Kde má Poly její vlákna?

Re: Kde má Poly její vlákna?

Nový příspěvekod Návštěvník » stř 01. dub 2015 19:24:13

Jana píše::D :D :D

Škoda, že Maharadž se svým guruem nechodili na Poradnu.


jsou realizovaní lidé co komunikují také přes net, mají své webové stránky a je možné s nimi hovořit i přes skype :) :) :)
Návštěvník
 

Re: Kde má Poly její vlákna?

Nový příspěvekod Návštěvník » stř 01. dub 2015 19:41:13

Jana píše:
Návštěvník píše:
.Petra píše:
Kdo je ten, kdo má nějaké svoje pravé Já a měl by ho nalézt? :what:

:)


správná otázka :)


:D :yes:

To by Maharadž býval byl svému guruovi tenkrát vytřel zrak, kdyby na to jeho:" Pozoruj pocit "já jsem", nalezni své pravé "Já"." odpověděl: "A kdo je ten, kdo má nějaké svoje pravé Já a měl by ho nalézt?"

:D :D :D


sice se tomu směješ, ale i takovéto reakce u lidí co přijdou za Guruem nastávají ... pak je to celkem mazec, protože realizovaný člověk vidí z jaké úrovně uvědomění člověk hovoří :) a také se stává, že dotyčného pošle pryč - respektive mu řekne, že pro něho je vhodné jít na tržiště a koupit si tam rybu, tak jak to řekl jednomu z účastníků Papadži, který byl prosnulý svou mimořádnou laskavostí :)

Maharadž neváhal přirovnat dotyčného například k Bárbínce kochající se v růžových přelivech, spoustu lidí vyhodil velmi nevybíravým způsobem nebo na řval jako tur i za nevhodně položenou otázku a jednoho, který mu na jeho větu "Ve skutečnosti tu není nikdo, kdo mluví." odvětil - "Jestliže nemluvíte, tak proč potom nedržíte klapačku? Proč mluvíte?" nejen okamžitě vyhodil, ale ještě i zakázal překládat své promluvy do angličtiny :) taky po něm hodil dárky co mu dotyčný přinesl a řval na něj "Nic od vás nechci !!! Chci od vás NIC !!! A právě tohle na dotyčného zapůsobilo tak silně, že se spustil realizační proces. Protože Maharadž, stejně jako každý realizovaný člověk s každým zachází individuálně a přesně tím nejoptimálnějším způsobem :) proto je to také dar a obrovská pomoc, když člověk co už skutečně opravdově hledá se setká s realizovaným člověkem tváří tvář :)
Návštěvník
 

Re: Kde má Poly její vlákna?

Nový příspěvekod Návštěvník » stř 01. dub 2015 19:46:14

Jana píše:
Návštěvník píše:
Jana píše::D :D :D

Škoda, že Maharadž se svým guruem nechodili na Poradnu.


jsou realizovaní lidé co komunikují také přes net, mají své webové stránky a je možné s nimi hovořit i přes skype :) :) :)


Jasně, jsou tady vítáni.

:)


to je asi nedorozumění

oni nechodí brouzdat po netu a bavit se tam s lidmi o nesmrtelnosti chrousta nebo o své realizaci ... lidé za nimi chodí, protože jsou k nim přitahováni a tak pro ně vytvoří například i prostor na netu :) aby se ti lidé co s nimi chtějí být, mohli ptát a řešit si s nimi co je trápí :)
Návštěvník
 

Re: Kde má Poly její vlákna?

Nový příspěvekod Návštěvník » stř 01. dub 2015 19:48:01

Jana píše:
Návštěvník píše:realizovaný člověk mluví ke každému, tak jak to v té chvíli potřebuje


Můžeš ke mně tedy mluvit jenom tak, jak zrovna potřebuju ?

:)


myslíš jako, že bych byla tvůj Guru :D :D :D koukám, že dneska ze srandy nevycházíš :D :D :D a to je fajn, protože na škaredou středu se nemáme škaredit, aby nám to nezůstalo :)
Návštěvník
 

Re: Kde má Poly její vlákna?

Nový příspěvekod .Petra » stř 01. dub 2015 20:59:15

Jana píše:
Návštěvník píše:
.Petra píše:
Kdo je ten, kdo má nějaké svoje pravé Já a měl by ho nalézt? :what:

:)


správná otázka :)


:D :yes:

To by Maharadž býval byl svému guruovi tenkrát vytřel zrak, kdyby na to jeho:" Pozoruj pocit "já jsem", nalezni své pravé "Já"." odpověděl: "A kdo je ten, kdo má nějaké svoje pravé Já a měl by ho nalézt?"

:D :D :D


To je nesmyslná představa, protože guru věděl, za koho se Nisargadatta považuje, tedy že si neklade žádnou otázku, kdo je.

Kdyby si byl již schopen položit tuto otázku, tak by mu guru řekl něco jiného.


Maharadž: Když jsem potkal svého Gurua, řekl mi: "Nejsi tím, za co se považuješ. Poznej, co jsi. Pozoruj pocit "já jsem", nalezni své pravé "Já".[/url]

:)
.Petra
 

Re: Kde má Poly její vlákna?

Nový příspěvekod Návštěvník » stř 01. dub 2015 22:04:26

Jana píše::D :D :D

Škoda, že Maharadž se svým guruem nechodili na Poradnu.


Mistři fakt nepotřebují vysedávat na internetu, ovládají totiž telepatii...mají duchovní internet...

Tady v tom krátkém článečku to jeden mistr prozradil :

RAMANA MAHÁRIŠI (30. 12. 1879 – 14. 4. 1950), velký indický mudrc a džňánin z posvátné hory Arunáčaly v jižní Indii. Uvědomění sebe sama dosáhl v krátkém okamžiku ve svých 16 letech, a od té chvíle až do své smrti nepřetržitě spočíval v přirozeném, sahadža samádhi. Podstatou jeho učení je základní nutnost poznání sebe sama. Proto celý svůj život vedl své žáky a uctívatele k tomuto cíli, a to zejména prakticky pomocí svého mohutného duchovního vyzařování, které obsáhlo celý svět. Jeho žáci se nacházejí po celém světě, mnohé vedl a dosud vede i telepaticky, v naší zemi např. Jaroslava Kočího z Ostravy a další. Jeho působení zdaleka neskončilo odchodem z tohoto světa. Mnoho upřímných hledajících stále čerpá z jeho duchovní moci milost a pomoc na stezce.

Velikost Ramana Mahárišiho spočívá v jeho dokonalé realizaci Já a v duchovním vlivu, který stále i po odložení svého těla vyzařuje. Znovu v naší době objevil a prakticky objasnil nejpřímější stezku k Bohu, která vede uvědoměním si naší vnitřní božské podstaty našeho pravého Já. Vědomě se vyhýbal zbytečnému filosofování a neúnavně obracel pozornost všech k našemu pravému Já a nabádal k jeho uvědomění pomocí metody átmavičáry, tj. zkoumání sebe sama, kterou učil. --J.V.
http://www.jirivacek.cz/index.php?optio ... Itemid=118



Vidíte, že jsem si nevymýšlela....
:D
Návštěvník
 

Re: Kde má Poly její vlákna?

Nový příspěvekod Tara » stř 01. dub 2015 22:06:01

Jana píše:Možná tady byla ještě i jiná věc, že Maharadž svému guruovi bezmezně věřil a nešpekuloval o tom.

Prostě dělal to, co mu guru poradil. Proto se taky dostavil výsledek.

:yes:
Uživatelský avatar
Tara
 
Příspěvky: 2768
Registrován: stř 20. lis 2013 9:44:22

Re: Kde má Poly její vlákna?

Nový příspěvekod Návštěvník » stř 01. dub 2015 22:37:44

Návštěvník
 

Re: Kde má Poly její vlákna?

Nový příspěvekod .Petra » čtv 02. dub 2015 8:12:21

Jana píše:Možná tady byla ještě i jiná věc, že Maharadž svému guruovi bezmezně věřil a nešpekuloval o tom.



Proč by měl špekulovat, když byl na začátku hledání a považoval se za osobu?
Spíš jde o to, jak se jeho guru projevoval, že mohl v Nisargadattovi vyvolat plnou důvěru.
:)
.Petra
 

Re: Kde má Poly její vlákna?

Nový příspěvekod .Petra » čtv 02. dub 2015 8:19:43

Jana píše:Možná tady byla ještě i jiná věc, že Maharadž svému guruovi bezmezně věřil a nešpekuloval o tom.

Prostě dělal to, co mu guru poradil. Proto se taky dostavil výsledek.



Dělal, co mu guru poradil, ale to není žádnou zárukou, že se dostaví "výsledek". Jinak by Nisargadatta neřekl, že uskutečnění Já se nedá předpovědět - někdo je dosáhne rychle (např. on sám), jiný ani po dlouhodobém úsilí ne.

:)
.Petra
 

Re: Kde má Poly její vlákna?

Nový příspěvekod .Petra » čtv 02. dub 2015 8:58:19

Návštěvník píše:

Velikost Ramana Mahárišiho spočívá v jeho dokonalé realizaci Já a v duchovním vlivu, který stále i po odložení svého těla vyzařuje.



Ano. :)
.Petra
 

Re: Kde má Poly její vlákna?

Nový příspěvekod Návštěvník » čtv 02. dub 2015 10:03:33

Jana píše:
.Petra píše:Proč by měl špekulovat, když byl na začátku hledání a považoval se za osobu?


Jakmile ztotožnění s představou osoby bylo zaměněno za ztotožnění s představou pokročilého, už mohl špekulovat ?


:D :D :D

co ještě tomu Maharadžovi chceš podsunout :crazy:

Maharadž poslechl svého Gurua a veškerý volný čas věnoval směřováním pozornosti k uvědomování si vjemu bytí, bez přemýšlení o tom a během dvou let nastala realizace ...

při soustředění na vjem bytí žádné ztotožnění s představou pokročilého nemůže nastat, naopak stalo se to lékem na ztotožnění s osobou, za kterou se původně považoval :)

"Hledající, který pochopí to, co mu Guru sdělil, odhodí všechny koncepty, což je první krok, následuje spočívání a prohlubování v Já jsem, v čirém bytí.

Nyní, když se hledající noří do meditace, toto poznání sebe sama přechází do stavu nevědění (zapomnění sebe sama). Toto je ten nejvyšší stav v posloupnosti, kdy je tu aspekt těla, protože toto poznání sebe sama a stav nevědění jsou aspekty těla, a tělo znamená vědomí a v oblasti vědomí existují i tyto dva stavy. (poznání sebe sama a nevědění)

Absolutno transcenduje stav poznání sebe sama i stav nevědění.

Proto, stav nevědění je nejvyšším stavem v duchovní posloupnosti, ale cílem je transcedence obou těchto stavů.
ten, kdo je bez poznání, je čiré Absolutno, Paramátman.

Tam, kde není klam Bytí či Nebytí, je Parabrahman, Absolutno."


na vláknu samadhí dal Zdeněk báseň sv. Jana od Kříže ve které je to vyjádřeno

"Vstoupil jsem a nevím kam.
Duch můj v nevědění žije
a přece tím silnější je.

Místo kam jdu neznámé je,
leč jen co jsem tam dorazil,
nevěda, co se děje,
ihned jsem vše pochopil.

K vysvětlení nemám sil:
duch můj v nevědění žije
a přece tím silnější je."
Návštěvník
 

Re: Kde má Poly její vlákna?

Nový příspěvekod Návštěvník » čtv 02. dub 2015 11:09:07

taková otázka jako jestli ten, který "neví", je tím, který může něco chápat je naprosto nesmyslná, protože zmizí zároveň s tím který ví i neví

ovšem to je nepochopitelné pro intelekt ...
Návštěvník
 

Re: Kde má Poly její vlákna?

Nový příspěvekod Návštěvník » čtv 02. dub 2015 11:11:50

Jana píše:Paráda, díky. A teď ještě, jestli ten, který "neví", je tím, který může něco chápat.

Jestli když se objeví to nevědění, nastává konec světa, kdy už nechodíš do práce, nemluvíš, nepíšeš, nevyměšuješ, nesměješ se, neděláš blbosti...

Tedy jestli vysublimuješ a nezůstává kámen na kameni...

Nebo tady všechno je stejné tak, jako dřív a jen zmizí to ztotožnění s tím, kdo něco ví, chodí do práce, mluví, píše, vyměšuje, směje se, dělá blbosti, chápe, nechápe...


viewtopic.php?f=224&t=6339&start=20#p102999
Návštěvník
 

Re: Kde má Poly její vlákna?

Nový příspěvekod Alaja » čtv 02. dub 2015 14:03:02

miroslav píše:
Jana píše:Ptám se obecně, jak to funguje. Když jsme začátečníci, tak ještě nemůžeme špekulovat o tom, co nám řekne Mistr,

tak jestli už můžeme, když se ztotožníme s představou pokročilého.



Ty, dokonce i když jsi se ztotožnila s představou realizované, tak špekuluješ (konceptuálně blbneš) stále.
Takový je osud těch, kteří ještě ani nezačali, jen žijí ve svých duchovních představách.

No a?
Hele, nerealizovaný přece chodí za mistry a loudí o to, jak dosáhnout realizaci.
Realizovaní tohle už nedělají.
A četl jsi někdy od Jany, že by v posledních letech docházela do učení k nějakému mistrovi? Nečetl,, tudíž je už realizovaná... :P
Alaja
 
Příspěvky: 321
Registrován: ned 20. říj 2013 0:50:36

Re: Kde má Poly její vlákna?

Nový příspěvekod Návštěvník » čtv 02. dub 2015 14:11:20

Alaja píše:Hele, nerealizovaný přece chodí za mistry a loudí o to, jak dosáhnout realizaci.
Realizovaní tohle už nedělají.
A četl jsi někdy od Jany, že by v posledních letech docházela do učení k nějakému mistrovi? Nečetl,, tudíž je už realizovaná... :P


jj za realizovanými lidmi moc lidí nechodí a podle toho co píšeš, by tedy většina z nás byla také realizovaná :D :D :D
Návštěvník
 

Re: Kde má Poly její vlákna?

Nový příspěvekod Návštěvník » čtv 02. dub 2015 14:19:11

Návštěvník píše:
Alaja píše:Hele, nerealizovaný přece chodí za mistry a loudí o to, jak dosáhnout realizaci.
Realizovaní tohle už nedělají.
A četl jsi někdy od Jany, že by v posledních letech docházela do učení k nějakému mistrovi? Nečetl,, tudíž je už realizovaná... :P


jj za realizovanými lidmi moc lidí nechodí a podle toho co píšeš, by tedy většina z nás byla také realizovaná :D :D :D


JJ, zrealizovali jsme se svépomocí, prostě úplně normální česká metoda "udělej si sám"....nyní si to jen porovnáváme se světovými mistry... :crazy:
Návštěvník
 

Re: Kde má Poly její vlákna?

Nový příspěvekod .Petra » čtv 02. dub 2015 14:29:01

Jana píše:
.Petra píše:
Jana píše:Možná tady byla ještě i jiná věc, že Maharadž svému guruovi bezmezně věřil a nešpekuloval o tom.

Prostě dělal to, co mu guru poradil. Proto se taky dostavil výsledek.



Dělal, co mu guru poradil, ale to není žádnou zárukou, že se dostaví "výsledek". Jinak by Nisargadatta neřekl, že uskutečnění Já se nedá předpovědět - někdo je dosáhne rychle (např. on sám), jiný ani po dlouhodobém úsilí ne.

:)


Uskutečnění Já se nedá předpovědět, nicméně nejsi nic jiného, než Já.

Jak by bylo možné uskutečňovat něco, co už je ?

Ta sladkost existence Já, toho, že JSI, tady je.

Co tedy chybí ?


Co by mělo chybět, realizovaný mluví jako realizovaný, nerealizovaný jako nerealizovaný.
:)
.Petra
 

Re: Kde má Poly její vlákna?

Nový příspěvekod nop » čtv 02. dub 2015 15:13:43

Návštěvník píše:
Alaja píše:Hele, nerealizovaný přece chodí za mistry a loudí o to, jak dosáhnout realizaci.
Realizovaní tohle už nedělají.
A četl jsi někdy od Jany, že by v posledních letech docházela do učení k nějakému mistrovi? Nečetl,, tudíž je už realizovaná... :P


jj za realizovanými lidmi moc lidí nechodí a podle toho co píšeš, by tedy většina z nás byla také realizovaná :D :D :D

Stejně se používá stejná nectnost, doslovný překlad nebo také nespolehlivý (lživý, omylný, zcestný, zavádějící) překlad. Stále to z angličtiny : "to realize". A proč se nepřekládá z francouzštiny, z němčiny, a jiných jazyků?
Tedy pro uvědomění pravého významu slov:

Anglické realization znamená česky: uvědomění si čeho,
uskutečnění se , naplnění se , realizace čeho,
zpeněžení , prodej majetku.

Anglické realize znamená česky:
uvědomit si / uvědomovat si , pochopit , chápat skutečný stav ap.
uskutečnit se , realizovat se , naplnit se
zrealizovat nápad ap.
realizovat se , využít svých schopností , uplatnit svůj potenciál
vynést prodej něčeho

A další: to realize, vyskytuje se v:
poznání, dojít k poznání, že ... → attain the knowledge that, uvědomit si come to realize that ...

A další:
Základní fráze
Pokročilá gramatika
poznání: attain the knowledge that, uvědomit si come to realize that ... → dojít k poznání, že ...
nadít se, nadát se: Before you know/ realize it ... → Než se naděješ ...
uvědomovat si: Do you realize that ...? → Uvědomuješ si, že ...?
vanout: realize /know which way the wind is blowing → zjistit/vědět odkud vítr vane
=
Tak si konečně uvědomte, že „realizovaný mistr“ je ten, který došel k poznání, je vědomý, osvícený.
Na slovenských webech se se slovem realizovaný nesetkávám, ale se slovem „osvietený“.
Uživatelský avatar
nop
 
Příspěvky: 1745
Registrován: ned 04. zář 2011 22:53:28
Bydliště: Praha

Re: Kde má Poly její vlákna?

Nový příspěvekod Návštěvník » čtv 02. dub 2015 15:45:13

nop píše:Tak si konečně uvědomte, že „realizovaný mistr“ je ten, který došel k poznání, je vědomý, osvícený.
Na slovenských webech se se slovem realizovaný nesetkávám, ale se slovem „osvietený“.



Čeština je báječný jazyk... :D

Třeba takový osvícenec z minulých století...ten jistě musel být osvícený, že jo, jinak by to světlo ve svém názvu neměl... :crazy:

"V pravoslavné církvi se pro biskupy používá titul Jeho Přeosvícenost, případně Jeho Vysokopřeosvícenost" (internet)....to zní opravdu přesněji, než pouhé slovo "osvícený"....
Návštěvník
 

PředchozíDalší

Zpět na Petra

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník