Svět

Re: Svět

Nový příspěvekod Návštěvník » úte 20. čer 2023 15:12:07Většina civilizovaných lidí je mimo realitu, protože si pletou svět takový, jaký je, se světem, když o něm přemýšlejí, mluví a popisují ho.

Protože na jedné straně je svět skutečný a na druhé straně je celý systém symbolického zobrazení světa, který máme v mysli. Jsou to velmi užitečné symboly, na kterých je závislá celá civilizace. Ale jako všechny dobré věci mají své nevýhody. Hlavní nevýhodou symbolů je, že si je pleteme s realitou.

Je to stejné, jako plést si peníze se skutečným bohatstvím. Je to jako plést si naše jména, představy o nás s námi samotnými.
Návštěvník
 

Re: Svět

Nový příspěvekod Návštěvník » úte 19. zář 2023 7:50:52

Návštěvník
 

Re: Svět

Nový příspěvekod Návštěvník » úte 19. zář 2023 16:42:50

Lidské bytosti jsou z velké části zapojeny do plýtvání obrovským množstvím psychické energie ve snaze dělat věci, které je zcela nemožné dělat.

Nemůžete se zvednout vlastními botami, ale v poslední době jsem slyšel spoustu odkazů jen v běžném čtení a poslechu, kde lidé říkají, že se musíte zvednout pomocí našich vlastních botiček. A to vy nemůžete. Můžete bojovat a tahat a tahat, dokud nezmodráte. A nic se nestane, kromě toho, že jste se vyčerpali.
Všichni rozumní lidé proto začněte v životě se dvěma základními předpoklady: Nezlepšíte svět a nezlepšíte ani sebe.

Jste prostě tím, čím jste. A jakmile tuto situaci přijmete, máte k dispozici obrovské množství energie k tomu, abyste mohli dělat věci, které mohou být.

https://www.youtube.com/watch?v=iTuNXLzSf5M
Návštěvník
 

Předchozí

Zpět na Inspirativní myšlenky

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků