Karma

Re: Karma

Nový příspěvekod Návštěvník » pát 15. črc 2022 17:58:55

Původ a význam slova karma je odvozen od sanskrtského kořene kri, které se překládá jako „konat, dělat“. V karma józe se toto označení používá ve významu „konání“. Je to tedy jóga konání či činnosti. Samotné slovo karma možná také známe ve významu důsledků, jejichž příčinou jsou naše dřívější skutky. Tuto karmu tvoříme každým slovem, které proneseme, každou myšlenkou a každým naším činem. A všechno to, co kolem sebe vytváříme se odráží ve světě kolem nás, který je projevem lidské vůle.

A protože každý máme možnost být takovým, jakým chceme, jsme my sami zodpovědní za to, co jsme a jaký svět kolem nás tvoříme.

Karma jóga v běžném životě

Co nás tedy karma jóga učí? Každou činnost bychom měli vykonávat s nejlepším vědomím a svědomím. Když soustředíme svou plnou pozornost na činnost bez lpění na výsledcích této činnosti, dokážeme prožít každou chvilku naplno, a jak nejlépe v danou chvíli dovedeme. Pokud se dokážete plně soustředit na to, co právě děláte a nepřemýšlíte nad tím, co by vám to mohlo přinést nebo koho tím ohromíte, dokážete praktikovat karma jógu. Představte si to jako cvičení hatha jógy. Při praktikování ásan nezáleží na tom, jak daleko dokážeme v pozici dojít a jak dlouho v ní vydržíme. Samotné praktikování nám přináší klid a uspokojení.

„Dokonalý člověk je ten, kdo dokáže uprostřed nejhlubšího ticha a samoty vyvíjet tu nejintenzivnější činnost, a uprostřed nejintensivnější činnosti v sobě dokáže nacházet ticho a samotu pouště.“
Svámí Vivékánanda


A stejné je to s karma jógou. Nesoustředíme se na to, jaké budou výsledky naší činnosti, ale snažíme se věnovat plné vědomí každému jednotlivému kroku. Důležitým předpokladem je také nebýt připoután k výsledku, neboť připoutanost je pouze důsledkem očekávání odměny. Karma jóga znamená pomáhat ostatním, aniž bychom od nich očekávali něco na oplátku. Největší dobro dokážeme vykonat, když nás k tomu nevede žádná sobecká pohnutka. Pomoc bychom měli automaticky a bez přemýšlení nabídnout každému, kdo ji potřebuje. To, že někomu pomůžete však neznamená, že by vám člověk, kterému jste pomohli byl něco dlužen nebo že byste se měli vychloubat tím, co jste vykonali.

Co nás tedy karma jóga učí shrnul Svámí Vivékánanda takto: „Konej a pracuj bez ustání, vzdej se však všeho lpění na své činnosti. S ničím se neztotožňuj. Buď svobodné mysli.“ Ten, který se dokáže ovládat, k čemuž patří i neulpívání, nemůže být lehce ovlivněn, protože jeho mysl je zcela svobodná. Člověk má své činy konat z vlastní vůle a ne proto, že mu to někdo přikázal. Když konáme činnost z vlastní vůle, pracujeme ve svobodě a lásce. A práce ve svobodě a lásce přináší štěstí.

https://www.yogapoint.cz/joga/filozofie ... arma-joga/

yes
Návštěvník
 

Re: Karma

Nový příspěvekod salmo1cz. » ned 17. črc 2022 5:00:10

Když se narodíš dostáváš duši, duše je hotová je to tvoje mysl a dá se na ní hodně pracovat.
Tohle učení je pro. nás, jak říká Petr pro řezníky.Já jsem i řezníkem rád. ;)
https://captajitvadakayil.in/
salmo1cz.
 

Re: Karma

Nový příspěvekod Návštěvník » pon 05. zář 2022 21:00:37

Návštěvník
 

Re: Karma

Nový příspěvekod Návštěvník » sob 17. pro 2022 10:25:30

V těch, kteří vidí JÁ, přestává karma fungovat.
Drž se dál od myšlenek.
'Nic nikdy neexistovalo' je konečná pravda.


Obrázek
Návštěvník
 

Re: Karma

Nový příspěvekod Návštěvník » úte 31. led 2023 16:00:57

Návštěvník
 

Re: Karma

Nový příspěvekod Návštěvník » úte 12. zář 2023 14:36:24Co v životě vysíláš (dáváš), to se ti vrací.

Takže pokud vysíláš pocit: "Jsem v pořádku, stačí to, že jsem takový, jaký jsem, jsem přijatelný a miluji život " a vnímáš vděčnost za sebe a za život, pak s Tebou život podle toho zachází.
Návštěvník
 

Re: Karma

Nový příspěvekod Návštěvník » sob 16. zář 2023 7:56:16

Návštěvník
 

Re: Karma

Nový příspěvekod Návštěvník » úte 07. lis 2023 19:15:33

Návštěvník
 

Re: Karma

Nový příspěvekod Návštěvník » čtv 09. lis 2023 15:08:01Život je nespravedlivý, myslíme si, že jsme dobří lidé a očekáváme, že se nám budou vždycky dít dobré věci.

Ale pamatujte na karmu, život se o vás nestará, nezajímá ho, jak jste dobří nebo špatní.

Karma má své vlastní způsoby. Proti očekávání se špatné věci se mohou stát dobrým lidem a dějí se jim také dobré věci.

Takže, když se vám stanou špatné věci, to, co vy musíte udělat, je přenést svou pozornost od negativity k pozitivitě.
Návštěvník
 

Re: Karma

Nový příspěvekod Návštěvník » stř 06. pro 2023 15:18:49Vidíš, že život je ozvěna, co dáváme, to se k nám vrátí.

Pokud ublížíme, budeme zraněni a stejným způsobem,

pokud budeš šířit svou lásku a laskavost do celého světa,

tak pamatuj, že se ti to vždycky vrátí.
Návštěvník
 

Re: Karma

Nový příspěvekod Návštěvník » čtv 07. pro 2023 8:45:38Protože vše je ve své podstatě vlastní Já,
tak jakákoliv činnost proti někomu druhému, je činnost proti sobě.
Návštěvník
 

Re: Karma

Nový příspěvekod Návštěvník » úte 16. led 2024 11:14:39Miluj a konej jakkoli chceš; 16 Ramtha
Návštěvník
 

Re: Karma

Nový příspěvekod Návštěvník » pát 19. led 2024 19:16:34
Vaše karma je výsledkem minulých činů a minulé touhy v tomto životě nebo v předchozím životě a pak jste teď tohle celý život.

Tato inkarnace je celá vaše karma.

Samozřejmě karma a milost jsou dvě dvě věci.

Milost sestupuje jako Já.

Přišel jsem za Maharádžem se svou karmou.


A když jsem se Maharádže zeptal zda karma a milost nejsou totéž,

neodpověděl a řekl: "Ram Dass zná mé srdce."

Pořád si myslím, že je to moje karma, že můj život je čistá milost... čistá milost...

A cítil jsem tehdy, že jsem se rozhodl pro milost Já, pro Jeho milost.
Návštěvník
 

Re: Karma

Nový příspěvekod Návštěvník » pát 19. led 2024 19:27:26Karma je prostě zákon příčiny a následku; cokoli vypustíme – v myšlence, slovu nebo činu má tendenci se nám v té či oné podobě vrátit. A reinkarnace je prostě pokračování karmy z jednoho života do druhého. Lidé mají tendenci si myslet, že když zažijeme účinek něčeho, co jsme „způsobili“, karma je kompletní. Ale ve skutečnosti tomu tak není. Cyklus pokračuje, dokud nedojde k odpuštění.

Odpuštění je výrazem milosti. Milost je to, jak nás Bůh miluje. Odpuštění je způsob, jakým se milujeme. A když praktikujeme odpuštění, otevírá nás to Světlu milosti, které na nás svítí a probouzí nás k naší pravé identitě.

Tento rozhovor končí meditací, kde jsme požádáni, abychom vstoupili do stavu Milosti – jako vědomí – a pak poznali, jak malá je moc, kterou nad námi svět má. Když jsme ve stavu Milosti, jsme ve stavu Lásky – zpět k našemu Skutečnému Já.
Návštěvník
 

Re: Karma

Nový příspěvekod Návštěvník » ned 11. úno 2024 17:17:36

Obrázek


Slovo karma pochází ze sanskrtu, což je nejstarší indický jazyk. Znamená čin, osud, vyrovnání, princip akce a reakce. Opakem je slovo "dharma", které označuje řád a pořádek. Zákon karmy je základním vesmírným zákonem příčiny a následku, což lze také volně vyjádřit tak, že vše to, co vyšleš, se ti vrátí, nebo též že stejné přitahuje stejné. Proto je také nazýván zákonem přitažlivosti. Karma není žádný trest, ale pouze zajišťuje vyrovnání energií. Představuje energetický soubor všech našich činů, které jsme vykonali ze strachu a bez lásky k sobě, čímž jsme přivodili bolestivé následky sobě i všem zúčastněným. Vytvořili jsme tím takzvaný "karmický dluh", který vyžaduje vyrovnání. Ti, kteří spolu jsou takovým karmickým dluhem připoutáni, se setkávají tak dlouho, dokud nedojde k vzájemnému odpuštění a láskyplnému poučení.


Karmický dluh a karmické pouto

Vše, co nás potkává, je následek, neboli reakce na něco, co jsme my sami vyslali jako příčinu, neboli akci. I slova představují energii, kterou vysíláme, a je tedy důležité, zda jsou to slova láskyplná či slova plná strachu, nenávisti, soudů, pomluv a jedu.

Obsahem naší karmické zátěže jsou všechny nevyřešené a nepochopené situace z minulosti. Vždy jde o zablokovanou energii ve formě strachu a potlačených emocí, kterou můžeme označit znaménkem minus, na našem energetickém účtu představuje "karmický dluh", který je třeba splatit. Všichni zúčastnění jsou k sobě až do okamžiku vyrovnání přitahováni "karmickými pouty".

V pozemském životě vždy dostáváme veškeré vybavení k tomu, abychom tento dluh vyrovnali a tím ulehčili své duši. Vyrovnání energií znamená, že tam, kde je minus, je třeba dodat plus, kterým je energie lásky a odpuštění. Pak dojde k nastolení harmonie, tedy k vynulování dluhu. Mnozí se mylně domnívají, že je nutné jít do plusu – že se všichni zúčastnění začnou "mít rádi". Všichni, kdo se takto vyrovnají, jsou osvobozeni ze vzájemné závislosti a necítí k sobě nic. Ten, kdo prožil nenávist, zastrašování, vydírání, ten ví, jakým je to "nic" požehnáním, neboť přinese konečně vytoužený vnitřní klid. V běžném životě neustále probíhají setkání podle daných zákonitostí. Lidé se sejdou – v rodině, v práci, ve vztahu. Karmický dluh z minulosti se ozve a připomene ve formě bezdůvodné antipatie, strachu, odporu k někomu. Pokud člověk chce situaci zvládnout s láskou k sobě, jde například na terapii, najde příčinu v minulém životě, vyřeší ji, odpustí a situace se urovná, neboť karmické pouto je přerušeno. Pokud tuto možnost nevyužije, nechá se ovlivnit pocity z minulosti a místo, aby je rozkryl a pochopil, přidá k nim další. Tím se dluh prohlubuje a zátěž se zvyšuje.

V určité fázi života prožíváme následky svých dřívějších činů, které nám působí bolest a utrpení. Tím se vyrovnává energie prožitku za podobný prožitek. To, co jsi vyslal druhým, prožiješ sám na vlastní kůži a pak pochopíš, že už to nebudeš a nechceš dál opakovat. Zákon karmy se tedy postará o vyrovnání a není třeba se mstít, nebo se bránit odpuštění. Stejně zbytečné je se ještě navíc trestat pocitem viny nebo obviňovat druhé.

Učíme se uvědomit si vlastní svobodu a zodpovědnost za sebe, učíme se prožívat lásku k sobě. K tomu je nezbytné i pochopení zákona příčiny a následku, což nám velmi usnadní další vývoj. Pak začneme zákon karmy využívat ve svůj prospěch. Cokoli učiníme s láskou k sobě, přinese láskyplné následky. Zkrátka budeme vytvářet a vysílat jen to, co opravdu chceme prožívat a dostat nazpět. Přestaneme podléhat vlastnímu strachu a emočnímu tělu, manipulaci druhých lidí a konečně budeme sami sebou.

Bezpodmínečná láska se projevuje i tím, že každý má vždy šanci k novým začátkům a vždy máme možnost každý čin "odčinit". Nové začátky znamenají i nové zrození, novou možnost zbavit se zátěže. Odčinění našich činů je možné vždy, když za ně převezmeme odpovědnost, uvědomíme si důsledky, odpustíme si a hledáme možnost nápravy.

Karmický úkol

Lidská duše se rodí s určitým posláním, které souvisí s jejím učením. Součástí tohoto poslání je "karmický úkol", jenž konkrétně určuje, co se má duše naučit a hlavně, co si má prožít, aby dospěla k poučení nevyřešených a nepochopených situací z minulosti. Náš karmický úkol určuje vše, co je dané, co nemůžeme v průběhu života změnit. Zároveň tím dostáváme ideální vybavení pro tuto životní lekci. Je tedy dáno, kde, jak, kdy a komu se narodíme, jaké máme schopnosti, slabosti, talent, povahové rysy, zdravotní dispozice, postižení, celkový vzhled. Na tělesné úrovni je karmický úkol obsažen v lidských genech. Představuje vše, co zůstalo nepoznáno v dalekých liniích našich předků. Naším úkolem je zdokonalit vlastními zkušenostmi převzaté programy a vzorce myšlení a chování. Duševní část karmického úkolu je dána tím, co naše duše prožila v jednotlivých inkarnacích V našich životech je tedy zhruba polovina podmínek, situací i setkání určena a nemůžeme se jim vyhnout. Zde je třeba se naučit přijmout to, co je dané a naučit se žít s tím, že jsme právě takoví, jací jsme. Druhou polovinu života ovlivňujeme svou vlastní svobodnou vůlí. Záleží tedy jen na nás, jak s touto výbavou naložíme, neboť v každém okamžiku svého života se rozhodujeme, jak budeme myslet, mluvit, jednat a zda se při svém rozhodování necháme vést láskou nebo strachem. Je velmi důležité význam karmy pochopit a je stále mnoho lidí, kteří na zákon příčiny a následku nevěří nebo ho chápou zkresleně. Vše je jednoduché. Karma není žádný trest, ale pouze zajišťuje vyrovnání energií. Vše, co nás potkává, je následek toho, co jsme my sami vyslali. Jsem přesvědčena, že ten, kdo tento zákon pochopí, vezme na vědomí a pozná jeho účinky, dokáže pochopit svou minulost a dokáže ovlivnit svou budoucnost tím, že v přítomnosti bude dělat jen to, co chce dostat zpět.

Kletba

Kletba je velice specifický a velmi nebezpečný nástroj černé magie. Nebezpečná je hlavně proto, že málokdo si plně uvědomuje její důsledky. Vyznačuje se zcela specifickou formulací. Začíná slovy "proklínám" a pak následuje výrok, který upřesňuje, co hrůzného je přáno například člověku, který nám způsobil obrovskou nesnesitelnou bolest. Vše je vedeno touhou po pomstě a přesvědčením, že ten, kdo nám ublížil, má být potrestán stejným utrpením, které jsme zakusili. Účinky kletby mají i vyslovená negativní přání vůči někomu a výroky typu "ať se ti stane…" nebo "chcípni". Zapomínáme, že každému se vrátí následky jeho činů a není třeba se na tom podílet. Důsledky kletby jsou neodvratné a plní se doslovně a po mnoho životů, dokud nedojde k jejímu zrušení. Stejnou měrou se však vrací tomu, kdo kletbu vyslovil a navíc představuje silné karmické pouto, které zúčastněné duše pevně váže k sobě, a tak jsou nuceny spolu znovu prožívat stejné utrpení.
Pokud se takto připoutané duše inkarnují, často žijí spolu v karmických svazcích, většinou si v životě ubližují, týrají se a vzájemně se obviňují. U každého problému existuje příčina a některým duším je dáno tuto příčinu hledat, najít a osvobodit se, některé si mají důsledky kletby ještě prožívat. Lidé páchají pod vlivem strachu spoustu krutostí, a proto náš fyzický život bývá málokdy oproštěn od trápení a bolesti. Lékem na vše je bezpodmínečná láska a odpuštění jako výraz nekonečné Boží milosti, která nikoho nezatracuje a každému dává možnost "odčinit" sebehroznější čin. Stačí jen, aby se člověk svobodně rozhodl od svého utrpení odpoutat a byl k tomu připraven.

Sejmutí kletby a zrušení jejích účinků má svá přesná pravidla. Jde o rituál, který má své náležitosti a často se neobejde bez přítomnosti zkušeného terapeuta. Je nutné najít v podvědomí situaci, kdy k vyřčení kletby došlo a zjistit její znění. Pak je možné zrušit kletby, které jsme vyslali a žádat o zrušení těch, které byly vyslané nám. Překážkou není ani fyzická smrt druhého zúčastněného. Zrušení kletby znamená vymazání informace ve vibračním poli tvořícím součást duše a ta na své osvobození většinou již dlouho čeká. Potom následuje vzájemné odpuštění všeho, co mezi oběma zúčastněnými nastalo a kletbu vyprovokovalo, a pak odpuštění kletby samotné. Účinky jsou téměř okamžité a následují výrazné změny v životě. Je třeba připomenout, že kletba se může týkat nejen jednotlivců, ale například celých rodin, měst, národů, zemí. Často jsou prokletá určitá místa, stavby i předměty a pak kletba dopadá na ty, kdo je vlastní nebo užívají.

Na závěr si připomeňme, že klíčem k osvobození je láska, soucit k sobě a naše schopnost odpouštět. Zákon karmy je naprosto spravedlivý, platí pro všechny stejně a každý má přístup pouze k vlastnímu "účtu". Je tedy zbytečné chtít řešit karmu druhých lidí. Vše, co jsme zaseli, si sami sklidíme a záleží na nás, zda se poučíme a příště zasejeme semínka lásky, budeme o ně patřičně pečovat, až vypěstujeme svou vlastní spokojenost.

Tento článek byl zveřejněn v tištěném časopise Phoenix
Návštěvník
 

Re: Karma

Nový příspěvekod Jana » pon 29. dub 2024 10:23:05

Podle učení Ramany Maharišiho existují dvě cesty, jak zvládnout karmu a nebýt závislí na osudu:

1. Dotazování se na to, pro koho je tento osud, a poznání, že jen ego je vázáno osudem, nikoli Já, a že ego je neexistující.

2. Zabití ega úplnou kapitulací před Bohem, uvědoměním si vlastní bezmocnosti a neustálým říkáním: ‘Ne já, ale Ty, Bože.’ Opuštěním veškeré víry v osobní ‘já’ a ‘můj’ a ponecháním všeho na Pánu Bohu, aby s námi dělal, co chce.
Pravá kapitulace je láska k Bohu jenom kvůli lásce, kvůli ničemu jinému, ani kvůli vlastní záchraně ne.
Jinými slovy, k osvobození se od karmy a k zvládnutí úplné osudu je nezbytné úplné vymazání ega, ať už toto vymazání dosáhnete skrze sebezkoumání nebo skrze bhakti.

Podle Ramany je osud spojen pouze s kompexem tělo-mysl-ego. Atman je mimo prostor, čas a tedy i mimo osud. Osud nastává, protože si myslíme, že jsme oddělenou entitou od ostatních a světa. Po realizaci “Já jsem Atman” na nás jakožto Atman nemá osud žádný vliv, zatímco osud může pokračovat pro komplex tělo-mysl-ego. Tedy, karma může být překonána seberealizací.

https://hinduism.stackexchange.com/ques ... er-destiny

https://sriramanamaharishi.com/talks-wi ... -the-dead/
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 7854
Registrován: pon 25. črc 2011 20:38:09

Re: Karma

Nový příspěvekod Jana » pon 29. dub 2024 10:34:16Podle Nisargadatty Maharádže je karma zákonem příčiny a následku. Učil, že každá akce, myšlenka a emoce vytváří odpovídající energii, která může ovlivnit budoucí události a zážitky.

Nisargadatta mluvil o tom, že karma není systémem odměny nebo trestu, ale spíše mechanismem sebekorekce a evoluce. Vysvětloval, že naše minulé akce a volby vytvořily naše současné okolnosti a že naše současné akce a volby vytvoří naše budoucí okolnosti. Zdůrazňoval důležitost uvědomování si našich myšlenek, záměrů a akcí a jejich potenciálního dopadu na nás a na ostatní. Povzbuzoval jednotlivce, aby převzali odpovědnost za své činy a pěstovali vědomí ve svém každodenním životě.

Také věřil, že lze překonat účinky karmy prostřednictvím seberealizace a porozumění pravé povaze sebe sama. K ilustraci svých učení o karmě Maharaj často používal analogii hrnčíře a jeho hlíny. Stejně jako hrnčíř vytváří hrnec z hlíny, naše minulé akce a volby tvarují naši současnou realitu.

Stejně jako hrnčíř může přetvarovat hlínu, máme moc přetvarovat naši budoucnost prostřednictvím našich současných akcí a volby. Například, pokud někdo zažívá finanční potíže, Maharádž by ho povzbudil, aby prozkoumal své minulé volby a akce týkající se peněz.
(Poznámka: "Chceš-li vědět, co sis myslel před rokem, podívej se na to, jaký je dnes tvůj život.")

Poradil by jim, aby převzali odpovědnost za svou současnou situaci a dělali vědomé volby, které jsou v souladu s jejich požadovanou budoucností. Maharaj také zdůrazňoval důležitost odpojení a neúčasti na výsledcích našich akcí.

Učil, že připoutanost k výsledkům vytváří utrpení a omezuje náš potenciál. Místo toho povzbuzoval jednotlivce, aby se soustředili na přítomný okamžik a jednali z místa vnitřního klidu a jasnosti.

Maharaj věřil, že jednotlivci mohou překonat účinky karmy tím, že převezmou odpovědnost za své činy a pěstují vědomí ve svém každodenním životě.

https://www.enlightened-spirituality.or ... pists.html
https://en.wikipedia.org/wiki/I_Am_That
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 7854
Registrován: pon 25. črc 2011 20:38:09

Re: Karma

Nový příspěvekod Jana » pon 29. dub 2024 11:04:39

Můžeme se podívat na to, co Ramana a Nisargadatta viděli podobně a co se může jevit, že viděli rozdílně.

Oba učitelé věřili, že seberealizace je klíčem k překonání účinků karmy.
Oba učitelé zdůrazňovali, že ego je hlavním zdrojem utrpení a že je třeba ho překonat, aby se člověk osvobodil od karmy.
Oba učitelé zdůrazňovali důležitost života v přítomném okamžiku a uvědomování si našich myšlenek, záměrů a akcí.

Rozdílný přístup k karmě: Ramana nabízel dvě cesty k překonání karmy: dotazování se a absolutní odevzdání.
Nisargadatta naopak zdůrazňoval převzetí odpovědnosti za naše činy a bdělost v každodenním životě.

Tohle, co se sice jeví jako zdánlivý rozpor, ale je to vlastně ve své podstatě odpovědnost za bdělost v odevzdání všeho včetně sebe Boží ničím nepodmiňované Lásce.

Nisargadatta zdůrazňoval důležitost odpojení a neúčasti na výsledcích našich akcí, což je vlastně lpění na chtění. Totéž zdůrazňoval Ramana, který učil, že chtění může vést k utrpení, protože je založeno na falešné představě, že jsme odděleni od ostatních a světa.
V jednom ze svých rozhovorů Maharshi řekl: "Chtění tvoří mayu, a bezchtivost je Bůh. "Toto prohlášení ukazuje, jak Ramana viděl vztah mezi chtěním a duchovním osvícením. Podle něj, když se zbavíme našich chtění a touhy, můžeme dosáhnout stavu seberealizace, kde poznáváme naše pravé Já jako božský celek.
https://www.davidgodman.org/desire-for-the-self/

Nisargadatta viděl karmu jako mechanismus vývoje a sebezlepšování. Tedy karmu nikoliv jako odměňující a trestající, ale jako učící nás žít lépe a správně se vyvíjet.
Ramna také uznával, že naše akce a volby mají důsledky a že tyto důsledky mohou ovlivnit naše budoucí zkušenosti, ale i když nemluvil o karmě jako o mechanismu vývoje a sebezlepšování, podle jeho učení uvědomování si našeho pravého Já a překonávání ega vedou k hlubokým změnám a zlepšování kvality našeho života.
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 7854
Registrován: pon 25. črc 2011 20:38:09

Re: Karma

Nový příspěvekod Návštěvník » úte 07. kvě 2024 14:10:03

Návštěvník
 

Re: Karma

Nový příspěvekod Návštěvník » ned 07. črc 2024 17:43:44JEDNODUCHÁ METODA – Zbavte se nechtěné karmy, udělejte jen jednu věc

Karma není negativní věc, pokud víte, jak ji použít. Nejjednodušší způsob, jak se vypořádat se všemi obrovskými horami karmy, kterou můžete mít, je tento: nebojte se toho všeho karmického nesmyslu.

Jste osvobozeni od této špíny. První věc, kterou je třeba pochopit, je, že karma není nějaký negativní odpad. Jste tím, kým jste, právě kvůli karmě. Když mluvíme o karmě, mluvíme o vrstvách paměti, která vás tvoří. Existuje evoluční paměť, která z vás dělá lidské bytosti. Představte si, že by vaše tělo ztratilo svou evoluční paměť. Možná byste začali lézt, protože jste lidská bytost ne díky vědomostem, ale díky obrovskému množství evoluční paměti uložené v každé buňce vašeho těla. To vás činí lidskými. Když provádíme určité programy spojené s pronikáním do hlubokých úrovní karmy, jako je samjáma, někteří lidé začnou lézt, jiní začnou dělat různé věci. To je proto, že pronikáme do určitých hloubek a dotýkáme se jejich evoluční karmy, a tak se dějí věci.

Existuje obrovské množství karmy, začínající od evoluční a dokonce předelementární karmy. Nechci se do toho moc ponořovat, protože je to příliš složité. Tato paměť je tak zakořeněná v každé buňce vašeho těla, že vám dává lidskou formu a pocit bytí lidskou bytostí. Takže to, kým jste, je v podstatě jen karma, protože je to paměť. Dále existuje genetická karma. Díky ní máte určitý tvar nosu, určitou pleť, určité chování a určité schopnosti a neschopnosti. Po této genetické karmě následuje vaše vlastní karma, která může být artikulovaná nebo neartikulovaná, a nyní i vědomá karma.

Karma může být rozdělena do tří kategorií: neartikulovaná karma, artikulovaná karma a vědomá karma. Zde je vysvětlení:

Neartikulovaná karma se týká vašich nevědomých činů a myšlenek. Jsou to akce, které jste vykonali bez úplného uvědomění si následků. Například impulzivní reakce, náhodné myšlenky nebo neuvážené činy.
Tato karma není spojena s konkrétními zkušenostmi nebo vědomými rozhodnutími. Je to spíše jako “skrytá” karma, která ovlivňuje vaše budoucí osudy.

Artikulovaná karma je spojena s vašimi vědomými činy a rozhodnutími. Jsou to činy, které jste provedli s vědomím následků.
Například, pokud jste někomu ublížili nebo pomohli, to jsou artikulované karmické akce. Tyto činy mají větší váhu a jsou spojeny s konkrétními situacemi.

Vědomá karma je nejvyšší úroveň karmy. Týká se vašeho vědomí a schopnosti ovlivňovat svůj osud.
Když jste vědomi svých činů, myšlenek a emocí, můžete aktivně ovlivňovat svou budoucnost. Vědomá karma je spojena s duchovním růstem a uvědoměním si souvislostí mezi vašimi činy a jejich následky.

Celkově řečeno, vědomá karma je ta, kterou byste měli sledovat a rozvíjet, protože vám umožňuje aktivně ovlivňovat svůj život a osud.

Karma není negativní věc, pokud víte, jak ji použít. Pokud však nejste dostatečně vědomí, abyste ji použili, pak funguje jako software. Mnoho lidí se programuje do otroctví, protože se snaží vytvářet pouta s něčím nebo někým, protože si myslí, že jedině tak budou cítit bezpečí. Pokud máte pouto s věkem (emocionální vazbou na minulost), stává se z něj otroctví. Všechna pouta, která se vyvíjejí nevědomě, se stávají otroctvím.

Nyní, pokud chcete řešit svou karmu, nejjednodušší věc, kterou můžete udělat, je sedět zde s absolutním nezájmem o sobě a zároveň s naprostým zájmem o všechno ostatní. To je cesta k osvobození. Nemusíte se starat o všechny ty karmické nesmysly. A když se podíváte na mě, myslíte si, že tato karma na mě nějak dopadá? Možná jsem někdy unavený, ale vypadá to, že mě to nějak zvlášť nezatěžuje. Takže pamatujte, že nejlepší způsob, jak se vypořádat s obrovskými horami karmy, je mít absolutní nezájem o sebe a naprostý zájem o všechny ostatní.
Návštěvník
 

Předchozí

Zpět na Inspirativní myšlenky

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků