě prázdné mysli - jsou myšlenky vynořující se z prázdna viděny z podstaty z prázdnoty prázdné mysli - je to integrace pohledu dovnitř ven ...
...


Kým jsou viděny?


viděny jsou pozorovatelem při aktivaci uvědomovacího činitele


Jak spočívat v božském Já
Utište se. Pozorujte mysl takovou, jaká je. Pak milost začne působit a vaše srdce naplní klid. Zůstaňte v tom klidu. Milost Já spálí všechny vaše tendence. Není třeba se dotazovat či provádět cvičení. Již jste u cíle. Toto je zdroj myšlenek. Pokud ztratíte pozornost, okamžitě přijde spánek, hluboký spánek nebo myšlenka. Zastavte jen na několik vteřin a pozorujte to překrytí a pozornost se hned vrátí. Pak, pokud se zeptáte: "Komu (se to jeví)?" a počkáte, otázka i myšlenka zmizí. Opět se vám vrátí klid. Zůstaňte v klidu a tichu.
Když jste v tichu, pozorujte toho, kdo ho prožívá nebo se ptejte: "Kdo to prožívá?". Ten prožívající zmizí. Ale znovu a znovu povstává. Ve chvíli kdy povstává, hleďte na něj s klidem a pozorností nebo se ptejte: "Kdo jsem já?" dokud neshoří. Když ten pozorovatel nebo prožívající nebo dotazující se zmizí natrvalo - to je Džívanmukti (Realizace Já). Šrí V. V. Brahmam
Návštěvník
 

Re: Diskuse k vláknu pro já a pro mě

Nový příspěvekod Návštěvník » čtv 07. čer 2012 12:29:40

Otázka:
Co je v prázdné mysli?
Prázdná mysl znamená nepřítomnost jevů. Nepřítomnost jevů je Pravou Přirozeností a ta je Svrchovanou cestou.

vigilant píše:
Je-li uvědoměna prázdná mysl, mysl zůstává prázdná i když myslíme.

Co znamená, když je něco prázné? Že tom nic není. Kdyby tedy mysl byla prázdná, nebyly by v ní myšlenky.

Když myslíme, děje se to pomocí jednotlivých myšlenek. Mysl tedy není prázdná, jsou v ní myšlenky vytvořené z Prázdna.


Otázka:
Jak se můžeme zastávat správného principu a přemýšlet o něm, nedržíme-li se názoru, že neexistuje?
Držíme-li se toho, že mysl existuje,potom existuje i když se nemyslí na nic. Je-li uvědoměna prázdná mysl, mysl zůstává prázdná i když myslíme. Jak je to možné? Jako Mistr čchanu, který nerušeně sedí, klidný i když myšlenky vystupují. Nebo jako mysl, která zůstává nerušená a prázdná uprostřed běsnění vichřice.
Otázka:
Člověk, který křičí bolestí nebo žalem je určitě ovládán svými pocity. Jak je možné ho srovnávat se zvukem zvonu?
Hovoříš -li o stejném a nestejném, pak tím jen dokazuješ jak jsi zmaten. Tato otázka vychází z tvých vlastních fantazií a spekulací. Je-li mysl prázdná a nevytváří rozdíly, pak se i činnost Svrchované cesty dostává do souladu se svou vlastní přirozeností.
Otázka:
Jak může prospívat ostatním, nepoužije-li žádné vhodné prostředky?
Něco se vynoří a je to pojmenováno, určitá záležitost vzniká a reaguje se na ní. Prázdná mysl s ničím nepočítá ani nic nesrovnává, a tak tu není ani možnost plánovat něco dopředu.
Otázka:
Znamená-li toto (uchvácení) myšlenkou, co je tedy tzv. ne-myšlení?
Myšlenka je jen slovo. Poněvadž slova samotná jsou bez jakékoli podstaty, myšlenka je také prázdná.
Návštěvník
 

Re: Diskuse k vláknu pro já a pro mě

Nový příspěvekod Návštěvník » čtv 07. čer 2012 12:38:57

myšlenka je prázdná

Kdyby byla myšlenka prázdná, by nic neobsahovala: žádnou informaci, žádný obsah.
Když sem píšeš svoje myšlenky a někdo na ně reaguje, reaguje na jejich obsah.

To, co sem píšeš, je obsah Tvých myšlenek.
Kdyby Tvoje myšlenky byly prázdné, neměly by žádný obsah, nevznikl by žádný důvod je sem psát.
Návštěvník
 

Re: Diskuse k vláknu pro já a pro mě

Nový příspěvekod Návštěvník » čtv 07. čer 2012 12:53:44

Návštěvník píše:
myšlenka je prázdná

Kdyby byla myšlenka prázdná, by nic neobsahovala: žádnou informaci, žádný obsah.
Když sem píšeš svoje myšlenky a někdo na ně reaguje, reaguje na jejich obsah.

To, co sem píšeš, je obsah Tvých myšlenek.
Kdyby Tvoje myšlenky byly prázdné, neměly by žádný obsah, nevznikl by žádný důvod je sem psát.

Šúnjatá
Návštěvník
 

Re: Diskuse k vláknu pro já a pro mě

Nový příspěvekod Jéčko Tyd » čtv 07. čer 2012 12:54:40

Návštěvník píše:
myšlenka je prázdná

Kdyby byla myšlenka prázdná, by nic neobsahovala: žádnou informaci, žádný obsah.
Když sem píšeš svoje myšlenky a někdo na ně reaguje, reaguje na jejich obsah.

To, co sem píšeš, je obsah Tvých myšlenek.
Kdyby Tvoje myšlenky byly prázdné, neměly by žádný obsah, nevznikl by žádný důvod je sem psát.


veškerý projev vyvěrá z Prázdna respektive z Ničeho - proto se říká, že podstata projevu je prázdná, to ovšem neznamená, že je bez projevených kvalit ... tedy jak říkáš obsahu :) projev je zázrak sám o sobě, z Ničeho se modeluje Něco ...

proto pojem prázdná mysl má smysl pouze držíme-li se existence mysli ... když tahle potřeba odpadne, tak je jasně vnímáno, že mysl=pohyb a když ustane pohyb, tak žádná mysl není ...
Jéčko Tyd
 

Nic pro lenochy

Nový příspěvekod Jarda Malej » čtv 07. čer 2012 16:01:13

…klid myšlenek - to je opravdu zapotřebí pro to,
aby se objevilo ono TICHO, zářící prázdno,…

Dokud onen stav není upevněn,..

Upevnit, tj. stabilizovat takový stav natolik aby nám mohl být vyjeven jeho skrytý potenciál,
to se neobejde bez dost rozvinuté všímavosti spojené se schopností mimořádné soustředivosti.
Nakolik jsou v nás tyhle schopnosti již dostatečně rozvinuty, to nám přirozeně nezůstane utajeno.




:)
Jarda Malej
 

Re: Diskuse k vláknu pro já a pro mě

Nový příspěvekod tentonoc J » čtv 07. čer 2012 16:19:10

Jana píše:Uvědomit si absolutní prázdnotu mysli není tak těžké, není to ani tak moc crazy jako uvědomění prázdnoty těla. Vypadá to jako absurdní, nemám hlavu, nemám tělo, je tu uvědomění Prázdna a je tu to tělo a ta hlava, mysl je stejným Prázdnem a objevují se myšlenky.
Dokud se tohle uvědomění neobjevilo, připadalo mi to taky nepochopitelné a absurdní. Teď na tom není co chápat, prostě to takhle je.


řeč vůbec nebyla o uvědomění Zdroje (podstaty, prázdna, ničeho - jak kdo chce), ale byla k tvému vyjádření:

" .... že myšlenky tu jsou, ale Tvá mysl je prázdná ...."

ptám se kdeže jsou ty myšlenky, když je mysl prázdná a to už si ani nedovolím špitnout co je to za blbost to přivlastňovací zájmeno Tvoje :confused:

jsem se taky musel pousmát tomu, jak mám setrvávat v Tichu a vnímat jak je prozářeno světlem ... když Zdroj je mimo projev existence, bo jen díky "nezrozenému" neb díky "temnotě" nebo díky "neuvědomí sebe sama" je umožněno vědomě vnímat světlo - kdy je přítomen ten co vidí a zároveň i to co vidí ... což už je oblast projevu - tedy aktivity ... před tím je pouhé vidění (není tam ani ten co vidí ani to co vidí)
tentonoc J
 

vrhněte mysl a všechno její vlastnictví do srdce

Nový příspěvekod tydýt uff J » čtv 07. čer 2012 17:08:20

Jana píše:[

"Prostě vrhněte mysl a všechno její vlastnictví do srdce."

....


já nevlastním mysl, ani jí nemohu nijak uchopit, abych jí mohl odněkud někam vrhat, nemám čím ji uchopit :what:

je to pohyb, který si uvědomuji sám v sobě
tydýt uff J
 

v tichu

Nový příspěvekod tento J » čtv 07. čer 2012 17:16:17

Jana píše:
v tichu


žádná mysl není 8)

což je následné uvědomění ... tam není co koho kam - doslova NIC ...
tento J
 

Re: Diskuse k vláknu pro já a pro mě

Nový příspěvekod Jéčko tentonoc » čtv 07. čer 2012 17:19:25

"...mysl i životní síla musí být udržovány ve svém zdroji..."

připomíná mi to poučku - musíte se udržovat v tady a teď, aby jste z toho nevypadávali :crazy:
Jéčko tentonoc
 

PředchozíDalší

Zpět na Rosada

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků