Saša Hendruk

Re: Re:Saša Hendruk - kritika

Nový příspěvekod Honzam » ned 22. led 2012 20:56:25

Petra píše:
rosada píše:
Petra píše:A samozřejmě nikoho nic nebolí, nic netrápí, to je jen obsahem mysli, nic víc. Proč by se měl někdo zabývat bolestí či utrpením bližního, když všechno je jen obsahem mysli, že?


Myslím, že tohle je ten oříšek, na kterém si mysl (ba i selský rozum) může vylámat zuby.
Kdo jsem já a jsem-li jedním, kdo jsou ti jiní? :what:


Ale, Rosado, tady skoro všichni ostatní vědí, že žádní ostatní nejsou a ty to ještě nevíš?! :what:
Ty a všichni ostatní jste jen obsahem mé mysli - vůbec nejsi a oni taky ne - akorát toho hodně napovídáte, víte všechno nejlépe, nejste schopni tolerovat jiný pohled či názor atd... Ale koho by to zajímalo, když vůbec nejste a je to jen hra v mysli.
:)


:D :yes:
Chces byt strazny? Ok...ale prace za tebou musi byt videt - arikiran
Uživatelský avatar
Honzam
 
Příspěvky: 713
Registrován: pon 19. zář 2011 22:39:51

Re: Re:Saša Hendruk - kritika

Nový příspěvekod Petra » ned 22. led 2012 22:10:38

Honzam píše:
Petra píše:Ale, Rosado, tady skoro všichni ostatní vědí, že žádní ostatní nejsou a ty to ještě nevíš?! :what:
Ty a všichni ostatní jste jen obsahem mé mysli - vůbec nejsi a oni taky ne - akorát toho hodně napovídáte, víte všechno nejlépe, nejste schopni tolerovat jiný pohled či názor atd... Ale koho by to zajímalo, když vůbec nejste a je to jen hra v mysli.
:)


:D :yes:


:)
Petra
 
Příspěvky: 1401
Registrován: čtv 15. zář 2011 9:22:09

Re: Saša Hendruk - kritika

Nový příspěvekod rosada » ned 22. led 2012 22:15:01

:phew:
Uživatelský avatar
rosada
 
Příspěvky: 1090
Registrován: úte 20. zář 2011 10:22:05

Re: Saša Hendruk - kritika

Nový příspěvekod rosada » ned 22. led 2012 22:18:05

To už je tento týden podruhé, co mě někdo zařadil do nějaké skupiny, jestli se přestanu smát, začnu se zlobit :(
Uživatelský avatar
rosada
 
Příspěvky: 1090
Registrován: úte 20. zář 2011 10:22:05

Re: Saša Hendruk - kritika

Nový příspěvekod Honzam » ned 22. led 2012 22:20:52

rosada píše:To už je tento týden podruhé, co mě někdo zařadil do nějaké skupiny, jestli se přestanu smát, začnu se zlobit :(


Kdo si hraje v mysli nezlobí. :)
Chces byt strazny? Ok...ale prace za tebou musi byt videt - arikiran
Uživatelský avatar
Honzam
 
Příspěvky: 713
Registrován: pon 19. zář 2011 22:39:51

Re: Saša Hendruk - kritika

Nový příspěvekod Petra » ned 22. led 2012 22:23:11

Leah píše:Tazatel:
Pravda vám ale jistě dává sílu pomáhat ostatním.

Maharadž:
To je jenom představa, i když velmi vznešená! Pravdou nemůžete pomáhat ostatním, protože ostatní prostě nejsou.
Vy rozlišujete lidi na vznešené a obyčejné a chcete, aby ti vznešení pomáhali obyčejným.
Tím rozlišujete, hodnotíte, posuzujete a odsuzujete – ve jménu pravdy ji samotnou ničíte.
:what:


Ano, tak je to při ztotožnění se vším. "Jsem vším, říká láska." /Nisargadatta/
Když je ztotožnění se vším, tak jak by mohli existovat nějací "ostatní"?

"Kdo se plně rozplyne (vzejde) v Nadjá, stane se duší všech. Kdo by pak měl chovat nepřátelství a ke komu?' /Nisargadatta/

:)
Petra
 
Příspěvky: 1401
Registrován: čtv 15. zář 2011 9:22:09

Re: Saša Hendruk - kritika

Nový příspěvekod Honzam » ned 22. led 2012 22:23:24

Chces byt strazny? Ok...ale prace za tebou musi byt videt - arikiran
Uživatelský avatar
Honzam
 
Příspěvky: 713
Registrován: pon 19. zář 2011 22:39:51

Re: Saša Hendruk - kritika

Nový příspěvekod rosada » ned 22. led 2012 22:53:19

tedy hra:
Petra píše:Ano, tak je to při ztotožnění se vším. "Jsem vším, říká láska." /Nisargadatta/
Když je ztotožnění se vším, tak jak by mohli existovat nějací "ostatní"?


To to je tvůj názor? Nebo jen ironická citace?
Jestli je to tvůj názor, tak, kde jsou ti ostatní?
Já to tedy chápu, tak že bodhisattva by měl chápat/říkat/žít/vnitřně vědět : "Jsem vším, říká láska.", že je tou láskou. Tedy je vším a každého koho potká vnímá, jako sama sebe. Tedy pomáhá, tak jako součást hry na oddělení, ale nepřestává si být vědom, že jde o hru.
nemá problém něčí názor tolerovat, ale u tebe jej nejsem schopna rozpoznat. Tedy, jak to vnímáš ty?
Uživatelský avatar
rosada
 
Příspěvky: 1090
Registrován: úte 20. zář 2011 10:22:05

Bhodisattva

Nový příspěvekod Jarda Malej » ned 22. led 2012 23:02:57

..ale nepřestává si být vědom, že jde o hru.

V tomto případě je součástí oné hry nádavkem hra na Bhodisattvu, coby výsledek rozhodnutí dotyčného.

:)
Jarda Malej
 

Re: Saša Hendruk - kritika

Nový příspěvekod návštěvnioké ego » ned 22. led 2012 23:06:33

rosada píše:tedy hra:
Petra píše:Ano, tak je to při ztotožnění se vším. "Jsem vším, říká láska." /Nisargadatta/
Když je ztotožnění se vším, tak jak by mohli existovat nějací "ostatní"?


To to je tvůj názor? Nebo jen ironická citace?
Jestli je to tvůj názor, tak, kde jsou ti ostatní?
Já to tedy chápu, tak že bodhisattva by měl chápat/říkat/žít/vnitřně vědět : "Jsem vším, říká láska.", že je tou láskou. Tedy je vším a každého koho potká vnímá, jako sama sebe. Tedy pomáhá, tak jako součást hry na oddělení, ale nepřestává si být vědom, že jde o hru.
nemá problém něčí názor tolerovat, ale u tebe jej nejsem schopna rozpoznat. Tedy, jak to vnímáš ty?


bodhisattva tím je a každý pór jeho těla je toho vyjádřením ... a tím pomáhá objasňovat přímo, že hra na oddělenost je pouhou hrou, ale není to skutečností ... je to vyzařování čiré Přítomnosti, které skrze něj proudí ... ostatní na to reagují tak jak jsou schopní, někoho to dovádí k agresivním výpadům, druhého to vnitřně oslovuje a mění, třetí k tomu má neúčastný postoj ...
návštěvnioké ego
 

Re: Saša Hendruk - kritika

Nový příspěvekod Petra » ned 22. led 2012 23:13:14

rosada píše:tedy hra:
Petra píše:Ano, tak je to při ztotožnění se vším. "Jsem vším, říká láska." /Nisargadatta/
Když je ztotožnění se vším, tak jak by mohli existovat nějací "ostatní"?


To to je tvůj názor? Nebo jen ironická citace?


To tak je, Rosado. :)

rosada píše:Jestli je to tvůj názor, tak, kde jsou ti ostatní?


Jací ostatní? :what: ( :D )

rosada píše:Já to tedy chápu, tak že bodhisattva by měl chápat/říkat/žít/vnitřně vědět : "Jsem vším, říká láska.", že je tou láskou. Tedy je vším a každého koho potká vnímá, jako sama sebe.


:yes:

rosada píše: Tedy pomáhá, tak jako součást hry na oddělení, ale nepřestává si být vědom, že jde o hru.

"Představa v mysli" mi připadá lepší koncept než "hra", ledaže tím myslíš něco jako "film".

rosada píše:nemá problém něčí názor tolerovat, ale u tebe jej nejsem schopna rozpoznat. Tedy, jak to vnímáš ty?


To je otázka neexistující osoby Rosady na neexistující osobu Petru? :D

Není pocit oddělenosti. :)
Petra
 
Příspěvky: 1401
Registrován: čtv 15. zář 2011 9:22:09

Re: Bhodisattva

Nový příspěvekod Návštěvník » ned 22. led 2012 23:17:13

Jarda Malej píše:
..ale nepřestává si být vědom, že jde o hru.

V tomto případě je součástí oné hry nádavkem hra na Bhodisattvu, coby výsledek rozhodnutí dotyčného.

:)


fakt? že by někdo ve kterém je realizován tento princip si na to hrál, jakožto výsledek svého rozhodnutí ? to by musel mít za to, že to dělá on, jakožto konkrétní osoba ne ...


to jsou teda věci :phew:
Návštěvník
 

Re: Bhodisattva

Nový příspěvekod Jarda Malej » ned 22. led 2012 23:30:09

Návštěvník píše:
Jarda Malej píše:
..ale nepřestává si být vědom, že jde o hru.

V tomto případě je součástí oné hry nádavkem hra na Bhodisattvu, coby výsledek rozhodnutí dotyčného.

:)


fakt? že by někdo ve kterém je realizován tento princip si na to hrál, jakožto výsledek svého rozhodnutí ? to by musel mít za to, že to dělá on, jakožto konkrétní osoba ne ...


to jsou teda věci :phew:

Jak bylo výše řečeno, nepřestává si být vědom, že jde o hru.

Nicméně takovéto vášnivé diskutování hluboce duchovních témat o Mistrech či Bhodisattvech,
spojené s řadou citací majících prokázat jak vlastně neexistujem ... atd. je také hrou.
Jde většinou o zdržovací taktiku myšlenkového stroje, kterému je dobrá každá záminka k tomu,
aby si nemusel všimnout sám sebe.
Svého mechanizmu, který jede jak namazaný ve starých kolejích a nových, vznešenějších tématech.

:)
Jarda Malej
 

Re: Bhodisattva

Nový příspěvekod Petra » ned 22. led 2012 23:36:28

Jarda Malej píše:
Nicméně takovéto vášnivé diskutování hluboce duchovních témat o Mistrech či Bhodisattvech,
spojené s řadou citací majících prokázat jak vlastně neexistujem ... atd. je také hrou.
Jde většinou o zdržovací taktiku myšlenkového stroje, kterému je dobrá každá záminka k tomu,
aby si nemusel všimnout sám sebe.
Svého mechanizmu, který jede jak namazaný ve starých kolejích a nových, vznešenějších tématech.

:)


Sejmi, setři, nakopni...

(I to je v obsahu mysli.)

:)
Petra
 
Příspěvky: 1401
Registrován: čtv 15. zář 2011 9:22:09

Re: Bhodisattva

Nový příspěvekod Návštěvník » ned 22. led 2012 23:45:39

Jarda Malej píše:Jak bylo výše řečeno, nepřestává si být vědom, že jde o hru.

Nicméně takovéto vášnivé diskutování hluboce duchovních témat o Mistrech či Bhodisattvech,
spojené s řadou citací majících prokázat jak vlastně neexistujem ... atd. je také hrou.
Jde většinou o zdržovací taktiku myšlenkového stroje, kterému je dobrá každá záminka k tomu,
aby si nemusel všimnout sám sebe.
Svého mechanizmu, který jede jak namazaný ve starých kolejích a nových, vznešenějších tématech.

:)


Jardo o tom, že my vlastně neexistujeme píše převážně Goro ... existence tu bezesporu je, nikdy jsem nenapsal to, že já neexistuje, psal jsem že existuje jako iluze, stejně jako že pocit oddělenosti je iluzorní (to jde skutečně velmi dobře ověřit všímavým zkoumáním mechanismu u sebe samého) téže jsem nikde neřekl, že hra tj. pohyb mysli neexistuje nebo že je nějak závadný, tak jak se tu občas někdo snaží naznačit... hra myšlenkového stroje běží ... pokud máš nějaký nástroje jak jí zastavit a máš-li k tomu neodolatelný puzení, tak to učiň 8) oni to ostatní co mysl používaj jako nástroj fungování v této společnosti se pak o tebe postaraj :yeah:

hra se hraje, hrála a hrát se bude, když vím, že je to hra, tak no probléma ... já tady s pár lidma píšu o tom, jak se podívat na to, že jde o hru tj. pohyb mysli ne o tom, jak mysl, hru zastavit a nechat stát ... je ti to vznešený ? mně to přijde praktický ... nevšim jsem si ani že by zrovna ros nebo orog se kterým jsem si tu večer vyměnil pár postřehů psali o něčem vznešeném 8)
Návštěvník
 

Speciálně pro návštěvníka

Nový příspěvekod Jarda Malej » pon 23. led 2012 0:00:52

..je ti to vznešený ?

Copak já vím, který že jsi z těch Návštěvníků? :D
Za praktický mám, když je tu řeč o způsobech, jak mysl zpomalit, utišit.
Ostatní je méně užitečný.

:)
Jarda Malej
 

Re: Speciálně pro návštěvníka

Nový příspěvekod Návštěvník » pon 23. led 2012 7:39:59

Jarda Malej píše:
..je ti to vznešený ?

Copak já vím, který že jsi z těch Návštěvníků? :D
Za praktický mám, když je tu řeč o způsobech, jak mysl zpomalit, utišit.
Ostatní je méně užitečný.

:)


ano nedá se přehlédnout, že máš tendenci s myslí manipulovat, aby ztichla ... hodně štěstí s tím přeju ... eliminuješ akorát pohyb a ten budeš udržovat do nekonečna ? to je jakoby si chtěl tělu zakázat se hýbat ... držet mysl pod kontrolou, místo aby se zaměřila pozornost na její podstatu, je hodně oblíbený moto mezi duchovňáky ... :hm:

kdyby to někoho tady čtoucího také lákalo, tak před tím doporučuji věnovat pozornost tomu co píše Colin Drake

http://mozaika.bloguje.cz/882100-neklid ... -drake.php

pokud nelze přímo věnovat pozornost tomu kdo si to všechno uvědomuje, pak je praktický se podívat na to jak to celý vůbec funguje a použít katarazně uvolňující techniky (o čemž tu píše například orog, ros, terros, tuned, Linda ... )
Návštěvník
 

Re: Speciálně pro návštěvníka

Nový příspěvekod Petra » pon 23. led 2012 7:47:19

Jarda Malej píše:Za praktický mám, když je tu řeč o způsobech, jak mysl zpomalit, utišit.
Ostatní je méně užitečný.
:)


Snová osoba ráda mluví o praktikách. Užitečnější - vzhledem k poznání sebe - je rovnou praxe.
:)
Petra
 
Příspěvky: 1401
Registrován: čtv 15. zář 2011 9:22:09

Re: Speciálně pro návštěvníka

Nový příspěvekod Petra » pon 23. led 2012 7:55:14

Návštěvník píše:
Jarda Malej píše:Za praktický mám, když je tu řeč o způsobech, jak mysl zpomalit, utišit.
Ostatní je méně užitečný.

:)


ano nedá se přehlédnout, že máš tendenci s myslí manipulovat, aby ztichla ... hodně štěstí s tím přeju ... eliminuješ akorát pohyb a ten budeš udržovat do nekonečna ? to je jakoby si chtěl tělu zakázat se hýbat ... držet mysl pod kontrolou, místo aby se zaměřila pozornost na její podstatu, je hodně oblíbený moto mezi duchovňáky ... :hm:

kdyby to někoho tady čtoucího také lákalo, tak před tím doporučuji věnovat pozornost tomu co píše Colin Drake

http://mozaika.bloguje.cz/882100-neklid ... -drake.php

pokud nelze přímo věnovat pozornost tomu kdo si to všechno uvědomuje, pak je praktický se podívat na to jak to celý vůbec funguje a použít katarazně uvolňující techniky (o čemž tu píše například orog, ros, terros, tuned, Linda ... )


Snové osoby mají tendeci ulpívat na určité praxi a považovat ji za tu jedinou správnou.
Vzhledem k poznání sebe je užitečnějši praktikovat to, co snová osoba našla pro sebe jako vyhovující, než kritizovat praxi jiných snových osob - praxi, která zase vyhovuje jim.
:)
Petra
 
Příspěvky: 1401
Registrován: čtv 15. zář 2011 9:22:09

Re: Speciálně pro návštěvníka

Nový příspěvekod Návštěvník » pon 23. led 2012 8:15:21

Petra píše:
Snové osoby mají tendeci ulpívat na určité praxi a považovat ji za tu jedinou správnou.
Vzhledem k poznání sebe je užitečnějši praktikovat to, co snová osoba našla pro sebe jako vyhovující, než kritizovat praxi jiných snových osob - praxi, která zase vyhovuje jim.
:)


:D a proto třeba například Maharadž doporučoval


"Používejte svou mysl, vzpomínejte. Sledujte. Nejste jiný než ostatní. Většina jejich zkušeností se hodí i na vás. Myslete čistě a do hloubky, jděte do samé podstaty svých přání v jejich celém rozsahu. Jsou tou nejdůležitější částí vaší duševní a citové podoby a silně ovlivňují vaše jednání. Pamatujte si, že nemůžete opustit něco, co neznáte. Abyste mohl jít za sebe, musíte nejprve sám sebe poznat."

"Žijete, cítíte a myslíte. Věnujete-li pozornost svému žití, cítění a myšlení, pomáhá vám to
se od nich osvobodit a překročit je. Vaše osobnost se rozpouští a zůstává jen svědek. Potom
jdete za svědka. Neptejte se, jak k tomu dochází. Jenom hledejte v sobě."

"Nebojujte proti věcem, které pokládáte za překážky na své cestě. Jen se o ně
zajímejte, věnujte jim pozornost, sledujte je a zkoumejte, ať se děje cokoli, dobré či špatné
věci. Ale nenechávejte se jimi pohltit."

:)
Návštěvník
 

PředchozíDalší

Zpět na Petra

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků