Wu Wei

Re: Wu Wei

Nový příspěvekod Zdeněk » čtv 31. pro 2020 8:46:56

Pedriito píše:Ale prdlajz, díky vám jen je (byl) na vás a vaše Mistry sprostej.
No ty taky občas mluvíš o "rádoby mistrech", takže se ani
tomuhle divit nemusíš ;-)

To je jako když nějaký puberťák přijde do hospody a při těch hospodskejch kecech nadává všem okolo a zejm. číšnici, že je kráva, píča atpod. No tak to už nějakej chlap nevydrží dá tomu frackovi podržce. No jémine to je mi divení se...
(pikantní na tom je, že ona číšnice považuje rozlišování muž/žena za mužský šovinizmus neboť je neduální a furt ve štěstí a nic sejí nedotkne a ten chlap jí to žere)
Zdeněk

Nový příspěvekod Jana » čtv 31. pro 2020 8:52:08

salmo1cz píše:Osobní Já je vědomá existence ve stejnorodém projevu a ze stejnorodého projevu.
Iluze dvojnosti je přirozený stav ega, ega které povstává z tíhnutí k hmotě.

Salmo, díky.

A teď by se dalo ještě odpovědět na otázku, co je naší vlastní skutečnou přirozeností, jestli přirozenost ega, nebo přirozenost našeho pravého Já?
Jana
moderátor

Nový příspěvekod miroslav » čtv 31. pro 2020 9:48:57

Jana píše:
salmo1cz píše:Osobní Já je vědomá existence ve stejnorodém projevu a ze stejnorodého projevu.

Salmo, díky.

A teď by se dalo ještě odpovědět na otázku, co je naší vlastní skutečnou přirozeností, jestli přirozenost ega, nebo přirozenost našeho pravého Já?

Naší vlastní skutečnou přirozeností je všechno. Všechno co je, všechno co se děje, včetně vytváření iluzí, rozpoznávání iluzornosti iluzí, ulpívání, odevzdávání, zrození, smrti, pomíjivosti, minulosti, budoucnosti atd. atd.
miroslav

Nový příspěvekod Jana » čtv 31. pro 2020 10:02:38

Salmo, díky.

A další otázkou, na kterou si můžeme odpovědět, by mohlo být, jak vypadá přirozenost ega a co je přirozeností pravého Já.
Jana
moderátor

Nový příspěvekod Zdeněk » čtv 31. pro 2020 10:16:04

miroslav píše:
Jana píše:

Salmo, díky.

Naší vlastní skutečnou přirozeností je všechno. Všechno co je, všechno co se děje, včetně vytváření iluzí, rozpoznávání iluzornosti iluzí, ulpívání, odevzdávání, zrození, smrti, pomíjivosti, minulosti, budoucnosti atd. atd.

No tak proč se zakusuješ do Vostála? Nejsi divnej?
Zdeněk

Nový příspěvekod Jana » čtv 31. pro 2020 10:25:48

miroslav píše:

Moc pěkný pohled.

Díky
Jana
moderátor

Nový příspěvekod Zdeněk » čtv 31. pro 2020 10:47:13

Jana píše:
miroslav píše:

Moc pěkný pohled.

Díky

Ano. A to vzájemné moc pěkné mazání si medu kolem úst je Láska. Díky. :)
Zdeněk

Nový příspěvekod miroslav » čtv 31. pro 2020 10:52:20

Zdeněk píše:No tak proč se zakusuješ do Vostála? Nejsi divnej?

Je to součástí vlastní skutečné přirozenosti

P.S.
Vostál se mi zdá v poslední době nějakej smutnej
:(
miroslav

Nový příspěvekod Zdeněk » čtv 31. pro 2020 10:56:37

miroslav píše:

P.S.

Součástí vlastní skutečné přirozenosti je kousat se do nohy??

(tak pokoušeš Vostála a on je smutnej no to fakt divný...)
Zdeněk

Nový příspěvekod miroslav » čtv 31. pro 2020 11:18:26

Zdeněk píše:
miroslav píše:

P.S.

Součástí vlastní skutečné přirozenosti je kousat se do nohy??

Všechno je součástí vlastní skutečné přirozenosti, i ta divnost.

Ale myslím, že Vostál není smutnej z mýho pokousání, ale že to bude taková vyhaslost.
"Bůh už k němu nepromlouvá" obrazně řečeno.
Asi počínající temná noc duše.
miroslav

Nový příspěvekod salmo1cz » čtv 31. pro 2020 11:47:44

Jana píše:

Salmo, díky.

Naše skutečnost je to kam zaměříme svoji pozornost.Ego i Já jdou ruku v ruce v samadhi i v zážitcích NDE, definitivum dá jenom skutečná smrt těla.
salmo1cz

Nový příspěvekod Tara » čtv 31. pro 2020 11:54:38

Intelektuální se zacyklování v paradoxu.
Tara

Nový příspěvekod Pedriito » čtv 31. pro 2020 12:00:15

Návštěvník píše:

A na Lucka?

Holt je Vostál háklivej na to seřizování pozornosti, vyzdvihování bdělosti, a dalších praktik dle učitelů či nauk.. teda když mu to někdo doporučuje.. No tak ho s tim prostě Luck přestal obtěžovat. Takže tomu jedinýmu v tomhle nerozumím, proč se po tý době do něj Petr zas pustil. Asi setrvačnost...
Pedriito

Nový příspěvekod Pedriito » čtv 31. pro 2020 12:41:35

Zdeněk píše:
No ty taky občas mluvíš o "rádoby mistrech", takže se ani
tomuhle divit nemusíš ;-)

To je jako když nějaký puberťák přijde do hospody a při těch hospodskejch kecech nadává všem okolo a zejm. číšnici, že je kráva, píča atpod. No tak to už nějakej chlap nevydrží dá tomu frackovi podržce. No jémine to je mi divení se...
(pikantní na tom je, že ona číšnice považuje rozlišování muž/žena za mužský šovinizmus neboť je neduální a furt ve štěstí a nic sejí nedotkne a ten chlap jí to žere)

Tož spíš štamgast, co seřvává spolupijce za mu nelibé kecy :D a tak se do něj pustěj...
Pedriito

Nový příspěvekod Pedriito » čtv 31. pro 2020 13:32:02

P.S.

Copak, když ubral vulgar-volume, zdá se ti smutnej? :D
Pedriito

Nový příspěvekod Jana » čtv 31. pro 2020 13:47:58

salmo1cz píše:
Jana píše:

Salmo, díky.

Naše skutečnost je to kam zaměříme svoji pozornost.Ego i Já jdou ruku v ruce v samadhi i v zážitcích NDE, definitivum dá jenom skutečná smrt těla.

Smrt fyzického těla žádné definitivum nedá, protože mysl může plnit vědomí i mezi inkarnacemi.Ten sen osobní mysli může jet dál. Proto buddhisté usilují o ukončení znovuzrozování.

Definitivum dá pouze smrt mysli.

A není to tak, že by se smrtí mysli nutně musela zmizet projekce projevů, že by se smrtí mysli musel zmizet projevený svět. Je to tak, že mysl sama i se svou projekcí se rozpozná jako neživá, jako prázdná, jako to, co není ničím skutečným, co by se naší skutečné existence jakkoliv dotýkalo, a náš skutečný život je vědomým Bytím. Paradoxně tím živým Bytím je vše, co právě skutečně existuje.

A ačkoliv tady může dál fungovat večkeré smyslové vnímání a projekce mysli, ve které se jeví všechno možné různě časoprostorově omezené a mohou tady být na všechno možné různé reakce, s mizením mysli ve svém zdroji je v srdci všechno Jedním vědomým Bytím neměnným a věčným.
Jana
moderátor

Nový příspěvekod miroslav » čtv 31. pro 2020 14:20:15

Pedriito píše:Holt je Vostál háklivej na to seřizování pozornosti, vyzdvihování bdělosti, a dalších praktik dle učitelů či nauk.. teda když mu to někdo doporučuje.. No tak ho s tim prostě Luck přestal obtěžovat. Takže tomu jedinýmu v tomhle nerozumím, proč se po tý době do něj Petr zas pustil. Asi setrvačnost...

Když je někdo háklivej, tak není vnitřně svobodnej.
Napřed má ta háklivost nějakej důvod a pak už je člověk háklivej postupně na všechno.
Takhle nějak se projevuje psychologická říše pekla.
miroslav

Nový příspěvekod miroslav » čtv 31. pro 2020 14:22:02

Pedriito píše:
P.S.

Copak, když ubral vulgar-volume, zdá se ti smutnej? :D

Ne, tak nějak to cítím, že je nějakej smutnej, že ho nic netěší.
miroslav

Nový příspěvekod Pedriito » čtv 31. pro 2020 14:33:01

Jana píše:
Pedriito píše:
salmo1cz píše:Dobrý podvečer.Nezlobte,se prosím že ruším.
Co si lze představit pod pojmem iluze dvojnosti?

Taky nevím, co si pod tímhle spojením pojmů představit.
A i u toho "nevím" zůstanu. Lepší "nevím" než představa...

Kdybys zůstal u toho "nevím", když se objeví myšlenka, že víš, čí je to vina, tak by se ta iluze dvojnosti rozplynula a ve vděčném spojení s existencí, která je tím vším, co je, v tichu srdce září věčná sat-čit-ánanda, to jediné bez iluze, bez dvojnosti,

bez iluze, která časoprostorově omezenou existenci individuality odděluje od té věčné.

Sorry Jano, ale rozumim tý tvý terminologii čím dál míň. A na rozbory jsem čím dál víc línej.. takže hurá starý zlatý "nevim".
Pedriito

Nový příspěvekod Zdeněk » čtv 31. pro 2020 14:42:34

miroslav píše:
Zdeněk píše:Součástí vlastní skutečné přirozenosti je kousat se do nohy??

Všechno je součástí vlastní skutečné přirozenosti, i ta divnost.

Ano, to je Janin přístup, ovšem z ženské samolibé rozplizlosti dotažený do logického konce.

Ovšem skutečnost není stupidní kousání se do vlastní nohy. Stupidní skutečnost je vlastní jejímu nositeli. K stupidní skutečnosti vede každé tvrzení o cíli (a v tom má Vostál alespoň implicitně pravdu), není-li pobídkou k cestě. Není nic hloupějšího, než si stoupnout na mapu a přesvědčovat ostatní (ukazováním všelijakých jiných map), že už jsem v cíli.

Tak do nového roku šťastnou cestu!
Zdeněk

PředchozíDalší

Zpět na Inspirativní myšlenky