Kde má Poly její vlákna?

Re: Kde má Poly její vlákna?

Nový příspěvekod Návštěvník » čtv 02. dub 2015 15:54:57

Jana píše:
Alaja píše:Hele, nerealizovaný přece chodí za mistry a loudí o to, jak dosáhnout realizaci.
Realizovaní tohle už nedělají.
A četl jsi někdy od Jany, že by v posledních letech docházela do učení k nějakému mistrovi? Nečetl, tudíž je už realizovaná... :P


Byla jsem předloni v létě u Vishwanandy.

Ale na to, kým skutečně jsem, něco takového nemá vliv.

Může to však mít vliv na poznání skutečnosti.


Nejspíš jsem četla poradnu nedbale a tudíž jsem jistě přehlédla informaci, že jsi byla předloni u Vishwanandy, za což se moc omlouvám. :)
Návštěvník
 

Re: Kde má Poly její vlákna?

Nový příspěvekod nop » čtv 02. dub 2015 16:33:37

Návštěvník píše:
nop píše:Tak si konečně uvědomte, že „realizovaný mistr“ je ten, který došel k poznání, je vědomý, osvícený.
Na slovenských webech se se slovem realizovaný nesetkávám, ale se slovem „osvietený“.


Čeština je báječný jazyk... :D

Třeba takový osvícenec z minulých století...ten jistě musel být osvícený, že jo, jinak by to světlo ve svém názvu neměl... :crazy:

"V pravoslavné církvi se pro biskupy používá titul Jeho Přeosvícenost, případně Jeho Vysokopřeosvícenost" (internet)....to zní opravdu přesněji, než pouhé slovo "osvícený"....

Tvůj příspěvek je chutný, až se po něm olizuju.
A jsou i jiné zvláštnosti. Monarchisté by mohli do parlamentu protlačit osvíceného panovníka, ten by ale měl panovat sám.
Motýl monarch dokáže cestovat z Kanady do Střední Ameriky a nazpět.

Jsou dva výrazy, které se mi nelíbí, je to "drtivá většina" a "pokořit."
Chápu pokoření osoby od druhé osoby, ale co takhle "pokořil horu (vrchol)".
Vítěz se na vrchodu může cítil skvěle, jako dobyvatel, dobyl vrchol - ale proč pokořit? Co je to za skrytou pýchu, která si potřebuje to pokoření uvědomovat (to realize....brrr).

A dnes je na internetu článek, tam je pokořená (světe div se) matematická pravděpodobnost !!
(cituji začátek článku):
Narodili se na šťastné planetě: Pokořili pravděpodobnost 283 miliard ku jedné
Většina lidí by považovala za obrovské štěstí, kdyby v loterii vyhrála milióny jednou za život. Ne však manželé David a Kathleen Longovi z Velké Británie. Těm se teď totiž podařilo vyhrát milión liber, v přepočtu 37,7 miliónu korun, už podruhé, a to dokonce během necelých dvou let. Podle loterijní společnosti tím pokořili pravděpodobnost 283 miliard ku jedné.
zdroj: http://www.novinky.cz/koktejl/365960-na ... jedne.html
=
a ten pojem "drtivá většina" vznikl asi v době padesátých let, kdy nově nastoupivší politická síla - KSČ - chtěla dokázat svou převahu nad okolním kapitalismem, že něco [oni, pracující třída, diktatura proletariátu] je nejen překoná, ale snadno převálcuje. Příklady na většinu jež je zbytečně drtivá (dnes už zbytečně drtivá) by se našly, drží se to dosud, i po padesáti letech.
Dalo by se říkat třeba "převážná většina", ovšem musí být ta většina převážná, když už je jednou většinou?
Tak třeba "výrazná většina", nebo "naprostá většina" - co je naprostá? to je 100 procent.
=
a něco hezkého:
"čeština je důmyslný jazyk. Rozlišuje mezi jsem přesvědčený a přesvědčil jsem se." Karel Čapek
=
a něco veselého:
Učitel říká: neříkejte větší polovička, nebo menší polovička. Polovičky jsou stejné, jsou vždy 50 %.
Ale vy neposloucháte, i teď, když vám to říkám, větší polovička vás nedává pozor.
=
Uživatelský avatar
nop
 
Příspěvky: 1745
Registrován: ned 04. zář 2011 22:53:28
Bydliště: Praha

Re: Kde má Poly její vlákna?

Nový příspěvekod Návštěvník » čtv 02. dub 2015 16:49:55

To ale neřeší otázku co to je ten realizovaný člověk.
V duchovních sférách se pravděpodobně automaticky předpokládá, že realizovaný je ten, kdo realizoval ty duchovní mety.
V jedněch pojednáních stačí k tomu, aby byl jeden realizovaný to, že odkryje závoj, který mu zakrývá Světlo Víry, neboli zvládl savikalpu.
V dalších pojednáních od jiného autora toto nestačí, k tomu, aby byl někdo realizovaný, musí zmáknout savikalpu vždy, když si zamane, nirvikalpu na počkání a v sahadže nirvikalpa musí být ponořen v jednom kuse nonstop, ale musí se přitom pečlivě vyhnout všemu, co mu tyto stavy nabízí.
A ještě další pojednání tvrdí, že realizovaný musí zvládnout všechny ty transcendentní stavy mysli a umět správně a vhodně použít vše, co mu tyto stavy nabízí.

Takže se vlastně ani duchovní mistři neshodnou v globálu na tom, co to ta duchovní realizace vlastně je....


:D
Návštěvník
 

Re: Kde má Poly její vlákna?

Nový příspěvekod Návštěvník » čtv 02. dub 2015 17:00:09

Návštěvník píše:Takže se vlastně ani duchovní mistři neshodnou v globálu na tom, co to ta duchovní realizace vlastně je....


:D


realizovaní lidé jsou v tomto naprosto jednotní

realizace = ztráta vědomí sebe sama - osobní smrt :)

:)

pro změnu cituji Raméše Balsekara

"Co ve skutečnosti jsme je Absolutní NEPŘÍTOMNOST - což je ten druh nepřítomnosti, který není ani přítomností ani nepřítomností a který v sobě zahrnuje nepřítomnost jak pozitivního, tak i negativního utrpení - které silou zvyku za utrpení nepovažujeme.

Absolutní Nepřítomnost také znamená nepřítomnost pozitivního potěšení, které je pouhým protikladem k pozitivnímu utrpení. A proto nepřítomnost pozitivního a negativního druhu utrpení naznačuje určitý druh prázdnoty (ve skutečnosti plénum). To je představa, která není všeobecně přijatelná jako naše přirozená skutečná podstata, protože vzbuzuje pocity strachu, opuštěnosti, něco jako zapomenutý kosmonaut na oběžné dráze!

Védanta vytvořila proti takovýmto strachům jakýsi druh "ochranné přikrývky" - termín sat-čit-anánada. Pokud někdo potřebuje takovou ochranou přikrývku, tak to může znamenat jen přiznání, že není připraven se vzdát vlastní identity jako entita. V absolutní nepřítomnosti nemůže existovat žádný "někdo". Kdo by tak měl cítít strach, opuštěnost nebo cokoliv podobného? A jakým nástrojem by to cítil?!"
Návštěvník
 

Re: Kde má Poly její vlákna?

Nový příspěvekod Návštěvník » čtv 02. dub 2015 17:08:33

http://eurodenik.cz/zpravy/z-vesmiru-vy ... cerna-dira
Tajfun Maysak míří na Filipíny....

:(
Návštěvník
 

Re: Kde má Poly její vlákna?

Nový příspěvekod nop » čtv 02. dub 2015 17:24:14

Návštěvník píše:
Návštěvník píše:Takže se vlastně ani duchovní mistři neshodnou v globálu na tom, co to ta duchovní realizace vlastně je....
:D


realizovaní lidé jsou v tomto naprosto jednotní

realizace = ztráta vědomí sebe sama - osobní smrt :)

To jsou slova pro připraveného.
Pozor na nepřipravené.
Jednou jsem seděl mezi reikisty a ten den mělo být i zasvěcování do I. stupně pro některé.
V proslovu tam zazněla také slova o změnách a ztrátách a jedna dívka bledla stále více. Potom zaznělo o tom, že žák může zažít i mystickou smrt.
Dívka zbledla úplně a byla z toho nanic. Nepřijala zasvěcení, jen zůstala sedět. Byla tak rozhozená, že při odchodu dostala přiděleného průvodce, aby ji pro jistotu doprovodil až k vlaku, kterým odejela.
Když to definujete :
osobní smrt
, chybí v tom, že to člověk přece přežije. Pro nezralého to může být šok - toto zkrácené vyjadřování.

V Poradně to ale nehrozí, tady je vše přemleto a rozředěno mnoha řečmi, často protikladnými, je to jako polévka, ve které plavou položky rozmanitého druhu. To se dá přežít, bohužel často bez nadšení.
Uživatelský avatar
nop
 
Příspěvky: 1745
Registrován: ned 04. zář 2011 22:53:28
Bydliště: Praha

Re: Kde má Poly její vlákna?

Nový příspěvekod Návštěvník » čtv 02. dub 2015 17:33:23

miroslav píše:Jedině když realizuješ svůj konec, tak v tom jediném realizovaná být nemůžeš. A to je asi ta největší realizace.
:)


:yes: :yes: :yes:
Návštěvník
 

Re: Kde má Poly její vlákna?

Nový příspěvekod Návštěvník » čtv 02. dub 2015 18:20:44

"Musíte sami
pro sebe zemřít"


Obrázek
Návštěvník
 

Re: Kde má Poly její vlákna?

Nový příspěvekod Návštěvník » čtv 02. dub 2015 19:58:51

miroslav píše:Ono se nikde nepíše o co se jedná, čeho je to realizace, ta Realizace.
Takže když cokoliv realizuješ, tak jsi v tom vlastně realizovaná. Jana například pěstuje sebe - realizaci, akorát že se neseberealizuje jako většina lidí prací, nebo cestováním nebo ve sportu, ale nejvíce žvaněním o tom, že je tím kým ve skutečnosti je a podobnými "objevy"
Ví prd a chtěla by pomník (jak z toho sama druhé podezřívá - nejspíš podle sebe). A my jí ho pořád ne a ne dopřát. :D

Jedině když realizuješ svůj konec, tak v tom jediném realizovaná být nemůžeš. A to je asi ta největší realizace.
:)



Zrealizovat svůj konec? A kolikrát?

Už jsem umřela jako malá, párkrát jsem byla v bezvědomí, několikrát jsem byla v narkóze, občas jsem dlouho nedýchala, párkrát se mi zastavilo srdce, už jsem umřela i v nirvikalpě, a stejně mne to pořád vrací sem zpátky, ať chci nebo nechci.... :crazy:
Návštěvník
 

Re: Kde má Poly její vlákna?

Nový příspěvekod .Petra » čtv 02. dub 2015 20:23:06

Jana píše: jak si představuješ, že to má ten druhý ?



Odkud víš, že si to představuje, Jani?
A pokud by někdo nepoznal, jak to máš a opravdu si to jen představoval, proč ti to tolik vadí? Jsi jediná ve foru, která si neustále stěžuje, že si někdo o ní něco představuje.
Myslíš si, že realizovanému vadí, když si o něm někdo něco představuje? Určitě ne.

:)
.Petra
 

Re: Kde má Poly její vlákna?

Nový příspěvekod Petra » pát 03. dub 2015 7:36:16

Jana píše:
.Petra píše:
Jana píše: jak si představuješ, že to má ten druhý ?



Odkud víš, že si to představuje, Jani?
A pokud by někdo nepoznal, jak to máš a opravdu si to jen představoval, proč ti to tolik vadí? Jsi jediná ve foru, která si neustále stěžuje, že si někdo o ní něco představuje.
Myslíš si, že realizovanému vadí, když si o něm někdo něco představuje? Určitě ne.
:)


Je zbytečné si ubližovat ulpíváním na iluzi oddělenosti,


To je tvůj názor, na který máš samozřejmě právo.
Ale neodpověděla jsi na otázku: Odkud víš, že si to představuje?

:)
Petra
 
Příspěvky: 1401
Registrován: čtv 15. zář 2011 9:22:09

Re: Kde má Poly její vlákna?

Nový příspěvekod Pavla » pát 03. dub 2015 7:43:41

Jana píše:Všechno, co si myslíme, že víme o tom druhém, je jenom představa.



ano, i to, když si myslíš, že Ty jsi Já je jen představa :)
Pavla
 
Příspěvky: 465
Registrován: stř 19. bře 2014 13:01:44

Re: Kde má Poly její vlákna?

Nový příspěvekod Pavla » pát 03. dub 2015 8:58:18

Jana píše:
Pavla píše:
Jana píše:Všechno, co si myslíme, že víme o tom druhém, je jenom představa.



ano, i to, když si myslíš, že Ty jsi Já je jen představa :)


Vnímáš rozdíl mezi skutečností a představou ?

Mohu si uvědomit, že se objevila představa. Mohu si uvědomit, že představa není ničím skutečným.

Mohu si uvědomit lásku. Mohu si uvědomit, že láska je skutečná.

Může být vědomé, že moje bytí i Tvoje bytí je stejnou láskou.

A tady se otevírá vědomé Bytí, které ničí není, je jedním.


když se zamyslíš, tak nic jako skutečnost neexistuje... Ale existují představy, které coby energetické formy tvoří svět takový, jaký ho vnímáme. Každý individuálně. Pro tebe představa není ničím skutečným. I to je tvoje představa o představě. :)
Láska je energie. Energie je skutečnost. A energie může mít formu jak lásky tak představy. Obojí je stejně skutečné i neskutečné. Bytí je. Může být i láskou proč ne, ale i je možné bytí pojmenovat tisíci jinými způsoby.
Láska není jediná skutečnost, ale pro tebe ano, protože jsi se tak rozhodla a líbí se ti to tak..
Pavla
 
Příspěvky: 465
Registrován: stř 19. bře 2014 13:01:44

Re: Kde má Poly její vlákna?

Nový příspěvekod Jarda Malej » pát 03. dub 2015 9:58:12

když se zamyslíš, tak nic jako skutečnost neexistuje...

Jóó když se zamyslíš ..to se dozvíš věci!

:D
Jarda Malej
 

Re: Kde má Poly její vlákna?

Nový příspěvekod Pavla » pát 03. dub 2015 11:00:06

Jarda Malej píše:
když se zamyslíš, tak nic jako skutečnost neexistuje...

Jóó když se zamyslíš ..to se dozvíš věci!

:D


ano... :)
Pavla
 
Příspěvky: 465
Registrován: stř 19. bře 2014 13:01:44

Re: Kde má Poly její vlákna?

Nový příspěvekod Návštěvník » pát 03. dub 2015 12:07:22

Jana píše:Všechno, co si myslíme, že víme o tom druhém, je jenom představa.


Že ty jsi konečně objevila vizualizaci?

:)
Návštěvník
 

Re: Kde má Poly její vlákna?

Nový příspěvekod .Petra » pát 03. dub 2015 15:08:57

Jana píše:Všechno, co si myslíme, že víme o tom druhém, je jenom představa.


Tak si to tak myslete. Když jinak neumíte...
:)
.Petra
 

Re: Kde má Poly její vlákna?

Nový příspěvekod Návštěvník » pát 03. dub 2015 15:15:26

Všechno pozorované se nám jeví takové, jaké to vidíme my sami. Jiný člověk, který to taky pozoruje, nevidí totéž co my.

http://www.arche-centrum.cz/?p=eckhart
Návštěvník
 

Re: Kde má Poly její vlákna?

Nový příspěvekod Návštěvník » pát 03. dub 2015 15:25:22

miroslav píše:
Jana píše:Všechno, co si myslíme, že víme o tom druhém, je jenom představa.


Také všechno to, co si myslíme, že víme o tom, co máme v lednici, je také jenom naše představa. Přesto se dá do té lednice jít a podívat se do ní. A to co tam je, obvykle té naší představě odpovídá a dá se to i sníst, uvařit, vyhodit nebo tam ještě nechat.
Každá představa ať odpovídající skutečnosti či neodpovídající skutečnosti je sama o sobě skutečná - bezprostředně si ji uvědomujeme. Je jedním z nástrojů mysli, kterým poznáváme svět a díky představivosti a paměti jsme schopni se v něm orientujeme.


Tvůj popis obsahu tvé lednice vypovídá o tom, že u tebe v domácnosti není moc rušný pohyb osob, obsluhujících se potravinami uložených v té lednici...
To já pro změnu nikdy nevím, zda to, co je ráno v naší lednici, tam bude ještě i večer i když celý den budu mimo domov....

Tady si představy o těch druhých děláme většinou z toho, co kdo na internet napíše, někteří i podle toho, jaké mají dojmy z ostatních ze společných setkávání se, při komunikaci z očí do očí. :)
Někdy se zůstane u holých faktů z netu, někdy se do toho vloží fantazie či dokonce nesprávně vnímaná dosavadní zjištěná fakta.. :what:
Návštěvník
 

Re: Kde má Poly její vlákna?

Nový příspěvekod Linda » pát 03. dub 2015 15:31:35

Tady si představy o těch druhých děláme většinou z toho, co kdo na internet napíše,

Jde taky o to jakým způsobem kdo píše, protože ta samá věc se dá říct různě. S pochopením nebo kriticky
Uživatelský avatar
Linda
 
Příspěvky: 855
Registrován: pát 23. zář 2011 12:43:47

PředchozíDalší

Zpět na Petra

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků