Láska

Re: Láska

Nový příspěvekod Návštěvník » sob 09. led 2021 23:47:49

Ono je jedno, za co se vydává, hlavní je projev: maže všechno, co se jí nelíbí :D
Návštěvník

Nový příspěvekod vostal petr » ned 10. led 2021 5:24:49

Ale tak zase tě dlouho přenášela na inspiruj, kopírovala tvé příspěvky, tak bys nemusel se o ní tak vyjadřovat...

To vod ní bylo hezké,

ale taky jsem se na JZ mohl klidně přihlásit sám, prostě si udělat registraci, kterou jsem si zrušil,

a do který se mně moc nechtělo, páč jsem nějako nechtěl a dodnes nechci mít něco společného s nějaskejma kolektivismama
vostal petr

Nový příspěvekod Návštěvník » ned 10. led 2021 6:31:58

Návštěvník píše:Ono je jedno, za co se vydává, hlavní je projev: maže všechno, co se jí nelíbí :D

To je fakt. Jana smazala všechno, co se jí nelíbilo. Ale vostalpetr se nad tím nevzrušoval a nebanoval ji. Je frajer. :)
Návštěvník

Nový příspěvekod Jana » ned 10. led 2021 7:07:31

vostal petr píše:
Zkus mi vysvětlit čím v tom jsi Ty. Jestli jsi v tom už tím UV, nebo teprve jen když dochází ke ztotožnění UV s projekcí těla.

Vůbec nechápu co ti mám vysvětlovat, všechno jsem ti zcela jasně napsal jak probíhá ztotožnění s tělem,

už jsem ti jasně říkal že si máš vytvořit vědomně nějakou představu těla v nějaké krajině a uvědomit se v ní,

je to jednoduché a žádnou víru nepotřebuješ, pouze zaměření pozornosti a uvědomění ....

A můžeš si také představit nějakou krajinu, aniž by sis představoval, že jsi v ní tělem. Malíř krajinář také nemusí do každého obrazu malovat svoje tělo.

Malé dítě, dokud samo sebe nepoznává v zrcadle, vůbec netuší, že je tím tělem, které vidí, se svým tělem se neztotožňuje, dokonce se neztotožňuje ani s představou své osoby. Vůbec ho nenapadne si o sobě cokoliv myslet, mluví o sobě ve třetí osobě, neříká si hned "já", ale říká si "on", a přeci existuje.

To, čemu říkáš ego, vzniká až teprve s prvním obdobím sebeuvědomění.
Jana
moderátor

Nový příspěvekod Jana » ned 10. led 2021 7:17:01

Návštěvník píše:Máš to nějaké popletené. Tady se píše o té, co se vydává za nepodmíněnou lásku.

Nic si z toho nedělej, že ti to tak připadá. Akorát by snad bylo pro Tebe lépe, kdyby sis řekla: "Zatím to nechápu, zatím věřím tomu, že to, aby se stal někdo nepodmíněnou láskou, musí splňovat nějké podmínky, a protože je nesplňuje, tak tou láskou podle mě není. Zatím netuším, že je to obráceně, že až tu nepodmíněnou lásku sama poznám, tak tou láskou bude nad vší pochybnosti, aniž by musela cokoliv splňovat. Poznám, co míní Maharadž tím, když říká, že "nic jiného skutečného, než láska neexistuje".
Jana
moderátor

Nový příspěvekod vostal petr » ned 10. led 2021 8:17:15

Je to jednoduché, při ztotožnění s tělem prostě věříš, že jsi tělo. Věříš, že jsi tělem, které je od toho všeho ostatního odděleno. Tomuhle říkám iluze oddělenosti. Můžeš tomu říkat klidně ego. Jenže v iluzi oddělenosti se jeví ego jako skutečné, když se to nazve správným názvem, že to je iluze, tak to může při troše inteligence dojít, že iluze ničím skutečným není.

Když se prohlédne, že nejsi tělo ve světě, ale svět i s Tvým tělem je ve Tvém vědomí, tudíž nemůžeš být vymezen jen tím, co přesahuješ, tak ta víra, že jsi jen tím tělem, jen tou oddělenou individualitou, zmizí.

Ztotožnění s tělem se děje pomocí zaměření pozorování a tak dojde k ztotožnění,

ale neznamená to že nějako věříš že jsi tělo,

ale znamená to že máš uvědomění že jsi tělo,

a to tvé uvědomění pak znamená že skutečnost je prostě taková jak si ji uvědomuješ,

a nemůže to být jinak než tak jak si to uvědomuješ...

To není žádná víra, nýbrž zkušenost čili uvědomění, a to je pak tvá "skutečnost"

když se to nazve správným názvem, že to je iluze, tak to může při troše inteligence dojít, že iluze ničím skutečným není.

Todle to je prostě jen víra, todle to je tvoje víra,

todle jsi někde přebrala a tomuto jsi uvěřla,

protože tvoje uvědomění je takové jaké je,

ale ty máš víru, že je to jinak,

takže tvé prohlednutí je jen víra spočívající na představě, že svět je iluze,

no a pak se s tím jednoduše ztotožníš, páč se ti ta představa líbí...

Když se prohlédne, že nejsi tělo ve světě, ale svět i s Tvým tělem je ve Tvém vědomí, tudíž nemůžeš být vymezen jen tím, co přesahuješ, tak ta víra, že jsi jen tím tělem, jen tou oddělenou individualitou, zmizí.

A jak to prohlídneš ?

Tou svou vírou, že jsi uvěřila nějakému duchovnímu konceptu ?

Takže jsi se jen voblbla vírou ???

(((Mimochodem,

svět není v mém vědomí, to je jen částečné začátečnické poznání,

v podstatě to je jen určitý způsob sebevoblbnutí, sebehypnozy způsobené uvnitřnováním,

takhle si to uvědomuje ego na duchovní cestě,

no a ty jsi to vopsala vod nás, když jsme vo tom psali)))

Ty si prostě myslíš, že svět je nějaká špatná víra,

kterou jednoduše nahradíš správnou vírou

a tím jsi pak vše prohlédla,

takže jak se říká, vod jedný víře k jiné víře, čili z louže pod vokap

No funguje, katoličtí blbci se dokážou tak voblbnout vírou,

že tou svou vírou si vytvořej zcela individuální svět, v kterým si pak hověj jak prasata,

v domnění, že ten jejich svět je skutečností...

A to je to, co tady předvádíš, nic si nikde neprohlédla,

a už vůbec ne nějakou iluzi, jen jsi se voblbla vírou vo iluzi...
vostal petr

Nový příspěvekod Návštěvník » ned 10. led 2021 9:32:52

Jana píše:
Návštěvník píše:Máš to nějaké popletené. Tady se píše o té, co se vydává za nepodmíněnou lásku.

Nic si z toho nedělej, že ti to tak připadá.

:crazy:
Návštěvník

Nový příspěvekod Návštěvník » ned 10. led 2021 9:39:17

vostal petr píše:
Je to jednoduché, při ztotožnění s tělem prostě věříš, že jsi tělo. Věříš, že jsi tělem, které je od toho všeho ostatního odděleno. Tomuhle říkám iluze oddělenosti. Můžeš tomu říkat klidně ego. Jenže v iluzi oddělenosti se jeví ego jako skutečné, když se to nazve správným názvem, že to je iluze, tak to může při troše inteligence dojít, že iluze ničím skutečným není.

Ztotožnění s tělem se děje pomocí zaměření pozorování a tak dojde k ztotožnění,

ale neznamená to že nějako věříš že jsi tělo,

ale znamená to že máš uvědomění že jsi tělo,

a to tvé uvědomění pak znamená že skutečnost je prostě taková jak si ji uvědomuješ,

a nemůže to být jinak než tak jak si to uvědomuješ...

To není žádná víra, nýbrž zkušenost čili uvědomění, a to je pak tvá "skutečnost"

když se to nazve správným názvem, že to je iluze, tak to může při troše inteligence dojít, že iluze ničím skutečným není.

Todle to je prostě jen víra, todle to je tvoje víra,

todle jsi někde přebrala a tomuto jsi uvěřla,

protože tvoje uvědomění je takové jaké je,

ale ty máš víru, že je to jinak,

takže tvé prohlednutí je jen víra spočívající na představě, že svět je iluze,

no a pak se s tím jednoduše ztotožníš, páč se ti ta představa líbí...

:yes:
Návštěvník

Nový příspěvekod Návštěvník » ned 10. led 2021 9:42:54

Jana píše:
vostal petr píše:
Zkus mi vysvětlit čím v tom jsi Ty. Jestli jsi v tom už tím UV, nebo teprve jen když dochází ke ztotožnění UV s projekcí těla.

Vůbec nechápu co ti mám vysvětlovat, všechno jsem ti zcela jasně napsal jak probíhá ztotožnění s tělem,

už jsem ti jasně říkal že si máš vytvořit vědomně nějakou představu těla v nějaké krajině a uvědomit se v ní,

je to jednoduché a žádnou víru nepotřebuješ, pouze zaměření pozornosti a uvědomění ....

A můžeš si také představit nějakou krajinu, aniž by sis představoval, že jsi v ní tělem. Malíř krajinář také nemusí do každého obrazu malovat svoje tělo.

Ty nemáš tělo? Tak jak tady můžeš psát? To bez těla vůbec nejde. Nebo jsi obsadila jako parazit tělo někoho jiného? :what:
Návštěvník

Nový příspěvekod vostal petr » ned 10. led 2021 10:24:45

A můžeš si také představit nějakou krajinu, aniž by sis představoval, že jsi v ní tělem. Malíř krajinář také nemusí do každého obrazu malovat svoje tělo

Ach jo,

i pařez je snad inteligentnější než ty,

vždyt pokud si vytvoříš v představě jen krajinu nebo krajinu s tělem,

tak v tom není rozdíl,

zcela jasně vidíš že VŠECHNO JE JEN PŘEDSTAVA KTEROU JSI TY (VĚDOMÍ) VYVOŘILA SVÝM VĚDOMÍM VE SVÉM VĚDOMÍ A LOGICKY ZDE JE VŠE VĚDOMÍ....

A ted to rozhejbej, at to tělo něco dělá, a stále to sleduješ jen "z venku" mimo tu představu co jsi vytvořila,

pokud tě ten děj zaujme tak zaměříš pozorování do té představy a pomalu se s tím tělem ztotožníš,

čili se v něm uvědomíš,

a rázem zapomeneš na to, že jsi ty ten tvůrce toho snu i toho těla,

a tvé uvědomění je rázem v těle, uvědomuješ se v těle a ne jako předtím jako tvůrce oné představy...

Potřebuješ v tom procesu nějakou víru ???

Nic takového, funguje to jen na zaměření pozornosti a ztotožnění se s pozorovanou představou těla a uvědomění se v těle

Vždyt je to jak v kině, pokud tě film nezajímá, tak na to nezaměřuješ pozornost,

když tě děje zaujme, tak se částečně ztotožníš s hlavní postavou a tím děním,

a proto máš z toho pak různé pocity krásy, dojetí, hnusu, blití strach apd.

To prostě proto, že jsi se částečně ztotožnila s tím dějem a tou hlavní postavou

To co vždycky přitáne tak skvěle tvou pozornost je to, že ta představa je v pohybu, že se to hýbe,

to je to, co je pro to nehybné Vědomí dokonale fascinující a zajímavé a to je to, co jej přitahuje,

pohyb...
vostal petr

Nový příspěvekod vostal petr » ned 10. led 2021 10:34:44

Viděla jsi někdy malé dítě ?

Jeho pohyby jsou spontánní, neuvědomělé nekoordinované,

pudově kope nožičkama a mydlí ručičkama,

tak mu tam pověsíš pitomost co se hýbe co chrastí apd. a to to dítě zaujme,

a jak tam mydlí těma ručičkama tak do toho mlátí a vono se to hýbe,

a ono postupně zjištuje jak ty věci fungují, páč jej ten děj zaujal,

že ty doposud nekordinované ručičky může nějak ovládat, že je má pod kontrolou,

jen na to musí zaměřit pozornost, aby mu ty ručičky běhaly správně,

a takto postupně se ztotožnuje s tělem,

nehledě na to, že také pocituje hlad, že se občas posere a to je nepříjemný apd.

Žádná víra, nic takového, jen zaměření pozornosti a uvědomění...
vostal petr

Nový příspěvekod vostal petr » ned 10. led 2021 10:59:03

Malé dítě, dokud samo sebe nepoznává v zrcadle, vůbec netuší, že je tím tělem, které vidí, se svým tělem se neztotožňuje, dokonce se neztotožňuje ani s představou své osoby. Vůbec ho nenapadne si o sobě cokoliv myslet, mluví o sobě ve třetí osobě, neříká si hned "já", ale říká si "on", a přeci existuje.

To mně ale tedy pověz, kde v tom máš nějakou tu svoji víru ???

Kde by dítě sakra sebralo víru ???

Ego vzniká na podkladě ztotožnění s tělem, pak teprve dochází k sebeuvědomění, čili další ztotožnění je ztotožnění s vzniklým pocitem "já", to je je zcela spontánní vývoj ega na jednoduchém principu ztotožnování pomocí zaměřování pozorování...

Hovno víra...
vostal petr

Nový příspěvekod Jana » ned 10. led 2021 11:02:20

Návštěvník píše:
Jana píše:

Nic si z toho nedělej, že ti to tak připadá.

:crazy:

Atmanko, ano, je to od Tebe okopírované. Líbí se mi Tvůj smysl pro humor i nadhled, se kterým jsi to poznala.

:D
Jana
moderátor

Nový příspěvekod Návštěvník » ned 10. led 2021 11:17:07

Kdo to je arminka?
Návštěvník

Nový příspěvekod Pedriito » ned 10. led 2021 11:35:00

Návštěvník píše:Kdo to je arminka?

Nejspíš Arminovo alterego :D
Pedriito

Nový příspěvekod Jana » ned 10. led 2021 11:36:06

vostal petr píše:

To mně ale tedy pověz, kde v tom máš nějakou tu svoji víru ???

Kde by dítě sakra sebralo víru ???

Nádherná otázka. "Kde by dítě sebralo víru?"

Dá se říct, že se s tou vírou rodí. Spíš, než o víře se však dá mluvit o důvěře. Je v něm víra, že je v bezpečí a že ho jeho prostředí neohrožuje, že když zapláče, tak svým pláčem nepřivolá predátora, ale lásku, která pro něj udělá to nejlepší. Víra v dobro lásky v něm vytváří v prvních letech života bazální důvěru.

Ego vzniká na podkladě ztotožnění s tělem, pak teprve dochází k sebeuvědomění, čili další ztotožnění je ztotožnění s vzniklým pocitem "já", to je je zcela spontánní vývoj ega na jednoduchém principu ztotožnování pomocí zaměřování pozorování.....

Ano, takže když tady mohlo žít malé dítě bez ega, proč by tady pak po ztotožnění s tělem muselo být až do smrti těla ego?
Jana
moderátor

Nový příspěvekod vostal petr » ned 10. led 2021 12:22:19

Nádherná otázka. "Kde by dítě sebralo víru?"

Dá se říct, že se s tou vírou rodí. Spíš, než o víře se však dá mluvit o důvěře. Je v něm víra, že je v bezpečí a že ho jeho prostředí neohrožuje, že když zapláče, tak svým pláčem nepřivolá predátora, ale lásku, která pro něj udělá to nejlepší. Víra v dobro lásky v něm vytváří v prvních letech života bazální důvěru.

Ty pako, dítě se rodí vybaveno pudama,

žádný víry a důvěry..

Kam ty na ty sračky proboha chodíš ???
vostal petr

Nový příspěvekod vostal petr » ned 10. led 2021 12:38:18

Ano, takže když tady mohlo žít malé dítě bez ega, proč by tady pak po ztotožnění s tělem muselo být až do smrti těla ego?

No to není nutné, u spousty lidí se na starý kolena to ego stane nefunkční, nemají uvědomění,

takže jen leží, serou opět do plenek a jsou připojeni na umělou výživu,

a přestali věřit že svět je skutečný... :D :D :D
vostal petr

Nový příspěvekod vostal petr » ned 10. led 2021 12:55:54

Kdyby snad v té tvé blondaté hlavičce vznikla votázka, kde že se ty pudy vzaly,

no tak vono i to tělo je také vědomí s nějakým tím uvědoměním,

ovšem fugující obvykle mimo tvou možnost uvědomění,

takže se tomu obvykle říká "moudrost těla"

vono holt to tělo není nějaká "mrtvá blbá představa"

jak si to asi představuješ, když tvrdíš že nejsi tělo,

i tělo je Já...
vostal petr

Nový příspěvekod salmo1cz » ned 10. led 2021 15:16:18

Velmi dobře.
Otázka by mohla znít, zda odpoutáváme ego pro odpoutání se z ega, anebo pro pochopení kde je resp.co je smyslem života.Pro pochopení a po prožití, že země pomine i ptáci pominou přece nepotřebujete odhazovat ego.Notabene je ego Vaše individuální podoba, je to součást vašeho Já.
salmo1cz

PředchozíDalší

Zpět na Inspirativní myšlenky