Konatel

Konatel

Nový příspěvekod Návštěvník » úte 20. čer 2023 16:58:22Současná potíž je v tom, že si člověk myslí, že je konatelem,
ale je to chyba, vše dělá vyšší moc a člověk je pouze nástrojem.

Pokud tuto pozici přijme, je bez potíží.
Návštěvník
 

Re: Konatel

Nový příspěvekod Návštěvník » pon 26. čer 2023 6:22:47Konejte svou povinnost ve světě jako byste byli konatelem,
ale vždy s vědomím, že konatelem je pouze Bůh,
a vy jste pouze nástrojem.
Návštěvník
 

Re: Konatel

Nový příspěvekod Návštěvník » čtv 19. říj 2023 15:45:07

Návštěvník
 

Re: Konatel

Nový příspěvekod Návštěvník » ned 22. říj 2023 10:31:01

Návštěvník
 

Re: Konatel

Nový příspěvekod Návštěvník » ned 22. říj 2023 12:01:04

Návštěvník
 

Re: Konatel

Nový příspěvekod Návštěvník » úte 05. pro 2023 11:46:35

Obrázek


"Nechte aktivity pokračovat. Neovlivňují čisté Já. Potíž je v tom, že si lidé myslí, že jsou tím, kdo to dělá.

Toto je chyba. Je to Vyšší síla, která dělá vše a lidé jsou pouze nástroje. Pokud přijmou tuto pozici, budou bez problémů.

Socha na chrámové věži vykazuje velké napětí, ale ve skutečnosti věž spočívá na zemi, a tato postava ji nenese.
Socha je součástí věže, ale je vyrobena tak, aby vypadala, jako by nesla váhu věže. Není to vtipné?

Stejné je to s člověkem, který na sebe bere povinnost konání."

Ramana Mahariši

https://www.spiritawake.net/select-teac ... s-masters/
Návštěvník
 

Re: Konatel

Nový příspěvekod Návštěvník » sob 09. pro 2023 18:01:48

Návštěvník
 

Re: Konatel

Nový příspěvekod Návštěvník » sob 17. úno 2024 15:49:46

NIC NENÍ VAŠÍ ZÁSLUHOU

Obrázek

"Ego neboli myslící mysl falešně tvrdí, že fungování Vědomí je "mým" konáním. Pointa tohoto učení spočívá v tom, že je to Vědomí, které je autorem veškerého dění a vše oživuje." - Wayne Liquorman

Když jsem se setkal se svým guruem Ramešem Balsekarem, mluvil o tom, že Vědomí je všechno. Říkal, že jsme aspekty Toho, a proto vše, co děláme, je ve skutečnosti děním Vědomí - VŠECHNO. To mi dávalo obrovský smysl. Viděl jsem, jak to skutečně funguje, a vysvětlovalo to všechno, co jsem potřeboval vysvětlit. Bylo to velmi uspokojivé. Vše, co každý dělá, je vždy fungováním Vědomí. Žádný problém. Odešel jsem z přednášky a šel domů.

Můj pětiletý syn dělal něco, co jsem mu patnáctkrát zakázal; už tam zase seděl a prováděl to znovu! Začal jsem křičet: "Co to s tebou sakra je? Patnáctkrát jsem ti říkal, abys to nedělal! Sakra, copak mě nikdy neposloucháš? Jdi do svého pokoje!" A tak se odporoučel do svého pokoje. Znal mě dost dobře na to, aby ho moje tirády vůbec nerozhodily.

Ale ve mně zůstal strašný pocit: "Počkej chvilku. Právě jsem strávil celý ten čas s Mistrem, který mi otevřel samotná tajemství existence. Vidím to, věřím tomu a vím, že je to pravda. V hloubi duše vím, že to, co můj syn dělal, bylo působení Zdroje přímo přede mnou, a mou reakcí bylo potrestat ho a posílit v něm představu, že to dělá on, že je za to zodpovědný." Byl jsem sám sebou naprosto znechucený.

Druhý den jsem se vrátil na přednášky - Rameš přednášel každý den v domě v Hollywood Hills - a přiznal jsem se Ramešovi ke svému advaitovému poklesku. "Rameši, cítím se hrozně. Šel jsem domů a úplně jsem zapomněl na tvé učení, úplně. Všechno šlo stranou v okamžiku, kdy jsem byl konfrontován s tím, že můj syn dělá něco, co se mi nelíbí. Křičel jsem na něj a úplně jsem zapomněl, že jeho jednání je fungováním Totality, nikoliv jeho egoistickým jednáním."

Rameš se na mě podíval s úžasným výrazem soucitu - rád o tomto pohledu přemýšlím jako o soucitu, a ne o lítosti - a řekl: "Víš Wayne, tvůj křik na syna byl součástí fungování téže Totality. Tvoje reakce byla součástí téže matrice existence. Vynecháváš z Totality sama sebe."

A to my nevyhnutelně děláme; to je božská hypnóza. I když si bereme celý balíček, i když říkáme: "Ano, chápu to. Věřím tomu. Je to pravda. Je to tak.", v dalším okamžiku, kdy se ego přihlásí o autorství, považujeme se za zodpovědné a reagujeme pocitem viny nebo pýchou.

Někdy se objeví Učení a utne tento angažovaný dojem; objeví se poznání, že vše je skutečně fungováním Totality, a utne angažovanost tohoto "já". To je konec utrpení, protože utrpení je právě ono zainteresování. Lidé si často myslí, že negativní reakce je utrpením, ale tak to není; je to prostě reakce organismu. Činnost v daném okamžiku je prostě v daném okamžiku. Utrpení vzniká, když se akce a reakce v daném okamžiku prodlouží v čase a promítnou se mimo dění v daném okamžiku. Utrpení je myšlenka "tohle jsem neměl" a všechny následné projekce toho, co to pro MĚ bude znamenat a jak to na MĚ bude dopadat.

Samozřejmě i toto "utrpení" je božské. Vy nejste zdrojem těchto myšlenek; odehrávají se prostřednictvím tělesně/myslícího organismu běžně označovaného jako "vy". Ve velkolepé tapiserii existence je vše naprosto dokonalé. Až (a jestli) utrpení skončí, nebude to "vaše " zásluha.

Nic není "vaší" zásluhou. Není to úžasné?

***
Přeloženo z knihy Never mind, autorem Wayne Liquorman
Návštěvník
 

Re: Konatel

Nový příspěvekod Návštěvník » ned 18. úno 2024 15:45:27

Kdy přestává být duchovní člověk činitelem skutků?
Když je mysl rozpuštěna v absolutnu a ego je následkem toho nepřítomno.

Je mu tehdy jedno, zda je zevně činný nebo ne činný?
Naprosto, ale je činný podle vesmírného řádu. Zatímco člověk nevědomý, i když je třeba zbožný a často se třeba i soustředí, je činitelem, i když nic nedělá.

Jak tomu mám rozumět?
Veškerá duševní ale i tělesná činnost má svůj pramen v egu. Proto mysl takového člověka, bloudí sem a tam a nedopřeje si klidu, leda až v hlubokém spánku.

Eduard a Míla Tomášovi
Návštěvník
 

Re: Konatel

Nový příspěvekod Mudrc » ned 18. úno 2024 16:02:50

Návštěvník píše:Kdy přestává být duchovní člověk činitelem skutků?
Když je mysl rozpuštěna v absolutnu a ego je následkem toho nepřítomno.

Duchovní člověk nemá mysl? :hm:
Mudrc
 

Re: Konatel

Nový příspěvekod Jana » ned 18. úno 2024 17:20:37

Ono to není tak, že jako neduchovní bytosti máme něco víc, než jako duchovní bytosti. Jen s probuzením je jasná nejvyšší skutečnost a proto je jasné, co je iluze, sen, mája, proto je mysl prázdná a s ní je prázdná i každá forma.
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 7462
Registrován: pon 25. črc 2011 19:38:09


Zpět na Inspirativní myšlenky

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků