Téma osvícení

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod Vostálník » úte 21. čer 2022 8:56:50

Bohužel i tohle jsou pohádky. Není nikdo kdo se prostě dívá, je venku nebo uvnitř programu.


To je ta nedvojnost, nikoliv nějaká nedualita která popírá stvoření,

všechno to lze snadno pochopit z toho příměru o snu a snové osobě,

ale když nechápeš, tak prostě nechápeš,

holt při tvém nepochopení je vše jen iluze, což je ovšem také pochopení ale dost nechápající...
Vostálník
 

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod Vostálník » úte 21. čer 2022 9:06:57

To je jasné z jeho "mistrovského" verše.


To víš, to jsou ty paradoxy,

já bych ti to vysvětlil ale když nechápeš, tak by to bylo zbytečný...
Vostálník
 

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod Návštěvník » úte 21. čer 2022 9:19:37

Vostálník píše:
To je jasné z jeho "mistrovského" verše.


To víš, to jsou ty paradoxy,

já bych ti to vysvětlil ale když nechápeš, tak by to bylo zbytečný...


:D
Návštěvník
 

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod Veil » úte 21. čer 2022 15:59:56

Vostálník píše:všechno to lze snadno pochopit z toho příměru o snu a snové osobě,


Pro tebe je to snadné pochopit, já jen opakuji, že je to nepochopitelné a pochopit to nelze. Tvůj vesmír je plný falešného pochopení a konceptů, můj se nedá ani nijak nazvat. S tím se můžeme v klidu rozejít, protože o pochopení toho druhého ani jednomu z nás očividně nejde.
Veil
 
Příspěvky: 1445
Registrován: pon 24. srp 2020 12:58:03

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod Vostálník » úte 21. čer 2022 19:34:15

Tvůj vesmír je plný falešného pochopení a konceptů, můj se nedá ani nijak nazvat.


Všechno se dá nějak nazvat i když je to nepochopitelné,

já bych tomu říkal výstižně hovno,

a s tím se můžeme rozejít...

A kdybys chtěl vědět proč tomu budeme říkat hovno, tak ten důvod a příčina je zcela nepochopitelná,

páč činnosti je dějí ze zcela nepochopitelných důvodů...


A netvař se že to chápeš, to nemůžeš, jelikož to ani nemůžeš pozorovat protože jednak neexistuješ a druhák neexistuje ani to co jsem napsal,

todle já chápu velice dobře, tudíž s tím nemůžeš ani souhlasit a ani nesouhlasit, nebot todle nemáš vůbec pod kontrolou...
Vostálník
 

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod Vostálník » úte 21. čer 2022 19:41:09

Pro tebe je to snadné pochopitelné


No jasně že je,

já jsem Vědomí ztotožněné,

proto je pro mě vcelku přirozené pozorování, chápání, uvědomování,

používání konceptů (jak jinak se taky doprdele domluvit, leda snad morseovkou ???)

umím se i mýlit, ale já když se mýlím tak nakonec zjistím že jsem se nemýlil,

takže u mě i omyl je omylem samým o sobě, tudíž se nemýlím i kdych si to myslel nebo se o to dokonce i snažil...
Vostálník
 

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod Vostálník » stř 22. čer 2022 6:47:33

Takže,

chápání máme vyřešený a stejně tak i pojmenování nepochopitelného (tomu lze říkat jakkoliv)

už zbejvá vyřešit leda ty koncepty,

existuje jeden koncept o konceptech jenž praví, že

"popsané hovno není hovnem"

bylo by tedy nanejvýš užitečné aby jsi příště to své nepochopitelné hovno ani nepopisoval,

nebot existuje docela dost idiotů, kteří si pletou prst ukazující na měsíc se samotným měsícem,

a pak se jim stává že koncept považují za pravdu,

a to jen proto že se blbě podívali...


Pokud jde o tvůj souhlas či nesouhlas, není to nikterak důležité, můžeš si dělat co chceš,

nebo klidně i jak musíš nebo jak nemůžeš,

podstatné pro mě je pouze to, že já s tím rozhodně souhlasím, protože je zde možnost s tím souhlasit...
Vostálník
 

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod Veil » úte 02. srp 2022 10:05:59

Jaký je rozdíl mezi bděním a snem? Ve snu snící (většinou) neví, že je to sen. Když se snící zdánlivě probudí, nikdo se neprobudí. Sen pořád pokračuje, je to pořád stejné tohle, chvíli tak (zdánlivý sen), chvíli jinak (zdánlivé bdění). Ale nikdo nebdí a nic z bdění si nejde nikam přenést, nemá to žádnou podstatu, žádnou hmotu, nic nepřetrvává z minulosti, nejde si nic nikam vzít. Všechno je jen tohle v téhle nekonečné přítomnosti. Že to nějak navazuje na minulost je jen sen. Je to jen příběh v tom snu. Žádnou minulost to nemá. Minulost je tohle tvářící se jako minulost.

Říká se, že do smrti si nikdo nic nevezme, že umírající odchází z tohoto světa jak na něj přišel - nahý a s ničím. Smrt je zvláštní v tom, že pro jedince nedává logiku. Tohle už je smrt. Už teď tu nikdo není. Tohle nedává logiku. Přitom je jen tohle. A ani tady si nikdo nic nikam nevezme. Ani ze vteřiny na vteřinu. Všechno co vidíte, je jen snové. Je to jen ve snu. Je to jen co se jeví. Je to pořád čerstvé, pořád nové. Když se zdánlivě díváte na stůl a pak se podíváte jinam a zpět na stůl, není to ten stůl, který tu byl před vteřinou. Je to bezprostřední a pořád nové, pořád čerstvé. Akorát se nikdo nedívá.

Už je to prostě takové. Není k tomu cesta, protože všechno je už tohle. A tohle je nepoznatelné, nedefinovatelné, mysteriózní. Vypadá to jako tohle, ale není to takové, jak to vypadá pro jednotlivce. Jednotlivec žije v nebezpečném světě. Aby se necítil ohrožený, má jediný nástroj a to je poznávání. Snaží se tedy poznat svět. Jenže ho poznává povrchně. Strom je ze dřeva, roste z půdy. To je koncept. Strom je ale nedefinovatelné, nepoznatelné, dokonalé vyjádření tohohle. Strom není koncept. Co s jedincem udělají koncepty je, že strom pak vypadá poznatelný, tedy mrtvý. Tím je zřejmé, že ve stromě se neskrývá naplnění a tedy jedinec hledá dál formou poznání něco, v čem naplnění bude. Ale poznání je falešné, jsou to jen koncepty. Je to příběh o jablku poznání a vyhnání z ráje. Tohle je ráj. Poznávání je vyhnání z ráje.
Pochopení je nepochopení.
Veil
 
Příspěvky: 1445
Registrován: pon 24. srp 2020 12:58:03

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod Veil » stř 03. srp 2022 20:18:25

Tohle je ráj. Je to ráj ve své struktuře, ve svém jádru, v hmotě, ze které je stvořený. Tenhle ráj může pro jednotlivce vypadat občas krutě, ale je to ráj jaký si představujete svou strukturou. Je to vytvořeno ze stejné snové hmoty. Není to život v hmotné realitě, existence jako člověk. Není to vašich osmdesát let od narození do smrti. Není tu tradičně chápaný čas. Nejsou tu volby a následky. Není tu váš příběh. Nejste tu vy. Nic se ve skutečnosti neděje. Je jen tohle. Všechno a nic najednou.
Veil
 
Příspěvky: 1445
Registrován: pon 24. srp 2020 12:58:03

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod Pedriito » stř 03. srp 2022 20:31:46

A tohle není poznání, ke kterému jsi došel? Od dítěte, co nemá páru až k tomuhle?
Pedriito
 

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod Pedriito » stř 03. srp 2022 20:41:32

To ji byl hned (od narození, máš přece datum narození) včetně mysli čirou jednotou?
I Adi Šankara se musel učit než řek, že brahman je svět...
Pedriito
 

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod miroslav » stř 03. srp 2022 21:46:07

Veil píše:Tohle je ráj. Je to ráj ve své struktuře, ve svém jádru, v hmotě, ze které je stvořený. Tenhle ráj může pro jednotlivce vypadat občas krutě, ale je to ráj jaký si představujete svou strukturou. Je to vytvořeno ze stejné snové hmoty. Není to život v hmotné realitě, existence jako člověk. Není to vašich osmdesát let od narození do smrti. Není tu tradičně chápaný čas. Nejsou tu volby a následky. Není tu váš příběh. Nejste tu vy. Nic se ve skutečnosti neděje. Je jen tohle. Všechno a nic najednou.


V pohodě, nic se neděje, to bude dobrý...

Bylo tu není tu
havrani na plotu
Bylo víno v sudě
teď tam voda bude
Uživatelský avatar
miroslav
 
Příspěvky: 3406
Registrován: čtv 29. kvě 2014 9:33:24

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod Prdriito » čtv 04. srp 2022 2:30:57

Tohle je tohle! A huba tu žvaní. Že tohle je tohle. A huba je to nejspíš tohohle.
Páč jinak bude nejspíš nikoho nikde. Ale i ten nikdo nikde měl slušnou vyřídilku...

Herec, rytec, prezident
všechny skryje dobrý den
Nezvedlý rýmy, ty jsou nejlepší
jako ty holky vezdejší
Prdriito
 

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod Návštěvník » čtv 04. srp 2022 2:43:12

Pořád ji má slušnou
vyřídilku
:)
Návštěvník
 

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod Pedriito » čtv 04. srp 2022 3:54:11

Pedriito
 

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod Pedriito » čtv 04. srp 2022 4:11:21

Návštěvník píše:Pořád ji má slušnou
vyřídilku
:)

Já jsem včera vyřídil
srpnový ten táty cíl
s dětmi jsem mu popřát bil
Přežral jsem se jako Bill
co bizona ulovil...

Já se za to nestydím
co bych pro koho neuďál
přecpat se, je to nejlehčí...
Pedriito
 

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod Pedriito » čtv 04. srp 2022 4:20:34

Pedriito
 

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod Pedriito » čtv 04. srp 2022 4:42:44

Je alobal zdravý?

A jakou to má spolu s mezkem v mexiku a s Billem v očekávání a s obalovanou cuketou souvislost???
No to přece všechno je tohle!!!
Finito
Pedriito
 

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod Veil » čtv 04. srp 2022 6:50:27

Pedriito píše:A tohle není poznání, ke kterému jsi došel? Od dítěte, co nemá páru až k tomuhle?


Nemá to minulost. Veškerý vývoj je jen příběh. Jen sen.
Veil
 
Příspěvky: 1445
Registrován: pon 24. srp 2020 12:58:03

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod Veil » čtv 04. srp 2022 6:52:25

Pedriito píše:To ji byl hned (od narození, máš přece datum narození) včetně mysli čirou jednotou?
I Adi Šankara se musel učit než řek, že brahman je svět...


Nikdo tu není. Narození je příběh. Jednota je příběh. Šankara je příběh. Brahman je příběh. Svět je příběh.
Veil
 
Příspěvky: 1445
Registrován: pon 24. srp 2020 12:58:03

PředchozíDalší

Zpět na Probuzení

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků