Jak se dělá přijetí?

Moderátor: rosada

Re: Jak se dělá přijetí?

Nový příspěvekod tydýt J » pát 22. čer 2012 14:37:32

Linda píše:No ;)

Po pochopení, o co go, začne rozpoznávání emocionálních reakcí, které probíhají spokojeně dál, mimo dohled vědomí. Rozpoznávat jednotlivé emoce potom, co vyvstanou, -> přijímat je a tak nechávat zpráznit, se daří jednou víc, jindy míň, jak Pámbu dá

A když si tu reakci neuvědomím, je znát z mého projevu, aniž to tuším. Když mě někdo na to upozorní, jsou zase dvě možnosti, jak zareagovat

Žádná nuda :)



pokud někdo má někdo za to, že cílem je utišení emočních reakcí, tak OK :)


pak by všichni realizovaní lidé museli být prosti emočníh projevů, což ale není -

například Maharadž Nisargaddata, se stal prosnulý mimořádnými projevy vzteklosti, kdy nejen na ty co za ním přicházeli ječel dost nevybíravým způsobem, občas po nich něco hodil a ne málo jich i vyhodil, ale do otáček ho dostávala i jeho dcera ... Balsekar ho po takových záchvatech často vozil autem po Bombei, aby se Mistr uklidnil :)
tydýt J
 

Re: Jak se dělá přijetí?

Nový příspěvekod tydýt J » pát 22. čer 2012 14:40:09

Návštěvník píše:
tydýt J píše:
Návštěvník píše:Tydýtovi J - a přece v tvém projevu stále zůstává jistý rys, kterým jsi rozpoznatelný, ať vystupuješ momentálně pod jiným nickem nebo pod starým. Ten rys je vlastní i new age stoupencům: hurá k lepším, zářnějším zítřkům.
Je to rys sentimentálnosti. Vostál to kdysi nazval duchovní shit, jiným slovem klišé.
Nepíšu to proto, abych tě naštval, v tvém novém slovníku nasral, ale proto, že mi to přijde škoda, protože v té sentimentálnosti, rozpatlanosti se skrývá ještě další rys, motiv a to je potřeba prožívání se. Je to vidět na tvých dlouhých komentářích, v potřebě stále reagovat, rozepisovat se a prožívat se.
Není to špatně, je to tak a je to dobré vidět.

Jak se dělá přijetí?

Je název tohoto vlákna.


jj klidně třeba rys sentimentálnosti se může v projevu objevit :) taky naivita a pod.

tohle mne zaujalo ... potřeba sebe-prožívání :) to je dost zásadní a dá se to velmi dobře vysledovat do jaké míry je zaktivovaná a to podle toho, jak se objevuje děs z ne-existence ...

protože jak známo nereagování je téže reakcí, takže podle toho to nebude ...

ps. vona ti nestačila jedna čarodějnice ? :phew:

Není vůbec důležité, co se napsalo.
Důležité je pouze to, kdo to psal.
:yeah:


podle mně je důležitý co ty sám (sama) - jestli jsi srovnaný(á) sama se sebou, tedy v esenci sebe sama nebo ne ... to považuji za mimořádnou důležitost ;)
tydýt J
 

Re: Jak se dělá přijetí?

Nový příspěvekod tydýt J » pát 22. čer 2012 14:42:23

Návštěvník píše:Sentimentálnost projevu bylo myšleno plácání pro plácání, s prvky výrazů jako "vše je jak je", "uvědomění si toho co je jak je" a podobné kouzelnické obraty, elegantní jako krymplenové gatě na velkém zadku. Jsou dobře vystopovatelné i v projevech malého Jardy, kde té elegantnosti je ještě více, jen aby se něco řeklo.
Jen aby se něco dělo, takže jsi dobře vyhmátnul ten strach z neexstence :-)
Je dobré to vidět. Nic víc, nic méně :-)
Projev tvůj je nejvíce podoben tomuto šmajlíkovi: :yeah:
Projev Jardy šmajlíkovi, kterého nemám po ruce: já nic, já muzikant, hlavně aby mě bylo slyšet a vidět. Tydýýt. A mele se to svoje dál.

:)


jjj ale upřímně řečeno mně je nejvíce sympatický tento šmajlík :phew: a taky tenhle :crazy: no i tenhle 8) s tímhle mi to taky ladí dobře :confused:
tydýt J
 

Návštěvní den

Nový příspěvekod Jarda Malej » pát 22. čer 2012 14:44:40

.. hlavně aby mě bylo slyšet a vidět.

Návštěvník.


:)
Jarda Malej
 

Re: Jak se dělá přijetí?

Nový příspěvekod Návštěvník » pát 22. čer 2012 14:48:17

tydýt J píše:podle mně je důležitý co ty sám (sama) - jestli jsi srovnaný(á) sama se sebou, tedy v esenci sebe sama nebo ne ... to považuji za mimořádnou důležitost


Esence toho, koho zajímá jen to, kdo tu píše a ne co je zde psáno, dosud nezajímá.
Zajímá ho pouze kdo je kdo.
Návštěvník
 

Re: Jak se dělá přijetí?

Nový příspěvekod Linda » pát 22. čer 2012 14:48:46

tydýt J píše:pokud někdo má někdo za to, že cílem je utišení emočních reakcí, tak OK :)

Cílem není utišení emocí, to je jen by-produkt.

Emoční tělo se nabíjí každým sebeztotožněním s emocí, rozpouští se uvědoměním si emoce bez sebeztotožnění s ní, jejím plným přijetím. Emoční tělo zůstává aktivní u každého jinak dlouho, podle toho, jak bylo mocné, kolik v něm bylo nahromaděné energie. Nisargadatta ho měl silné, u Maharišiho nebylo znát.

Tolle: Emoční tělo je napětí. E.Tomáš: "Ego je napětí."
Uživatelský avatar
Linda
 
Příspěvky: 855
Registrován: pát 23. zář 2011 12:43:47

Re: Jak se dělá přijetí?

Nový příspěvekod tydýt J » pát 22. čer 2012 14:51:53

Linda píše:
Pochopením začíná uvádění pochopeného do praxe, metodou zkoušek a omylu. ...



asi jinak chápu pochopení ... :what: u mne to má význam naprostýho a jednoznačnýho přímýho poznání (ne intelektuálního charakteru), které se dál a dál prohlubuje a je nezvratná - změny z tohoto se přirozeným způsobem projevují ... metoda zkoušek a omylu nepadá v úvahu ... :what:
tydýt J
 

Re: Návštěvní den

Nový příspěvekod Návštěvník » pát 22. čer 2012 14:52:21

Jarda Malej píše:
.. hlavně aby mě bylo slyšet a vidět.

Návštěvník.


:)

Přehazování brambor zpátky přes plot.
Návštěvník
 

Re: Jak se dělá přijetí?

Nový příspěvekod tydýt J » pát 22. čer 2012 14:57:26

Linda píše:
Emoční tělo se nabíjí každým sebeztotožněním s emocí, rozpouští se uvědoměním si emoce bez sebeztotožnění s ní, jejím plným přijetím.


jde o ztotožnění a k tomu dochází s mírou pochopení oč gou ...
tydýt J
 

Re: Jak se dělá přijetí?

Nový příspěvekod Linda » pát 22. čer 2012 15:00:07

tydýt J píše:
Linda píše:
Pochopením začíná uvádění pochopeného do praxe, metodou zkoušek a omylu. ...



asi jinak chápu pochopení ... :what: u mne to má význam naprostýho a jednoznačnýho přímýho poznání (ne intelektuálního charakteru), které se dál a dál prohlubuje a je nezvratná - změny z tohoto se přirozeným způsobem projevují ... metoda zkoušek a omylu nepadá v úvahu ... :what:

Aha, takže ke sebeztotožnění já s něčím a tím k vytváření iluzorního já už u něj nedochází, metoda zkoušek a omylů, t.j. prohlubování bdělosti ke vnímaným obsahům vědomí = nepřebírání dodávek, jak Nisargadatta nazývá bdělost k obsahům vědomí, nepadá v úvahu, byla by zbytečná. Konečně je přímou zkušeností vědomě Absolutnem, Vědomím v pohybu.

To je nejhlubší stav. Jen mi není jasné, jak v něm může docházet ke změnám, jak se může ještě prohlubovat.
Uživatelský avatar
Linda
 
Příspěvky: 855
Registrován: pát 23. zář 2011 12:43:47

Re: Jak se dělá přijetí?

Nový příspěvekod tydýt J » pát 22. čer 2012 15:03:50

Návštěvník píše:
tydýt J píše:podle mně je důležitý co ty sám (sama) - jestli jsi srovnaný(á) sama se sebou, tedy v esenci sebe sama nebo ne ... to považuji za mimořádnou důležitost


Esence toho, koho zajímá jen to, kdo tu píše a ne co je zde psáno, dosud nezajímá.
Zajímá ho pouze kdo je kdo.


esence bytí = existence :) otevřeného tichého prázdného nekonečného prostoru Vědomí pro celou škálu projevu ve všech možných modifikacích ... naprosto přijímající samé Přítomnosti
tydýt J
 

Re: Jak se dělá přijetí?

Nový příspěvekod Návštěvník » pát 22. čer 2012 15:11:27

tydýt J píše:
Návštěvník píše:
tydýt J píše:podle mně je důležitý co ty sám (sama) - jestli jsi srovnaný(á) sama se sebou, tedy v esenci sebe sama nebo ne ... to považuji za mimořádnou důležitost


Esence toho, koho zajímá jen to, kdo tu píše a ne co je zde psáno, dosud nezajímá.
Zajímá ho pouze kdo je kdo.


esence bytí = existence :) otevřeného tichého prázdného nekonečného prostoru Vědomí pro celou škálu projevu ve všech možných modifikacích ... naprosto přijímající samé Přítomnosti

Ano, o tuto esence tu jde. A ta onoho návštěvníka vůbec nezajímá. Chce vědět pouze jen to, KDO tu píše, jaké má další nicky, jeho občanské jméno, jak si vydělává peníze, s kým žije..
.ESENCE - otevřeného tichého prázdného nekonečného prostoru je pro něho nepochopitelnou abstrakcí, kterou odmítá jako něco, co nemůže využít s rozšiřování své sbírky drbů.
Návštěvník
 

Re: Jak se dělá přijetí?

Nový příspěvekod tydýt J » pát 22. čer 2012 15:15:53

Linda píše:
tydýt J píše:
Linda píše:
Pochopením začíná uvádění pochopeného do praxe, metodou zkoušek a omylu. ...



asi jinak chápu pochopení ... :what: u mne to má význam naprostýho a jednoznačnýho přímýho poznání (ne intelektuálního charakteru), které se dál a dál prohlubuje a je nezvratná - změny z tohoto se přirozeným způsobem projevují ... metoda zkoušek a omylu nepadá v úvahu ... :what:

Aha, takže ke sebeztotožnění já s něčím a tím k vytváření iluzorního já už u něj nedochází, bdělost ke vnímaným obsahům vědomí nepadá v úvahu, byla by zbytečná. Konečně je přímou zkušeností vědomě Absolutnem, Vědomím v pohybu.

To je nejhlubší stav. Jen mi není jasné, jak v něm může docházet ke změnám, jak se může ještě prohlubovat.


popravdě Lindo tomu co píšeš naprosto nerozumím :confused: to mně mrzí, pokud to nějak vyplnulo z toho co píšu o tom jak chápu pochopení :what: kterou jsem navázal
k té poznámce, že nejde sedět na dvou židlích, že buď je tu přesvědčení, že to dělám já - jakožto ten jedinec body-mind co se narodil mamince a tatínkovi, žije tady svůj život dokud neumře nebo

nebože je tu jasný a nezpochybnitelný pochopení - tohoto, že tu jsou reace body-mind, které si v sobě uvědomuji ... a to se prohlubuje ...

to nemůžu nijak ovlivnit metodou pokusu omylu ... nevím vůbec jak by to šlo ?
tydýt J
 

Re: Jak se dělá přijetí?

Nový příspěvekod tydýt J » pát 22. čer 2012 15:20:05

no slušně se to téma jak dělat přijetí zapráskalo :confused:

spoléhám na moderátorství ros, že to dá dopořádku a vymaže co není přímo k tématu přijetí :sos: a co komu osvědčilo či neosvědčilo ...
tydýt J
 

Kočkování s Návštěvníkem

Nový příspěvekod Jarda Malej » pát 22. čer 2012 15:22:13

Návštěvník píše:
Jarda Malej píše:
.. hlavně aby mě bylo slyšet a vidět.

Návštěvník.

:)

Přehazování brambor zpátky přes plot.

Máš pravdu Návštěvníku, to přehazování je oblíbené.
Když máš pocit že zmínka o tom že nejvíc je tady slyšet návštěvník
..je bramborou, tak si ji můžeš nechat.
Přečetl jsem si na předchozí straně tvoje kritický komentáře a rád konstatuji, že jsou opravdu vybroušený.
Jsi v tomhle jednička.

P.S.
Jdu do sauny a pak už nebudu mít na brambory čas,
tak se pro dnes loučím.

:)
Jarda Malej
 

Re: Jak se dělá přijetí?

Nový příspěvekod Linda » pát 22. čer 2012 15:27:19

tydýt J píše:popravdě Lindo tomu co píšeš naprosto nerozumím :confused: to mně mrzí, pokud to nějak vyplnulo z toho co píšu o tom jak chápu pochopení :what: kterou jsem navázal
k té poznámce, že nejde sedět na dvou židlích, že buď je tu přesvědčení, že to dělám já - jakožto ten jedinec body-mind co se narodil mamince a tatínkovi, žije tady svůj život dokud neumře nebo

nebože je tu jasný a nezpochybnitelný pochopení - tohoto, že tu jsou reace body-mind, které si v sobě uvědomuji ... a to se prohlubuje ...

to nemůžu nijak ovlivnit metodou pokusu omylu ... nevím vůbec jak by to šlo ?

To nevadí. Někomu rozvíjení bdělosti (= zkouška a omyl, prohlubování bdělosti k sobě - coby pozorujícímu Bytí-Vědomí - a k jeho občas neuvědomovaným mentálním obsahům, což se střídavě daří a pak zase třeba ne) - coby cesta k přijímání toho, co Je - prostě nesedí. Zkušenosti se liší, proto i naše chápání a reagování.

Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
Linda
 
Příspěvky: 855
Registrován: pát 23. zář 2011 12:43:47

Chce to mazat!

Nový příspěvekod Jarda Malej » pát 22. čer 2012 15:28:00

spoléhám na moderátorství ros, že to dá dopořádku a vymaže co není přímo k tématu přijetí a co komu osvědčilo či neosvědčilo ...

Ano, to bude dobré,
je dobré když to tu trochu prořídne.
Odpověď našemu návštěvníkovi mohu umístit jinde,
na nějakém pro tohle příhodnějším místě.

:)
Jarda Malej
 

Re: Jak se dělá přijetí?

Nový příspěvekod tydýt J » pát 22. čer 2012 16:12:44

Linda píše: rozvíjení bdělosti


tohle považuji za naprostý základ ... :) jinak síla vědomí nemá šanci ...

bdělost toť jediná ctnost 8)

ahoj
tydýt J
 

Re: Jak se dělá přijetí?

Nový příspěvekod Jarda Malej » pát 22. čer 2012 16:39:30

..bdělost toť jediná ctnost

..a všechny nauky, náboženství, učitelé, každý kvalitní koncept tohle potvrzuje, učí.
A je fakt, že když se tohle vezme vážněji, tak pak zase není moc o čem povídat.

:)
Jarda Malej
 

Re: Jak se dělá přijetí?

Nový příspěvekod Návštěvník » pát 22. čer 2012 22:23:23

tydýt J píše:
Návštěvník píše:
tydýt J píše:podle mně je důležitý co ty sám (sama) - jestli jsi srovnaný(á) sama se sebou, tedy v esenci sebe sama nebo ne ... to považuji za mimořádnou důležitost


Esence toho, koho zajímá jen to, kdo tu píše a ne co je zde psáno, dosud nezajímá.
Zajímá ho pouze kdo je kdo.


esence bytí = existence :) otevřeného tichého prázdného nekonečného prostoru Vědomí pro celou škálu projevu ve všech možných modifikacích ... naprosto přijímající samé Přítomnosti

Božínku, kdeže krimplen na tohle :-)
Návštěvník
 

PředchozíDalší

Zpět na Rosada

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků