ad Dogen: všichni jsme buddhové

Moderátor: rosada

Re: ad Dogen: všichni jsme buddhové

Nový příspěvekod Jana » čtv 18. srp 2016 13:39:21

pohádka píše:
Jana píše:Ne, protože doufám, že mě jednou přijmeš jako své nenarozené dítě, že si mě budeš stejně tak uvědomovat a že pak poznáš, kdo doopravdy jsi, kdo jsem.


Doufáš, protože jsi stále ještě dítě a chceš jím zůstat.


Jsem nenarozené dítě a nemám zájem se narodit.

:)
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 7295
Registrován: pon 25. črc 2011 20:38:09

Re: ad Dogen: všichni jsme buddhové

Nový příspěvekod Návštěvník » čtv 18. srp 2016 13:41:19

Jana píše:
pohádka píše:Mooji neříká, že matka je on. Tady je citát, kde vysvětluje, že nejlepší matka je vesmír.


Mooji říká: Já jsem TO.

I Vesmír je TO.


právě v tak nezměrném srdci
měl by každý chovat všechny živé tvory
a vyzařovat laskavost do celého světa:


No vidíš a já se do Tvého srdce nevejdu.

:(


Když nejsi živý tvor, ale "TO", tak se nemůžeš divit, že Tě nemůžu chovat v křídlech. Sama se tomu přijetí bráníš.
Návštěvník
 

Re: ad Dogen: všihni jsme buddhové

Nový příspěvekod lklknml » čtv 18. srp 2016 13:43:09

pohádka píše:
Zdeněk píše:
pohádka píše:Kdyby ukázala na něco mimo ně, tak už to mimo ně nemůže být, protože realita je nedělitelná.
Nevíme, co je mimo tu nedělitelnost, dokud se to v ní nezrodí, protože ta nedělitelnost je vědomí.

Slova ukazují mimo sebe, to je přeci zřejmé. Ukazující není ukazované.


Je. Setkáš se s něčím neznámým rohatým, okřídleným s ocasem, vzniklým ze dvou spojených hadů, z čeho se rodí další hadi a ono to k nim cítí mateřskou lásku. Je Ti jasné, že nic takového nemůže psát na internetové forum, tak na to ukážeš slovem cvok. Ostatní se pak podívají a uvidí, že je to cvok.

To jsem zrovna nemyslel. Slova jsou jako ukazatele, značky na cestě. Praha 150km. Nebo jen Praha. Kdyby nebylo slovo Praha, jak bychom se mohli druhému sdělit, že jedeme do Prahy? Nebo že v Praze blaze. Jsou to značky v naší hlavě. S pomocí nich můžeme myslet, např. na dálniční obchvat Prahy. Stává se, že tyto značky (což jsou energetické útvary) začnou v hlavě skrze fantazii žít vlastním životem. Na tom by nebylo nic špatného, tak vznikají např. umělecká díla, pohádky atpod. Je to však vědomé oživení. Autor skrze fantazii chce cosi vyjádřit, co je reálné či nehmotné. Fantazie slouží jemu, nikoli on jí. Není totiž cvok.

Věřil bys tomu, že někteří lidé si myslí, že mimo značek v jejich hlavě už nic jiného není? Jsou šílení.
lklknml
 

Re: ad Dogen: všichni jsme buddhové

Nový příspěvekod Návštěvník » čtv 18. srp 2016 13:43:30

Jana píše:
pohádka píše:
Jana píše:Ne, protože doufám, že mě jednou přijmeš jako své nenarozené dítě, že si mě budeš stejně tak uvědomovat a že pak poznáš, kdo doopravdy jsi, kdo jsem.


Doufáš, protože jsi stále ještě dítě a chceš jím zůstat.


Jsem nenarozené dítě a nemám zájem se narodit.

:)


:D Můžu Tě ujistit, že takhle to znovuzrozování nefunguje.
Návštěvník
 

Re: ad Dogen: všichni jsme buddhové

Nový příspěvekod Jana » čtv 18. srp 2016 13:45:02

Návštěvník píše:
Když nejsi živý tvor, ale "TO", tak se nemůžeš divit, že Tě nemůžu chovat v křídlech. Sama se tomu přijetí bráníš.


Přijetí se vůbec nebráním.

Nejsi živá?

I Ty jsi TO, všechno je TO.
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 7295
Registrován: pon 25. črc 2011 20:38:09

Re: ad Dogen: všichni jsme buddhové

Nový příspěvekod Jana » čtv 18. srp 2016 13:46:35


:D Můžu Tě ujistit, že takhle to znovuzrozování nefunguje.



To, co jsem se nemůže znovuzrodit, protože se to ani nikdy nenarodilo.
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 7295
Registrován: pon 25. črc 2011 20:38:09

Re: ad Dogen: všihni jsme buddhové

Nový příspěvekod Návštěvník » čtv 18. srp 2016 14:00:47

Zdeněk píše:
pohádka píše:Je. Setkáš se s něčím neznámým rohatým, okřídleným s ocasem, vzniklým ze dvou spojených hadů, z čeho se rodí další hadi a ono to k nim cítí mateřskou lásku. Je Ti jasné, že nic takového nemůže psát na internetové forum, tak na to ukážeš slovem cvok. Ostatní se pak podívají a uvidí, že je to cvok.

To jsem zrovna nemyslel. Slova jsou jako ukazatele, značky na cestě. Praha 150km. Nebo jen Praha. Kdyby nebylo slovo Praha, jak bychom se mohli druhému sdělit, že jedeme do Prahy? Nebo že v Praze blaze. Jsou to značky v naší hlavě. S pomocí nich můžeme myslet, např. na dálniční obchvat Prahy. Stává se, že tyto značky (což jsou energetické útvary) začnou v hlavě skrze fantazii žít vlastním životem. Na tom by nebylo nic špatného, tak vznikají např. umělecká díla, pohádky atpod. Je to však vědomé oživení. Autor skrze fantazii chce cosi vyjádřit, co je reálné či nehmotné. Fantazie slouží jemu, nikoli on jí. Není totiž cvok.

Věřil bys tomu, že někteří lidé si myslí, že mimo značek v jejich hlavě už nic jiného není? Jsou šílení.


Každý by mohl mít nějakou diagnózu. Šílenství je značka ukazující, že člověka jeho vnímání reality může ohrožovat, nebo že on může ohrožovat ostatní.

Samotné značky nejsou fantazie. Jsou skutečné stejně jako to, na co ukazují. Dohromady to tvoří jedno nedělitelné pole vědomí. Mezi dopravní značkou a Prahou vede silnice, proto se Praha nenachází mimo značku, i když na značce je jen nápis "Praha".
Návštěvník
 

Re: ad Dogen: všichni jsme buddhové

Nový příspěvekod pohádka » čtv 18. srp 2016 14:01:41

Jana píše:
Návštěvník píše:
Když nejsi živý tvor, ale "TO", tak se nemůžeš divit, že Tě nemůžu chovat v křídlech. Sama se tomu přijetí bráníš.


Přijetí se vůbec nebráním.

Nejsi živá?

I Ty jsi TO, všechno je TO.


Tvor je živý tvar.
pohádka
 

Re: ad Dogen: všichni jsme buddhové

Nový příspěvekod Jana » čtv 18. srp 2016 14:11:00

pohádka píše:
Jana píše:
Návštěvník píše:
Když nejsi živý tvor, ale "TO", tak se nemůžeš divit, že Tě nemůžu chovat v křídlech. Sama se tomu přijetí bráníš.


Přijetí se vůbec nebráním.

Nejsi živá?

I Ty jsi TO, všechno je TO.


Tvor je živý tvar.


Existence sama je živá bez ohledu na tvar a formu.

Bytí je živé a nemá tvar.

Vědomí je živé a nemá tvar.
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 7295
Registrován: pon 25. črc 2011 20:38:09

Re: ad Dogen: všichni jsme buddhové

Nový příspěvekod pohádka » čtv 18. srp 2016 14:15:39

Jana píše:
pohádka píše:Tvor je živý tvar.


Existence sama je živá bez ohledu na tvar a formu.

Bytí je živé a nemá tvar.

Vědomí je živé a nemá tvar.


Existence je živá s ohledem na tvary a formy. Bez ohledu na ně je mrtvá.
pohádka
 

Re: ad Dogen: všichni jsme buddhové

Nový příspěvekod Jana » čtv 18. srp 2016 14:24:20

pohádka píše:
Jana píše:
pohádka píše:Tvor je živý tvar.


Existence sama je živá bez ohledu na tvar a formu.

Bytí je živé a nemá tvar.

Vědomí je živé a nemá tvar.


Existence je živá s ohledem na tvary a formy. Bez ohledu na ně je mrtvá.


Rozumím Ti, proč to tak vidíš.

Přijmi mě jako své nenarozené dítě, které se nikdy nenarodí, do svého srdce a poznáš věčný Život bez bolesti, utrpení, formy, bez omezení časem a prostorem.

:)
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 7295
Registrován: pon 25. črc 2011 20:38:09

Re: ad Dogen: všichni jsme buddhové

Nový příspěvekod pohádka » čtv 18. srp 2016 14:28:49

Jana píše:Rozumím Ti, proč to tak vidíš.

Přijmi mě jako své nenarozené dítě, které se nikdy nenarodí, do svého srdce a poznáš věčný Život bez bolesti, utrpení, formy, bez omezení časem a prostorem.

:)


Nejsi nenarozené dítě. Narodila ses jako člověk Jana.
pohádka
 

Re: ad Dogen: všichni jsme buddhové

Nový příspěvekod Jana » čtv 18. srp 2016 15:12:34

pohádka píše:
Jana píše:Rozumím Ti, proč to tak vidíš.

Přijmi mě jako své nenarozené dítě, které se nikdy nenarodí, do svého srdce a poznáš věčný Život bez bolesti, utrpení, formy, bez omezení časem a prostorem.

:)


Nejsi nenarozené dítě. Narodila ses jako člověk Jana.


To je ten důvod, proč na rozdíl od Moojiho zatím nemůžeš být mou mámou. Mooji poznává sám v sobě, že není tím, co se narodilo a co zemře, tudíž poznává i mou pravou podstatu, která se nepotřebuje už mámě narodit a proto může být matkou všech živých bytostí najednou. Není omezen časoprostorem, tudíž se do jeho srdce všichni vejdeme. Neztotožňuje nás s iluzí, nevidí v nás osoby, neztotožňuje nás s tvary, formami, hmotou.

Zcela jistě ve mně poznává to, co se nikdy nenarodilo a to, co nikdy nezemře jako mou pravou podstatu.

V Moojiho srdci jsme vysvobození, stejně tak jako je Honzam vysvobozený v mém srdci.

Maminka svobodných říká: "Pane, náležím i já k té hmotě?"
(Velký anděl odpověděl:) (...) "Ty náležíš i se svými dětmi k Otci, jenž je od počátku. Jejich
duše pocházejí shůry, z odvěkého jasu světla. Proto se k vám mocnosti nebudou moci
přiblížit. Ve vás totiž přebývá Duch pravdy. Každý, kdo poznal tuto cestu, stane se
nesmrtelným uprostřed smrtelných lidí. Přislíbený Potomek se nezjeví teď, ale teprve po
třech pokoleních. Tehdy z vás sejme pouta bludu způsobeného mocnostmi.“

Zeptala jsem se: "Pane, kolik času ještě zbývá?"
Odpověděl: "Dokud se neobjeví opravdový člověk. Ten názorně zjeví Ducha pravdy
seslaného od Otce, o všem přinese poučení a pomaže je olejem věčného života, který mu
poskytlo pokolení bez krále. Tehdy se zbaví slepoty ve svých myslích, zdeptají smrt
pocházející z mocností a vstoupí do nekonečného světla, v němž je onen Potomek. Tehdy
skončí lhůty mocností, jejich andělé budou oplakávat jejich zkázu a jejich démoni budou
truchlit nad jejich smrtí. Tehdy všechny děti světla plně poznají pravdu a svůj kořen, to jest
Otce veškerenstva a Ducha svatého; a budou všechny jedním hlasem volat:
'Spravedlivá jest pravda Otce a Syn jest nade vším a skrze vše na věky věků. Svatý, svatý,
svatý! Amen.'"

http://gnosis9.net/pdf/Podstata_archontu.pdf
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 7295
Registrován: pon 25. črc 2011 20:38:09

Re: ad Dogen: všichni jsme buddhové

Nový příspěvekod pohádka » čtv 18. srp 2016 16:55:31

Jana píše:To je ten důvod, proč na rozdíl od Moojiho zatím nemůžeš být mou mámou. Mooji poznává sám v sobě, že není tím, co se narodilo a co zemře, tudíž poznává i mou pravou podstatu, která se nepotřebuje už mámě narodit a proto může být matkou všech živých bytostí najednou. Není omezen časoprostorem, tudíž se do jeho srdce všichni vejdeme. Neztotožňuje nás s iluzí, nevidí v nás osoby, neztotožňuje nás s tvary, formami, hmotou.

Zcela jistě ve mně poznává to, co se nikdy nenarodilo a to, co nikdy nezemře jako mou pravou podstatu.

V Moojiho srdci jsme vysvobození, stejně tak jako je Honzam vysvobozený v mém srdci.


Byl by z vás skvělý pár. Děti by se vám rodily už nezrozené jako Buddhové.
pohádka
 

Re: ad Dogen: všichni jsme buddhové

Nový příspěvekod Jana » čtv 18. srp 2016 17:03:39

pohádka píše:... Děti by se vám rodily už nezrozené jako Buddhové...


:D :D :D

Nezrozené se nikdy nerodí.

pohádka píše:Byl by z vás skvělý pár.


Nezrozený je vždy jen Jediný.

To je taky ten důvod, proč jsi v milujícím srdci pravým Já.
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 7295
Registrován: pon 25. črc 2011 20:38:09

Re: ad Dogen: všichni jsme buddhové

Nový příspěvekod pohádka » čtv 18. srp 2016 17:36:15

Jana píše:
pohádka píše:... Děti by se vám rodily už nezrozené jako Buddhové...


:D :D :D

Nezrozené se nikdy nerodí.

pohádka píše:Byl by z vás skvělý pár.


Nezrozený je vždy jen Jediný.

To je taky ten důvod, proč jsi v milujícím srdci pravým Já.


Zase si vymýšlíš. Jedna se rodí z číselného oboru. Nezrozené se samo o sobě nedá číselně vyjádřit. To, že je ten oceán jediný, je jen Tvá vlna na něm. Není jediný. Je.
pohádka
 

Re: ad "já vím jak to je"

Nový příspěvekod Návštěvník » čtv 18. srp 2016 18:04:51

Běžně se taky využívají internetové diskuse,
když člověk potřebuje dokazovat někomu dalšímu svou vlastní znalost,
tudíž nadřazenost.

I praktické příklady se občas hodí... když jich není moc.

Jinak se fórum rychle vylidní... a není divu.

Ono je opravdu nudné sledovat slovní projevy ega,
které je posedlé nutkáním znovu a znovu dokazovat,
že jen ono má pravdu.
Návštěvník
 

Re: ad Dogen: všichni jsme buddhové

Nový příspěvekod Jana » čtv 18. srp 2016 18:05:31

pohádka píše:Jedna se rodí z číselného oboru. Nezrozené se samo o sobě nedá číselně vyjádřit. To, že je ten oceán jediný, je jen Tvá vlna na něm. Není jediný. Je.


Mysl v tomhle může mít dilema, protože zná rozdělenost, ale srdce zná Celistvost, kterou lze nazvat Jednotou.

:)
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 7295
Registrován: pon 25. črc 2011 20:38:09

Re: ad "já vím jak to je"

Nový příspěvekod pohádka » čtv 18. srp 2016 18:15:08

Návštěvník píše:
Běžně se taky využívají internetové diskuse,
když člověk potřebuje dokazovat někomu dalšímu svou vlastní znalost,
tudíž nadřazenost.

I praktické příklady se občas hodí... když jich není moc.

Jinak se fórum rychle vylidní... a není divu.

Ono je opravdu nudné sledovat slovní projevy ega,
které je posedlé nutkáním znovu a znovu dokazovat,
že jen ono má pravdu.


Také k terapeutickým účelům. :)

http://dusevni-poruchy.zdrave.cz/co-je-ve-skutecnosti-narcismus/

Narcismus má charakter skutečné nemoci, existují pro něj tedy konkrétní diagnostická kritéria. V souvislosti s tímto byly taktéž vypracovány terapeutické postupy jeho léčby. Z nich se jako účinná jeví individuální i skupinová terapie, úspěchy má též psychoanalýza. Při ní je snahou dobrat se pravdy prostřednictvím vlastní minulosti a hluboko ukrytých zážitků. Ty sice není možné změnit, ale lze je jinak uchopit a podpořit pomocí jejich znalosti vlastní celistvou osobnost.

Během léčení je pacient vystavován různým deziluzím a zraněním ze strany terapeuta. Postupem času se tak snižuje pacientova zranitelnost, nastupuje smysl pro humor a časem i schopnost sebeironie. Cílem je, aby pacient přijal sám sebe takového, jakým je ve skutečnosti.
pohádka
 

Re: ad Dogen: všichni jsme buddhové

Nový příspěvekod pohádka » čtv 18. srp 2016 18:25:24

Jana píše:
pohádka píše:Jedna se rodí z číselného oboru. Nezrozené se samo o sobě nedá číselně vyjádřit. To, že je ten oceán jediný, je jen Tvá vlna na něm. Není jediný. Je.


Mysl v tomhle může mít dilema, protože zná rozdělenost, ale srdce zná Celistvost, kterou lze nazvat Jednotou.

:)


Celistvost a jednota jsou myšlenky, které v sobě obsahují i svůj protiklad.
pohádka
 

PředchozíDalší

Zpět na Rosada

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků