Zdraví

Zdraví

Nový příspěvekod Návštěvník » pát 07. srp 2020 6:36:23


Nejlepší způsob, jak pomoci ke zdraví a okusení chuti věčného života, je vás do svatyně vaší vlastní bytosti, která nikdy nepoznala žádnou smrt a ani jakoukoliv nemoc.
Ve stavu ztotožňování je váš odpor k nemoci, a dokonce i k smrti, nesmírně silný.

Skvělou pomocí lidem ke zdraví je meditace. Každý lékařský ústav nebo nemocnice by měl mít zvláštní oddělení pro meditaci. Každý, kdo je v nemocnici, by měl meditovat. Zatímco bere léky, měl by meditovat. Mimochodem, budete překvapeni, že slova meditace a medicína pochází ze stejného kořene. Medicína je fyzická cesta, meditace je duchovní cesta. Duch je vyšší a silnější.
Návštěvník
 

Re: Zdraví

Nový příspěvekod Návštěvník » sob 19. zář 2020 18:03:00

Návštěvník
 

Re: Zdraví

Nový příspěvekod Návštěvník » ned 27. zář 2020 8:25:16


Člověk může být rozdělený na tři části - tělo, mysl, duše. Pokud jsou všechny tyto tři části dokonale sladěny a jsou v pohodě, vzniká blahobyt celého organismu, od tělesného přes psychický až po duchovní.

To je holistické zdraví. Celá vaše bytost musí být zdravá. Existují lidé se zdravým tělem jako Muhammad Ali,
Obrázek
ale tito lidé postrádají jakékoliv uvědomění toho, co je mimo mysl. Vycvičili svá těla, jejich těla jsou dokonalá zvířata. Jejich mysl není tak vyvinutá. Žádný Bertrand Russell nebude připraven pro box. Celá tato představa je ošklivá. Je to barbarské. Jejich těla jsou zdravá, silná, ale jsou jako zvířata. Jejich mysl je velmi retardovaná, jinak by se nevěnovali tak ošklivé násilnické profesi. Není pochyb o tom, že jsou meditativní, v kontaktu s tím, co je za.

Holistická osoba je celá, nerozdělená, jeho Zorba a Buddha se stali jedním.

Obrázek

Jeho hedeonismus a spiritualita se stali jedním.
Návštěvník
 

Re: Zdraví

Nový příspěvekod ... » pon 05. říj 2020 10:09:50

ZREDUKOVÁNÍ STRESU A FYZICKÝCH NEMOCÍ

Psychologické aspekty a náchylnost ke stresu

Ačkoli stav duševní pohody je nám všem dostupný, dosahuje ho velmi málo lidí. To, co většina lidí vnitřně prožívá, je poznamenáno neustálým stresem. Většina stresu, který v naší společnosti vede k emocionálním i fyzickým poruchám, má původ v psychice. Naše reakce na stres jsou závislé na naší ´náchylnosti ke stresu´ a ta, jak bylo zdůrazněno dříve, je přímým důsledkem množství potlačovaných a zkrocených pocitů, které se v nás nahromadily. Čím víc emocionálního tlaku se odevzdá a upustí se od něj, tím méně jsme zranitelní stresovými reakcemi a nemocemi, které se stresem souvisejí...

Dr. David Hawkins v knize
http://www.hawkins.support/studijni-kni ... dni-slovo/


Dr. Bruce Lipton: Co způsobuje nemoc? Vliv mysli na imunitu

https://www.youtube.com/watch?v=1Si3zSnrYGg&t=2s
...
 

Re: Zdraví

Nový příspěvekod Trini » pon 05. říj 2020 10:57:59

Za španělské chřipky umírali nejvíce 20 - 4O letí lidé, tedy ti s snejsilnějším imunitním systémem. Zatím se proto nenašlo přesvědčivé vysvětlení.

Vypadá to, že přírodě je celkem jedno, co si lidé myslí o imunitním systému.

8)
Trini
 

Re: Zdraví

Nový příspěvekod vostal petr » pon 05. říj 2020 11:16:04

Vypadá to, že přírodě je celkem jedno, co si lidé myslí o imunitním systému.


Řekl bych, že je to ještě mnohem horší než jen toto,

kdysi v dubnu zrovna vo tom vyprávěl nějakej vědec bůhví jakého to oboru,

že nejspíš spousta různých druhů vyhynula právě na napadení nějakým tím virem,

takže přírodě je vcelku jedno, jestli vymřou lidé či nějaký jiný druh....
vostal petr
 

Re: Zdraví

Nový příspěvekod Návštěvník » pon 05. říj 2020 11:16:51

Trini píše:Za španělské chřipky umírali nejvíce 20 - 4O letí lidé, tedy ti s snejsilnějším imunitním systémem. Zatím se proto nenašlo přesvědčivé vysvětlení.


Možná proto, že ještě i koncem devadesátých let minulého století se toho vědělo o imunitě málo, a španělská chřipka probíhala ještě o dost dřív, v létech 1918–1920. Tehdy se lidi zřejmě chovali způsobem, kterým se imunita udržovala na nízké úrovni.

Hodně lidí žilo ve vesnicích, ti staří žili většinou doma o samotě na výměnku, kdežto mladí chodili do hospod...
Návštěvník
 

Re: Zdraví

Nový příspěvekod Petra. » pon 05. říj 2020 12:50:25

Návštěvník píše:
Trini píše:Za španělské chřipky umírali nejvíce 20 - 4O letí lidé, tedy ti s snejsilnějším imunitním systémem. Zatím se proto nenašlo přesvědčivé vysvětlení.


Možná proto, že ještě i koncem devadesátých let minulého století se toho vědělo o imunitě málo, a španělská chřipka probíhala ještě o dost dřív, v létech 1918–1920.


Ta doporučení, co tenkrát dostávali, se moc neliší od těch dnešních. Imunita byla ale jistě oslabená první světovou válkou.

Ale jinak nemyslím, že by dříve měli lidé horší imunitní systém než dnes. Ovzduší bylo podstatně čistější, v potravinách nebyly žádné nezdravé chemikálie, život byl klidnější.

Podle vyprávění a podle filmů chodili staří lidé (muži) hrát do hospody hrát karty. Zřejmě je nebavilo sedět na výmněnku.
Petra.
 

Re: Zdraví

Nový příspěvekod Návštěvník » pon 05. říj 2020 13:00:10

Petra. píše:
Návštěvník píše:
Trini píše:Za španělské chřipky umírali nejvíce 20 - 4O letí lidé, tedy ti s snejsilnějším imunitním systémem. Zatím se proto nenašlo přesvědčivé vysvětlení.


Ale jinak nemyslím, že by dříve měli lidé horší imunitní systém než dnes. Ovzduší bylo podstatně čistější, v potravinách nebyly žádné nezdravé chemikálie


Jenže neexistovaly a nebylo proto možné si v lékárně koupit hlívu ústřičnou, vitamin C, vitamin D, zinek, omega 3 a další potravní doplňky, které výrazně zvyšují imunitu.
Návštěvník
 

Re: Zdraví

Nový příspěvekod Návštěvník » pon 05. říj 2020 13:20:42

Návštěvník píše:
Petra. píše:
Návštěvník píše:Ale jinak nemyslím, že by dříve měli lidé horší imunitní systém než dnes. Ovzduší bylo podstatně čistější, v potravinách nebyly žádné nezdravé chemikálie


Jenže neexistovaly a nebylo proto možné si v lékárně koupit hlívu ústřičnou, vitamin C, vitamin D, zinek, omega 3 a další potravní doplňky, které výrazně zvyšují imunitu.


A to si všichni dnes kupují? O tom dost pochybuji. Navíc to ani v Česku nebude levné. Mně se povětšinou lidé divili, že za to "vyhazuji" peníze.

Na to jsem zapomněla: Dříve se všichni scházeli minimálně v neděli v kostele. A babky na drbu. Podle mne byli staří lidé dříve méně osaměli, než jsou dnes.
:)
Návštěvník
 

Re: Zdraví

Nový příspěvekod Návštěvník » pon 05. říj 2020 13:55:17

Návštěvník píše:Jenže neexistovaly a nebylo proto možné si v lékárně koupit hlívu ústřičnou, vitamin C, vitamin D, zinek, omega 3 a další potravní doplňky, které výrazně zvyšují imunitu.


Petra. píše:A to si všichni dnes kupují? O tom dost pochybuji.


Všichni určitě ne, ale kupuje to asi hodně lidí, protože mi často v lékárně (v našem poměrně malém městě) řeknou, ať přijdu za 3 dny, že ten potravní doplněk je už vyprodaný a že ho objednají u dodavatele.
Návštěvník
 

Re: Zdraví

Nový příspěvekod vostal petr » pon 05. říj 2020 14:48:47

Chce to ještě ale přikoupit nikotinový náplasti a nikotinový žvejkačky,

já jsem si tedy přikoupil nikotinový inhalátor (e-cigaretu)
a musím říct,
že již při střední síle náplně se mně zastavují plíce jak kdybych už ten kovid měl,
a co udělá dvojnásobná síla náplně nevím,
to už asi přestanete dýchat jak při zastavený mysli (smrt a nirvikalpa samadhi)


https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/ ... nicni_lesa
vostal petr
 

Re: Zdraví

Nový příspěvekod Návštěvník » stř 07. říj 2020 8:26:07

Vitamin D3 přispívá k dosažení normální funkce svalového aparátu a normální funkce imunitního systému. Jedná se o v tuku rozpustný vitamín, který se syntetizuje slunečním zářením.

https://doplnky-stravy.heureka.cz/czech ... ecifikace/

Návštěvník
 

Re: Zdraví

Nový příspěvekod Návštěvník » stř 07. říj 2020 8:30:18

Návštěvník
 

Re: Zdraví

Nový příspěvekod Návštěvník » pon 12. říj 2020 13:09:28

Návštěvník
 

Re: Zdraví

Nový příspěvekod Návštěvník » stř 21. říj 2020 9:28:30

Návštěvník
 

Re: Zdraví

Nový příspěvekod Návštěvník » stř 21. říj 2020 10:55:59

Návštěvník
 

Re: Zdraví

Nový příspěvekod Návštěvník » čtv 18. úno 2021 7:53:42

Návštěvník
 

Re: Zdraví

Nový příspěvekod Návštěvník » stř 03. bře 2021 8:05:35Dobrý den. Dnes vyřešíme jednu důležitou otázku, pokud má člověk slabý nervový systém, máte-li strach, nejste-li klidní, máte-li strach. Proč se toto děje? Protože vaše energie není harmonická, neshromážděná a není silná. Tělo je slabé. Tito lidé nutně málo cvičí. Celé tělo, svaly, nervy a šlachy jsou velmi slabé. Takoví lidé se někdy bojí snů. Vždy jsou velmi znepokojeni, ne klidní. Jak vyřešit tento problém?
První je dýchání. Dýchání je velmi důležité. To, jak teď dýchám, není správné. Zhorší se to. Musíte udělat měřený dlouhý výdech se zvukem. Nasáváme vzduch nosem a vydechujeme dlouho. Nedýcháme prsy, nedýcháme plíce, dýcháme dole. Toto místo v oblasti pupku. V Číně se tomuto místu říká dantian. Koncentruje se zde energie. Proč právě tady? Když jsme stále v embryonálním stavu, v matčině žaludku, prostřednictvím pupeční šňůry k nám přichází mateřská energie. Tato energie není naše, je to dárek od matky. Můžeme říci, že toto je příroda, nebo nám Bůh dal dárek. Tato energie nás chrání. Když se narodíme, už nejsme plod, ale člověk, v tuto dobu je pupeční šňůra přerušena. A na tomto místě je energie již uvnitř. A všechny energie se spojily do jedné: matky, otce a vaší. Když zemřeme, energie také zmizí. Musíme ji hlídat. S touto praxí to zvládnete. Zhluboka a zvučně se nadechněte v oblasti pupku. A obvyklý dech. Podívejte se, jak na to. Přímo z temene hlavy nahlas vydáváme plynulý výdech a padáme k pupku. V tuto chvíli můžete dokonce zavřít oči. Pak pomalu dýcháme. Tiše. Ukazuji to nahlas, abyste pochopili princip pohybu vzduchu. Nyní takto složte rty a tiše vydechněte. Opakuj po mě. Nedýchejte ústy, dýchejte v oblasti pupku níže. Proveďte těchto 10-15 dechů. Pak vydáváme hlasité výdechy a dechy, hledáme rytmus a cvičení opakujeme po mně. Hledáme magnet. Otevíráme paže, abychom se nadechli, a snížíme se na výdech. Hledáme pocit magnetu. Když se najde magnet, ruce jsou teplé, nervový systém je příjemný.
Návštěvník
 


Zpět na Inspirativní myšlenky

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků