Meditace

Re: Meditace

Nový příspěvekod vostal petr » úte 25. kvě 2021 19:22:20

Já vidím Mojiho jinak. Ne že by byl nějakej avatar, ale je opravdu dobrej a motivační pro začátečníky a hlavně začátečnice.

Jj, je opravdu vynikají opravdu pro začátečníky a blbky,

který mu uvěřej tydle hovadiny,

a pak si myslej ty idiotky, jak nejsou osvícený,

čím více takových jako je Jana tím lépe,

no hlavně že ty se s Janou nebavíš páč víš dobře jaká je to blbka,

jenže já se bavím s každým a pak vysvětluju že já není Já,

jenže jak jim to vysvětlit když osvícenej kretén jim nakecal že toto je Já ....

Je to prostě duchovní podvodník...
vostal petr

Nový příspěvekod Pedriito » úte 25. kvě 2021 19:50:32

Existuje jediný podvodník a tím je sebeklam, ať už laděný do pýchy, hněvu, strachu, chtivosti .... Pak není nic snažšího, nechat oblbnout čímkoli, "nejsvětější pravdou",..., či “ďábelskou falší". Což jsou prostě lekce, jak se dostat sebepodvodníkovi na zoubek.
Pedriito

Nový příspěvekod Pedriito » stř 26. kvě 2021 1:08:16

Pedriito píše:Existuje jediný podvodník a tím je sebeklam, ať už laděný do pýchy, hněvu, strachu, chtivosti .... Pak není nic snažšího, nechat se oblbnout čímkoli, "nejsvětější pravdou",..., či “ďábelskou falší". Což jsou prostě lekce, jak se dostat sebepodvodníkovi na zoubek.

Stejně jako existuje jediný Mistr, který "přichází" tehdy, když podvodník mizí.
Pedriito

Jakpak to mám uchopit, když nemá to ucho

Nový příspěvekod Návštěvník » stř 26. kvě 2021 6:54:51

Návštěvník

Nový příspěvekod vostal petr » stř 26. kvě 2021 22:28:38

Optimisto,

většinou se jen čert vyhání dáblem...
vostal petr

Nový příspěvekod Pedriito » stř 26. kvě 2021 22:42:38

vostal petr píše:

Optimisto,

většinou se jen čert vyhání dáblem...

Nn, čert se přežral a válí se s bolavým a břichem
a pak i Zdeběk a podobní, budou volat po konci.
Bůh ale ale nezemře v jejich vizi, bude to někdo jiný,
a bude to bolet.
Pedriito

Nový příspěvekod Pedriito » čtv 27. kvě 2021 16:46:17

Tohle je asi deset let stará věc, ale já už prostě nic novýho nevymyslím.

Já osobně optimisticky věřím, že to co hledáme, je pravda universální. Ale jak nás jsou ty miliardy, tak o sebe ducáme z čehož nám často třeští v hlavě, což se jeví jako třeštění individuální. Meditace je jako taková naše universální kolektivní hlava, kde se to individuální třeštění ztrácí, jako ty přímky v nekonečnu, nebo třeba naše osobní komentáře na neosobních vodách internetu. Oni se tam v tom nekonečnu prý dokonce spojují, přímky, což je dobrá zpráva, protože je-li nekonečno někde, znamená to, že je všude. Takže jsme spojeni v nekonečnu a jen tak asi z nudy o sebe ducáme těma hlavama, čímž zapomínáme na tu hlavu universální, abychom se mohli zas rozpomenout, aby se něco dělo a mohlo nám třeštit a tak dále. :-)
Pedriito

Nový příspěvekod vostal petr » čtv 27. kvě 2021 17:22:08

já jsem pro, nebot i Já jsem pro...
vostal petr

Nový příspěvekod Návštěvník » úte 31. srp 2021 10:56:51

Návštěvník

Nový příspěvekod Návštěvník » pát 10. zář 2021 13:07:02

Návštěvník

Nový příspěvekod Návštěvník » stř 13. říj 2021 7:47:18

Blok v meditaci

Když se budete o Nirvánu snažit, budete se akorát smažit.

Adžan Čá: "Meditujeme, ne abychom něco získali, ale abychom všechno pustili."

Moje mantra je: "Je to dó-brý!"
Krásný nádech, krásný výdech...
...

Páni, to je neuvěřitelně dobrý.
Je to dó-brý!

Štěstí a hloubka meditace se prohloubily, stalo se to samo od sebe, nic jsem nevynucoval, nezařídil jsem to.

Nechal jsem vše prostě jít, stále více a více.

Laskavostí zlepšíte svou meditační praxi.

Nic neočekáváte. Jen setrváte v téhle chvíli a budete laskaví.

Osel se žene za mrkví. Honila mrkev osla? Záleží na úhlu pohledu.
Obrázek
Tímto přirovnáním učím lidi jak zastavit, nic nedělat.

Když přestaneš mrkev honit, mrkev přijde za tebou. Místo, aby si lidé mysleli, že je štěstí někde v budoucnu, je tady a teď.

To ale nestačí. Protože lidé se většinou zastaví a mrkev se vrací k nim a odrazí se jim od zubů. Zapomněli totiž otevřít ústa.

Proto přidávám dovětek: "Milá mrkvi, má pusa je ti otevřená. Pojď dovnitř. "

Brány mého srdce jsou otevřené pro ticho, laskavost a radost.

Laskavost je úžasný způsob, jak všechno pustit. Není to o "já", není to o "ty", "my". Jen laskavost. Proč ne?..........
Návštěvník

Nový příspěvekod Návštěvník » stř 13. říj 2021 21:16:17

Miluj své nejvnitřnější jáství
Obrázek
Je velky rozdíl, medituješ-li s láskou k Já, či bez ní. Vyzkoušej to. Soustřeď se intenzivně na Já nebo třeba jen na myšlenku-cit "já" a po nějaké chvíli přidej k tomuto soustředění horoucí cit lásky. Ze srdce, ne z hlavy. Nedovedeš-li tento cit navodit bez příčiny, zahraj to jako dobrý herec. Reakce nebude o mnoho menší. Cit lásky můžeš doplnit nebo i nahradit citem úplné oddanosti a odevzdanosti Bohu - Já, nebo i vznešeným citem milosrdenství. V obou případech budeš příjemně překvapen hlubokým rozdílem v kladném účinku. Od té doby budeš meditovat výhrádně z láskou, milosrdenstvím nebo odevzdaností.Ledaže bys na svůj pokus zapomněl.
Láska k Bohu (Já) přináší ještě jednu velmi vzácnou a prospěšnou výhodu. je totiž schopna udržet pozornost na Já, a to daleko snadněji než logika, rozumové úvahy či cokoliv jiného.
Život tvé mysli pramení, jak víš, z Já. Říka se, že Bůh je láska a láska že je Já. Proto láska k Bohu nebo Já je stupňováním lásky. Spočívej v Já s láskou. Nech se jí prostoupit a unést. Nebude člověka, který by tě nemiloval (s výjimkou sobců, u nichž může být reakce právě opačná).
... Láska není závislost, láska je nejvyšší svoboda, nejradostněší uvolnění. Medituj s láskou o lásce a svobodě a nikdy na ni nezapomínej.
Moudří říkají: "Nebudete-li Boha milovat, nidky se s ním nespojíte!"
Není nejsnažší udržet během dne trvale cit lásky k Nadjá, átmanu. Jestliže se tvé pokusy o to setkávají soustavně s nezdarem, můžeš toto obracení se s láskou do nitra dělat alespoň přerušovaně. Budeš-li je opakovat často, účinek nebude o mnoho menší. Náhle přerušíš svou denní činnost a onrátíš svoji vypjatou vnitřní pozornost do svého duchovního srdce, a to s láskyplným uctíváním. Po krátkém čase se ti budou radost a štěstí spojené s tímto cvičením připomínat samy od sebe.
Nedostavují-li se žáku hlubší zkušenosti, je to proto, že nevyvíjí dost lásky k Bohu, zapomíná Boha prosit o milost poznání nebo se nesnaží zlepšit charakter. Láskou se člověk povznáší a odpoutává od ega až tak daleko, že se stává tím, co hledal.

Tomáš, Eduard: 108 meditací
Návštěvník

Nový příspěvekod Návštěvník » pát 15. říj 2021 16:14:09

Návštěvník

Předchozí

Zpět na Inspirativní myšlenky