Projevuje se realizace na osobě nebo ne?

Re: Projevuje se realizace na osobě nebo ne?

Nový příspěvekod .Petra » pát 03. dub 2015 13:08:51

Pavla píše:
Petra píše:Proč poznávám, že Ramana a Nisargadatta jsou realizovaní? Podle Jany si to jen představuji, protože přece nemohu vědět, jak to měli.
:)



realizovaní jsou podle tebe (a mnoha dalších samozřejmě) :) Ale změň podmínky a přidej do obrazu realizovaného celoživotní fyzické zdraví a pokojnou smrt ve chvíli, kdy se pro ni člověk rozhodne (ne vnucenou tělesným selháním) a již plně realizovaní nebudou.


Tak vidíš realizaci ty. Podle E. Tomáše je to dost rozšířená představa.
Já vnímám realizaci jinak. Zřejmě podle energie, která je za slovy. Na základě toho nevnímám např.Osha jako realizovaného, ale jen jako probuzeného. Měl obrovské charisma, ale to měl Hitler taky.

:)
.Petra
 

Re: Projevuje se realizace na osobě nebo ne?

Nový příspěvekod Návštěvník » pát 03. dub 2015 13:12:22

Pavla píše: ...kdyz mas silu sejmout z nekoho jeho fyzickou nemoc, proc nemas silu sejmout ji i ze sebe?


protože k tomu není žádný důvod :) a dotyčný je zcela průchozí všem variantám ... přesvědčení o tom, že jsem se dobrovolně rozhodnul převzít na své tělo nemoc jiného těla a teď že já potřebuji mít i své tělo zdravé - tu není

je uvědomováno co probíhá, aniž by to bylo zkreslené zaujímáním osobního postoje k tomu společně s přesvědčením, že já to dělám a mně se to děje :)
Návštěvník
 

Re: Projevuje se realizace na osobě nebo ne?

Nový příspěvekod Pavla » pát 03. dub 2015 13:16:51

.Petra píše:
Pavla píše:
Petra píše:Proč poznávám, že Ramana a Nisargadatta jsou realizovaní? Podle Jany si to jen představuji, protože přece nemohu vědět, jak to měli.
:)



realizovaní jsou podle tebe (a mnoha dalších samozřejmě) :) Ale změň podmínky a přidej do obrazu realizovaného celoživotní fyzické zdraví a pokojnou smrt ve chvíli, kdy se pro ni člověk rozhodne (ne vnucenou tělesným selháním) a již plně realizovaní nebudou.


Tak vidíš realizaci ty. Podle E. Tomáše je to dost rozšířená představa.
Já vnímám realizaci jinak. Zřejmě podle energie, která je za slovy. Na základě toho nevnímám např.Osha jako realizovaného, ale jen jako probuzeného. Měl obrovské charisma, ale to měl Hitler taky.

:)
taky Osha za realizovaneho nepovazuju
Pavla
 
Příspěvky: 465
Registrován: stř 19. bře 2014 13:01:44

Re: Projevuje se realizace na osobě nebo ne?

Nový příspěvekod Návštěvník » pát 03. dub 2015 13:19:21

Pavla píše: Ale změň podmínky a přidej do obrazu realizovaného celoživotní fyzické zdraví a pokojnou smrt ve chvíli, kdy se pro ni člověk rozhodne (ne vnucenou tělesným selháním) ...


ano, to je velmi rozšířená představa, která se znaky realizací nemá co dělat :)
Návštěvník
 

Re: Projevuje se realizace na osobě nebo ne?

Nový příspěvekod Pavla » pát 03. dub 2015 13:19:56

Návštěvník píše:
Pavla píše: ...kdyz mas silu sejmout z nekoho jeho fyzickou nemoc, proc nemas silu sejmout ji i ze sebe?


protože k tomu není žádný důvod :) a dotyčný je zcela průchozí všem variantám ... přesvědčení o tom, že jsem se dobrovolně rozhodnul převzít na své tělo nemoc jiného těla a teď že já potřebuji mít i své tělo zdravé - tu není

je uvědomováno co probíhá, aniž by to bylo zkreslené zaujímáním osobního postoje k tomu společně s přesvědčením, že já to dělám a mně se to děje :)

jasne, u takovych lidi zadne presvedceni neni........ale i presto se deje a probiha neco, co je mimo harmonii....
Pavla
 
Příspěvky: 465
Registrován: stř 19. bře 2014 13:01:44

Re: Projevuje se realizace na osobě nebo ne?

Nový příspěvekod Návštěvník » pát 03. dub 2015 13:22:26

Pavla píše: podle me je to spis v sile a schopnosti lecitele... Jezis mel schopnost vylecit jakoukoli nemoc, i zchromle ci slepe telo od narozeni dokazal zharmonizovat... neni popsany pripad, ze by nekoho nevylecil, jeho uspesnost byla stoprocentni...Jinak jo, lecitele dnes maji obcas uspech, jindy ne a to, ze sami na sebe casto i kaslou to je taky fakt...


Ježíš byl přece polobůh, zrovna tak jako Krišna. A taky jako Buddha...
Matky byly pozemšťanky, otcové nebeského původu.
Takže se ten poloviční božský původ musel nějak projevit.


:)
Návštěvník
 

Re: Projevuje se realizace na osobě nebo ne?

Nový příspěvekod Pavla » pát 03. dub 2015 13:27:24

Návštěvník píše:
Pavla píše: podle me je to spis v sile a schopnosti lecitele... Jezis mel schopnost vylecit jakoukoli nemoc, i zchromle ci slepe telo od narozeni dokazal zharmonizovat... neni popsany pripad, ze by nekoho nevylecil, jeho uspesnost byla stoprocentni...Jinak jo, lecitele dnes maji obcas uspech, jindy ne a to, ze sami na sebe casto i kaslou to je taky fakt...


Ježíš byl přece polobůh, zrovna tak jako Krišna. A taky jako Buddha...
Matky byly pozemšťanky, otcové nebeského původu.
Takže se ten poloviční božský původ musel nějak projevit.


:)

tak tohle je ale uplne krasna odpoved :) .... vlastne jo... to by mohlo opravdu mnohe vysvetlovat.... :)
Pavla
 
Příspěvky: 465
Registrován: stř 19. bře 2014 13:01:44

Re: Projevuje se realizace na osobě nebo ne?

Nový příspěvekod .Petra » pát 03. dub 2015 13:29:35

Pavla píše:
.Petra píše:
Pavla píše:

realizovaní jsou podle tebe (a mnoha dalších samozřejmě) :) Ale změň podmínky a přidej do obrazu realizovaného celoživotní fyzické zdraví a pokojnou smrt ve chvíli, kdy se pro ni člověk rozhodne (ne vnucenou tělesným selháním) a již plně realizovaní nebudou.


Tak vidíš realizaci ty. Podle E. Tomáše je to dost rozšířená představa.
Já vnímám realizaci jinak. Zřejmě podle energie, která je za slovy. Na základě toho nevnímám např.Osha jako realizovaného, ale jen jako probuzeného. Měl obrovské charisma, ale to měl Hitler taky.

:)
taky Osha za realizovaneho nepovazuju


Koho konkrétně považuješ za realizovaného, Pavlo?
.Petra
 

Re: Projevuje se realizace na osobě nebo ne?

Nový příspěvekod Pavla » pát 03. dub 2015 13:37:02

.Petra píše:

Koho konkrétně považuješ za realizovaného, Pavlo?
jezise
Pavla
 
Příspěvky: 465
Registrován: stř 19. bře 2014 13:01:44

Re: Projevuje se realizace na osobě nebo ne?

Nový příspěvekod .Petra » pát 03. dub 2015 13:43:46

Pavla píše:
.Petra píše:

Koho konkrétně považuješ za realizovaného, Pavlo?
jezise


Já taky.
:)
.Petra
 

Re: Projevuje se realizace na osobě nebo ne?

Nový příspěvekod Návštěvník » pát 03. dub 2015 13:43:59

Pavla píše:
.Petra píše:

Koho konkrétně považuješ za realizovaného, Pavlo?
jezise

Škoda, že se Ježíš více nevěnoval slovům ze Starého Zákona a to: Jděte a množte se. Mohl se tak o svůj božský původ rozdělit.

Ale na druhou stranu, když vezmeme v potaz, že starozákonní Bůh byl velice prchlivý, žárlivý, výbušný....tak už ti jeho předešlí božští potomkové přinesli do lidského genofondu hodně těch vyjmenovaných božských vlastností...
Návštěvník
 

Re: Projevuje se realizace na osobě nebo ne?

Nový příspěvekod .Petra » pát 03. dub 2015 13:50:55

Pavla píše: podle me je to spis v sile a schopnosti lecitele... Jezis mel schopnost vylecit jakoukoli nemoc, i zchromle ci slepe telo od narozeni dokazal zharmonizovat... neni popsany pripad, ze by nekoho nevylecil, jeho uspesnost byla stoprocentni...


Když já si nemyslím, že nemoc je nějaký "omyl". Proto mne vůbec nefascinuje, že Ježíš léčil.

:)
.Petra
 

Re: Projevuje se realizace na osobě nebo ne?

Nový příspěvekod malpan » pát 03. dub 2015 13:55:41

Pavla píše:
malpan píše:osobní a neosobní má stejnou "důležitost", nenazval bych to ignorováním

ono to ani moc ignorovat nejde :) Telesna bolest mluvi silnymi argumenty. Takze jina odpoved by mohla byt, ze ti mistri si na mistry hrali. Vytvareli takovy dojem pred svymi obdivovateli?

ano, souhlasím, ale představ si, že jsi si plně vědoma toho, že nezemřeš s odchodem tvého těla a současně, že jestli tělo "spasíš" nebo ne, smrt se mu stejně nevyhne - je to jen otázkou času, který je zase jen pomůckou pro orientaci v hmotném a karmickém světě - v trvalém žití přítomného okamžiku není nutné řešit včera a zítra, protože žiješ věčné teď. Tělo je tu jen mostem mezi: já, mysl a tento svět...

I s bolestí se musíš ztotožnit skrze ztotožnování s tělem - dokážeš si představit situaci, kdy bys seděla u zubaře, vrtal by ti zub a ty bys přitom usnula? Znám člověka, kterému se to stalo...
malpan
 
Příspěvky: 615
Registrován: pon 19. zář 2011 18:10:06

Re: Projevuje se realizace na osobě nebo ne?

Nový příspěvekod malpan » pát 03. dub 2015 14:00:59

nop píše:Z toho vyplývá, že osvobozený jedinec trpí i tím, ....

vidí utrpení, protože to okolí jako utrpení prezentuje. Sám vidí stav nyní bez přívlastků
malpan
 
Příspěvky: 615
Registrován: pon 19. zář 2011 18:10:06

Re: Projevuje se realizace na osobě nebo ne?

Nový příspěvekod malpan » pát 03. dub 2015 14:04:42

Návštěvník píše:
malpan píše:Ví, že umřít nemůže - nejsou to v jeho případě načtené informace, ale neotřesitelná pravda...
- Uvědomění tkví v tom, že on tím netrpí i přesto, že zde může být bolest
- je to dobrovolné rozhodnutí rozpouštět utrpení druhých


přesně tak :) :) :) akorát jen u toho dobrovolného rozhodnutí rozpouštět utrpení druhých ... realizovaná bytost je volně průchodná všem variantám - s realizací odpadl pocit osobního konatelství , zmizel společně se ztrátou osobního středobu - mně se to děje a já to dělám ...

realizovaní to opakují stále do kola ...

ano, ale i dýchá - tedy něco koná - i to se tváří jako osobní konatelství
malpan
 
Příspěvky: 615
Registrován: pon 19. zář 2011 18:10:06

Re: Projevuje se realizace na osobě nebo ne?

Nový příspěvekod Pavla » pát 03. dub 2015 14:12:53

malpan píše:
Pavla píše:
malpan píše:osobní a neosobní má stejnou "důležitost", nenazval bych to ignorováním

ono to ani moc ignorovat nejde :) Telesna bolest mluvi silnymi argumenty. Takze jina odpoved by mohla byt, ze ti mistri si na mistry hrali. Vytvareli takovy dojem pred svymi obdivovateli?

ano, souhlasím, ale představ si, že jsi si plně vědoma toho, že nezemřeš s odchodem tvého těla a současně, že jestli tělo "spasíš" nebo ne, smrt se mu stejně nevyhne - je to jen otázkou času, který je zase jen pomůckou pro orientaci v hmotném a karmickém světě - v trvalém žití přítomného okamžiku není nutné řešit včera a zítra, protože žiješ věčné teď. Tělo je tu jen mostem mezi: já, mysl a tento svět...



no, to je otázka... Líbí se mi teorie o tom, že i hmotné tělo (nejen duchovní) může žít věčně a nepodléhat zkáze...

malpan píše:I s bolestí se musíš ztotožnit skrze ztotožnování s tělem - dokážeš si představit situaci, kdy bys seděla u zubaře, vrtal by ti zub a ty bys přitom usnula? Znám člověka, kterému se to stalo...


u zubařky jsem ještě neusnula, ale když mi sem tam vrtala zub, nevadilo mi to nikdy... Vím co tím chceš říct. je to otázka vlastního nastavení... a asi i neuvědomovaných zážitků se zubařem z dětství... (když jsem byla malá, k zubařce jsem chodila vždycky ráda, protože mi jen mrkla na zuby a pochválila, jak je mám zdravý a tím to halso... to možná měl i ten tvůj známý?... Oproto tomu můj syn, když byl asi šestiletý, tak mu zubařka tahala jeden mléčný zoubek a syn si dodnes pamatuje, že ho to bolelo a návštěvy u zubařky se dodnes bojí...
Pavla
 
Příspěvky: 465
Registrován: stř 19. bře 2014 13:01:44

Re: Projevuje se realizace na osobě nebo ne?

Nový příspěvekod Návštěvník » pát 03. dub 2015 14:25:25

Pavla píše:no, kdo ví... existuje část svitku, který byl objeven nedávno a který má údajně potvrzovat, že Marie Magdaléna byla Ježíšova manželka... a to už je krůček k tomu, aby se někde objevil důkaz, že byl i otcem...


Možné to je, vždyť Ježíš celibát nepropagoval, nedoporučoval, neupředňostnoval... :what:
Návštěvník
 

Re: Projevuje se realizace na osobě nebo ne?

Nový příspěvekod malpan » pát 03. dub 2015 14:25:49

Pavla píše:... to možná měl i ten tvůj známý?...

probírali jsme to spolu jako jednu z možností neztotožnování se... současně ale dodal, že i to není vhodné cíleně dosahovat, protože "násilné" získání této schopnosti může přinést například i úraz tou vrtačkou
malpan
 
Příspěvky: 615
Registrován: pon 19. zář 2011 18:10:06

Re: Projevuje se realizace na osobě nebo ne?

Nový příspěvekod malpan » pát 03. dub 2015 14:28:45

Návštěvník píše:
Pavla píše:no, kdo ví... existuje část svitku, který byl objeven nedávno a který má údajně potvrzovat, že Marie Magdaléna byla Ježíšova manželka... a to už je krůček k tomu, aby se někde objevil důkaz, že byl i otcem...


Možné to je, vždyť Ježíš celibát nepropagoval, nedoporučoval, neupředňostnoval... :what:

Ano, není potřeba věřit tomu všeobecně šířenému, že byl ukřižován... Zatím ještě nenazrál čas, aby byly jednoznačné "důkazy" nalezeny
malpan
 
Příspěvky: 615
Registrován: pon 19. zář 2011 18:10:06

Re: Projevuje se realizace na osobě nebo ne?

Nový příspěvekod Pavla » pát 03. dub 2015 14:34:52

malpan píše:
Pavla píše:... to možná měl i ten tvůj známý?...

probírali jsme to spolu jako jednu z možností neztotožnování se... současně ale dodal, že i to není vhodné cíleně dosahovat, protože "násilné" získání této schopnosti může přinést například i úraz tou vrtačkou



no, to jo, při usnutí by se úraz stát mohl raz dva...

Jinak ten trénink neztotožňování se je fajn (i když asi zrovna při vrtání zubu ne :) . Ale třeba při fyzické bolesti, kdy třeba bolí hlava, tak mi neztotožňování se s tou bolestí tu bolest stále vhání na mysl a bolest nejenže stále je, ale snaží se přebírat vládu nad myšlenkami, pocity atd..... Ale když jakoby dovolím, ať si to teda klidně bolí když chce, bolest je za chvíli pryč... Působí to na mě jakoby obráceně.
Pavla
 
Příspěvky: 465
Registrován: stř 19. bře 2014 13:01:44

PředchozíDalší

Zpět na Petra

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků