Jediná věta, kterou potřebuješ pochopit

Jediná věta, kterou potřebuješ pochopit

Nový příspěvekod Návštěvník » ned 12. zář 2021 8:57:51

Návštěvník

Re: Jediná věta, kterou potřebuješ pochopit

Nový příspěvekod Vostálník » ned 12. zář 2021 9:38:20

Ten zas pěkně kecá,

lhát se nemá, vono totiž zcela postačí se od toho přání uvolnit a netlačit na pilu,

což je v podstatě i účelem této hloupé lži, uvolnit se,

a pak, pokud v nás nejsou nevědomé tendence které jsou proti tomu přání,

tak se to pak stane...

Tak prostě nelžete a nevoblbujte se pitomostma...
Vostálník

Nový příspěvekod Vostálník » ned 12. zář 2021 10:07:06

PS.

Sice chápu, že vizualizace obvykle fungují,

ovšem ti lidé co to používají si vůbec neuvědomují, že mají nějaké nevědomí v kterém mohou být uloženy zcela protikladné tendence k jejich přání,

na jedné straně mohou chtít lásku a přitom v podvědomí mají strach z lásky apd.

a pak se jen takovouto vizualizací že už tu lásku mají jen voblbují neustále dokola až do totálního sebevoblnutí...

A přitom by docela postačilo pochopit duchovní zákonitosti, které fakt nejsou zas až tak složitý....
Vostálník

Nový příspěvekod dodo » ned 12. zář 2021 11:03:37

Vostálník píše:Ten zas pěkně kecá,

lhát se nemá, vono totiž zcela postačí se od toho přání uvolnit a netlačit na pilu,

což je v podstatě i účelem této hloupé lži, uvolnit se,

a pak, pokud v nás nejsou nevědomé tendence které jsou proti tomu přání,

tak se to pak stane...

Tak prostě nelžete a nevoblbujte se pitomostma...

V tom "tvojom uvoľnení“ ti (už roky) uniká, že si priam príkladom prianí z neuvedomelých tendencií, o ktorých kvalite radšej pomlčím.
Tak si nelži a neoblbuj sa...
dodo

Nový příspěvekod Vostálník » ned 12. zář 2021 12:17:36

Mně rozhodně nic neuniká a vůbec nevím o jakém mém uvolnění to mluvíš a proč já mám bejt nějaká ukázka uvolnění,

to jsou zřejmě tvé zkreslen představy o mě,

já píšu pouze teorie a rozhodně nepíšu kvůli tomu o sobě,

já nejsem nákej duchovní chuj co by tady mastil názory mistrů nebo svý nějaký poznání a zkušenosti...

Neplet si mě se sebou...
Vostálník

Nový příspěvekod Vostálník » ned 12. zář 2021 12:33:40

A co ty Dodo,

už jsi se doučil základy duchovna jak jsem ti před časem doporučoval nebo se stále plácáš ve svých duchovních touhách jak obvykle činí začátečníci a hlupáci ?

Není to složité, stačí ti na to jedna věta kterou je ovšem třeba pochopit,

nikoliv se s ní voblbovat...

Jestli to už umíš, můžeme si popvídat čistě teoreticky o rozpouštění těch připoutaností,

ale jesli ne, tak to máš pak smůlu....
Vostálník

Nový příspěvekod dodo » ned 12. zář 2021 19:02:55

Takže podľa toho čo tu uvádzaš, píšeš iba teórie a pritom to nie sú teórie duchovných Majstrov, ani teórie nejakého tvojho poznania či skúseností.

To nemôžeš písať potom nič iné, ako len vykonštruované teórie, alebo niečo, čo si si práve vycucal z prsta. No, ale aspoň že si v tom úprimný.

Uznaj, že o teórie takéhoto pochybného pôvodu nejavím záujem a ostanem radšej pri tej (podľa teba) „smole“.
Zrejme len blázon by uprednostnil pochybné teórie, pred spoľahlivými Náukami skutočných, skúsených duchovných Majstrov, ktorých teórie boli praxou ich nasledovníkov overené a potvrdené,
ako bezpečne vedúce k oslobodeniu sa z pripútaností o ktorých je reč.
dodo

Nový příspěvekod Vostálník » ned 12. zář 2021 22:06:44

Ty furt věříš furt na ty autority co,

já ti ale neříkám že máš věřit mým teoriím,

ale že máš o věcech duchovních přemýšlet sám za sebe a ne kopírovat mistry,

jenže to je ještě horší než kdybych po tobě chtěl abys věřil mým teoriím...

Jenže já nejsem žádnej mistr a rozhodně nesháním nějaké věřící, právě proto píšu pouze teorie a ne nějaký praxe...
Vostálník

Nový příspěvekod Vostálník » pon 13. zář 2021 7:52:12

Zpět k tématu :

tedy VIZUALICÍM

Jak jsem řekl tak fungují a velmi dobře fungují vizualizace vycházející z nějakého strachu, mají velmi silný emoční náboj, který jim dodá na živosti a tedy energii,

obzvláště taková vizualizace bude výborně fungovat po ráno, kdy je mysl ještě poměrně čistá,

takže bacha na to, co si vizualizujete jako něco negativního co by vás mohlo potkat,

mám s tím velmi dobré zkušenosti jak krásně fungují negativní vizualizace,

jen pro zajímavost, jedna je z oblasti očkování, druhá z oblasti pojištování,

takže pokud mohu, tak se jednomu či druhému obloukem vyhýbám protože tyto činnosti vyjadřují váš strach a obavu z budoucnosti...

Samozřejmě nejen v těchto oblastech to funguje, pokud si vyzualizujete nějakou katostrofu co by vás mohla potkat v jakékoliv oblasti života,

může se vám to velmi dobře splnit,

taková živá vizualzace kdy si představíte že už se vám to splnilo postavená na neg. emoci je docela silná...

Kam se na to serou vaše pozitivní přání...
Vostálník

Nový příspěvekod Vostálník » pon 13. zář 2021 8:33:25

Jo a ještě poznámečka k pojmům negativní pozitivní,

ty věci se sice jeví protikladně, ale ve skutečnosti jsou navzájem propojené,

a tak známé a oblíbené systémy jako křestanství, budhismus či hinduismus se jeví jako systémy pozitivní,

ovšem ve skutečnosti mají základ v negativním náhledu (bez něj by pak nemohly bejt pozitivní)

"svět je ovládán dáblem", "život je utrpení", "zlé ego kterého je třeba se zbavit"

to jsou základy negativních náboženských systémů,

takže to nejsou žádné pozitivní systémy jak by si pozitivisté mysleli a přáli...
Vostálník

Nový příspěvekod Vostálník » pon 13. zář 2021 9:18:42

Stačí se podívat jaké pitomosti píše třeba Sarana :

Když chceme vyřešit náročný problém, je moudré odhalit jeho kořeny. A Buddha prozkoumal problém trápení až ke kořenům: zjistil, že trápení je v podstatě následek ulpění na svém "já". Zjistil, že kdykoli je zde smyslná touha, zlá vůle, lenost, starosti nebo pochybnosti, tehdy je naše mysl připoutaná k předmětu našich smyslů, nebo k našemu názoru, nebo k našemu egu a pocitu já. Kdykoli je mysl takto připoutaná, vyvstává trápení, protože vše je ve stavu neustálého pohybu.

Tak za prvé, kořenem ztotožnění není ulpění na já, nýbrž ztotožnění s tělem (díky kterému je pak sebeuvědomění fixováno v těle a vzniká zde pocit já)

Za druhé, nejde jen o nějaké smyslové touhy, ale o jakoukoliv touhu

a za třetí ne každá touha je utrpením jak se nám někdo snaží podsunout, utrpení vzniká především díky ztotožnění s touhou a jejím nenaplněním,

nikdo netrpí proto, protože se mu splnila jeho touha, naopak se cítí štastný...

Je s podivem že někdo může papouškovat nesmyslné vznešené Budhovi pravdy a vůbec se nad tím co vokopčil nezamyslí...
Vostálník

Nový příspěvekod Vostálník » pon 13. zář 2021 9:42:31

Takhle to dopadne, když si někdo vizualizuje život jako nemoc a smrt,

nakonec se mu to splní a je plný utrpení a stane se posedlý touhou jak uniknout utrpení,

takže život se mu stane utrpením, což pak prohlásí ze vzešenou pravdu....

A čím více touží uniknout, tím více trpí.... ;)
Vostálník

Zpět na Inspirativní myšlenky