Hm...

Re: Hm...

Nový příspěvekod Petra » čtv 14. čer 2012 15:30:51

roman píše:.Toto asi tezko muze byt preskoceno ikdyz milost je tady stale a stat se muze samozrejme vsechno.


    Právě, všechno je možné. Pokud bude osoba přesvědčená, že je to obtížné a co všechno ona musí udělat, než si může začít myslet, že nedělá nic :D - tak to pro ni takové bude - obtížné.

    roman píše:
    No a ten druhej prispevek o tom,ze to muze prinest docasne uvolneni smeroval k tomu vyroku: "Není to tvé jednání - děje se to." ,ze kdyz ty sklony nejsou jeste jaksi zpracovane muze to prinest pouze docasnou ulevu.


      To je tvoje vlastní zkušenost, Romane?
      Petra
       
      Příspěvky: 1401
      Registrován: čtv 15. zář 2011 9:22:09

      Re: Hm...

      Nový příspěvekod rosada » čtv 14. čer 2012 15:49:54

      Petra píše:jde o koncept : "Není to tvoje jednání - děje se to."
      Nemyslím si, že je to těžké tento koncept převzít. Ale děje se to jen velmi zřídka. ;)

      Jak tento koncept rychle uchopit tu předvádí (nebo spíš minulý čas) goro.
      Jinak se dá přebírat i postupně. Křesťané v každém otčenáši říkají "buď vůle tvá" Doufám, že se shodneme, že je jedno jestli v konceptu je "děje se samo" nebo "činí to bůh".
      I někde v Bhagavadgítě je "kdo se nepovažuje za konatele, ..."
      Takže zas tak zřídkavé to nebude...aspoň ty pokusy o to.

      Otevřela jsem to druhé vlákno pro ty, co vysvětlují, proč je to pro ně těžké.

      Oki, zkusím se zorientovat tam.
      Uživatelský avatar
      rosada
       
      Příspěvky: 1090
      Registrován: úte 20. zář 2011 10:22:05

      Re: Hm...

      Nový příspěvekod roman » čtv 14. čer 2012 15:52:21

      To je tvoje vlastní zkušenost, Romane?
        ne neni,u mne tento koncept nebyl drive vubec jaksi na poradu dne,abych o nem premyslel,prijimal ho,ci naopak odmital.Jeho pochopeni prislo spontane s realizaci Ja,kdy identita roman byla docasne prerusena.Otazka je proc tedy pisi,ze to prinasi pri nerozpoznanejch vasanach jen docasny uvolneni vid.No proste to tak vnimam :)
          roman
           
          Příspěvky: 265
          Registrován: pon 07. lis 2011 13:56:02

          Re: Hm...

          Nový příspěvekod rosada » čtv 14. čer 2012 16:04:13

          roman píše:no v tom prvnim prispevku jsem mel na mysli tento koncept:
          "Pokud zůstávají nerozpoznané vlastní sklony, budou dál ovlivňovat tvé jednání, ať si o neexistenci já myslíš cokoliv.",ze tento funguje ikdyz na nej neveris.Klidne tu muze byt naky intelektualni pochopeni neexistence ja,ale kdyz jsou osobni tendence jeste prilis silne,tak jen toto pochopeni nestaci ke klidu,miru,stesti.Osoba bude stejne nadale strhavana vsemi moznymi vnejsimi okolnostmi a nakonec stejne bude muset prijit ta faze uvedomovani si a vsimavosti vuci tem tendencim ktere jeste nebyli zpracovany,pochopeny a tim i uvolneny.Toto asi tezko muze byt preskoceno ikdyz milost je tady stale a stat se muze samozrejme vsechno.


            K tomu konceptu (tučně) ano.
            Píšeš intelektuální pochopení neexistence nepřináší klid a mír. Komu? Tomu dotyčnému nebo při pozorování z venčí? Pokud to nepřináší klid tomu dotyčnému, je to jen známkou toho, že o neexistenci já není plně přesvědčen. Dokud je tu něco co vadí, pak je tu i někdo komu to vadí. Pak tu není plné (ani z intelektuálního hlediska) pochopení neexistence já.
            I po plném pochopení vásany přetrvávají, ale není tu nikdo komu by vadily.


            No a ten druhej prispevek o tom,ze to muze prinest docasne uvolneni smeroval k tomu vyroku: "Není to tvé jednání - děje se to." ,ze kdyz ty sklony nejsou jeste jaksi zpracovane muze to prinest pouze docasnou ulevu.

              Ano, jen dokud se nevrátí myšlenka já konám.
              Uživatelský avatar
              rosada
               
              Příspěvky: 1090
              Registrován: úte 20. zář 2011 10:22:05

              Re: Hm...

              Nový příspěvekod Petra » čtv 14. čer 2012 16:11:15

              rosada píše:
              Petra píše:jde o koncept : "Není to tvoje jednání - děje se to."
              Nemyslím si, že je to těžké tento koncept převzít. Ale děje se to jen velmi zřídka. ;)

              Jak tento koncept rychle uchopit tu předvádí (nebo spíš minulý čas) goro.


              Gorův koncept je jiný - "není já" - jaké já, pane Bože? Každopádně "já jsem". :D
              Ale dopad to bude mít pro toho, kdo ho převezme, zřejmě stejný.

              rosada píše:Jinak se dá přebírat i postupně. Křesťané v každém otčenáši říkají "buď vůle tvá" Doufám, že se shodneme, že je jedno jestli v konceptu je "děje se samo" nebo "činí to bůh".

              To at si každý vybere, jak mu to vyhovuje.

              :)
              Petra
               
              Příspěvky: 1401
              Registrován: čtv 15. zář 2011 9:22:09

              Re: Hm...

              Nový příspěvekod Petra » čtv 14. čer 2012 16:36:32

              roman píše:
              To je tvoje vlastní zkušenost, Romane?
                ne neni,u mne tento koncept nebyl drive vubec jaksi na poradu dne,abych o nem premyslel,prijimal ho,ci naopak odmital.Jeho pochopeni prislo spontane s realizaci Ja,kdy identita roman byla docasne prerusena.

                Před zkušeností bych si u takového konceptu poklepala na čelo, ale ted žádný problém.

                roman píše:Otazka je proc tedy pisi,ze to prinasi pri nerozpoznanejch vasanach jen docasny uvolneni vid.No proste to tak vnimam :)


                  U jiných lidí, kteří tento koncept převzali?
                  Asi jde o to, za jak dlouho se ten koncept usadí tak, aby fungoval jako ten dřívější: "Je to moje jednání." Silné vasány by se tomu mohly stavět do cesty, to máš pravdu.
                  :)
                  Petra
                   
                  Příspěvky: 1401
                  Registrován: čtv 15. zář 2011 9:22:09

                  Předchozí

                  Zpět na Petra

                  Kdo je online

                  Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků