Nedualita

Nedualita

Nový příspěvekod Jana » sob 15. dub 2023 18:09:49

Neučitelé – nedualismus

„Neexistují žádní učitelé ani učení. Prostě se to děje." - Jim Newman
V rámci neduální komunity existují dva základní styly sdílení poselství, které budeme označovat jako „kompromisní“ a „nekompromisní“. Tyto termíny odkazují na ochotu kompromitovat neduální poselství „ne-dva“ a uznat osobu jako samostatnou entitu – „dvě“. Nekompromisní sdělení je z definice čistším vyjádřením neduality, a proto může být pro zdánlivou osobu velmi neatraktivní, protože zcela popírá její existenci a tvrdí, že existuje pouze „co je“. Toto je často poselství, které se hledá na konci mého příběhu. Kompromisní zpráva je obecně tím, co zjevnou osobu přitahuje, protože zachovává základní pravdu neduality, ale v praktickém smyslu nepopírá plně individuální existenci. nebo je alespoň ochoten mluvit dualisticky, aby zaujal hledajícího. To může být někdy užitečné a jindy vytvořit spíše identifikaci se staženou energií „já“. Obojí je zde zahrnuto, protože je úžasně zajímavé a tato webová stránka je vytvořena pro potěšení z předmětu bez záměru osvobodit.

Nekompromisní:

Obrázek

Jim Newman
Obrázek Obrázek
Jim je zjevně z New Orleans, USA, ale nyní žije – zřejmě – v Rakousku se svou ženou Ritou, která je také jen zdánlivá. Zdá se, že byl ovlivněn Tonym Parsonsem. Jeho styl je jednoduchý, nekompromisní a zaměřený na „prostě tohle“.

Obrázek

Nargis

Nargis je zjevně začala sdílet nedávno. Pochází z Holandska. Její styl je nekompromisní a konverzační s důrazem na lásku a svobodu.

Obrázek

Tony Parsons

Tony se narodil v roce 1933 v Londýně ve Velké Británii a svou pravou povahu zjevně objevil v roce 1953 ve dvaceti letech. Údajně o třiačtyřicet let později, v tom, co by někteří mohli nazvat rokem 1996, začal sdílet svůj objev s malými skupinami a od té doby se zdálo, že jeho setkání nabývají na velikosti a vlivu. Dědeček nekompromisní nonduality, jeho styl je prostý, přímý a hravě neuctivý se silným důrazem na to, co je.

Kompromisní:

Obrázek

Rupert Spira

Rupert se narodil 13. března 1960 v Londýně ve Velké Británii. S nedualitou byl údajně seznámen kolem šestnácti let a v sedmatřiceti letech se zdálo, že se setkal se svým učitelem Francisem Lucillem, u kterého se zdálo, že bude studovat, dokud údajně v roce 2010 ve svých padesáti letech nezačne učit. Jeho styl je jasný a pečlivý s poetickou citlivostí.

Obrázek

Nisargadatta Maharádž

Nisargadatta (Maruti) se zjevně narodil 17. dubna 1897 v Bombaji v Indii. Svou pravou povahu prý objevil v roce 1933, když mu bylo třicet šest. Od té doby až do své smrti v roce 1981 se zdálo, že sdílí své porozumění se svým okolím. Jeho styl je přímý a neosobní s důrazem na

"Jsem".

Obrázek

Ramana Maharshi

Ramana (Venkataraman) se zjevně narodil 30. prosince 1879 v Tiruchuli v Indii. V roce 1896 ve věku šestnácti let údajně objevil svou pravou povahu a o šest týdnů později cestoval na horu Arunáčala, kde zůstal mnichem až do své zjevné smrti v roce 1950. Jeho styl je jednoduchý, šetrný a zaměřený na „Já jsem“.

Obrázek

Gangaji

Gangaji (Toni Roberson) se zjevně narodila v Texasu 11. června 1942 . V roce 1990 se zdálo, že potkala svého guru Papaji, což okamžitě ukončilo její duchovní hledání a ona byla schopna vidět, že každý okamžik je výjimečný a že není co hledat. Její styl je láskyplný, laskavý a jednoduchý.

Obrázek

Douglas Harding

Douglas se zjevně narodil v roce 1909 v Lowestoftu ve Velké Británii. Ve čtyřiatřiceti letech si uvědomil, že nemá hlavu a že je zároveň ničím a vším. Po zbytek svého zjevného života zkoumal mnohé důsledky tohoto objevu. Jeho styl je zvláště jedinečný, zážitkový, vizuální a komplexní.

Obrázek

Mooji


Mooji (Anthony Moo-Young) se zjevně narodil 29. ledna 1954 v Port Antonio na Jamajce. V roce 1987 byl údajně představen křesťanství, což začalo jeho zjevné duchovní hledání. Až v roce 1993, kdy potkal Papaji v Indii, objevil pravé já. Jeho styl je láskyplný a teplý, s odkazem na mnoho tradic.

Obrázek

Papaji

Papaji (Hariwansh Lal Poonja) se zjevně narodil 13. října 1910 v Paňdžábu v Britské Indii. V šesti letech zažil probuzení, které začalo jeho duchovní hledání. V roce 1944, když mu bylo třicet jedna, potkal Ramana Maharshiho a probuzení, které zažil jako dítě, se stalo jeho trvalou realitou. Jeho styl je jasný a jednoduchý.

Obrázek

Adyashanti

Adyashanti (Steven Gray) se zřejmě narodil 26. října 1962 v Cupertinu v USA. Ve svých dvaceti letech studoval zen buddhismus a ve svých pětadvaceti letech zažil probuzení. Teprve o šest zdánlivých let později ve věku jedenatřiceti let skončilo jeho hledání úplným osvobozením. Jeho styl je jemný a lehkovážný.

Obrázek


Jiddu Krishnamurti

Jiddu se zjevně narodil 11. května 1895 v Madanapalle v Indii. Od mládí byl teosofickou organizací vychován jako světový učitel, ale to zcela odmítl a odešel sám. Neztotožňoval se s žádným myšlenkovým proudem, ať už filozofickým nebo náboženským, a věřil, že každý jedinec si musí najít svou vlastní cestu. Jeho styl je intenzivní, pronikavý a obzvláště důkladný.

Obrázek

Francis Lucille

Francis se zjevně narodil v roce 1944 ve Francii. Zdálo se, že ve věku jedenatřiceti let potkal svého učitele Jeana Kleina, u kterého se zdálo, že bude studovat až do Jeanovy zjevné smrti v roce 1998. Francis údajně začal učit v roce 1981 ve věku třiceti sedmi let. Jeho styl je veselý, inteligentní a hravě neuctivý.

Obrázek

Jean se zřejmě narodil 19. října 1912 v Berlíně v Německu. S nedualitou se údajně seznámil v Indii po druhé světové válce. Zdálo se, že ve třiačtyřiceti letech v roce 1955 objevil svou pravou povahu a o pět let později v roce 1960 údajně začal učit až do své zjevné smrti v roce 1998. Jeho styl je bohatý a popisný a jeho zájmy jsou široké.

https://www.nonduallibrary.com/copy-of-unteachers
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 7854
Registrován: pon 25. črc 2011 20:38:09

Zpět na Inspirativní myšlenky

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník