Čakry

Čakry

Nový příspěvekod Návštěvník » čtv 24. črc 2014 14:49:40

Obrázek

Čakry znamenají ve staroindickém sanskrtu "kola" nebo "kruhy." Jsou to energetická centra. Mají podobu vírů energie v různých oblastech našeho těla. Na našem těle se jich nachází mnoho, ale většinou se zabýváme 7 hlavními čakrami. Ty se nacházejí v blízkosti žláz s vnitřní sekrecí.

Čakry jako energetické víry neustále nasávají a vyzařují energii. Naše myšlenky určují, o jakou energii jde, jak se cítíme, ale i co prožíváme. Způsobem myšlení k sobě přitahujeme různé druhy energie.

Jednotlivé čakry, související témata
1. čakra - Kořenová
Nachází se na spodním konci páteře, směřuje a otevírá se k zemi. Jak jdeme po páteři vzhůru, čakry se otáčejí rychleji. Nejpomaleji se točí 1. čakra, nejrychleji 7. čakra. Vibrace 1. čakry vytvářejí nádhernou červenou barvu. Čakra kořene je spojena s fyzickým bezpečím a ovlivňují ji tato témata:
-finance: peníze, úspory, účty, pojištění, loterie
-kariéra: pocit, jestli je pro nás práce "ta pravá," zda jsme za ni dostatečně finančně ohodnoceni
-bydlení: stěhování, pocit bezpečí, domov, atmosféra a energie domova, uspořádání (feng shui),
koupě nového bytu nebo domu
-fyzické bezpečí: pocit bezpečí nebo ohrožení
-uspokojení potřeb: dostatek jídla a ošacení pro nás a naše blízké
-majetek: dopravní prostředky, nábytek, šperky, pracovní vybavení
Pokud máme obavy o peníze, majetek, nenaplnění fyzických potřeb (viz 1. čakra na přiloženém diagnostickém obrázku), čakra se zmenší, zablokuje, ztmavne. Posedlost penězi, prací, nebo majetkem může čakru nepřirozeně zvětšit na úkor drh čaker.

2. čakra - Sakrální
Druhá čakra se nachází v podbřišku, mezi pupkem a spodním koncem páteře. Má nádhernou oranžovou barvu. Čakry 2.-7. vyzařují na obě strany těla, energetické víry jdou na straně břicha i zad. Ale 1. čakra směřuje k zemi a 7. čakra k nebi. Sakrální čakru ovlivňují tato témata:
-touha po uspokojení fyzických potřeb: jídlo, pití, sex, vzrušení
-závislosti: na alkoholu, drogách, na jídle, nebo jiných látkách
-tělo: spánek, životní styl, zdraví, hmotnost, myšlenky týkající se vzhledu
-tvořivost: souvisí také s 5. čakrou, je zde určité propojení, tvořivost v umělecké oblasti (psaní,
malování, zpěv, pohyb, jakékoli tvořivé vyjádření)
Pokud se stresujeme vzhledem svého těla, nebo potlačujeme svou sexualitu, sakrální čakra se zmenší a zablokuje. Můžeme to cítit jako nepřirozenou apatii, nebo únavu. Když se ale nadměrně věnujeme svému tělu, jsme jím posedlí, čakra se může velmi zvětšit. Velké čakry nejsou problém, ale je potřeba je mít čisté a v rovnováze s ostatními.

3. čakra - Solar plexus
Třetí čakra se nachází dva prsty nad pupkem, v oblasti žaludku. Její barva je jasně žlutá. Čakru solar plexu ovlivňují tyto oblasti:
-síla a moc: strach z moci, touha mít větší moc, strach z autorit, posedlost silou a mocí, zájem o osoby
mající velkou moc, zážitky spojené s ovládnutím jinou osobou
-ovládání: strach z ovládání ostatními, strach ze ztráty kontroly, sebeovládání, touha mít kontrolu
nad danou situací nebo lidmi
Potlačování našeho přirozeného projevu, nadměrné použití autority v mládí a dětství, nebo nedostatek autorit může poškodit a zanést naši 3. čakru. Pokud jsme hodně autoritativní, bude naše čakra solar plexu hodně velká a otevřená.

4. čakra - Srdeční
Tato čakra se nachází uprostřed hrudníku. Je první z tzv. "horních" čaker, zabývajících se duchovními tématy. Dolní čakry se zabývají převážně fyzickým a hmotným světem. Srdeční čakra se točí středně rychle a má zelený smaragdový odstín. Spojená témata:
-mezilidské vztahy: vztah s matkou a otcem, prarodiči, sourozenci, dalšími členy rodiny, s milenci a
partnery, s přáteli, spolupracovníky, zaměstnavateli, učiteli, i s cizími lidmi
-láska: láska "božská," romantická a platonická láska, láska mezi rodinnými příslušníky
-připoutanost k lidem: závislost na člověku, nefunkční vztah založený na posedlosti či závislosti
na jiné osobě
-milosrdnost: a nemilosrdnost vůči sobě nebo jiné osobě, vůči zemi, národu, organizaci
Obavy ohledně dávání a braní lásky mají za následek zmenšení, znečištění a uzavření srdeční čakry. Někdy nás může přímo fyzicky bolet tato čakra, když se trápíme pro lásku. Cítíme bolest na hrudi, "bolí nás srdce."

5. čakra - Krční
Pátou čakru najdeme na krku, v blízkosti ohryzku. Má jasnou bleděmodrou barvu, točí se rychleji než srdeční čakra. Související témata:
-pravdomluvnost: k sobě, svým blízkým, známým, klientům, spolupracovníkům, nadřízeným
-komunikace: včetně zpěvu, psaného a mluveného projevu, umělecká tvorba, andělské přijímání
zpráv, učení jiných lidí
-schopnost říci si o své potřeby: svým blízkým, zaměstnavateli, spolupracovníkům, Bohu a sobě
samým
Strach z komunikace krční čakru oslabuje. Pokud Vám např. v dětství říkali, že jste moc malí, ničemu nerozumíte a tudíž nemůžete do ničeho mluvit, čakra se může zcela zablokovat. Potom když máte vyjádřit svůj názor, nebo říci něco pro Vás důležitého, "prostě to nejde," i když moc chcete. Strach je tak velký, že slova nevyjdou z úst. I tak moc může být zablokovaná krční čakra. Odblokování pak trvá různě dlouho a může jít "po vrstvách." Tedy že se čakra uvolňuje postupně.

6. čakra - Třetí oko
Šesté čakře se říká "třetí oko," protože je to centrum intuice a duchovního zraku. Pokud máme tuto čakru otevřenou, nasloucháme své intuici a svému vnitřnímu vedení. Má indigovou - tmavě modrou barvu. Témata:
-budoucnost: touha nebo nechuť vidět, co nás čeká, vize a vnuknutí
-minulost: pokud jsme byli v tomto nebo minulém životě pronásledovaní za své "nadpřirozené"
schopnosti (ženy byly často upalovány za "čarodějnictví")
-víra v duchovno: touha nebo nechuť vidět anděly, atd.

7. čakra - Korunní
Sedmá z hlavních čaker se nachází na temeni hlavy a je otevřená k nebi. Korunní čakra má nejvyšší úlohu v čakrovém systému lidského těla, otáčí se nejrychleji ze všech čaker. Má velkou úlohu pro jasnozřivost, schopnost přijímat informace a inspiraci z Vesmíru, od Boha, z kolektivního nevědomí. Ovlivňují ji tato témata:
-Bůh, Stvořitel: zda k němu máte blízko nebo v něj nevěříte, zlobíte se na něho, nebo máte neutrální
vztah
-náboženství: negativní či pozitivní zkušenosti
-Božské vedení, víra: náš postoj k přijetí pokynů z Univerzálního zdroje

http://mohendzodaro.cz/cakry-harmonizac ... rapie-1335

Návštěvník

Re: Čakry

Nový příspěvekod Návštěvník » ned 08. kvě 2016 12:13:14

Mistr Kuthumi - Věčná láska srdeční čakry

Stálým aspektem toho, že srdeční čakra slouží jako nástroj a maják, který přijímá světlo na Zemi, je být všímavý k tomu, že potřebuje neustálé čištění. Srdeční čakra je nástrojem, který je pohonem pro všechny zážitky na Zemi; úroveň otevření vaší srdeční čakry vám umožňuje vnímat svou realitu, své Já, Stvořitele a dokonce i váš vlastní léčebný proces s proměňující se úrovní porozumění. Když je srdeční čakra otevřená, pak máte velkou schopnost přijímat a vydávat vibrace, moudrost a podstatu Stvořitele. Vaše energetická vibrace se posunuje na vyšší frekvenci a vy jste schopni vstoupit do stavu jasnosti v celém vašem bytí, obzvláště v mysli. Při otevření srdeční čakry se může zdát, jako byste se spojovali s vyššími dimenzemi a aspekty sebe sama, protože přijímáte nepřetržitě vibrující proud sebe sama a Stvořitele, proudící vaším bytím. Otevření srdeční čakry, ať už jakéhokoli stupně, umožňuje vašim vyšším aspektům zakotvit se ve vašem těle.

Když je srdeční čakra zavřená nebo se zavírá, může to znamenat, že se srdce či mysl zaměřily na bolest v srdeční čakře. Tato bolest tu možná byla vždy nebo se vynořila nedávno díky jistým zážitkům, ale mysl může bolestí otupět a stále připomínat celému vašemu tělu bolest v srdci. Je to jako byste si přáli posílat vibraci bolesti do celého těla, aby bolestí vibrovalo. Může se zdát, že vstoupit do vibrace bolesti tímto způsobem by mohlo přinést léčení či řešení bolesti, ale ve skutečnosti to sníží vaši vibraci a vaše srdce se zavře, aby se chránilo. Často se stane, že když zažijete bolest v srdeční čakře, tak se srdce zavře, tím že nabírá bolest či se dokonce stává bolestí; nalezení lásky v srdeční čakře může být velmi těžké, pokud se nezmění zaměření mysli. Nezapomeňte, že to, co tvoříte, či na co se zaměříte, to prožijete. Takže pokud se zaměříte na bolest v srdeční čakře, čakra kvůli vašemu zaměření zdánlivě vtělí tuto bolest.

Mnoha způsoby zažíváte iluzi, kterou jste sami vytvořili svým záměrem, sami si umožňujete vstoupit do reality, kde bolest je skutečná a ta bolest, na kterou se zaměříte ve svém srdci, se stane vaší realitou. Pravda je, že bolest je pouze skvrnou na čistém a milujícím plátně lásky. Vaše srdce je vždy naplněno láskou Stvořitele; láska je věčně přítomná a není možné ji rozpustit bolestí ani strachem. Představíte-li si svou srdeční čakru jako čisté okno, ale povšimnete si skvrny na něm, stane se tato skvrna tím jediným, co vidíte, čisté okno už nemá kvůli této skvrně, která pohlcuje veškerou vaši pozornost, hodnotu či důležitost. Totéž se vám může stát se srdeční čakrou.

Je pravda, že vaše srdeční čakra může uchovávat mnoho bolesti a strachů, mnohými způsoby si můžete představit své srdce jako skříňku, kde neuchováváte jenom lásku Stvořitele a své duše, ale skladujete tu i energie, vzpomínky a moudrost, kterou vnímáte jako hodnotnou. Někdy ve své srdeční čakře uchováváte věci, které potřebují být skryté, dokud nejste připraveni je vzít na vědomí či je oslovit. Vaše srdeční čakra není jen nástrojem lásky, jehož prostřednictvím zažíváte a vyjadřujete lásku Stvořitele, ale je to i prostor, ve kterém ukládáte energie, vzpomínky a vědomosti. Někdy zde mohou být uzamčeny strachy, které slouží jako nástroj, vynoří se v nejvhodnější dobu, aby pomohly léčit a inspirovat vás k novému poznání sebe sama. Srdeční čakra je také nástrojem navýšení a proto se může stát, že bolest, kterou máte v srdci, může vaše bytí a vaši mysl přemoci. Je důležité si pamatovat, ve chvíli, kdy zažíváte bolest srdeční čakry, že láska zůstává ve vaší čakře vždy přítomna, máte na výběr, zda chcete lásku kvitovat či ne. Přítomnost lásky ve vaší srdeční čakře dokáže umožnit rychlé a krásné vyléčení každé bolesti, kterou prožíváte, ale klíčem k tomu je zůstávat bdělý k bolesti a odvést pozornost od strachu k uvědomění, že vaše srdeční čakra vždy přetéká láskou.

Když se cítíte osamělí, vystrašení, smutní či v jakékoli jiné emoci, která způsobuje bolest v srdeční čakře, je důležité si pamatovat a připomínat si, že láska stále ve vašem těle, bytí a realitě zůstává. Láska ve vašem bytí je věčná a vyžaduje to jen záměr, abyste ji vyzdvihli do popředí a zažívali. Ve chvílích, kdy srdce bolí, jste si zvolili vynést bolest do popředí, abyste ji zažili, je to vaše volba a vy máte vždy možnost svou volbu změnit a vybrat si prožitek lásky tím, že si budete připomínat, že láska je ve vaší srdeční čakře stále přítomná a je možné ji posílat ve vlnách na pomoc hlubokému čištění.

Srdeční čakra má také schopnost "stáhnout si" Vyšší já do vašeho bytí a vtělit je. Vaše Vyšší já nepřetržitě stahuje do vaší srdeční čakry své energie a přítomnost, abyste je lépe chápali a vyjadřovali. Vaše Vyšší já lze vysvětlit jako aspekt Stvořitele, který je třeba prolnout s vaším bytím. Vaše bytí zahrnuje duši, která je vaší esencí a pravdou a je aspektem Stvořitele. Duše nemůže být svým způsobem nikdy "dokončená", protože mezi duší, skupinou duší a Stvořitelem neexistuje oddělenost. Toto všechno jsou aspekty či rychlejší vibrace Stvořitele. Když přijímáte své Vyšší já, přijímáte rychlejší vibraci Stvořitele, která vám v tu chvíli poslouží a může to být aspekt vaší duše, skupiny duší či Stvořitele, ale je to aspekt, který obsahuje vhledy a pochopení, která vám pomohou vtělit Stvořitele. Na základě tohoto pochopení vaše srdeční čakra neustále stahuje, uvědomuje si či nalaďuje se na vaše Vyšší já. Často je to tak, že když hledáte vedení či inspiraci, tak nevíte, od které své části žádat pomoc, ale když zavoláte své Vyšší já, umožňujete části sebe, ať už své duši, skupině duší, Stvořiteli nebo dokonce průvodci, aby přistoupil a pomohl vám.

Jsem si vědom, že mnohé matou označení jako duše, skupina duší, Vyšší já, Stvořitel atd., ale mně to pomohlo, když jsem byl na Zemi ve fyzickém těle, abych pochopil, že mé Vyšší já je téměř další stupeň integrace Stvořitele, je to vibrace, která se neustále vyvíjí a vibračně roste, protože vy stále přijímáte své Vyšší já, které se podobá částem Stvořitele. Vaše Vyšší já je částí vás i Stvořitele, která vám vždy poskytuje vše, co potřebujete. Podobá se mostu, který vám umožňuje snadno se spojit se vším, čím je Stvořitel, abyste Stvořitele plněji vtělili do svého bytí. Duše se dá vysvětlit jako esence Stvořitele, která je napojena na inkarnaci, skupina duší je zdroj, jehož je duše prodloužením, Vyšší já je most mezi duší a skupinou duší a všechny tyto aspekty, včetně fyzického těla, jsou aspekty Stvořitele.

Možná byste rádi požádali mě, Mistra Kutumiho, abych přišel a pomohl vám s čištěním srdeční čakry. Láska, kterou s vámi nyní sdílím, vám pomůže k tomu, aby se vaše srdeční čakra rozšířila a náležitě otevřela. Dovolte si vdechovat tuto lásku hluboko do svého srdečního centra. Zaměřte svou pozornost na jeho otevření a rozšíření. Můžete opakovat:

"Má čakra je otevřená a rozšiřuje se."

Pak zavolejte svou duši, která je vyladěná a může se skrze vaši srdeční čakru projevit tím, že vstoupí a vyčistí vaši srdeční čakru ode všech nepotřebných energií. Požádejte svou duši, aby očistila také vaši mysl od zaměření pozornosti nepotřebným směrem v prostoru srdeční čakry. Představte si světlo své duše, jak omývá a čistí vaši srdeční čakru či prostor lásky ve vašem bytí.

Dovolte lásce, aby proudila z vaší srdeční čakry a posílejte ji i do svého okolí, aby se zaměřilo na proud lásky a její dostatek, který máte ve svém bytí.

Řekněte:

"Má srdeční čakra je naladěna na mé Vyšší já; umožňuji vibraci svého Vyššího já, aby proudila do a skrze mou srdeční čakru. Má srdeční čakra je vyjádřením mého Vyššího já."

Dovolte si prožít tuto integraci.

"Dovoluji si rozpoznat jakoukoli bolest ve své srdeční čakře, potřebuje-li být uvolněna a podnítit další růst. Uvědomuji si, že nepotřebuji nechat bolest stravovat mou srdeční čakru, ale mohu pozorovat tuto bolest a mít na paměti, že mé srdce je vždy plné lásky. A právě rozpoznání této věčné lásky, která mi umožňuje nepřetržitě čistit, uvědomovat si a léčit mou srdeční čakru, dovoluje větší projevení mého Vyššího já."

Dopřejte si čas k prožití, pozorování a integraci.

Nechť je srdeční čakra vaší největší radostí.

Mistr Kutumi

http://www.omna.org/Home.html
Návštěvník

Nový příspěvekod Návštěvník » pát 09. srp 2019 7:06:25

Návštěvník

Nový příspěvekod Návštěvník » pát 09. srp 2019 17:31:43

Z videa: Chlapec pije nápoj a říká: "Ble, chutná jako džus z banánů a cibule."
"Přesně o tom to je", říká učitel a napije se: "Mňam, mňam. Jestli chceš zvládnout stav Avatara, musíš otevřít všechny své čakry."

Učitel vysvětluje, že čakry jsou jako nádrže energie v našich tělech, bloky emocionálních nečistot v nich nedovolují, aby energie volně proudila.

2:05:
1. Čakra Země (Muladhara)

"Je spojená s přežitím a je blokovaná strachem. Čeho se nejvíc bojíš? Nech, aby se ti tvůj strach ukázal.
Tvá vize není skutečná. Příliš se znepokojuješ nad svým přežitím, ale těchto strachů se musíš vzdát. Nech svůj strach odplavat potokem. (do vyšší čakry).
Otevřel jsi čakru Země."

3:00:
2. Čakra Vody (Svadishthana)
"Nyní se podívej na všechnu vinu, která tě trápí. Za co sám sebe obviňuješ?"
"Za to, že jsem utekl. Za to, že jsem ublížil všem těm lidem."
"Akceptuj realitu toho, že se všechny ty věci staly, ale nenech tím pohltit a otrávit svou energii. Jakmile máš mít pozitivní vliv na svět, musíš odpustit sobě samému."

4:00:
3. Čakra Ohně (Manipura)
"Ohnivá čakra zřídka sní něco jiného, než cibulova banánový džus."
"Hm, byl dobrý."

"Tato čakra je silou vůle a je zablokována hanbou. Za co se stydíš. Kdy jsi nejvíc zklamal sám sebe?"

"Už nikdy nebudu ohýbat oheň. Nemohu."
"Nikdy nenajdeš rovnováhu, pokud tuto část svého života zapíráš. Jsi Avatar, proto jsi i ohýbač ohně."
"Tato čakra se otevřela ne jako proudící potok, ale jako krkající bizon. Chutná jako cibule a banány, ale zvláštně, něco je jiné."
"Okurky?"[/color]

5:04:
4. Čakra Srdeční (Anaháta)

"Čtvrtá čakra je uložená v srdci, spojená s láskou a blokuje ji zármutek. Všechen svůj zármutek vylož před sebe. Skutečně jsi zažil velkou ztrátu. Ale láska je forma energie a víří všude okolo nás. Láska duchovních poutníků tě v tomto světě neopustila. Stále je v tobě a rodí se znovu v podobě nové lásky. Nech svou bolest odejít.
Velmi dobře."

"Mohu si dát banánovo cibulový džus, prosím?"

6:17:
4. Čakra Zvuková (Vishuddha)

"Pátá čakra je v hrdle. Je spojena s pravdou a blokují ji lži - ty, které si namlouváme sami sobě."

"Proč jsi neřekl, že jsi Avatar?"

"Protože jsem jím nikdy nechtěl být."

"Nemůžeš klamat o své přirozenosti. Musíš si přiznat, že jsi Avatar.

Velmi dobře, otevřel jsi čakru pravdy."

7:04:
6. Čakra Světelná (Anja)

"Šestá čakra je uložena ve středu čela a blokuje ji iluze. Největší iluzí světa je iluze oddělenosti."

"Věci, o kterých si myslíme, že jsou oddělené, jsou vlastně stejné."

[color=#BF0000]"Ano, všichni jsme jedno, ale žijeme odděleně."

"Všichni jsme spojení. Všechno je spojené."

"Ano, rozdělení čtyř elementů je iluze. Jak otevřeš mysl, uvidíš, že všechny elementy jsou jeden. Čtyři kusy jednoho celku."

8:15:
7. Čakra Mysli (Sahasrara)

"Sedmá čakra je usazena nad korunou hlavy. Usměrňuje kosmickou energii a je blokována zemským připoutáním. Medituj nad tím, co tě poutá k tomuto světu. Nech všechna tato pouta jít. Nech je odtéct řekou, zapomeň. "

"Cože? Jak bych mohl zapomenout na Kataru? Já ji miluji."

"Nauč se nechat ji jít. Jinak nemůžeš nechat téct čistou kosmickou energii."

"Proč bych si měl vybrat čistou kosmickou energii místo Katary? Proč to, že se s ní cítím být spojený, je zlé? Tři čakry zpět to přece bylo dobré?"

"Musíš se naučit nechat jít."

"Je mi to líto, ale nemohu nechat Kataru jít."

"Abys zvládl stádium Avatara, musíš otevřít všechny čakry. Vzdej se tomu."

"Okej, zkusím to."

"Mysli na svá připoutání a nech je jít a dovol proudit čistou vesmírnou energii."
Návštěvník

Nový příspěvekod Návštěvník » sob 10. srp 2019 5:18:22

Z videa: Chlapec pije nápoj a říká: "Ble, chutná jako džus z banánů a cibule."
"Přesně o tom to je", říká učitel a napije se: "Mňam, mňam. Jestli chceš zvládnout stav Avatara, musíš otevřít všechny své čakry."

Život žitý skrz zablokovanou energii v čakrách je "Ble", život žitý s uvolněnou energií je "Mňam".

A přesně o tom to je.

:)
Návštěvník

Nový příspěvekod rafael » pát 23. srp 2019 12:07:21

hezky je to popsané ty čakry a poučné.. díky za překlad do cz
rafael

Nový příspěvekod Návštěvník » ned 17. led 2021 20:43:05

Obrázek

Pátá čakra – višuddhi se nachází na kořenu našeho krku a je klíčem k naší schopnosti vnímat a reagovat jak na vibrace vlastní, tak i na vibrace ostatních. Je-li čistá a otevřená, dává nám pocit jednoty s veškerým životem (kolektivnost). To nám přináší citlivost intuitivně vědět, co v pravý okamžik říct a udělat. Když myšlenkami ega nebo jinak násilně zasahujeme do intuitivně užívaných slov nebo intuitivních činů, vibrace této čakry jsou poškozovány. To je pak příčinou toho, že naše představy o událostech našeho života a vztazích s jinými přestávají být objektivní. Tak si rozvíjíme připoutanost ega nebo až posedlost ve vztahu vůči lidem, místům, věcem. V západních zemích je tato čakra stále napadena, a to zvenčí různými baktériemi, kouřem a jiným znečištěním vzduchu, zevnitř pak následkem našich pocitů méněcennosti, pocitů viny, jakož i vlivem vlastní agresivity a pocitu nadřazenosti.

Abychom dosáhli stavu svědka (schopnosti vidět odpoutaně sám sebe i okolí), musíme se postupně zbavovat našich extrémních emočních a materiálních závislostí. Vzestup Kundaliní a přijímání vibrací v meditacích nám pomáhá uvědomovat si své vlastní předsudky a zlozvyky, které jsou příčinou našeho neobjektivního pohledu na věci. Vibrace nám také pomáhají zbavovat se tělesných napětí, které mohou mít příčinu v těchto zvyklostech.

Když dosáhneme vyváženého rozhledu, jsme schopni řešit situace nutné k nápravě duševní a tělesné pohody mnohem snadněji. Nádherné vlastnosti našeho subtilního systému se začnou pozvolna projevovat a my budeme působit jako milosrdní „prostředníci“ při řešení konfliktů. Bude se v nás rozvíjet jemný smysl pro soudnost a diplomacii.

Nejpronikavější ze všech připoutaností je pocit viny, který blokuje levou višuddhi. Byl možná užitečný v dřívějších fázích vývoje, dnes je však zatvrzelou bariérou našeho růstu, neboť nám brání vidět své vlastní nedostatky a napravit je. Místo toho, abychom naše nedostatky brali jako pramen poznání o nás samých, jako základnu pro náš vzestup, začali jsme se ztotožoovat s představou, že naše nedostatky jsou nenapravitelná špatnost. Tím jsme je překryli pocity viny, což je ještě horší než naprostá neznalost. Neznalost ještě není hříchem. Ve skutečnosti stojí u kořenů všeho zla jen hrubá ignorance.

Pokusme se pochopit, že neznalost je normálním stavem těch, kteří jsou otevřeni poznání. Přijměme tedy, že je třeba ji překonat poznáním našich nedostatků a přáním zbavit se jich. Pocit viny nás v tomto úsilí velmi brzdí. Abychom napravili pravou višuddhi, která řídí řeč, musíme dávat pozor na to, jak užíváme hlas, zda zachováváme důstojnost a krásu, nebo jsme povrchní a lehkovážní. Komunikování s hrubostí, sarkastické vtipy na účet druhých, nadávky, nedostatek úcty mezi muži a ženami, to vše oslabuje sebeúctu, vyvolává pocity viny a je příčinou uzavření višuddhi čakry. Dalším urputným západním předsudkem blokujícím višuddhi čakru je představa o „nezbytném individualismu“, která vede pozornost proti rozvíjení normálních vztahů společenského soužití – aplauduje se osobě, která „nikoho nepotřebuje“ a obdivují se ti, kteří se „starají jen o sebe“.

Tento individualismus se dostal do tak nesmyslného extrému, že došel až k protikladu toho, co je přirozeně uloženo v každém člověku – touha milovat a být milován. Láska je toutéž silou, která tvoří Átma a která je uvnitř i vně všech lidských bytostí. Pouhé uvědomění si této skutečnosti vede ke kolektivnímu vědomí a nové úctě mezi lidmi. Vede k touze být blíže jeden k druhému. Vede ke sladkosti vzájemných vztahů. Vede k míru.
Návštěvník

Nový příspěvekod Zdeněk » ned 17. led 2021 21:25:13

Návštěvník píše:Obrázek

Pátá čakra – višuddhi se nachází na kořenu našeho krku a je klíčem k naší schopnosti vnímat a reagovat jak na vibrace vlastní, tak i na vibrace ostatních. Je-li čistá a otevřená, dává nám pocit jednoty s veškerým životem (kolektivnost). To nám přináší citlivost intuitivně vědět, co v pravý okamžik říct a udělat. Když myšlenkami ega nebo jinak násilně zasahujeme do intuitivně užívaných slov nebo intuitivních činů, vibrace této čakry jsou poškozovány. To je pak příčinou toho, že naše představy o událostech našeho života a vztazích s jinými přestávají být objektivní. Tak si rozvíjíme připoutanost ega nebo až posedlost ve vztahu vůči lidem, místům, věcem. V západních zemích je tato čakra stále napadena, a to zvenčí různými baktériemi, kouřem a jiným znečištěním vzduchu, zevnitř pak následkem našich pocitů méněcennosti, pocitů viny, jakož i vlivem vlastní agresivity a pocitu nadřazenosti.

Abychom dosáhli stavu svědka (schopnosti vidět odpoutaně sám sebe i okolí), musíme se postupně zbavovat našich extrémních emočních a materiálních závislostí. Vzestup Kundaliní a přijímání vibrací v meditacích nám pomáhá uvědomovat si své vlastní předsudky a zlozvyky, které jsou příčinou našeho neobjektivního pohledu na věci. Vibrace nám také pomáhají zbavovat se tělesných napětí, které mohou mít příčinu v těchto zvyklostech.

Když dosáhneme vyváženého rozhledu, jsme schopni řešit situace nutné k nápravě duševní a tělesné pohody mnohem snadněji. Nádherné vlastnosti našeho subtilního systému se začnou pozvolna projevovat a my budeme působit jako milosrdní „prostředníci“ při řešení konfliktů. Bude se v nás rozvíjet jemný smysl pro soudnost a diplomacii.

Nejpronikavější ze všech připoutaností je pocit viny, který blokuje levou višuddhi. Byl možná užitečný v dřívějších fázích vývoje, dnes je však zatvrzelou bariérou našeho růstu, neboť nám brání vidět své vlastní nedostatky a napravit je. Místo toho, abychom naše nedostatky brali jako pramen poznání o nás samých, jako základnu pro náš vzestup, začali jsme se ztotožoovat s představou, že naše nedostatky jsou nenapravitelná špatnost. Tím jsme je překryli pocity viny, což je ještě horší než naprostá neznalost. Neznalost ještě není hříchem. Ve skutečnosti stojí u kořenů všeho zla jen hrubá ignorance.

Pokusme se pochopit, že neznalost je normálním stavem těch, kteří jsou otevřeni poznání. Přijměme tedy, že je třeba ji překonat poznáním našich nedostatků a přáním zbavit se jich. Pocit viny nás v tomto úsilí velmi brzdí. Abychom napravili pravou višuddhi, která řídí řeč, musíme dávat pozor na to, jak užíváme hlas, zda zachováváme důstojnost a krásu, nebo jsme povrchní a lehkovážní. Komunikování s hrubostí, sarkastické vtipy na účet druhých, nadávky, nedostatek úcty mezi muži a ženami, to vše oslabuje sebeúctu, vyvolává pocity viny a je příčinou uzavření višuddhi čakry. Dalším urputným západním předsudkem blokujícím višuddhi čakru je představa o „nezbytném individualismu“, která vede pozornost proti rozvíjení normálních vztahů společenského soužití – aplauduje se osobě, která „nikoho nepotřebuje“ a obdivují se ti, kteří se „starají jen o sebe“.

Tento individualismus se dostal do tak nesmyslného extrému, že došel až k protikladu toho, co je přirozeně uloženo v každém člověku – touha milovat a být milován. Láska je toutéž silou, která tvoří Átma a která je uvnitř i vně všech lidských bytostí. Pouhé uvědomění si této skutečnosti vede ke kolektivnímu vědomí a nové úctě mezi lidmi. Vede k touze být blíže jeden k druhému. Vede ke sladkosti vzájemných vztahů. Vede k míru.

É, žádnej pocit viny nemám...
No nadřazenej jsem no, a co mam dělat? Mám se kvůli tomu podřadit... nemůžu za podřazenost lidí tady...
A já mám úctu k ženám, ale ne k feministkám a feministům... to bych musel bejt padlej na hlavu.
Na hrubej pytel hrubá záplata!

Né, to bude ten virus EBV (co napadl štítku tedy i čakru), jak tvrdí mystický léčitel. Zabiju viruse vilcacorou a budu mít čakru jako víno.
Zdeněk

Nový příspěvekod Pedriito » ned 17. led 2021 21:59:10

Návštěvník píše:Obrázek

Jsi přecejen vůl.
Pedriito

Nový příspěvekod Pedriito » ned 17. led 2021 22:11:02

É, žádnej pocit viny nemám...
No nadřazenej jsem no, a co mam dělat? Mám se kvůli tomu podřadit... nemůžu za podřazenost lidí tady...
A já mám úctu k ženám, ale ne k feministkám a feministům... to bych musel bejt padlej na hlavu.

Né, to bude ten virus EBV (co napadl štítku tedy i čakru), jak tvrdí mystický léčitel. Zabiju viruse vilcacorou a budu mít čakru jako víno

Co máš furt s těna ženskjejma? A neblbni si čakry. Jsou kde jsou. A jinde nebudou
Pedriito

Nový příspěvekod Pedriito » ned 17. led 2021 22:13:28

Pedriito píše:É, žádnej pocit viny nemám...

Né, to bude ten virus EBV (co napadl štítku tedy i čakru), jak tvrdí mystický léčitel. Zabiju viruse vilcacorou a budu mít čakru jako víno

Co máš furt s těna ženskjejma? A neblbni si čakry. Jsou kde jsou. A jinde nebudou.

Blbě to skočilo, tak znova.
Pedriito

Nový příspěvekod Pedriito » ned 17. led 2021 22:19:51

Kdybych ti řek, že je možný vyléčit někoho na "dálku", asi neuvěříš. Napřed musíš pochopit, co jsou čakry vztahem k tobě...
Pedriito

Nový příspěvekod Zdeněk » ned 17. led 2021 22:27:56

Pedriito píše:Kdybych ti řek, že je možný vyléčit někoho na "dálku", asi neuvěříš. Napřed musíš pochopit, co jsou čakry vztahem k tobě...

No to se snažim pochopit, ale co na tom mám chápat...
p.s.
nohy jsem si vykoupal pane:)
Zdeněk

Nový příspěvekod Pedriito » ned 17. led 2021 22:39:21

Zdeněk píše:
Pedriito píše:Kdybych ti řek, že je možný vyléčit někoho na "dálku", asi neuvěříš. Napřed musíš pochopit, co jsou čakry vztahem k tobě...

p.s.

Jo, ale hlavně, ty vole to jsem neřek, max 15min, pak co ti ty elementy vycucnou, se zas vrátí... A tu vodu z lavoru, šup do hajzlu, a nekoukat na to!
Pedriito

Nový příspěvekod Zdeněk » ned 17. led 2021 22:47:11

Pedriito píše:
Zdeněk píše:

p.s.

Jo, ale hlavně, ty vole to jsem neřek, max 15min, pak co ti ty elementy vycucnou, se zas vrátí... A tu vodu z lavoru, šup do hajzlu, a nekoukat na to!

Jó to tak bylo asi... nejdřív jsem to měl studený, tak jsem si musel ohřát vodu, pak to zase bylo horký jako kráva... a pak jsem si v tom mejdlem umyl špínu vzpomínaje na tebe...
Zdeněk

Nový příspěvekod Pedriito » ned 17. led 2021 22:53:34

No, to je pěkný. Tak uvidíš. Oni ty elemetálové jsou k nezaplacení. Faktys. Lžíce soli do koupele dělá zázraky.
Pedriito

Nový příspěvekod Pedriito » pon 18. led 2021 8:09:58

Ale ono i když si zuješ poty, a bosej vnímáš Zemi, tak je to síla (ale to teď raděj venku nedělej). A vycucne to z tebe kdejakej prevít. A když ještě k tomu vane vítr.... A oheň, svíce, to je aspekt na adžňu jak vyšitej... Ten vánek je na višuddhu. Kontakt se zemí je na muladharu. Svíce ti může pročistit levou stranu(pocity), když s ní v ruce, blízko těla, jezdíš nahoru a dolů. Pak teprve jde čistit pravá strana - dobrý dát pravou ruku na zem a levou zvednout k nebi. Ale samozřejmě, ten "mechanisnus", kterým tohle vše funguje, je to vnímat...
Pedriito

Nový příspěvekod Pedriito » pon 18. led 2021 8:33:53

Dobrý napsat nějakej svůj problem na papírek. A zapálit ho. A moc do těch plamínků nečučet, popel spláchnout, nebo zakopat. Podobně fungujou i tzv havany. Tam se používá rýže, a mantry (ne až tak podstatné), co jména Bohyně (energie). Vezmeš do levý hrsti trochu rýže, a na dlaň pravým prstem napíšeš přání. A hodíš do ohně (nabídneš)...
Pedriito

Nový příspěvekod Pedriito » pon 18. led 2021 8:43:07

Existuje tzv bandham. To znamená čisté (nesobecké) přání. A jeho vyslání konkrétním směrem, někomu kdo potřebuje pomoc.
Pedriito

Nový příspěvekod Pedriito » pon 18. led 2021 9:19:46

Je i bandhan "v srdci" a bandham "v adžni". Když normal nezabírá.. Ale tady už se musí velmi opatrně, "konzultovat" to s osudem....
Pedriito

Další

Zpět na Inspirativní myšlenky