Ego

Re: Ego

Nový příspěvekod vostal petr » pát 04. čer 2021 21:11:07

Je rozpoznáno nikým, že žádná oddělenost nebyla ???

Zase jeden co se považuje za nic a ne za Vědomí (tedy spíše za ego což je opět Vědomí)
vostal petr

Nový příspěvekod Návštěvník » pon 11. říj 2021 11:59:52

"Vy, o kterém mluvíte, neexistuje."
"... to, čemu říkáme ego, je něco abstraktního, to znamená, že má stejný stupeň a typ reality, jako má hodina anebo palec, libra nebo zeměpisná délka. Je zde za účelem konverzace, je to z pohodlnosti, jinými slovy jde o jakousi společenskou zvyklost, že máme cosi, čemu říkáme Ego. Avšak klam, kterému všichni podléháme, spočívá v tom, že ho bereme tak, jako by šlo o nějaký fyzický orgán."

AW
Návštěvník

Nový příspěvekod Vostálník » pon 11. říj 2021 14:43:16

No to je vodhalení,

že ego je pocit který vzniká při ztotožnění Vědomí s tělem,

takže

tvrdit že ego neexistuje je prostě píčovina, protože jak tělo tak pocit jsou modifikace Vědomí, takže ego není žádný abstraktní obraz jako hodina,

nýbrž zcela jasně existuje

Nechápu jak někdo ze správné dedukce může vyvodit naprosto nesprávný závěr, asi si to někde přečetl a uvěřil tomu...
Vostálník

Nový příspěvekod Návštěvník » pon 11. říj 2021 16:58:22

...ego je pocit...

Můžeš mít pocit, že jsi chytřejší, než žárovka a ostatní jsou proti tobě blbci a nemusí to být vůbec pravda.
Návštěvník

Nový příspěvekod Návštěvník » pon 11. říj 2021 16:59:03

Pocit není důkaz skutečnosti.
Návštěvník

Nový příspěvekod Vostálník » pon 11. říj 2021 21:42:33

A von to někdo tvrdí ?

Ty máš nejspíš pocit že jsi chytřejší než žárovka, ale číst neumíš...
Vostálník

Nový příspěvekod Vostálník » pon 11. říj 2021 21:47:04

Návštěvník píše:
...ego je pocit...

Můžeš mít pocit, že jsi chytřejší, než žárovka a ostatní jsou proti tobě blbci a nemusí to být vůbec pravda.

Pocitů můžeš mít nepřeberně,

avšak pouze jeden pocit vzniká spontánně nezávisle na tvé pocitovém hodnocení toho či onoho,

pocit "já"

PS.

Stále mám ovšem kromě toho pocit, že jsem chytřejší než žárovka a ostatní jsou proti mě blbci, když todle nevíš,

a protože to nevíš tak píšeš hovna...
Vostálník

Nový příspěvekod Návštěvník » úte 12. říj 2021 9:07:39

Vostálník píše:
Stále mám ovšem kromě toho pocit, že jsem chytřejší než žárovka a ostatní jsou proti mě blbci,...

Holt kvalitní ego :yes:
Návštěvník

Nový příspěvekod Vostálník » úte 12. říj 2021 9:32:56

Kvalitní ego se ovšem s pocitama neztotožnuje,

dokáže vcelku jednoduše rozeznat co je pocit a co je Vědomí,

takže si může pocitů užívat, protože jsou krásné což platí i pro negativní pocity jako je třeba utrpení...

Prostě se řídím tou zdejší radou " Užij si to !

Tak třeba namátkou, takovej pocit soucítění, to je extáze jak prase, vřele doporučuji všem k vyzkoušení...

:crazy:
Vostálník

Nový příspěvekod Návštěvník » ned 17. říj 2021 8:44:41

Návštěvník

Nový příspěvekod salmo1cz. » ned 17. říj 2021 19:46:42

Standardní demagogie, zasít semeno nedůvěry v sebe sama a poté léčit a léčit, pochopitelně za drobný poplatek.
Prostě v sedmadvaceti guruem snadno a rychle. :confused:
salmo1cz.

Nový příspěvekod Návštěvník » pon 18. říj 2021 11:45:53

Před zkušeností s vědomím jednoty lidé často procházejí přechodným procesem, který je někdy označován jako „smrt ega“. V této informační řeči Adyashanti nabízí vyjasnění pojmu „ego“ a komplexní pochopení toho, co se může stát, když vaše identifikace s egem začne odpadávat.

Obrázek

Smrt ega může být velmi viscerální - nepříjemný senzorický a emocionální zážitek (úzkost, strach, pocit ohrožení), kdy lidé mají pocit, že opravdu umírají. Když se to stalo mně, měl jsem pocit, že opravdu fyzicky umírám. Nebudu to popisovat, protože se pak často slyší, že je tendence honit se za podobnou zkušeností. Zážitek smrti ega se u každého jednotlivce liší a je vlastně jen přechodnou záležitostí přechodu z podmíněné domény vědomí do nepodmíněné. Prochází se radikální změnou, kdy se ztrácí něco, co je vnímáno jako právo na identitu. Změna perspektivy je pro ego oprávněně druhem smrti, ale ne každý zažívá smrt. Někteří lidé prostě udělají přechod a je jim dobře, nezáleží na tom, jestli zažijete zkušenost smrti ega, důležité je spíše to, abyste mohli prožívat život v jednotě, což neznamená, že musíte úplně ztratit smysl pro individualitu.
Duchovní smysl pro individualitu není úplně to, jak myslíme na individualitu se zaměřením na ego. Je to jen způsob, jak se jednota existence jeví právě teď a právě tady, jako jedna konkrétní inkarnace. Ale když se znovu spojíme, tento pocit individuality již není definován egem, není tu předpoklad egocentričnosti, je to jen jedinečný způsob, jakým se život ukazuje. Jako ptáci a stromy a obloha a země pod nohama a cokoliv jiného, je to v pořádku.
Tak ať proces proběhne, ať se stane, druh potencionální smrti ega, je to v pořádku. I když to může to být trochu problematické, protože když zapomeneme, že ego je jen proces v psychice a věříme, že ego je skutečný základní druh entity, a ještě víc, než to, že jsem to ego, může tu být strach, ale smrt je jen změna úhlu pohledu. Smrt ega není nic jiného, než posun pohledu, ale může se to jevit dramatičtější, než to ve své podstatě je.
Návštěvník

Nový příspěvekod Návštěvník » pon 18. říj 2021 18:43:15

S blábolema o neexistenci ega je to podobný, jako kdyby někdo blábolil o neexisteci fata morgány,

každej ví, že fata morgána existuje, jen není skutečná,

přesto to co zrcadlí je skutečné,

a tím egem je to podobné,

je to zrcadlení Skutečnosti....

Podobnost ega s fatou morgánou je výstižná. Věřit ve skutečnost ega je jako když žíznivý věří, že fata morgána v poušti je něčím skutečným a vkládá do ní všechny naděje a všechno úsilí se k ní dostat. Podobně skrz ego není šance se z iluze vymotat.
Návštěvník

Nový příspěvekod miroslav » pon 18. říj 2021 20:14:41

Návštěvník píše:
S blábolema o neexistenci ega je to podobný, jako kdyby někdo blábolil o neexisteci fata morgány,

každej ví, že fata morgána existuje, jen není skutečná,

přesto to co zrcadlí je skutečné,

a tím egem je to podobné,

je to zrcadlení Skutečnosti....

Podobnost ega s fatou morgánou je výstižná. Věřit ve skutečnost ega je jako když žíznivý věří, že fata morgána v poušti je něčím skutečným a vkládá do ní všechny naděje a všechno úsilí se k ní dostat. Podobně skrz ego není šance se z iluze vymotat.

Ego je koncept. Nevím o nikom (snad kromě Vostála) kdo by věřil na ego.
Víte o někom jiném kdo věří na ego?
miroslav

Nový příspěvekod salmo1cz. » pon 18. říj 2021 21:08:06

Lord Krishna říká, že není zastáncem extrémní askeze: Karshayantah sareerastham bhootagramamachetasah, Mam chaivantahsareerastham tanvidhyasuranischayan- „Mučí všechny prvky v těle a já také, kdo přebývá v těle“. Lord Buddha také zpočátku mučil jeho tělo, ale později zjistil, že duchovního pokroku nebylo mnoho, a pak se dostal ke zlatému médiu, střední cestě. Vždy bychom tedy měli jít střední cestou. Tělo je nástrojem k seberealizaci. Neměli byste tedy mučit tělo. Cokoli je pro tělo potřeba, měli byste mít.

Tělo byste neměli vystavovat chladu. Bůh dal rozum. Měli byste tedy praktikovat zdravý rozum Sadhana. Přijímat dobré, výživné jídlo není na škodu, zvláště pokud to vyžaduje ústava. Měli byste použít rozum. Pokud jste slabí a nemůžete dlouho sedět v jedné ásaně, není na škodu si dát malý Chyavanaprash nebo nějaké ovoce.

Uchazeči obecně říkají: „Vzdal jsem se deštníku,“ „Dávám si jen jedno jídlo.“ Celá jejich Sadhana zní: „Vzdal jsem se košile, vzdal jsem se svetru, vzdal jsem se bot, žiji jen z chleba a dal.“ Jejich Sadhana spočívá v „vzdání se“-vzdát to, vzdát to. Skutečný duchovní život nezahrnuje žádné vzdávání se ani přijímání. Jediná věc je, že byste neměli věnovat přílišnou shovívavost mysli. Srazí tě to dolů. Vždy buďte ostražití. Buďte věčně ostražití.
salmo1cz.

Nový příspěvekod salmo1cz. » pon 18. říj 2021 21:09:09

salmo1cz.

Nový příspěvekod Návštěvník » pon 18. říj 2021 22:42:17

salmo1cz. píše:
Tělo byste neměli vystavovat chladu. Bůh dal rozum. Měli byste tedy praktikovat zdravý rozum Sadhana. Přijímat dobré, výživné jídlo není na škodu, zvláště pokud to vyžaduje ústava. Měli byste použít rozum. Pokud jste slabí a nemůžete dlouho sedět v jedné ásaně, není na škodu si dát malý Chyavanaprash nebo nějaké ovoce.

Uchazeči obecně říkají: „Vzdal jsem se deštníku,“ „Dávám si jen jedno jídlo.“ Celá jejich Sadhana zní: „Vzdal jsem se košile, vzdal jsem se svetru, vzdal jsem se bot, žiji jen z chleba a dal.“ Jejich Sadhana spočívá v „vzdání se“-vzdát to, vzdát to. Skutečný duchovní život nezahrnuje žádné vzdávání se ani přijímání. Jediná věc je, že byste neměli věnovat přílišnou shovívavost mysli. Srazí tě to dolů. Vždy buďte ostražití. Buďte věčně ostražití.

Hora, u které se probudilo ego, říká:”Ten strom, co na mně vyrostl, je můj strom.” A když se chce hora zbavit ega, nechá strom pokácet.
Ba ne, to by byl extrémní asketismus, lepší je střední cesta, nechat jen ořezat větve.
Návštěvník

Předchozí

Zpět na Inspirativní myšlenky