KDO JSI?

Re: KDO JSI?

Nový příspěvekod salmo1cz. » sob 28. led 2023 16:02:59

To já si pamatuji Barbuchu.
Barbucha žije pouze ze strachu. Když se ho někdo bojí, tak se ihned zvětší.

https://www.google.com/url?sa=t&source= ... SBRLNT0-OD
salmo1cz.
 

Re: KDO JSI?

Nový příspěvekod Návštěvník » pát 17. úno 2023 10:32:24

Návštěvník
 

Re: KDO JSI?

Nový příspěvekod Návštěvník » stř 01. bře 2023 7:31:39

Návštěvník
 

Re: KDO JSI?

Nový příspěvekod Návštěvník » čtv 16. bře 2023 17:59:00

Obrázek

Jsem to, co se děje mezi porodnicí a krematoriem.
Návštěvník
 

Re: KDO JSI?

Nový příspěvekod Návštěvník » stř 29. bře 2023 12:32:40

Návštěvník
 

Re: KDO JSI?

Nový příspěvekod Návštěvník » sob 15. dub 2023 12:23:30

Obrázek

Pod každou vlnou je oceán,
pod každým jménem je podklad,
pod každým zjevem jsi ty.
Pokud nezapomenete, kdo jste,
Toto je Kosmický tanec.
Nepojmenovatelný vám dal tuto podobu s možností
hrát si, milovat, poznávat své Já.
Nezapomeňte na to!

H.W.L. Poonja - Papaji
Návštěvník
 

Re: KDO JSI?

Nový příspěvekod Návštěvník » pon 17. dub 2023 16:57:33

Obrázek


Všechno je vaše vlastní tělo. Když jdete, celý vesmír kráčí s vámi. Nejste odděleni od vesmíru. Všechny bytosti jste vy a vy všichni jste bytosti. Tomu se říká úplné pochopení pravdy.
Návštěvník
 

Re: KDO JSI?

Nový příspěvekod Návštěvník » pát 28. dub 2023 17:59:24

Obrázek
Metoda je překážkou lásky,
odsouváním svobody a narušování klidu.
Nepoužívejte žádnou metodu, jednoduše se identifikujte jako To.
Mnoho metod vás může zavést na Anandamayakosha,
a končí u tohoto nejjemnějšího závoje, přesto je tu uživatel blaženosti.
Světlo před úsvitem není Slunce,
blaženost není úplnost porozumění,
je to obrácení se k vlastní Tváři
a je přímou „praxí“ k poznání svého Já.

Neexistuje žádné dosažení
a žádné pěstování původní přirozenosti,
Jste Vědomí, ne farmář!

Proč pracovat pro to, čím už jste?
Nepřemýšlejte, nehýbejte myšlenkou.
Snažíte se dostat se z iluze otroctví,
což je představa, že jste odděleni od Bytí.
Návštěvník
 

Re: KDO JSI?

Nový příspěvekod Návštěvník » sob 06. kvě 2023 6:36:24

Obrázek

Jak mohu zažít pravdu? Kdo je ten, kdo zažije pravdu? Je pravda objekt nebo něco úplně jiného, co nelze popsat? Pokud jste TO, všechno utrpení končí, protože tím můžete být pouze vy.
Návštěvník
 

Re: KDO JSI?

Nový příspěvekod Návštěvník » stř 17. kvě 2023 17:09:40

Obrázek

Papaji: Když zde každé ráno začínáme satsang, začínáme několika minutami meditace. Na konci meditace zpíváme slovo Aum. Toto Aum povstává z Já. Pochází zevnitř Já. Dále vyjadřujeme přání, aby se všechny bytosti ve vesmíru navzájem milovaly, byly v míru a byly osvícené. Aum pochází z Brahmanu. Je to samotný Brahman. Z Aum vzešlo všechno toto slovo. Protože všechno vzešlo z Aum, všechno je Aum.

Všechno a každý je sám Brahman. Stejně jako všechny vlny, které vznikají v oceánu, nejsou nic jiného než jména a formy vody, tak vše na tomto světě není nic jiného než Aum, nic než Brahman. Pokud to víte a rozumíte tomu, budete znát odpověď na svou otázku: "Je jich teď na zemi víc?" Odpověď zní: Každý je inkarnací Višnua. S těmito znalostmi můžete také odpovědět na svou další otázku: "Pokud ano, kdo jsou?" Odpověď je stejná: Každý je Višnu. Dále se zeptáte: "Jsou některé z nich ženy?" Odpověď na to zní: V Brahmanu není řeč o muži nebo ženě. V Brahmanu tyto rozdíly nevznikají.
Návštěvník
 

Re: KDO JSI?

Nový příspěvekod Návštěvník » stř 17. kvě 2023 19:22:46



V našem světě není nikdy nic dost dobré. I když toho dokážete opravdu hodně a dostanete se daleko, nikdy nejste dost dobří. Věříme totiž tomu, co o nás druzí říkají, a pak si myslíme, že nejsme dost dobří. Proto je lepší přestat se trápit tím, co si druzí myslí.
Proč bychom se museli neustále zlepšovat? Toto je jedna z příčin nízkého sebevědomí, nedostatku sebeúcty. Snažíme se vylepšit, ale tím doslova nenávidíme to, kým jsme, a chceme se stát někým jiným.
Věříte-li, že jste dobří, zlepšíte se. Budete-li si naopak myslet, že se musíte zlepšit, zhoršíte se. Takže se nesnažte zlepšovat. Věřte si, že jste dobří, a pak se zlepšíte.
Pokud umíte být vlídný k sobě, budete se tak chovat i k ostatním. Pokud jste laskavý k druhým lidem, budete laskavý také sám k sobě. Jde to ruku v ruce.
Návštěvník
 

Re: KDO JSI?

Nový příspěvekod Návštěvník » ned 28. kvě 2023 16:32:59



Před tím, než se ráno probudíme, musíme tu být My. Svět se rodí každé ráno v našich hlavách. Když jsme spali, jako osoba, tak tu svět nebyl. Nebylo tu nic, co by nás činilo nešťastnými. Byli jsme tu jen My. Ač si to nepamatujeme, byli jsme tu i když naše mysl spala. Bylo tu jen Tady a Teď, Vědomá Přítomnost, kterou jsem Já. Je nám tak krásně, když jsme tu jen My. Žádný svět, žádné myšlenky, jen My. To Nejobyčejnější co Je. A pak se každé ráno zjeví svět v našich hlavách a my zapomínáme na Sebe. Vidíme jen svět v jeho objektech, které nám mysl interpretuje do příběhu, kterému věříme, že je skutečný. Ale jediné co je Skutečné, jsme jen My, Duch, Já. To co je tím Nejobyčejnějším, Prvotním, Věčným, Laskavým, Milujícím, projevujícím se ve světě jako osoba, která zapomněla, čím Opravdu Je. A tak zaostřete ve vašem vědomí skrze svět, a překročte jeho důležitost a spatřete sami sebe, jako tu klidnou, vědomou přítomnost, Tady a Teď.
Hodně štěstí:)
Návštěvník
 

Re: KDO JSI?

Nový příspěvekod Návštěvník » úte 30. kvě 2023 6:53:14



Nejsme tělo, nejsme mysl


"Začal nám krásně říkat, že jsme neviditelné bytosti. Protože to, co vidíme, není to, co jsme - tělo. A pak vysvětlil, pokud byste byli spolu s umírající osobou, kterou znáte, a okamžik, kdy vědomí opustilo tělo, je to tak nápadně zřejmé. Najednou je tělo poleno, mrtvý kmen hmoty a nečistot uvnitř a bytost odešla, víte, na druhou stranu. A tento pocit mi připomíná dětství. Od dětství se opakovaně objevuje, že žijeme na špatné straně reality...."
Návštěvník
 

Re: KDO JSI?

Nový příspěvekod Návštěvník » ned 04. čer 2023 6:08:58



"Jsme mnohem víc než jen tělo a mysl - tělo a mysl právě nejsme!"

"Když člověk rozmlouvá s Bohem, vede rozhovor s centrem svého srdce."
Návštěvník
 

Re: KDO JSI?

Nový příspěvekod Návštěvník » ned 04. čer 2023 12:13:59

Návštěvník píše:♥♥♥ ČLOVĚČE,


VSTUP DO MÉHO SRDCE VE SVÉM NITRU.
NENÍ MÍSTA, NENÍ STAVU VĚTŠÍ LÁSKY, KRÁSY A RADOSTI!

HLEDÁŠ CESTU ZA MNOU A CÍTÍŠ SE SÁM
A PŘESTO JSEM V TOBĚ A JSEM TEBOU.

NENÍ SAMOTA, NENÍ SMUTEK, NENÍ BOLEST, KDE "JÁ JSEM"
HLEDÁTE MĚ, VYDÁVÁTE SE PO CESTÁCH ZA MNOU.

NIKAM NECHOĎTE, NIKDE MĚ NEHLEDEJTE.
JSEM VODOU VAŠÍ VLASTNÍ STUDNY.
JSEM PRAMENEM Z NĚHOŽ TRYSKÁ VODA VAŠEHO VLASTNÍHO SRDCE.
JSEM MLÉKEM Z NĚHOŽ ŽIJETE.

NENÍ MEZI NÁMI VZDÁLENOST.
JSEM JEDNO S VÁMI . JSEM ŽIVOTEM VAŠÍM.
MÁM SRDCE STÁLE OTEVŘENÉ A RUCE LÁSKY VZTAŽENÉ K OBJETÍ.

NEVYDÁVEJTE SE NA CESTU OD JEDNOHO KE DRUHÉMU.
BUDETE ZNAVENI, PROTOŽE ČLOVĚK ZE SVÉ LIDSKÉ PODSTATY,
BYŤ JEHO LIDSKÁ LÁSKA BYLA VELIKÁ, NEMŮŽE NAPLNIT VAŠE NITRO.

TO JE MŮJ CHRÁM - DŮM OTCE MÉHO,
KAM SE NAVRACÍ "SYN" Z MARNÝCH CEST,
ABY POZNAL, ŽE TO, CO HLEDAL, NALEZL TAM,
ODKUD ODEŠEL.

...DÁM TI PROŽÍT JEDNOTU SE MNOU.
VRAŤ SE DO MÉHO SRDCE, KTERÉ JE TVÝM VLASTNÍM.
DARUJ MNĚ SÁM SEBE PRO DRUHÉ.
BUDEŠ ROZDÁVAT A NEBUDE UBÝVAT.

VYPRÁZDNÍŠ VŠAK DŽBÁN SVÉHO EGA.
AŽ BUDE PRÁZDNÝ, NAPLNÍM JEJ PO OKRAJ SÁM SEBOU, A BUDEŠ MOCI TĚŠIT A NAPÁJET OSTATNÍ.

UKÁŽEŠ JIM SÁM NA SOBĚ ZDROJ UZDRAVENÍ A RADOSTI.
STANEŠ SE UZDRAVENÍM A RADOSTÍ PRO SVÉ BLIŽNÍ.

JSEM S TEBOU PO VŠECHNY DNY DO PŘEMĚNY TMY VE SVĚTLO BOŽÍHO KRÁLOVSTVÍ.

MILOVAL JSEM TĚ DŘÍV, NEŽ JSI SE NARODIL,

DŘÍV, NEŽ SE ZRODILA HMOTA.

MILUJI TĚ A NEPŘESTANU MILOVAT...

JSEM ONLINE

AMEN ♥♥♥


viewtopic.php?f=157&t=7581
Návštěvník
 

Re: KDO JSI?

Nový příspěvekod Návštěvník » ned 04. čer 2023 13:48:47

Obrázek

D.: Co je to srdce?
M.: Je to centrum Já. Já je středem center. Srdce představuje psychické centrum a ne fyzické centrum.

Neopouštějte karmu. To nemůžete udělat. Vzdejte se pocitu konání. Karma bude pokračovat automaticky. Nebo od tebe karma odpadne. Pokud je karma vaším údělem podle prarabdhy, jistě se to stane, ať chcete nebo ne; pokud karma není vaším údělem, nebude provedena, i když se do ní budete záměrně zapojovat.

Když pochybovač přestane existovat, nevzniknou žádné pochybnosti. Odkud budou vznikat? Všichni jsou džňáni, jivanmuktové. Pouze oni si nejsou vědomi skutečnosti. Pochybnosti musí být vykořeněny. To znamená, že pochybovač musí být vykořeněn. Zde je pochybovačem mysl.

Koncentrace mysli dokončí práci.

Pro koho je uvnitř nebo venku? Mohou být pouze tak dlouho, dokud existuje subjekt a objekt. Pro koho jsou zase tihle dva? Oba se řeší pouze v subjektu. Podívejte se, kdo je v subjektu. Zkoumání vás vede k čistému vědomí mimo subjekt.

Pokud jste se odevzdali, musíte být schopni dodržovat Boží vůli a netrápit se tím, co se vám nelíbí. Věci mohou dopadnout jinak, než jak se zdá. Úzkost často vede lidstvo k víře v Boha. Musíš věřit jen Bohu.

Existuje pouze jedno vědomí, které existuje ve stavu bdění, snu a spánku. Pokud je to známo, uvidíte, že je to mimo myšlenky.

Všude je samota. Jedinec je vždy osamělý. Jeho úkolem je najít to uvnitř, a ne to hledat venku.

http://globalholisticmotivators.blogspo ... arshi.html
Návštěvník
 

Re: KDO JSI?

Nový příspěvekod Návštěvník » čtv 08. čer 2023 6:52:52

Návštěvník
 

Re: KDO JSI?

Nový příspěvekod Návštěvník » pon 12. čer 2023 15:53:31

Obrázek

Stejně jako správný humor znamená smát se sám sobě,
je pravá lidskost poznáním sebe sama.
Návštěvník
 

Re: KDO JSI?

Nový příspěvekod Návštěvník » stř 14. čer 2023 6:29:14



:D HAHÁJÁNA :D - aneb neberme se tak vážně - Ajahn Brahm

Není snad jediné přednášky, kde by chyběl některý z jeho "špatných vtipů" ("bad jokes"). Ajahn tvrdí, že tuto vlastnost zdědil po svém otci, který také často vyprávěl špatné vtipy. Ale nejraději se Ajahn směje sám sobě - nebere se vážně, nazývá sebe Ajahnem Koblihou (kulatý, sladký a "holey" - svatý ale též děravý - angl. dvojsmysl) a své učení Hahájánou. Tvrdí, že správného, spirituálně pokročilého mnicha není možné urazit.
Smích zmírňuje bolest a stres, snižuje pocit vlastního ega, zlepšuje imunitu. Když se lidé začnou smát a otevřou svá ústa, v tu chvíli je možné jim tam vložit pilulku moudrosti.
Když se Ajahna ptali, proč si vybral z buddhistických směrů právě Theravádu, odpověděl, že si všiml, že thajští mniši se často smějí, a to ho lákalo nejvíc.
Také občas vzpomíná na to, jak v mládí chodil v Londýně do kostela (dokonce zpíval v chrámovém sboru - prý výborná brigáda! :D ), ale připadalo mu, že náboženství je příliš vážné, strnulé, chladné - příliš "organizované". Proto sám tvrdí, že má raději "dezorganizované" náboženství. Dává přednost kreativitě, improvizaci, radosti, laskavosti a smíchu.

02:05 Vzpomínka na přítelkyni
05:34 Dárek pro maminku
07:57 Klokaní meditace
08:24 Supervšímavost
13:32 Nesprávná modlitba
21:22 Romantická láska
26:12 Hledat ideálního partnera
33:26 Být stále mlád
36:21 Hledat želvu s plnovousem
39:52 Saaaaaadhuuuuuuu!
40:38 Jak nechat Ajahna odejít
Návštěvník
 

Re: KDO JSI?

Nový příspěvekod Návštěvník » úte 20. čer 2023 6:54:00



Zahoď všechno, co nejsi. Tvůj pravý domov je v nicotě.
Návštěvník
 

PředchozíDalší

Zpět na Inspirativní myšlenky

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 návštevníků