Proč si myslím, že není snadné převzít Balsekarův koncept

Proč si myslím, že není snadné převzít Balsekarův koncept

Nový příspěvekod Petra » čtv 14. čer 2012 14:35:28

donutek píše:
Petra píše:
Jde o to, že neexistují jako tvoje.


je to tak, existují, ale nejsou pod kontrolou tj. ve vlastnicví - jednotlivce - osoby, která by je mohla sama za sebe naprosto svobodně a nepodmíněně vytvářet, manipulovat či vytvářet ... nejsou tedy její - ony se projevují skrze ní a jediný co "ona" může s tím dělat je, že si je uvědomuje - síla uvědomění se pak o vše postará optimálním způsobem. k tomu je ovšem nutná otevřenost a upřímnost a VŠÍMAVÁ BDĚLOST ... a pokora s odvahou pustit se všech představ o sobě, o druhých o světu, které se převzaly za svoje ...

k tomu se dozrává a to různými způsoby ... včera jsem byl na konstelacích a tohle téma - pustit to všechno - se tam v posledních týdnech neustále opakuje ... přicházejí tam stále noví lidé, převážně do věku 30ti let, kteří jsou mimořádným způsobem otevřeni a přes bolest a nejistotu a hrůzu z ne-existence - tedy z konečné smrti, která tohle "pouštění" provází, "skáčou volným pádem rovnou do propasti" - jedna báseň :)

nikdy bych tomu nevěřil, že by to tak bylo možný, kdybych tomu nebyl přímým svědkem a je krásný u toho být přítomen ... dělá to ovšem síla Přítomnosti - síla samého Vědomí - ne někdo z těch lidí, ani sám psychoterapeut to nedělá ... taky je vidět na starší generaci, zvláště prošla-li dlouholetou formou duchovní praxe, jak právě tato usilovná snaha o dosahování a sebekontrolu je velmi vážnou překážkou, kterou nelze za pomoci osobní vůle odstranit ... a nechat doslova všechno být a jen být ...

Petra píše:
začni myslet, že to není tvoje jednání, že to nejsou tvoje sklony.



tohle je jedna z cest vedoucích k uvolnění, protože to vede k poznání toho, že mysl má své limity a není možné poznat skrze mysl to co jí přesahuje a to co jí přesahuje, že jí umožňuje fungovat ... oslabuje to naučený a převzatý pocit oddělenosti (dochází k přeprogramování neuronových spojů) ... a rozšiřuje to prostor uvědomění
Petra
 
Příspěvky: 1401
Registrován: čtv 15. zář 2011 9:22:09

Re: Proč si myslím, že není snadné převzít Balsekarův koncep

Nový příspěvekod Petra » čtv 14. čer 2012 14:39:48

oprava textu:


donutek píše:
donutek píše:
mohla sama za sebe naprosto svobodně a nepodmíněně vytvářet, manipulovat či rozpouštět ...
Petra
 
Příspěvky: 1401
Registrován: čtv 15. zář 2011 9:22:09

Re: Proč si myslím, že není snadné převzít Balsekarův koncep

Nový příspěvekod Petra » čtv 14. čer 2012 14:41:20

donutek píše:"Pokud zůstávají nerozpoznané vlastní sklony, budou dál ovlivňovat tvé jednání, ať si o neexistenci já myslíš cokoliv."

afirmaci ve smyslu sebe-programování vidím právě v tomto "vlastní sklony" a "tvé jednání"
dochází k dalšímu posilování pocitu osobního autorství

narozdíl od konstatování:

pokud zůstávají nerozpoznané sklony jednotlivce (tedy toho konkrétního centrálního nervového systému), za kterého jsme se naučili považovat v dětství, tak budou dál automaticky ovlivňovat jednání, přestože si může myslet, že jako já neexistuje nebo přestože už došlo k letmému přímému vhledu

abych trochu porejpnul :phew: tak zacituju Maharišiho - intelekt musí dozrát!

jinak naprosto souhlasím s tím, že jediná ctnost a vůbec jediný co jako jednotlivec může dělat je BDĚLOST ... prostě si všímat, registrovat - UVĚDOMOVAT

nakonec to potvrzují i poslední poznatky neurologů - mozek s CNS je registrátorem-příjímačem, a jako systém je schopný z toho co registruje a zaznamená vyvozovat závěry a spouštět automatické obranné reakce ... záznamy se dají přepsat - přeprogramovat díky síle vědomí - což se jednoznačně ukazuje v praxi
Petra
 
Příspěvky: 1401
Registrován: čtv 15. zář 2011 9:22:09

Re: Proč si myslím, že není snadné převzít Balsekarův koncep

Nový příspěvekod Petra » čtv 14. čer 2012 14:42:10

Leah píše:
donutek píše:pokud zůstávají nerozpoznané sklony jednotlivce (tedy toho konkrétního centrálního nervového systému), za kterého jsme se naučili považovat v dětství, tak budou dál automaticky ovlivňovat jednání, přestože si může myslet, že jako já neexistuje nebo přestože už došlo k letmému přímému vhledu

....zacituju Maharišiho - intelekt musí dozrát!


V podobných diskusích se vždy objevují diskutéři, kteří nahlédli, poté objevili advaitinské texty, a díky tomu mají za to, že když ty sklony,
který jsou spojený s touhle psýchou a skeletem, nejsou jejich, tak se s nima přeci nebudou zabývat. Ve skutečnosti se nedá nic přeskočit,
a nakonec se sklony demonstrují v podobě, které jsou nepřehlédnutelné, a to nejen okolím, ale i samotným, již domněle vyřešeným.
A jak píšeš, vše má svůj čas, tj. jak to „dozrání intelektu“, tak jakékoli jiné, a tak tedy „všeho do času....“, jak praví moudro.

Všude a ve všem platí, že kdo s čím zachází, tím taky schází (a od toho vzchází...), a každý sklon nás přivede přesně k tomu "materiálu",
které bychom rádi přehlédli, nejlépe i s tím sklonem samotným. Těžko říct, kdo kam až musí zajít, a co vše potřebuje absolvovat, co je ale jisté,
je fakt, že...Když Pánbůh dopustí tak i (ta "naše" ;) ) motyka spustí.
:)
Petra
 
Příspěvky: 1401
Registrován: čtv 15. zář 2011 9:22:09

Re: Proč si myslím, že není snadné převzít Balsekarův koncep

Nový příspěvekod Petra » čtv 14. čer 2012 14:43:16

donutek s tydýtem píše:
Leah píše:
V podobných diskusích se vždy objevují diskutéři, kteří nahlédli, poté objevili advaitinské texty, a díky tomu mají za to, že když ty sklony,
který jsou spojený s touhle psýchou a skeletem, nejsou jejich, tak se s nima přeci nebudou zabývat.

Ve skutečnosti se nedá nic přeskočit,
a nakonec se sklony demonstrují v podobě, které jsou nepřehlédnutelné, a to nejen okolím, ale i samotným, již domněle vyřešeným.

A jak píšeš, vše má svůj čas, tj. jak to „dozrání intelektu“, tak jakékoli jiné, a tak tedy „všeho do času....“, jak praví moudro.


je fakt, že...Když Pánbůh dopustí tak i (ta "naše" ;) ) motyka spustí.
:)


je to tak Leahu ... holt to jde, jak to jde :) stará dobrá cesta bolesti, která přesahuje míru osobní snesitelnosti je ukázkou, že i přehlížení vede k tomu uvědomění ... které se přeskočit skutečně nedá 8) že je to pak mazec, to můžu za sebe, zcela osobně, potvrdit 8) možná se ke mně přidáš ? s tím potvrzením, jaký mazec to je, myslím ;)
Petra
 
Příspěvky: 1401
Registrován: čtv 15. zář 2011 9:22:09

Re: Proč si myslím, že není snadné převzít Balsekarův koncep

Nový příspěvekod Petra » čtv 14. čer 2012 14:44:12

blbec tydýt píše:bobino taky tě miluju :) doufám na brzkou shledanou u Brahmáma :) a jestli mne budeš štípat do zadku, tak se možná neudržím a štípnu tě taky :D
Petra
 
Příspěvky: 1401
Registrován: čtv 15. zář 2011 9:22:09

Re: Proč si myslím, že není snadné převzít Balsekarův koncep

Nový příspěvekod Petra » čtv 14. čer 2012 14:44:59

Leah píše:
donutek s tydýtem píše: že je to pak mazec, to můžu za sebe, zcela osobně, potvrdit 8) možná se ke mně přidáš ? s tím potvrzením, jaký mazec to je, myslím ;)

Koukám...jste se během chvilky rozmnožili, nebo?
Jo, občas to docela mazec je, naštěstí nás ta pomotyčková období většinou nechaj malinko nadechnout...tedy je zde neustále ona úžasná příležitost k
BDĚLOSTi ... prostě si všímat, registrovat – UVĚDOMOVAT

Tak tedy nám snad jen přeju, abychom k tomu coby tydýti nebyli donut-kováni, alébrž v bdělosti této neumdlévali. ;) :)

Ahoj Lía.
:)
Petra
 
Příspěvky: 1401
Registrován: čtv 15. zář 2011 9:22:09

Re: Proč si myslím, že není snadné převzít Balsekarův koncep

Nový příspěvekod Petra » čtv 14. čer 2012 14:46:01

tentonoc tyd J. píše:
Leah píše:
Koukám...jste se během chvilky rozmnožili, nebo?

:)


jj, množí se to skutečně rychle, stačí si všimnout :D

:sos:
Petra
 
Příspěvky: 1401
Registrován: čtv 15. zář 2011 9:22:09

Re: Proč si myslím, že není snadné převzít Balsekarův koncep

Nový příspěvekod Petra » čtv 14. čer 2012 14:47:03

tyd J píše:
Leah píše:
... naštěstí nás ta pomotyčková období většinou nechaj malinko nadechnout...tedy je zde neustále ona úžasná příležitost k

BDĚLOSTi ... prostě si všímat, registrovat – UVĚDOMOVAT


:)


což během motyčkových období je obzvláště účinné ... mně spíše ta období "nadechnutí" sváděj k té nebdělosti ... :confused:
Petra
 
Příspěvky: 1401
Registrován: čtv 15. zář 2011 9:22:09

Re: Proč si myslím, že není snadné převzít Balsekarův koncep

Nový příspěvekod donutek » čtv 14. čer 2012 15:06:03

Petra píše:
donutek píše:
mohla sama za sebe naprosto svobodně a nepodmíněně vytvářet, manipulovat či rozpouštět ...


tahle citace je naprosto vytržená z kontextu toho co jsem psal, byla to oprava textu - napsal jsem původně dvakrát vytvářet, místo vytvářet, manipulovat či rozpouštět viz úvodní příspěvek
donutek
 

Re: Proč si myslím, že není snadné převzít Balsekarův koncep

Nový příspěvekod Petra » čtv 14. čer 2012 15:15:38

donutek píše:
Petra píše:
donutek píše:
mohla sama za sebe naprosto svobodně a nepodmíněně vytvářet, manipulovat či rozpouštět ...


tahle citace je naprosto vytržená z kontextu toho co jsem psal, byla to oprava textu - napsal jsem původně dvakrát vytvářet, místo vytvářet, manipulovat či rozpouštět viz úvodní příspěvek


To je mi líto. Už jsem tam napsala, že je to oprava textu.
:)
Petra
 
Příspěvky: 1401
Registrován: čtv 15. zář 2011 9:22:09


Zpět na Petra

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník