Odpuštění

Odpuštění

Nový příspěvekod Návštěvník » ned 27. úno 2022 10:05:00

Imunologie odpuštění – MUDr. Jan Šula

Obrázek

Systém odpuštění se týká pěti témat:

Odpuštění sobě
Odpuštění minulosti
Odpuštění ve vztazích
Odpuštění finanční
Odpuštění svých programů


Co je to odpuštění?
Z pohledu západní medicíny je odpuštění stav, který vede ke snížení stresové zátěže. Ve svém životě denně zažíváme situace, které v nás vyvolávají negativní emoce. Kombinace těchto emoci nám postupem času mohou přinést celou řadu zdravotních problémů. Pokud je nezačneme řešit, mohou se rozvinout až do vážných onemocnění.

Odpuštění sobě
V první řadě musíme odpustit sobě samým. To bývá z pravidla ta nějtěžší úloha. Pokud chceme např. odpustit někomu jinému, měli bychom se i tak nejprve zeptat sami sebe: „Co jsem udělala, že jsem si tuto situaci zasloužila?“. Tím přijmeme energii odpovědnosti sami za sebe. Základem je tedy neobviňovat druhé, ale hledat příčinu v sobě.

Odpuštění minulosti
V rámci minulosti máme celou řadu lidí, kteří nám ublížili (např. rodiče, prarodiče, učitelé atd.). Pokud nebudeme mít vyřešenou minulost, postupem času se tyto vzorce nakumulují, vytvoří stresovou situaci a trvalou tenzi. V minulosti nás také ovlivňují názory druhých (např. rodičů), se kterými v dospělost sice nesouhlasíme, ale i tak je následujeme. Pokud tento rozpor pomocí odpuštění v sobě vyřeším, pak posiluji imunitní resp. neuroendokrinní systém.

Odpuštění svých programů a vztahové
Nevěra, kterou nechceme partnerovi odpustit a která nás tím pádem vnitřně zžírá, má katastrofální následky na imunitní systém, kdy se mohou vyvinout chronická onemocnění až s fatálními následky. Např. u žen se ve spojení s nevěrou často objevuje rakovina vaječníků. Proto je třeba nedusit ani sebe ani partnera zlými pocity a snažit se situaci co možná nejdříve vyřešit, abyste byli ve shodě oba.

Odpuštění finanční
Celá řada onemocnění je svázána s finančními ztrátami a ztrátami nedocenění, kdy máme pocit, že naše snaha nebyla dostatečně oceněna. Zde se často objevuje pocit závisti. Je třeba být upřímný sám k sobě a podobným negativním projevům uchránit sebe i okolí.Existují dva typy odpuštění:

Emocionální, které ovlivňuje motivaci. K tomu ale potřebuji mít TOUHU odpustit. Musím to tak skutečně cítit. To pravé emocionální odpuštění je, pokud CÍTÍM vinu.

Rozumové, kdy se snažíme dostat do stavu před proviněním. Často to zažívají naše děti, když jim říkáme, aby se šli za něco omluvit, ale oni to tak necítí. Takové odpuštění nefunguje a vytváří pouze konflikt.

Pokud si do hlavy z hloubi svého přesvědčení nasadím program „neonemocním“, pak můj hypotalamus (část mozku, která ovlivňuje činnost vnitřních orgánů) začne produkovat peptit (tj. řetězec od 3 do 119 aminokyselin), který aktivuje imunitu. Jestli se ovšem pouze „chcete“ uzdravit, pak to nebude fungovat. Hypotalamus nefunguje na CHTĚNÍ, ale na TOUHU.

Virová onemocnění jako je chřipka, trvá pouze 3 dny. Pokud mám v hlavě toto nastavení, aktivují se CD4 lymfocyty a za podpory základních bylin, což je česnek, lapacho a echinacea, se tělo s tímto virem jednoduše vypořádá. Pokud mám ale v hypotalamu program, že chřipka trvá 7 dní resp. 8 dní, jak uvádí některé firmy u svých výrobků na chřipku, tak podvědomí, které nezná čas a místo pojede v módu 8 dní.

Trocha té statistiky
Je důležité si uvědomit, že myšlenka je hmotná a ovlivní mimo jiné i to, jestli budeme zdraví nebo ne. Dokladem toho je řada onkologických pacientů, kteří byli přesvědčeni, že se uzdraví, a skutečně se uzdravili. To lze jednoduše dohledat z celé řady studií. Nebo si stačí přečíst knihu Biologie víry od Dr. Liptona, který popisuje, jak lze myšlenou změnit DNA. A to nejsou žádné duchařiny, ale jedná se o exaktní vědu, která je popsána ve stovkách publikací o epigenetice.

Odpuštění je prokazatelně největší uzdravovací síla. Výzkumy, které byly na toto téma dělány, jsou na molekulární úrovni receptorů CD lymfocytů u HIV pacientů. Vzorek 288 účastníků výzkumu byl hodnocen pomocí modelu stresu a jeho zvládání. U pacientů s HIV, kteří měli nízkou populaci lymfocytu CD 4, se počet CD lymfocytů rapidně snižoval a jejich aktivita byla nízká. Po roce, kdy tito pacienti aktivně používali metodu „Enright forgiveness“, došlo k výraznému zlepšení jednak aktivity CD lymfocytů, tak i jejich počtu. Toto je definitivní důkaz, že odpuštění zvyšuje imunitu. Potvrzení je přes molekuly komunikací mezi lymfocyty CD4 a CD8 a antigen prezentující buňkou, tj. skrze zmíněné neuropeptidy, které aktivuje hypotalamus.

Jaké proměnné hrají roli v rovnici odpuštění?
Dotek
Je nutný u každého rituálu odpuštění. Umocňuje vnímání, prožitek a navozuje zpravidla příjemné pocity.

Hněv
Je nezbytný v boji proti nespravedlnosti. Hněv musím projevit, nesmím ho potlačovat, ale sloužit by měl pouze k uvolnění tenze, nikoli k tomu, aby dál škodil. A po upuštění páry musí dojít k odpuštění. Pokud tomu tak nebude, dochází k opětovnému napětí a svému imunitnímu systému tím budu dál škodit.

Pomsta
Je transcendentálně charakterizovaná jako snaha vyrovnat energii, kterou jsem ztratil. Pokud mě někdo podvedl, ztratil jsem energii víry. Lidé se vnitřně uklidňují ve stylu: „Ono na ně jednou také dojde, boží mlýny melou pomalu, ale jistě.“ apod. Mnohdy už neřešíme, proč se nám to stalo, ale co se nám stalo a že se nám to stalo. Pomsta zvyšuje agresi. Z fyziologického hlediska dochází k zvýšené funkci nadledvin, a tím pádem stresové reakce, tj. oslabení imunity, kdy náš hypotalamus netvoří výše zmíněné neuropeptidy. Abyste v budoucnu neměli některé z vážných onemocnění hlavy, nedržte si v ní žádnou agresi.

Omluva
Je to slovní projev, který doprovází vnitřní odpuštění.

Soucit
Jedná se o nejhorší emoci pro léčení. Soucitem se pouze utvrzujeme v programu nemocí, které jsme převzali od svých blízkých. Často míváme pocit viny za to, že naši blízcí jsou nemocní. Tyto emoce nicméně škodí nám samým a my si zaděláváme na závažná onemocnění. Vědomá účast na utrpení, kdy vyjádříme pochopení pro obtíže, které daný člověk má, je v pořádku. Pocity, že bychom měli situaci jakkoli řešit za dotyčného, nejsou zdravé. Pokud někoho bolí záda, je to jeho volba a měl by si s tím poradit sám.

Obrázek

Co získáte, když budete odpouštět?
Jednak se sníží tenze vnitřního napětí v nás samých, ale ono to vždy změní i toho, komu odpouštíme. Změní to tedy zdraví oběma. Je to tzv. win – win situace pro každého, protože šíří pozitivní vibrace dál, čímž ovlivňuje celé své okolí.

Neodpuštění a chronické nemoci
Neodpuštění vede k programu negativních emocí a je jednou z hlavních příčin chronického stresu a potažmo chronických onemocnění. Chronická bolest je 100% vázaná na nějaký emoční stav. Zmíněné neuropeptidy jsou schopny udělat neogenezi (regeneraci) kapilárního řečiště, které aktivuje nervové svazky, jež vedou např. do bederní páteře, a to celé během 2 – 3 hodin. Na celou řadu chronických bolestí velmi dobře funguje hypnóza. Když dojdete do okamžiku, kdy bolest začala, pak se většinou bolestivý proces přeruší. Jde tedy jen o schopnost se k danému momentu dostat.

Jak funguje technika odpuštění?
Celá odpouštěcí technika začíná pracovat po 90 dnech. Nejprve si určíte problém, který je pro vás nejpalčivější a začnete na něm pomocí techniky odpuštění pracovat. Za dalších 90 dní si definujete další a pak další. Tím se začínáte uzdravovat, protože postupně snižujete stresovou zátěž jednotlivých segmentů, které jste si vytvořili.

Strava
Nedílnou součástí procesu uzdravení je strava. Ta se zaměřuje především na zažívací trakt a jeho uzdravení, jelikož žaludek a střeva jsou klíčem k silné obranyschopnosti těla. Pouze hlava vás nevyléčí, pokud nemáte zdravá střeva.

Taková strava je založena na silných dlouho tažených převážně masových vývarech, vařených obilných kaších, vyloučení alergizujících látek jako je lepek (obilniny), laktóza resp. kasein (mléko), snížení příjmu cukru. Je to strava bohatá na zeleninu, převážně rychle tepelně upravenou, kvalitní bílkoviny (luštěniny, maso – ovšem střídmě) a také zdravé tuky (ořechy, semena, avokádo).

Obrázek

https://www.facebook.com/events/344302809423715/
Návštěvník
 

Re: Odpuštění

Nový příspěvekod Návštěvník » ned 27. lis 2022 13:20:04

Odpuštění znamená neklást životu žádný odpor, aby život mohl skrze vás žít.

Obrázek
Návštěvník
 

Re: Odpuštění

Nový příspěvekod Vostálník » ned 27. lis 2022 16:33:25

Odpuštění je přece puštění od slova pustit,

ale nemyslete si, že kvůli tomu vám bude odpuštěno zrození,

kdepak,

smrt vás nemine....
Vostálník
 

Re: Odpuštění

Nový příspěvekod Návštěvník » ned 27. lis 2022 17:59:20

Odpuštění znamená vědomé, dobrovolné a jednostranné zrušení závazku či povinnosti. Ten, kdo odpouští, zbavuje toho, kdo je mu dlužen nebo kdo mu ublížil, závazků, které tím vznikly. V terminologii soukromého práva tedy oprávněná osoba zbavuje povinnou osobu její povinnosti. U drobných přehmatů a dluhů se mluví spíše o prominutí, hranice ovšem není ostrá. Odpuštění se může také vztahovat na sebe sama ve smyslu „opuštění“ předešlého přesvědčení, které bylo později poznáno za chybné.

https://cs.wikipedia.org/wiki/Odpu%C5%A1t%C4%9Bn%C3%AD
Návštěvník
 

Re: Odpuštění

Nový příspěvekod Těpéro » ned 27. lis 2022 18:31:25

Na to musíš kvantově
Těpéro
 

Re: Odpuštění

Nový příspěvekod Vostálník » ned 27. lis 2022 23:20:00

Těpéro píše:Na to musíš kvantově


Tak ty myslíš,

že bych si měl vodpustit to, že nikomu nic nevodpouštím ?
Vostálník
 

Re: Odpuštění

Nový příspěvekod Těpéro » pon 28. lis 2022 6:34:25

Vostálník píše:
Těpéro píše:Na to musíš kvantově


Tak ty myslíš,

že bych si měl vodpustit to, že nikomu nic nevodpouštím ?


Wiki: Kvantum (z lat. quantum, „kolik“) je v kvantové fyzice nejmenší nedělitelné množství veličiny, která se podílí na interakci. Převod spojité veličiny na násobek diskrétních kvant se nazývá kvantování.

Například foton je kvantum světla nebo jiného elektromagnetického záření určené Planckovou konstantou. Naopak graviton jako hypotetické kvantum gravitace je nevyřešený problém a jedním z nejdůležitějších otázek současné fyziky.


Čili, lidově řečeno, se musíš stát menším a menším a ještě menším,
až budeš nejmenším na celém světě. A vono se to pustí samo,
jelikož se to nebude mít zač držet.
Těpéro
 

Re: Odpuštění

Nový příspěvekod Těpéro » pon 28. lis 2022 7:57:19

Metaforicky vzato, kvantum pocito-myšlení je Vědomí
a kvantuje to pozornost
a vodpuštění jde proti procesu kvantování
uvolňuje to
Těpéro
 

Re: Odpuštění

Nový příspěvekod Těpéro » pon 28. lis 2022 8:34:22

a kvantuje to pozornost


Pozornost hnána vůlí
Těpéro
 

Re: Odpuštění

Nový příspěvekod Návštěvník » pon 28. lis 2022 10:50:10

A není to spíš naopak, myšlenka jako kvantum Vědomí?
Návštěvník
 

Re: Odpuštění

Nový příspěvekod Těpéro » pon 28. lis 2022 11:14:42

No a co je dle tebe nejmenší nedělitelné množství veličiny, která se podílí na interakci?

Možná jsem měl spíš zvolit místo Vědomí Uvědomění
To by ale nebylo přesné, jelikož uvědomění je v té metafoře tou interakcí
Vědomí je niternější než mentálno
a myšlenka jde rozštěpit na tisíce dalších, pocitů strachu, zloby, chtění, euforie a dalších
To foton jako kvantum světla nejde rozštěpit
Takže kvantum myšlení musí být Vědomí, které už neroztříštíš
Těpéro
 

Re: Odpuštění

Nový příspěvekod Návštěvník » pon 28. lis 2022 15:09:32

Takže Vědomí je nejvnitřnější nedělitelná množina myšlení?
Návštěvník
 

Re: Odpuštění

Nový příspěvekod Těpéro » pon 28. lis 2022 15:19:28

No... :D Ne tak docela
Spíše první nedělitelná z hlediska vnímání: cítění, myšlení, pozorování, uvědomování
Těpéro
 

Re: Odpuštění

Nový příspěvekod petr vostál » úte 29. lis 2022 23:05:34

Například foton je kvantum světla nebo jiného elektromagnetického záření určené Planckovou konstantou. Naopak graviton jako hypotetické kvantum gravitace je nevyřešený problém a jedním z nejdůležitějších otázek současné fyziky.


To je hezký,

a jaké je nejmenší kvantum pitomosti ???

Je to taky částice která se chová jako vlna nebo naopak je to vlna co se chová jako částice ???

Viděl bych to asi jako tu druhou možnost...
petr vostál
 

Re: Odpuštění

Nový příspěvekod Měsíček se sluníčkem » stř 30. lis 2022 0:47:47

petr vostál píše:
Například foton je kvantum světla nebo jiného elektromagnetického záření určené Planckovou konstantou. Naopak graviton jako hypotetické kvantum gravitace je nevyřešený problém a jedním z nejdůležitějších otázek současné fyziky.


To je hezký,

a jaké je nejmenší kvantum pitomosti ???

Je to taky částice která se chová jako vlna nebo naopak je to vlna co se chová jako částice ???

Viděl bych to asi jako tu druhou možnost...

Pitomost je každopádně vlna, co ovšem tvoří protokoly. A dle nich se pak buduje mnohé.
Což je názorná ukázka toho, kterak se vlna stává částicí a hmotou.

A to je ta sranda.. ono se to jen chová dvojako, když nekoukáš, sedíš. Když koukáš, taky sedíš, jen nevíš kde...

Ale je to samozřejmě jinak, tohle je prdel.
Měsíček se sluníčkem
 

Re: Odpuštění

Nový příspěvekod Ťuhýk » stř 30. lis 2022 1:05:18

Furt je tu ta Mahačásice Já, okolo níž se to vše děje
Takže musíš zabít dvě mouchy jednou ranou, buddhu i mahaviru
Nebo si zazpívat, to komáři berou do zaječích,
pač ty kurvy nemaj ponětí o umění a o čase.
Ťuhýk
 

Re: Odpuštění

Nový příspěvekod Old bones » stř 30. lis 2022 1:47:22

Nejmenší kvantum pitomosti je furt Vědomí

Ale podívej se kolem, třeba v nějakej stanovenej svátek. Vohňostroje a sem tam rána.
No ale to už Mejla řek, že psychidelie je s ohněma a undeground je bez ohňů.
To už je dávno. Teď nikdo tady netančí a neptá se, kde jsou komedianti?
Ani ti jihoameričtí folkáči už sem nechodí...
Ty Vostále neučinkuješ? Nemuzicíruješ náhodou?

PS, co je memší (dál, hloub) než vědomí?
Old bones
 

Re: Odpuštění

Nový příspěvekod Návštěvník » stř 30. lis 2022 3:53:24

A co je větší, rozlehlejší, výš?
Víš?
Návštěvník
 

Re: Odpuštění

Nový příspěvekod Poutniik » stř 30. lis 2022 6:12:01

Návštěvník píše:A co je větší, rozlehlejší, výš?
Víš?


To je totéž
Co je dál a hloub
Je i pod a výš
I vlevo a vpravo
Před a za
Zdá se dobře ukryté
Ale brána je vždy dokořán
Zde i na opačné straně vesmíru
Jeden zde a k druhému miliardy světelných let
A přesto se náš krok sejde v tomto místě
v jediné stopě
v tady a teď
Poutniik
 

Re: Odpuštění

Nový příspěvekod Návštěvník » úte 24. led 2023 17:07:41

Návštěvník
 

Další

Zpět na Inspirativní myšlenky

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník