Dost!

Re: Dost!

Nový příspěvekod Návštěvník » stř 15. črc 2015 9:31:49

Tara píše:
ale pokud to někdo jen tak používá jako úsměvnou řečnickou jen tak, že voda teče ... tak to je skutečně jen takový mráček ... :) :what:


Jj, tak to bylo :-)

A ty na ten mráček toto: ...



proti čemuž se mráček náležitě ohradil :D :D :D aby dokázal, že je jen mráček a nic víc :)
Návštěvník
 

Re: Dost!

Nový příspěvekod Návštěvník » stř 15. črc 2015 9:32:43

miroslav píše:Samo "vidění" toho, co se pod povrchem děje a proč způsobuje změnu.


to je velmi přesný postřeh ... síla uvědomění způsobuje změnu :yes: :)
Návštěvník
 

Re: Dost!

Nový příspěvekod Návštěvník » stř 15. črc 2015 11:21:25

proti čemuž se mráček náležitě ohradil :D :D :D aby dokázal, že je jen mráček a nic víc :)

Často v zápalu boje vidíme to, co chceme vidět, než skutečnost.
Návštěvník
 

Re: Dost!

Nový příspěvekod Návštěvník » stř 15. črc 2015 11:50:51

Návštěvník píše:
miroslav píše:Samo "vidění" toho, co se pod povrchem děje a proč způsobuje změnu.


to je velmi přesný postřeh ... síla uvědomění způsobuje změnu :yes: :)

pokud to to "vidění" není provázené emocionální reakcí, kterou "vidění" nerozpoznalo
Návštěvník
 

Re: Dost!

Nový příspěvekod Návštěvník » stř 15. črc 2015 12:20:47

Návštěvník píše:
proti čemuž se mráček náležitě ohradil :D :D :D aby dokázal, že je jen mráček a nic víc :)

Často v zápalu boje vidíme to, co chceme vidět, než skutečnost.


možná by bylo dobrý si uvědomit co vlastně ten boj o kterém se často zmiňuješ, je ...

boj je neustálá potřeba změny toho co je a jak je, je to neustálá nespokojenost a vymezování se :)

není to v tom, že řekneme že 1 + 1 v základní matematice není 5, jak někdo tvrdí, nýbrž že je to 2, ale v tom, že se neustále snažíme vymezovat svým osobním postojem proti reakcím a situacím do kterých se dostáváme

boj vychází vždy z identifikace s postojí mysli - to nikdy nechci - pak bojujeme proti, aby ... nebo z s postojem mysli - to chci pořád - pak bojujeme za to, aby ...

když se s těmito základními postoji mysli přestaneme identifikovat, doslova to vzdáme, pak co zůstane je akceptace - reakcí a situací, což si mnozí pletou s pasivní rezignací nebo vynucováním přijetí :what:

pak ta nutnost bojovat proti něčemu nebo naopak za něco - nemá žádný důvod, není ničím opodstatněná a je otevřený prostor pro adekvátní reakce a řešení, které tímto nebudou zkreslovány a podmiňovány :) bez motivací jako je iritování nebo naopak nadšení :)
Návštěvník
 

Re: Dost!

Nový příspěvekod Návštěvník » stř 15. črc 2015 12:30:35

miroslav píše:Nestačí uvědomění, protože bez porozumění nevíme, co si to vlastně uvědomujeme.


vidění si dal to uvozovek a to zcela správně, protože něco vidět, tedy něco vnímat - neznamená ještě si to uvědomit

uvědomění je to samé co pochopení, proto se říká, došlo mi to - uvědomil (a) jsem si to

a pochopitelně i případná emocionální reakce je - pokud je to bdělost nad myslí, nad tím co se v nás odehrává, uvědomována :what:

ps. možná že jsme opět narazili na rozdílné vnímání používaných výrazů

tak sama za sebe


vidění - vnímání - jako základ pro uvědomování - pochopení

jinak řečeno, nemohu si uvědomit bez toho, abych to vnímala :)
Návštěvník
 

Re: Dost!

Nový příspěvekod Návštěvník » stř 15. črc 2015 12:40:32

ono stačí na jakýkoli jev reagovat jako k mráčku (pracovní termín), k vodě, která teče a ne jako k objektu, vůči kterému je třeba se vymezit (to je ten boj), jak jsi to udělala tímto kmontářem:

To su ráda :-)

...


a kdybych ti to chtěla brát, tak co ??? byla by jsi ne-ráda ...

a to tom to celé je, protože jsou to pouze postoje mysli

až mysl na osobní postoje rezignuje, tak to projde jen jako mrak na obloze ... bez afinity ráda ne-ráda - tj. bez chtění a nechtění ...

a nebude to ani nijak nadšeníhodné ani iritující

pak se objeví i jiná motivace než plynoucí z těchto dvou postojů :what:

Nebylo třeba žádné reakce, ale z tvé strany došlo k vymezení na osobu a "to", s kterou začala osoba, tvá mysl komunikovat tak, že ten mráček oslovila (to je to vymezení na já a to) a začala se ho ptát, co by kdyby a dále mu říkala, že o tom to celé je, že to jsou jen postoje mysli a ke konci se dostáváš k tomu, o čem to mohlo být již na začátku: mysl na osobní postoj rezignuje a právě plynoucí mráček tichounce v Sobě pozdraví :-)

A vo tom to je...
Návštěvník
 

Re: Dost!

Nový příspěvekod Návštěvník » stř 15. črc 2015 12:50:10

Je to zulu podobné, jako to, co proběhlo u Velryby na setkání.
Sotva jsi přišla, po přivítání byla tvá první slova ke mně: a opovaž se mi šáhnout na Minaříka (přesně už si znění nevzpomínám), aniž bych já ještě otevřela vůbec pusu :-)

Je to stejná situace...

Kdy osobní mysl něco předpokládá (už dopředu), už dopředu v sobě má připravenou reakci vymezit se, ohradit, ale ono to může být i v jiné rovině to vymezení, např. stáhnout se do sebe, zatvrdit se atd. a mnohdy je potom reakce rychlejší (tedy neadekvátní) než skutečná daná situace...

Je to princi obrany (koho asi?) a tedy je přítomný boj... a

Z klidu je na to pěkně vidět...
Návštěvník
 

Re: Dost!

Nový příspěvekod Návštěvník » stř 15. črc 2015 13:18:01

Kdo fšechno byl vlastně u té pamětné Velryby? Já myslela že tak maximálně 6 lidí, z toho polovina mužských...
Návštěvník
 

Re: Dost!

Nový příspěvekod Návštěvník » stř 15. črc 2015 13:36:31

Návštěvník píše:Kdo fšechno byl vlastně u té pamětné Velryby? Já myslela že tak maximálně 6 lidí, z toho polovina mužských...


u Velryby bylo pár lidí ze Sůvince včetně aura, pak Vostál, který to organizoval, Tonda20, Eva, já a moje kamarádka Helena, Alík, ...

já si vybavuji nejspíš jen ty se kterými jsem mluvila :what:

příjemný, uvolněný setkání v přátelské atmosféře :)
Návštěvník
 

Re: Dost!

Nový příspěvekod Návštěvník » stř 15. črc 2015 13:53:51

Návštěvník píše:
Návštěvník píše:Kdo fšechno byl vlastně u té pamětné Velryby? Já myslela že tak maximálně 6 lidí, z toho polovina mužských...


u Velryby bylo pár lidí ze Sůvince včetně aura, pak Vostál, který to organizoval, Tonda20, Eva, já a moje kamarádka Helena, Alík, ...

já si vybavuji nejspíš jen ty se kterými jsem mluvila :what:

příjemný, uvolněný setkání v přátelské atmosféře :)

Dík.

Hmm, to asi nebylo to slavné setkání, kde byl i Andy a Jana, nebo snad jo?
Návštěvník
 

Re: Dost!

Nový příspěvekod Návštěvník » stř 15. črc 2015 14:09:07

Myslím, že i sůvka tam byla...
Návštěvník
 

Re: Dost!

Nový příspěvekod Návštěvník » stř 15. črc 2015 14:10:22

Návštěvník píše:
Návštěvník píše:
Návštěvník píše:Kdo fšechno byl vlastně u té pamětné Velryby? Já myslela že tak maximálně 6 lidí, z toho polovina mužských...


u Velryby bylo pár lidí ze Sůvince včetně aura, pak Vostál, který to organizoval, Tonda20, Eva, já a moje kamarádka Helena, Alík, ...

já si vybavuji nejspíš jen ty se kterými jsem mluvila :what:

příjemný, uvolněný setkání v přátelské atmosféře :)

Dík.

Hmm, to asi nebylo to slavné setkání, kde byl i Andy a Jana, nebo snad jo?


ne ne ...

to "slavné setkání" kde byl i Andy a Jana a kam byli pozváni jen někteří ... bylo setkání U Kohouta a organizovala ho Jana s Luckem ... (přišla jsem tam pozdě, ale kdyby tě zajímalo kdo tam byl, tak krom těch dvou zmíněných a Lucka, ještě Naďa, já, Tonda20 a Dan Moravec)

na tomto setkání mi došlo, že taková formální VIP setkání, není nic pro mne :confused: :D :confused:
Návštěvník
 

Re: Dost!

Nový příspěvekod Návštěvník » stř 15. črc 2015 14:15:19

ostatně já to věděla, že to není setkání vhodné pro mne, ale Naďa mne přemlouvala a přemlouvala a přemlouvala, aby tam měla blízkou duši v té těžké chvíli, že jsem tam tedy šla ... :what: Tonda20 mi držel místo mezi nimi, tak jsme tam v podstatě měli taky zároveň taky maličké přátelské soukromé setkáníčko :)
Návštěvník
 

Re: Dost!

Nový příspěvekod Návštěvník » stř 15. črc 2015 14:16:43

Tak to jo, spletla jsem si Velrybu s Kohoutem. Snad si to pro někdy příště zapamatuju.
Jsem ráda, že jsi si s lidmi ze sůvince rozuměla, jsou to (nebo byli) většinou fajn lidi.
:)
Návštěvník
 

Re: Dost!

Nový příspěvekod Návštěvník » stř 15. črc 2015 14:18:17

ostatně z tohoto setkání vyplynulo další soukromé přátelské setkání a to jízda za Wenem do Liberce (Naďa, Tonda20, já a Jirka Zápalka - který to celé zorganizoval :) )
Návštěvník
 

Re: Dost!

Nový příspěvekod Návštěvník » stř 15. črc 2015 14:19:51

Návštěvník píše:Tak to jo, spletla jsem si Velrybu s Kohoutem. Snad si to pro někdy příště zapamatuju.
Jsem ráda, že jsi si s lidmi ze sůvince rozuměla, jsou to (nebo byli) většinou fajn lidi.
:)


ano :yes: :) s aurem a nějakou ženou co tam s ním přišla, měla dlouhé tmavé trochu vlnité vlasy jsem si rozuměla hodně ... :) a taky s Alíkem ... :yes:
Návštěvník
 

Re: Dost!

Nový příspěvekod Návštěvník » stř 15. črc 2015 14:20:30

Návštěvník píše:ostatně z tohoto setkání vyplynulo další soukromé přátelské setkání a to jízda za Wenem do Liberce (Naďa, Tonda20, já a Jirka Zápalka - který to celé zorganizoval :) )


Na fotkách z výletu za Wenem jste vypadali spokojeně... :)
Návštěvník
 

Re: Dost!

Nový příspěvekod Návštěvník » stř 15. črc 2015 14:24:06

Návštěvník píše:
Návštěvník píše:Tak to jo, spletla jsem si Velrybu s Kohoutem. Snad si to pro někdy příště zapamatuju.
Jsem ráda, že jsi si s lidmi ze sůvince rozuměla, jsou to (nebo byli) většinou fajn lidi.
:)


ano :yes: :) s aurem a nějakou ženou co tam s ním přišla, měla dlouhé tmavé trochu vlnité vlasy jsem si rozuměla hodně ... :) a taky s Alíkem ... :yes:

to byla sůvka...
Návštěvník
 

Re: Dost!

Nový příspěvekod Návštěvník » stř 15. črc 2015 14:27:04

Návštěvník píše:
Návštěvník píše:ostatně z tohoto setkání vyplynulo další soukromé přátelské setkání a to jízda za Wenem do Liberce (Naďa, Tonda20, já a Jirka Zápalka - který to celé zorganizoval :) )


Na fotkách z výletu za Wenem jste vypadali spokojeně... :)


jj to byla nejspíš ta nosnost toho setkání, že to pár lidí dovedlo sem ... bylo to tak odlišné (tedy ten duch toho setkání byl tak odlišný), že to dalo možnost srovnat si hodnoty a uvědomit si o co kdo stojí ...

říkám, pak už jsem na ty formální setkání nikdy nešla :) poznala jsem, že to není pro mne ...
Návštěvník
 

PředchozíDalší

Zpět na Petra

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník