KDO JSI?

Re: KDO JSI?

Nový příspěvekod Návštěvník » stř 31. led 2024 13:40:26



Zkoumání sebe sama, kdo jsem, není nic jiného, než oddanost.
Návštěvník
 

Re: KDO JSI?

Nový příspěvekod Návštěvník » úte 06. úno 2024 18:26:16



Ta nehmotná bytost, kterou si to vědomí může uvědomovat, a pak to není nic, je to zcela zřejmé, pak je to skoro, jakoby nic nebylo zjevnější, což je docela zajímavé, že něco začíná být tak nehmotné a prázdné. A může se zdát, jako by vám prostor proklouzl mezi prsty, celý prostor si začne uvědomovat sám sebe a najednou se zdá, že to je nejzřejmější věc, zjevnější, než to, co vidíme zrakem, než chuť, než pocity, které cítíme nebo cokoliv jiného.

Ale víte, dokud se to nestane, může to vypadat trochu amorfně.
Návštěvník
 

Re: KDO JSI?

Nový příspěvekod Návštěvník » úte 20. úno 2024 9:49:04



Je to jako návrat domů, vždycky, když ho poslouchám.
"A ta věc, kterou hledáte (nebo si myslíte, že ji hledáte), je to, co děláte, to, čemu se říká "vy". Jenomže, jak všichni víme, jsme se uvrhli do představ a myšlenek, kde je tak těžké vidět sám sebe."
Návštěvník
 

Re: KDO JSI?

Nový příspěvekod Návštěvník » stř 21. úno 2024 19:05:55



Vězte, že jste neměnným svědkem proměnlivé mysli,

to stačí.
Návštěvník
 

Re: KDO JSI?

Nový příspěvekod salmo1cz. » stř 21. úno 2024 20:32:45

Svědka tedy zajímá co si v myslích šuškáme.
Co se tu proboha celou tu dobu řeší?
salmo1cz.
 

Re: KDO JSI?

Nový příspěvekod Návštěvník » pon 08. dub 2024 11:40:19



Čím méně jsi, tím více dostáváš. Čím více jsi, tím méně přijímáš, protože jsi příliš plný sám sebe. Nic většího, než tvůj nesmysl se ti nestane. Pokud neexistuje nic takového, jako já, prostě tu sedíš a celá existence v tobě tančí. Jinak budeš snůškou myšlenek, emocí, předsudků a odpadků. Toto je volba, kterou má každá lidská bytost. Není to dar. Je to volba. Člověk dělá správnou volbu a v životě se dějí správné věci. Když člověk dělá špatnou volbu, v životě se stávají špatné věci. Je to velmi spravedlivé.....
Návštěvník
 

Re: KDO JSI?

Nový příspěvekod Návštěvník » stř 10. dub 2024 17:08:56

Obrázek

„JÁ“ NENÍ NIKDY ZTRACENO

Nejsi ten šátek, který máš na sobě, ne. Nejsi ty šaty. Tělo také nejsi. Co není trvalé, nejsi ty. Takže nejsi tělo. Tělo patří tobě. Zapomínáš, že každou noc, když jdeš spát, nemáš tělo. Také nemáš žádné vztahy. Takže takhle nejsi tělo. Mysl také nejsi, protože to moc dobře víš. ‚Moje mysl je v klidu. Teď je má mysl rozrušená." Takže je tu něco, nějaký svědek mysli, který ví: ‚Jsem šťastný a nejsem šťastný.‘ “Tak co je to ‘něco’, kvůli čemu jsem se považoval za ‘já’?”

Takže zjisti, co je to „já“. Musíš strávit pár chvil. Nemusíš tento svět odmítat. Nemusíš nikam chodit. Zůstaň kde jsi. Tady. Vždy v tomto okamžiku, v tomto velmi cenném okamžiku. Tento moment. Pouze tento okamžik je potřebný k tomu, abys zjistil, kdo jsi.
Návštěvník
 

Re: KDO JSI?

Nový příspěvekod Návštěvník » pát 12. dub 2024 17:29:27

Z hlediska uvědomění existují situace; pro ego existují problémy.

Jste Štěstí, které hledáte

Rupert Spira

https://twitter.com/RupertSpira/status/ ... 9289776536
Návštěvník
 

Předchozí

Zpět na Inspirativní myšlenky

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 návštevníků