Diskuse k vláknu pro já a pro mě

Moderátor: rosada

Re: Diskuse k vláknu pro já a pro mě

Nový příspěvekod jéčko tydýt » čtv 07. čer 2012 17:24:04

je to prostě crazy - že mysl a životní síla by snad mohla být někde mimo zdroj, takže tam musí být udržována nebo že by něco nebo někdo mohlo vypadnout z tady a teď :crazy: :confused:

smysl dává zaměření pozornosti! to ano - přímo ke Zdroji :)
jéčko tydýt
 

Re: v tichu

Nový příspěvekod tydátko J » čtv 07. čer 2012 17:50:48

Jana píše:
tento J píše:
Jana píše:
v tichu


žádná mysl není 8)

což je následné uvědomění ... tam není co koho kam - doslova NIC ...


:D :yes:

Tak a je možné, aby to uvědomění v tichu srdce bylo stále vědomé, tedy i když mi odepisuješ?


už jsem to psal několikrát ... v tichu není co koho kam - doslova NIC ...

a teď ty se vrať k tomu svému tvrzení a odpověz kde jsou teda ty myšlenky, když je mysl prázdná?

kde jsou myšlenky ?
tydátko J
 

Re: v tichu

Nový příspěvekod tento J » čtv 07. čer 2012 18:14:43

Jana píše:
tydátko J píše:už jsem to psal několikrát ... v tichu není co koho kam - doslova NIC ...

a teď ty se vrať k tomu svému tvrzení a odpověz kde jsou teda ty myšlenky, když je mysl prázdná?

kde jsou myšlenky ?

Nerozumíš mi, ptám se Tě, jestli to TICHO, ve kterém není doslova nic, zmizí, když mi odepisuješ, nebo je dál vědomé.

Pokud je vědomé, pak se mě nebudeš ptát, kde jsou myšlenky.

Nechci slovíčkařit, ale prázdná čistá mysl je ne-mysl, tedy je to totéž, jako když říkáš - nemám mysl, mysl není.


to není slovíčkaření, je to dost podstatné, když to tu píšeš na poradně a pro lidi co ještě hledaj

můžeš odpovědět - kde jsou myšlenky, když je mysl prázdná?
tento J
 

Re: Diskuse k vláknu pro já a pro mě

Nový příspěvekod Jéčko » čtv 07. čer 2012 18:36:07

jo ještě když jsi mu radila to vrhání

" Prostě vrhněte mysl a všechno její vlastnictví do srdce."

tak by mne zajímalo, kdo to dělá a čím :what: :D
Jéčko
 

Re: v tichu

Nový příspěvekod Linda » pát 08. čer 2012 10:06:03

Slova, která používáme, mají určitý konkrétní význam. Takový, jak ho všichni obecně chápeme. Jsou to nástroje, kterými se dorozumíváme. Proto, když něco píšu, je projevem ohleduplnosti k druhým lidem dát si tu práci a používat slova správně, v tom významu, jaký mají. Aby druzí pochopili, co chci říct.

Prázdný košík je košík, ze kterého jsme vysypali celý obsah.
Naše peněženka je prázdná, když jsme utratili všechny peníze do poslední koruny.

Kdyby platilo, že
Jana píše: prázdná čistá mysl je ne-mysl, tedy je to totéž, jako když říkáš - nemám mysl, mysl není.

je to totéž, jako by košík i peněženka zmizely okamžitě, jakmile by se vyprázdnily.

Mysl se totiž od nich neliší v tom, že je buď plná ulpívání na vnímaném, nebo prázdná od ulpívání.

Mysl se projevuje, kdykoliv je činná - objevují se v ní myšlenky a emoce. Kromě toho existují skryté sklony, které v mysli přetrvávají, i když je nečinná, během doby, kdy v hlubokém spánku mysl úplně zmizí. Po něm se její sklony znovu vynoří a ovlivňují myšlení.

To, co chceš říct, nejspíš je, že nedochází k ulpívání na myšlenkách, že myšlenky vznikají a vnímají se v čistém prázdném Vědomí jako Jeho vlastní pohyby. Aby to mohlo probíhat, k tomu je ale nezbytným nástrojem čistá, t.j. neulpívající mysl; bez ní by žádná myšlenka nevznikla.

Balsekar to definuje následovně: u probuzeného přemítající mysl zmizí, zůstává činná jen operující mysl.
Uživatelský avatar
Linda
 
Příspěvky: 855
Registrován: pát 23. zář 2011 12:43:47

Re: v tichu

Nový příspěvekod tydýt J » pát 08. čer 2012 11:25:50

Linda píše:Slova, která používáme, mají určitý konkrétní význam. Takový, jak ho všichni obecně chápeme. Jsou to nástroje, kterými se dorozumíváme. Proto, když něco píšu, je projevem ohleduplnosti k druhým lidem dát si tu práci a používat slova správně, v tom významu, jaký mají. Aby druzí pochopili, co chci říct.

Prázdný košík je košík, ze kterého jsme vysypali celý obsah.
Naše peněženka je prázdná, když jsme utratili všechny peníze do poslední koruny.

Kdyby platilo, že
Jana píše: prázdná čistá mysl je ne-mysl, tedy je to totéž, jako když říkáš - nemám mysl, mysl není.

je to totéž, jako by košík i peněženka zmizely okamžitě, jakmile by se vyprázdnily.

Mysl se totiž od nich neliší v tom, že je buď plná ulpívání na vnímaném, nebo prázdná od ulpívání.

Mysl se projevuje, kdykoliv je činná - objevují se v ní myšlenky a emoce. Kromě toho existují skryté sklony, které v mysli přetrvávají, i když je nečinná, během doby, kdy v hlubokém spánku mysl úplně zmizí. Po něm se její sklony znovu vynoří a ovlivňují myšlení.

To, co chceš říct, nejspíš je, že nedochází k ulpívání na myšlenkách, že myšlenky vznikají a vnímají se v čistém prázdném Vědomí jako Jeho vlastní pohyby. Aby to mohlo probíhat, k tomu je ale nezbytným nástrojem čistá, t.j. neulpívající mysl; bez ní by žádná myšlenka nevznikla.

Balsekar to definuje následovně: u probuzeného přemítající mysl zmizí, zůstává činná jen operující mysl.


Lindo díky za moudrá slova :yes: to je balzám to číst :yes:

o tohle skutečně jde - volně průchozí neulpívající mysl :) naprosto bravurně to onehdá vyhmátl Kolomaz na JZ - termínem nelepivá mysl :yes:
tydýt J
 

Re: Diskuse k vláknu pro já a pro mě

Nový příspěvekod Návštěvník » pát 08. čer 2012 13:59:15

Jana píše:Drahé tentonoc J, zdá se, že se Ti zalíbila role kritika za každou cenu, pokud si ještě jednou pozorně a důkladně přečteš, co píšu, tak netvrdím nic jiného. To písmenko s Ti asi při čtení vypadlo.

Neděje se to poznávání přímo myslí, ale s čistou prázdnou myslí je skutečnost poznávaná taková jaká je, tudíž není zkreslená.


poznávám S nástrojem - tedy za pomoci ... to není kritika to je rozporování toho, že S myslí i když sattvické kvality lze poznat SKUTEČNOST :crazy:
Návštěvník
 

Re: Diskuse k vláknu pro já a pro mě

Nový příspěvekod teonik » pát 08. čer 2012 14:35:27

no ano,proto taky tvé vstupy nikomu většinou nepomáhají
bohužel
pouze vedou k sáhodlouhému dohadování o...
Ja krásné,když vše kolem svítá-také svítat

JSEM-SILOU PŘEDSTAVIVOSTI!
........................................................
teonik
 
Příspěvky: 650
Registrován: sob 12. lis 2011 8:18:16
Bydliště: havířov

Re: Diskuse k vláknu pro já a pro mě

Nový příspěvekod tyd J » pát 08. čer 2012 14:41:16

Jana píše:To, že tady je prázdná čistá mysl zároveň znamená, že je nástrojem, kterým se poznává skutečnost ?

Znamená, když jím s čistýma botama, že jím čistýma botama ?


prázdná mysl je představa o mysli, která neexistuje :D

k tomu dalšímu ... aby si se najedla nepotřebuješ čistý boty ... to je absurdní přirovnání ... stejně jako to, že k poznání skutečnosti potřebuješ čistou mysl ... čistá mysl stejně jako čistý boty nejsou překážkou tomu, aby jsi se najedla ! najíst se můžeš ale i se špinavýma botama, akorát ti můžou nadzvedávat při tom jídle trochu žaludek smrady, když k tomu budeš vnímavá, tak ti to v tom řádném jezení může kapku bránit, ale jde to i tak ... když je velký hlad že :D doporučení technik vedoucích k pročištění mysli považuji za rozumné i když to není zárukou, že dojde k poznání Skutečnosti

jak se nakonec ukazuje i přímo v životě, k poznání Skutečnosti došlo i u těch co měli mysl velmi aktivní nebo tamasickou ... takže o té mysli to fakt není 8)
tyd J
 

Re: Diskuse k vláknu pro já a pro mě

Nový příspěvekod Návštěvník » pát 08. čer 2012 14:55:47

teonik píše:no ano,proto taky tvé vstupy nikomu nepomáhají
bohužel
pouze vedou k sáhodlouhému dohadování o...

Ano. Je z nich znát vytrvalá neuvědomovaná sebeobhajoba a ta je projevem iluzorního já.
Návštěvník
 

Re: Diskuse k vláknu pro já a pro mě

Nový příspěvekod attentive » pát 08. čer 2012 15:10:55

teonik píše:tvé vstupy nikomu nepomáhají

Možná paradoxně pomáhají. Můžeme sledovat projevy někoho, kdo je přesvědčený, že dosáhl nejvyššího cíle :yeah:
a potřebuje to neustále veřejně zdůrazňovat :yeah:
attentive
 

Re: Diskuse k vláknu pro já a pro mě

Nový příspěvekod teonik » pát 08. čer 2012 15:16:58

ahoj vlku
ano,vyjádřil jsem to příliš jednoznačně,už jsem tam doplnil "většinou"
Ja krásné,když vše kolem svítá-také svítat

JSEM-SILOU PŘEDSTAVIVOSTI!
........................................................
teonik
 
Příspěvky: 650
Registrován: sob 12. lis 2011 8:18:16
Bydliště: havířov

Re: Diskuse k vláknu pro já a pro mě

Nový příspěvekod rosada » pát 08. čer 2012 16:43:09

Na tomhle vlákně pokud já vím, se pouze žádala vysvětlení a vysvětlení vysvětlení atd. Všimli jste si, že energii, se kterou to začal už se vlákna většinou nepustí?
Uživatelský avatar
rosada
 
Příspěvky: 1090
Registrován: úte 20. zář 2011 10:22:05

Re: Diskuse k vláknu pro já a pro mě

Nový příspěvekod rosada » pát 08. čer 2012 17:02:53

Vzhledem k mému příspěvku výše, zakládám pro dotaz posledního návštěvníka nové vlákno.
viewtopic.php?f=59&t=1899
Uživatelský avatar
rosada
 
Příspěvky: 1090
Registrován: úte 20. zář 2011 10:22:05

Re: Diskuse k vláknu pro já a pro mě

Nový příspěvekod Jarda Malej » pát 08. čer 2012 18:13:01

--spolupráce při vzájemném vyjasňování by předpokládala udržet téma,
odpovídat na konkrétní otázky jasně a přímo, bez odvádění pozornosti jinam

Jéčko

Shrnul(la) jsi to podstatné, čím může být užitečné diskutování na webu,
čemu se lze na něm společně učit.
Vlastní "duchovno" je pak věc docela intimní, slovy spíše šetřící.

:)
Jarda Malej
 

Re: Diskuse k vláknu pro já a pro mě

Nový příspěvekod Malý Vlk » sob 09. čer 2012 8:23:06

teonik píše:ahoj vlku
ano,vyjádřil jsem to příliš jednoznačně,už jsem tam doplnil "většinou"


Ahoj Teoniku!
:)

Promiň, slovo hrubě neznamenalo, že mám ruce sevřené v pěst a slova cedím mezi zuby. :)

Malý Vlk
Uživatelský avatar
Malý Vlk
 
Příspěvky: 153
Registrován: čtv 19. led 2012 18:48:46

Re: Diskuse k vláknu pro já a pro mě

Nový příspěvekod teonik » sob 09. čer 2012 9:29:50

ahoj vlku
nic se nestalo,nevnímal jsem tvé vyjádření jako hrubost
Ja krásné,když vše kolem svítá-také svítat

JSEM-SILOU PŘEDSTAVIVOSTI!
........................................................
teonik
 
Příspěvky: 650
Registrován: sob 12. lis 2011 8:18:16
Bydliště: havířov

Re: Diskuse k vláknu pro já a pro mě

Nový příspěvekod Návštěvník » sob 09. čer 2012 10:13:19

Po čase to možná uvidíš jinak :)

Jak si představuješ, že bych to měl po čase uvidět?
Malý Vlk


Nepředstavuju si nic :) Jen mluvím o své zkušenosti. Časem člověk začne rozpoznávat, proč někdo utkvěle reaguje pořád stejným způsobem a ignoruje, co mu druzí říkají. Jen je nabádá, doporučuje a přesvědčuje, aby... Skutečná motivace vždycky nakonec vyjde najevo, každý se po čase odkopeme. V míře, ve které se projevuje potřeba dokazovat a propagovat svou pravdu, nám chybí empatie. Nevnímáme lidi kolem sebe, jsme k nim necitliví. To se trvale utajit nedá, nakonec to vykoukne i pod zdánlivě velmi ušlechtilým projevem.

Když to zjistíš, je to trošku zklamání, člověk zas přijde o nějaký ten ideál. Můžeš přirozeně dál přijímat velké Pravdy, které ten člověk doporučuje, jen to má menší váhu, rozpoznáváš v tom účast jeho ega. Potřeba druhé neustále k něčemu nabádat, aniž by se ho kdo na to ptal, prozrazuje, že to, co dotyčný stále doporučuje, je zatím jeho ideál, do kterého se diskutováním o něm vžívá. Protože když člověk něco už každodenně žije, když je to pro něj normální způsob života, tak nemá potřebu o tom fascinovaně do nekonečna básnit. Když se ho někdo zeptá, rád odpoví, podělí se o svou zkušenost, vysvětlí, co tomu v nás brání a jak se k tomu dá dojít, ale jinak je v klidu.
Návštěvník
 

Re: Diskuse k vláknu pro já a pro mě

Nový příspěvekod Jarda Malej » sob 09. čer 2012 10:27:25

Když to zjistíš, je to trošku zklamání, člověk zas přijde o nějaký ten ideál.
ˇ
A možno říct, že v tomhle spočívá možný přínos duchovně zaměřených diskuzí na webu.
Ve zrátách. Čím více, tím lépe.

:)
Jarda Malej
 

Re: Diskuse k vláknu pro já a pro mě

Nový příspěvekod Malý Vlk » sob 09. čer 2012 11:44:08

Návštěvník píše:
Po čase to možná uvidíš jinak :)

Jak si představuješ, že bych to měl po čase uvidět?
Malý Vlk


Nepředstavuju si nic :) Jen mluvím o své zkušenosti. Časem člověk začne rozpoznávat, proč někdo utkvěle reaguje pořád stejným způsobem a ignoruje, co mu druzí říkají. Jen je nabádá, doporučuje a přesvědčuje, aby... Skutečná motivace vždycky nakonec vyjde najevo, každý se po čase odkopeme. V míře, ve které se projevuje potřeba dokazovat a propagovat svou pravdu, nám chybí empatie. Nevnímáme lidi kolem sebe, jsme k nim necitliví. To se trvale utajit nedá, nakonec to vykoukne i pod zdánlivě velmi ušlechtilým projevem.

Když to zjistíš, je to trošku zklamání, člověk zas přijde o nějaký ten ideál. Můžeš přirozeně dál přijímat velké Pravdy, které ten člověk doporučuje, jen to má menší váhu, rozpoznáváš v tom účast jeho ega. Potřeba druhé neustále k něčemu nabádat, aniž by se ho kdo na to ptal, prozrazuje, že to, co dotyčný stále doporučuje, je zatím jeho ideál, do kterého se diskutováním o něm vžívá. Protože když člověk něco už každodenně žije, když je to pro něj normální způsob života, tak nemá potřebu o tom fascinovaně do nekonečna básnit. Když se ho někdo zeptá, rád odpoví, podělí se o svou zkušenost, vysvětlí, co tomu v nás brání a jak se k tomu dá dojít, ale jinak je v klidu.


OK, popsal jsi svou cestu, já mám holt jinou. Buď věrný své zkušenosti.
Ponech mi tedy můj názor, že Jana, Goro a Dan dávají poklad nedozírné ceny. Nechej trám v mém oku a hýčkej si třísku ve svém oku.

Malý Vlk
Uživatelský avatar
Malý Vlk
 
Příspěvky: 153
Registrován: čtv 19. led 2012 18:48:46

PředchozíDalší

Zpět na Rosada

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 návštevníků