Mapa úrovní vědomí dr. Davida Hawkinse

Re: Mapa úrovní vědomí dr. Davida Hawkinse

Nový příspěvekod P.N. » čtv 26. lis 2020 22:24:02

Šťovík pn píše:
P.N. píše:Není tu těch P.N. trochu moc?

Haha. Cejtíš se v tý haleně dobře? Ty jsi asi jedinej, kdo mě přiměje k registraci. A jak se jinak máš?

Inu... mám se... tak jaxe zrovna mám, znáš to ;)
P.N.

Nový příspěvekod Šťovík » čtv 26. lis 2020 22:31:09

P.N. píše:
Šťovík pn píše:
P.N. píše:Není tu těch P.N. trochu moc?

Haha. Cejtíš se v tý haleně dobře? Ty jsi asi jedinej, kdo mě přiměje k registraci. A jak se jinak máš?

Inu... mám se... tak jaxe zrovna mám, znáš to ;)

Inu neznám, teď když jsme sestry, tedy bratr a sestra, tak můžen jen tak blábolit, a cos holka měla dnes k večeři?
Šťovík

Nový příspěvekod Šťovík » čtv 26. lis 2020 22:33:45

Jinak, je ti to jasný, že v tom už se vyzná jenom Dodo?
Šťovík

Nový příspěvekod Tara » čtv 26. lis 2020 22:35:46

Dodo a Zdeněk :-)
Tara

Nový příspěvekod Šťovík » čtv 26. lis 2020 22:44:05

Dokonce? Ale jinak je dnes pěkně
Šťovík

Nový příspěvekod Tara » čtv 26. lis 2020 22:46:55

Zima, zima...
Tara

Nový příspěvekod Šťovík » čtv 26. lis 2020 22:52:58

No právě, může to být nejkrásnější zimní den, tak to ti přeju *)
Šťovík

Nový příspěvekod P.N » čtv 26. lis 2020 23:52:37

Pochopil jsem Taro, mě všechno dýl dochází
P.N

Nový příspěvekod Návštěvník » pát 27. lis 2020 6:44:48

P.N píše:Není to prvoplán. Ale bez myslících tvorů nebylo by duchovna. Bylo by něco, co nikdo nevnímá. Nebo vnímá (v případě tvorů, co třeba mají rozvinuté smyslové vnímání, ale nemaj mozek s takovou kapacitou, která by jim dala schopnost uvědomit si sebe, vygenerovat v závislosti na okolnostech rozum a cit, a přemýslet o tom... A dokonce tomu všemu chtít přijít na kloub.

Takže věky bez člověka jako by neexistovaly, "oživil" si je zpětně a to až k onomu "velkému třesku". Kdy se teprve (pro pozorovatale ze současnosti do daleké minulosti), začal odvíjet a rozvíjet čas a prostor...

A vrcholný výsledek celé té "energetické" evoluce je náš mozek. Ne duch, nebo duchovno. To je něco, co si mozek dokáže uvědomovat, když si položí otázku, k čemu mu je všechno to co zná. Pak se v jeho tzv mysli vytvoří ta pověstná skulinka mezi myšlenkami, pocity, vědomostmi, a utvořené individuální "já" to vtáhne "dovnitř", k prvopočátku a za... Ne v čase do minulosti, ale v teď, páč to, co bylo kdysi nevnímané a dalo do pohybu evoluci, je furt totéž. Kolem se to hýbe, události, zrození, smrtě, vědomostě, vzpomínky, touhy, uvědomování si.... Vědy, náboženství, nauky, mistři, žáci, lidské životy, sny, bolest, radost...

Lidský mozek a mícha má prostě svou propracovaností schopnost utvořit "já", a to já má pak schopnost se rozvíjet. A díky propracovanosti těla vnímat i to netělesné, pochopit vlastně že jde o určitou iluzi, a chtít poznat celo pravdu.
Návštěvník

Nový příspěvekod P.N. » pát 27. lis 2020 6:53:29

dodo píše:
P.N píše:
A ty živé bytosti, které dostanou od správce zákaz vstupu, do duchovna nepatří, nepasujou? V hospodě když někdo dělá bordel (nechová se dle místních pravidel) tak ho vyhodí. U stolů se lidi spolu baví, diskutujou o světě, ptají se, vysvětlujou, vyznávaj si lásku, hádají.. i chodí za inspirací, malujou, skládaj muziku, píšou knihy... Semtam se někdo picne (tady například douškem starého Maharadže, až se mu z toho zamotá šiška).. A semtam padne facka (rýpavá reakce, kritika, atd). No tak mi řekni, jaký je v tom OBRAZNĚ rozdíl? Nebavíme se teď o tom, o co v duchovnu jde, bavíme se o tom, oč jde na duchovním fóru. Tedy bavit se, inspirovat (se), diskutovat o tom, oč v tom duchovnu jde. Nevnímáš ten rozdíl?

Kiež by to tak ako o tom píšeš o zmysluplnom fungovaní duchovného fóra, už ostalo .

P.S. To nie je pesimistický povzdych, ale optimistické očakávanie...

Třeba zůstane ;-)
P.N.

Nový příspěvekod P.N » pát 27. lis 2020 8:04:52

Což jsou právě ty představy. Vědělo se, že jsou "nádechy" a "výdechy" absolutna zvané kalpy. Že je jsou tři zárodečné energie toho "dechu", co se rozvíjí v člověku ve vůli(A), vědomí (U) a pozornost (M)...
Téma "velký třesk".. Co je před tím? V sanskrtu se v jednom hymnu (kdybych si jen vzpoměl celej) říká, asi takto nějak,

Kdo tvoří mocí svou
zda-li koná to sám
nad sahasrárou to ví
nebo neví to ani on sám.

Vostál ví že z absolutního vakuua, by se nemělo nic uvolňovat. A to je právě celá ta záhada. Uvolňuje. Uvolňují se vlny, které byly nějak definovány. Fotony tuším. Ale to je jen to, co bylo zaznamenáno. A vědci jsou z toho paf. Na prahu velkého poznaní. Toho duchovňáckýho prázdna. Že z absolutní "prázdnoty" (parabrahman), se uvolňuje energie (mahašakti). A ona se k "němu" furt vrací, a zase ven.. Jako v milování. A touhle zakladní iterakcí vzniká to pověstné univerzalní vědomí. A od toho se pak odvíjí vše...
P.N

Nový příspěvekod vostal petr » pát 27. lis 2020 8:36:35

To je jedna věc,

druhá je stejně tak zajímavá, totiž chování elektronu při dvouštěrbinovém experimentu,

který ač částice se chová při superpozici jako vlna,

přičemž jeho chování je určeno tím, jestli má či nemá interakci (vztah) s okolím,

pokud nemá nachází se v superpozici a může být současně na více místech v jeden čas,

možná i ve více časech,

přičemž nezáleží na velikosti, elektron může být nahrazen i lidským tělem (nejen fyzickým)

fyzický tělo by bylo asi třeba zmrazit na absolutní nulu,

v případě jiných těl to asi tak být nemusí...

Jde jen o tu superpozici, což znamená nepohybovat se na provázaných vztazích a interakcích s okolím

Snad jsem to napsal správnou hatmatilkou...
vostal petr

Nový příspěvekod P.N » pát 27. lis 2020 10:54:41

Prostě když se na to zaměříš, je to objekt, kterýmu můžeš dát nějaký podtext. Ale když se na cokoliv nezaměříš (třeba když jdeš, a nepozoruješ každou nohu, nebo mrknutí oka, ten a ten pohyb, i když by se dalo spočítat káždý úhel, rozteč všech bodů, rychlost toku krve i výboj energie mezi neurony.. 99.9% z toho co žijeme, se děje spontánně.. tak ten zbytek je individuální mysl.
P.N

Nový příspěvekod dodo » pát 27. lis 2020 11:11:11

Nie sú to zas až tak marné úvahy, o ktorých tu píšete, ale vzhľadom na to že sú furt len hospodskými rečami, nemôžu byť iné, ako len diletantské... sorry

Prečo si neprečítate k tomu niečo overené a potvrdené tými, ktorí dosiahli, aby sa vyjasnilo ?

Napríklad:
"Oblast energií s korpuskulárními vlnovými vlastnostmi, na fyzikální úrovni oddělenou
od oblasti sil vlnového charakteru Heisenbergovým principem neurčitosti, lze
překročit jen úsilím podle pouček jógických metod, a to mentálním záměrem
nekonečně malého bodu a pomocí nirvikalpasamádhi."
"Celá jóga tedy není nic jiného než systém operující s kvanty energie, která tu jsou,
ale jsou stále převáděna ve vyšší členy, jejichž kvalita rozhodne o změně struktury
poutající pociťování a uvědomování člověka..."

Lenže nasmerovať by to človeka potom malo k tej praxi a nie k orgiám špekulujúcej kotrby o tom aké to je, alebo ako si to „vylepšiť“ podľa svojich (často zcestných) nápadov, predstáv a pod.
dodo

Nový příspěvekod P.N » pát 27. lis 2020 11:19:33

Dodo, vykasli se na "kapacity", co ti radí. Veškeré vedění i nevedění je v tobě. Ne jinde, opravdu ne. Do tý doby to bude jen mlha a víra. Ale třeba už se ti mlha zvedá, nepropásni to..
P.N

Nový příspěvekod dodo » pát 27. lis 2020 11:29:20

A to ti ako napadlo, že tie kapacity doporučujú aby si kukal kde kade a nehľadal v sebe ?

Nemáš v tom tak trochu zahmlené? (zamlženo ? )
dodo

Nový příspěvekod P.N » pát 27. lis 2020 11:36:11

Jo
dodo píše:A to ti ako napadlo, že tie kapacity doporučujú aby si kukal kde kade a nehľadal v sebe ?

No to jsi mě vyškolil, máš recht, jdu hledat v sobě :) Třeba se TAM potkáme, když poslední emocemi počmáraná krabička zmizí.. to ti přeju
P.N

Nový příspěvekod P.N » pát 27. lis 2020 11:37:44

P.N píše:Jo
dodo píše:A to ti ako napadlo, že tie kapacity doporučujú aby si kukal kde kade a nehľadal v sebe ?

No to jsi mě vyškolil, máš recht, jdu hledat v sobě :) Třeba se TAM potkáme, když poslední emocemi počmáraná krabička zmizí.. to ti přeju

Nám oboum :)
P.N

Nový příspěvekod dodo » pát 27. lis 2020 11:47:28

Nám všetkým. :)
dodo

Nový příspěvekod vostal petr » pát 27. lis 2020 12:11:14

Prečo si neprečítate k tomu niečo overené a potvrdené tými, ktorí dosiahli, aby sa vyjasnilo ?

Napríklad:
"Oblast energií s korpuskulárními vlnovými vlastnostmi, na fyzikální úrovni oddělenou
od oblasti sil vlnového charakteru Heisenbergovým principem neurčitosti, lze
překročit jen úsilím podle pouček jógických metod, a to mentálním záměrem
nekonečně malého bodu a pomocí nirvikalpasamádhi."

To víš,

já se o magii prostě nezajímám...
vostal petr

PředchozíDalší

Zpět na Inspirativní myšlenky