Různé cesty - zkopírováno ze zenu

Moderátor: rosada

Re: Různé cesty - zkopírováno ze zenu

Nový příspěvekod rosada » úte 11. zář 2012 12:01:21

vostalpetr píše:
No a to je to, co ti vyčítám.


No ale proč ?

Ty hledáš dokonalou mapu. Dzogchen, píšeš -je nejlepší (mapa - dodávám já).
Ale ono to jde i bez mapy.
Tvůj pohled chápu, jako:Proč jít bez mapy, když je tu tak skvělá mapa.
Můj pohled: studování mapy může zdržovat.

Třeba orientační běžci používají obě strategie, podrobně nastudovat trasu, dát tomu patřičný čas, a pak hladce běžet.
Nebo mapu jen tak z kouknout a trasu zkusit - možná přehlédli nějaký hustník nebo jinou překážku, ale zase mají čas ji oběhnout.
Na Seznamu ve vyhledávači map a tras si taky mohu vybrat naplánování trasy,

budto si vyberu nejrychlejší nebo nejkratší,
ale vždycky dojedu do cíle určení

přičemž nejrychlejší většinou znamená že je delší,
a nejkratší pak že trvá déle

:D

No a někdo vyrazí bez těchto informací, nebo jen s mapou po tatínkovi náležitě zviclanou a téměř nečitelnou, někdo se třeba doptá.
a taky dojedou do cíle (určení vynechávám, nevím, kdo by ten cíl určil) ;)
Uživatelský avatar
rosada
 
Příspěvky: 1090
Registrován: úte 20. zář 2011 10:22:05

Re: Různé cesty - zkopírováno ze zenu

Nový příspěvekod teonik » úte 11. zář 2012 12:49:52

já myslím,že mapa je něco statického

viděl sem obrázky různých systémů a jejich dynamiky...čtverečky..kolečka..trajektorie..vazby

to mi se víc líbí pohyblivé obrázky z předpovědi počasí,kde různé spirálové masy se navzájem prolínají,krouží,...objevují se a mizí...tančí...to je pro mě ukázka,jak to funguje v Projevu i Neprojevu...

malstrem tě z jedné strany nasaje,rozvíří,rozdrtí..a budeš-li mít štěstí..vyplivne do oka hurikánu

to je cesta,to je plán
Ja krásné,když vše kolem svítá-také svítat

JSEM-SILOU PŘEDSTAVIVOSTI!
........................................................
teonik
 
Příspěvky: 650
Registrován: sob 12. lis 2011 8:18:16
Bydliště: havířov

Re: Různé cesty - zkopírováno ze zenu

Nový příspěvekod Návštěvník » úte 11. zář 2012 14:39:55

Map je tu plno, všechny mapují jednu a tu samou oblast, ale pokaždé jakoby z jiného úhlu.
Oblast se jmenuje - Cesta k osvícení.
Cesty mají hledajícího zušlechtit, zjemnit, vybrousit surový diamant "já" do žádoucího tvaru "JÁ", který bude schopný zřít světlo čirého Vědomí.
Cesty jsou dlouhé, střední, krátké, ultrakrátké - a jejich použití závisí na tom, jak moc je ono hledající "já" obroušeno normálním životem, bez svého chtěného zásahu. kvůli postupu na duchovní cestě.
Návštěvník
 

Re: Různé cesty - zkopírováno ze zenu

Nový příspěvekod Návštěvník » úte 11. zář 2012 14:42:40

Souhlas.

Než zřít bych napsal být.
Návštěvník
 

Re: Různé cesty - zkopírováno ze zenu

Nový příspěvekod Návštěvník » úte 11. zář 2012 15:01:22

Návštěvník píše:Souhlas.

Než zřít bych napsal být.


Ono slovo "zřít" tam musí být.
Stav "být" se dá lehce zaměnit za cokoli jiného, uzření "světla" nikoli.
Ostatně, slovo osvícení vzniklo od slova svícení, světlo, takže zření světla je prioritní stav.
Návštěvník
 

Re: Různé cesty - zkopírováno ze zenu

Nový příspěvekod Návštěvník » úte 11. zář 2012 15:07:00

Návštěvník píše:
Návštěvník píše:Souhlas.

Než zřít bych napsal být.


Ono slovo "zřít" tam musí být.
Stav "být" se dá lehce zaměnit za cokoli jiného, uzření "světla" nikoli.
Ostatně, slovo osvícení vzniklo od slova svícení, světlo, takže zření světla je prioritní stav.

Možná máš pravdu. Já to ale intuitivně vnímám tak, že zřít = vidět mohu cokoli, jako subjekt, stejně tak cítit, ale být tím světlem (lampou) to už je něco jiného než světlo, lampu vidět.
Stav "být tím" je stavem, kde se stírá dualita - subjekt, objekt a zření (pociťování) je v jedné přímce - obrazně řečeno. Je zakoušena = žita jednota bytí.
Jak nahoře, tak dole.

Proto je tento stav pro mne "více" než pouhé zření.

Možná to myslíš nějak jinak, to zření, nevím. ?
Návštěvník
 

Re: Různé cesty - zkopírováno ze zenu

Nový příspěvekod Návštěvník » úte 11. zář 2012 16:32:58

Návštěvník píše:Možná to myslíš nějak jinak, to zření, nevím. ?

Aha.
Kdyby jsi uzřel "čiré světlo Vědomí" alespoň jedenkrár, tak by jsi věděl, jak to myslím.

Ale jinak, lze pociťovat, že jsem vším, že jsem Bůh.
Ale jen pociťovat, jinak nic víc. Stává se to.
Co však s tím, když mi pocity říkají, že cítím, že jsem obsažen ve všem, když ale nemám vůbec žádnou moc se o tom přesvědčit, zda mi pocity sdělují pravdu?
Návštěvník
 

Re: Různé cesty - zkopírováno ze zenu

Nový příspěvekod Návštěvník » úte 11. zář 2012 17:01:31

Vidět to světlo se mi ještě nepodařilo, takže bohužel nevím, jak to myslíš., když říkáš, že je to prioritní.

Pociťování, tomu bych moc velkou váhu nedával, pocity jsou různé a jsou úzce spjaté s osobou, ind. jednotkou a vázáné na prožívání.

Stav bytí, resp. žití jednoty bytí není o tom cítit se Bohem, pociťovat, že jsem ve všem, nebo že všechno je krásné a podobně, to jsou fakt jen pocity té ind. jednotky, a jestli jsem dobře pochytil - taky se k tomu stavíš jakože co s tím, pocity jsou pocity, má je subjekt, ten něco pociťuje nebo si myslí (že je Bohem, např.).

Stav žití jednoty bytí znamená (podle mě), že jsi sounáležitostí toho, co tu právě je. Bez pocitu oddělenosti, tedy tendencí se považovat za somatickou individuální jednotku, která - považovat se za něco, které "musí" něco, aby něco.
Např. si ověřila, že je skutečně Bohem.

A jen tak mimochodem - myslet si, že jsem Bohem, nebo to poci´tovat je )podle mě) těžký omyl. Bohužel sem tam k vidění.

Tak nevím, k čemu to zření světla vlastně. Asi to necháme být :-)
Návštěvník
 

Re: Různé cesty - zkopírováno ze zenu

Nový příspěvekod Návštěvník » úte 11. zář 2012 17:41:00

vostalpetr píše:
Tak nevím, k čemu to zření světla vlastně. Asi to necháme být :-)


No to by byla možná trošku škoda,
protože Světlo je to samý co Vědomí, Bytí, Blaženost

a podobně, jako se člověk může soustředit na tyto aspekty skutečnosti,
může se soustředit na světlo

Jak Ramana tak i Maharadž např. i po realizaci prováděli cvičení kdy se dívali do slunce (světla)

Takže to má svoji váhu,
ale mně se nechce psát jen o světle, nebo jen o lásce atd.
takže jediný co k tomu řeknu, že v dzogčhenu má světlo svoji důležitost a je rovnocennou meditační kvalitou k vědomí, bytí, blaženosti

Takže světlo je "jen" jeden z aspektů bytí? Chápu to dobře?
A pak je Světlo, jak píšš na začátko a to je vědomí, bytí, blaženost?

A jak se aspekt (forma) bytí s malým s - světlo liší od vědomí, bytí, blaženosti? To jsou také aspekty Bytí, ne?

A proč je to důležité nebo dobré se soustředit na světlo nebo na lásku? Jak to funguje a k čemu to vede?
Návštěvník
 

Re: Různé cesty - zkopírováno ze zenu

Nový příspěvekod Návštěvník » úte 11. zář 2012 18:02:38

Návštěvník píše:Takže světlo je "jen" jeden z aspektů bytí? Chápu to dobře?A pak je Světlo, jak píšš na začátko a to je vědomí, bytí, blaženost?A jak se aspekt (forma) bytí s malým s - světlo liší od vědomí, bytí, blaženosti? To jsou také aspekty Bytí, ne?A proč je to důležité nebo dobré se soustředit na světlo nebo na lásku? Jak to funguje a k čemu to vede?

Světlo v ezoterickém smyslu je něco jiného, než je světlo slunce, lampy, svíčky.
Uzření onoho "světla čirého Vědomí", Světla Prázdnoty uvnitř sebe, potvrzuje mysli překročení bariéry mezi hmotou a transpersonální dimenzí.
Ono "světlo čirého Vědomí", je to, co se hledá v každém náboženství, v každé duchovní nauce. Jen se tomu v každé nauce říká jinak.
Návštěvník
 

Re: Různé cesty - zkopírováno ze zenu

Nový příspěvekod Návštěvník » úte 11. zář 2012 18:11:46

Návštěvník píše:
Návštěvník píše:Takže světlo je "jen" jeden z aspektů bytí? Chápu to dobře?A pak je Světlo, jak píšš na začátko a to je vědomí, bytí, blaženost?A jak se aspekt (forma) bytí s malým s - světlo liší od vědomí, bytí, blaženosti? To jsou také aspekty Bytí, ne?A proč je to důležité nebo dobré se soustředit na světlo nebo na lásku? Jak to funguje a k čemu to vede?

Světlo v ezoterickém smyslu je něco jiného, než je světlo slunce, lampy, svíčky.
Uzření onoho "světla čirého Vědomí", Světla Prázdnoty uvnitř sebe, potvrzuje mysli překročení bariéry mezi hmotou a transpersonální dimenzí.
Ono "světlo čirého Vědomí", je to, co se hledá v každém náboženství, v každé duchovní nauce. Jen se tomu v každé nauce říká jinak.

Aha, možná tomu už začínám rozumět., hlavně díky větě, že se jedná o překročení bariéry mezi hmotou a - teď nevím, co je myšleno tou transpersonální dimenzí, ale evokuuje to ve mě stav jak to popsat - čistoty? čirosti? Beztíže? Až Prázdnoty, která je podstatou všech jevů.
Páni!
Díky!
Návštěvník
 

Re: Různé cesty - zkopírováno ze zenu

Nový příspěvekod Návštěvník » úte 11. zář 2012 18:13:50

Tedy i nás!

:-)

Je to tolik osvobozující :-))
Návštěvník
 

Re: Různé cesty - zkopírováno ze zenu

Nový příspěvekod Návštěvník » úte 11. zář 2012 18:18:00

Návštěvník píše:eď nevím, co je myšleno tou transpersonální dimenzí

Božské? :)
Návštěvník
 

Re: Různé cesty - zkopírováno ze zenu

Nový příspěvekod Návštěvník » úte 11. zář 2012 18:34:22

Návštěvník píše:
Návštěvník píše:eď nevím, co je myšleno tou transpersonální dimenzí

Božské? :)

Asi ano :-)
Návštěvník
 

Re: Různé cesty - zkopírováno ze zenu

Nový příspěvekod teonik » úte 11. zář 2012 19:48:56

světlo a tma
nebo
neduální nepolaritní světlo=záře=emanace bytí

světlo jako elmg vlnění a světlo,jako esence Absolutna

z prvého máme tělo,z druhého duši
Ja krásné,když vše kolem svítá-také svítat

JSEM-SILOU PŘEDSTAVIVOSTI!
........................................................
teonik
 
Příspěvky: 650
Registrován: sob 12. lis 2011 8:18:16
Bydliště: havířov

Předchozí

Zpět na Rosada

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků