Vzpomínka na Jitřřní zem

Pravidla fóra
POLEMICKÉ FÓRUM

Re: UNIVERZÁLNÍ ODPOVĚĎ NA VEŠKERÉ DUCHOVNÍ HLEDÁNÍ

Nový příspěvekod .Petra » ned 05. kvě 2024 13:10:01

Pedriito píše:
Tady si dovolím s tebou nesouhlasit.
Moudrost, teda jak ji vnímám, je dokonalá rovnováha, spolupráce, harmonie ROZUMU a CITU.
Aby mohl člověk jít, potřebuje k tomu nohy, aby mohl racek létat, potřebuje dvě křídla a aby ta chůze, létání bylo ladným pohybem, je třeba mít obé v dokonalé rovnováze. Pak ani (skoro) neví, že jde, že létá, proč by si měl takovou pro něj samozřejmost uvědomovat.?

Jde a nejde, létá a nelétá, kdos, který v oblacích má "nos" a zem je jeho přístavem, navždy spojen jedným, jediným Domovem.
Jsoucnem Prázdna.

Hezky vyjádřené. Já věděl že tu poezii v sobě máš. :-)


Pedrito, to ty ses přihlásil na inspiruj.cz jako pedros?

http://www.inspiruj.cz/

Paradox, jsi také na http://www.inspiruj.cz/?

O inspiruj.cz je ted velký zajem: 837 uživatelů dne čtv 25. dub 2024 21:33:58 :)
.Petra
 

Re: UNIVERZÁLNÍ ODPOVĚĎ NA VEŠKERÉ DUCHOVNÍ HLEDÁNÍ

Nový příspěvekod Jana » ned 05. kvě 2024 13:10:40

.Petra píše:
Jana píše:
.Petra píše:
Psala jsem, že tobě žádný odkaz už dávat nebudu.


Takže jsi to psala ze své hlavy tak,


Ne, okopírovala jsem to z rozhovorů s E. Tomášem.



Jestli ano, tak pro Tebe není problém sem dát odkaz.
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 7332
Registrován: pon 25. črc 2011 20:38:09

Re: UNIVERZÁLNÍ ODPOVĚĎ NA VEŠKERÉ DUCHOVNÍ HLEDÁNÍ

Nový příspěvekod Návštěvník » ned 05. kvě 2024 13:12:23

Pedrito, díky, přešoupávám tedy celé to, co se netýká Probouzení do Cokoliv je libo. Pište si tam cokoliv je libo a prosím do Probuzených je to, co se tématu opravdu týká.

Jinak, když jsme s Dodem vidět, tak nejsme skrytí, to je v pořádku, ale může se stát že jsem přihlášená, mám otevřený zapnutý počítač, a nejsem u něj, nebo jsem stránku jen nezavřela a zaklapla jen noťas, takže jsem možná vidět, ale nejsem tu.

:)


Zkus ze přihlásit jako skrytá, a pusť si to na jiným aparátu. Budeš tam skrytá a zároveň Jana. Každý, kdo se přihlašuje skrytě... To bude někde chyba.
Návštěvník
 

Re: UNIVERZÁLNÍ ODPOVĚĎ NA VEŠKERÉ DUCHOVNÍ HLEDÁNÍ

Nový příspěvekod Návštěvník » ned 05. kvě 2024 13:17:37

Pedriito píše:
Tady si dovolím s tebou nesouhlasit.
Moudrost, teda jak ji vnímám, je dokonalá rovnováha, spolupráce, harmonie ROZUMU a CITU.
Aby mohl člověk jít, potřebuje k tomu nohy, aby mohl racek létat, potřebuje dvě křídla a aby ta chůze, létání bylo ladným pohybem, je třeba mít obé v dokonalé rovnováze. Pak ani (skoro) neví, že jde, že létá, proč by si měl takovou pro něj samozřejmost uvědomovat.?

Jde a nejde, létá a nelétá, kdos, který v oblacích má "nos" a zem je jeho přístavem, navždy spojen jedným, jediným Domovem.
Jsoucnem Prázdna.

Hezky vyjádřené. Já věděl že tu poezii v sobě máš. :-)

Takže už máš z těch tří favoritů toho pravého? :)
Návštěvník
 

Re: UNIVERZÁLNÍ ODPOVĚĎ NA VEŠKERÉ DUCHOVNÍ HLEDÁNÍ

Nový příspěvekod Pedriito » ned 05. kvě 2024 13:18:01

.Petra píše:
Pedriito píše:
Tady si dovolím s tebou nesouhlasit.
Moudrost, teda jak ji vnímám, je dokonalá rovnováha, spolupráce, harmonie ROZUMU a CITU.
Aby mohl člověk jít, potřebuje k tomu nohy, aby mohl racek létat, potřebuje dvě křídla a aby ta chůze, létání bylo ladným pohybem, je třeba mít obé v dokonalé rovnováze. Pak ani (skoro) neví, že jde, že létá, proč by si měl takovou pro něj samozřejmost uvědomovat.?

Jde a nejde, létá a nelétá, kdos, který v oblacích má "nos" a zem je jeho přístavem, navždy spojen jedným, jediným Domovem.
Jsoucnem Prázdna.

Hezky vyjádřené. Já věděl že tu poezii v sobě máš. :-)


Pedrito, to ty ses přihlásil na inspiruj.cz jako pedros?

Paradox, jsi také na http://www.inspiruj.cz/?

O inspiruj.cz je ted velký zajem: 837 uživatelů dne čtv 25. dub 2024 21:33:58 :)


http://www.inspiruj.cz/
Kdepak Petruš, nikdy jsem tam nebyl a nejsem zaregistrován. :-)

Netuším, co se tam děje, naposled jsem se tam kouk asi před měsícem.

Co se tam děje?
Pedriito
 

Re: UNIVERZÁLNÍ ODPOVĚĎ NA VEŠKERÉ DUCHOVNÍ HLEDÁNÍ

Nový příspěvekod .Petra » ned 05. kvě 2024 13:20:45

Paradox píše:Je mi jasné, že nesnesete když to není podle Vás.


Proto by bylo lepší přesunout se na http://www.inspiruj.cz/.

Jana tam sice píše jako Nic, ale nemůže tam mazat, přesouvat ani banovat. Tam budou vyrovnané síly, nebot je tam bez moci. Tohle je přece její a všichni víme, co to pro ego znamená, když označí něco jako své. :)
.Petra
 

Re: UNIVERZÁLNÍ ODPOVĚĎ NA VEŠKERÉ DUCHOVNÍ HLEDÁNÍ

Nový příspěvekod Pedriito » ned 05. kvě 2024 13:23:00

Návštěvník píše:
Pedriito píše:
Tady si dovolím s tebou nesouhlasit.
Moudrost, teda jak ji vnímám, je dokonalá rovnováha, spolupráce, harmonie ROZUMU a CITU.
Aby mohl člověk jít, potřebuje k tomu nohy, aby mohl racek létat, potřebuje dvě křídla a aby ta chůze, létání bylo ladným pohybem, je třeba mít obé v dokonalé rovnováze. Pak ani (skoro) neví, že jde, že létá, proč by si měl takovou pro něj samozřejmost uvědomovat.?

Jde a nejde, létá a nelétá, kdos, který v oblacích má "nos" a zem je jeho přístavem, navždy spojen jedným, jediným Domovem.
Jsoucnem Prázdna.

Hezky vyjádřené. Já věděl že tu poezii v sobě máš. :-)

Takže už máš z těch tří favoritů toho pravého? :)

Jasan :)
Pedriito
 

Re: UNIVERZÁLNÍ ODPOVĚĎ NA VEŠKERÉ DUCHOVNÍ HLEDÁNÍ

Nový příspěvekod Návštěvník » ned 05. kvě 2024 13:23:46

Paradox píše:
.Petra píše:
Pedriito píše:Hezky vyjádřené. Já věděl že tu poezii v sobě máš. :-)


Pedrito, to ty ses přihlásil na inspiruj.cz jako pedros?

http://www.inspiruj.cz/

Paradox, jsi také na http://www.inspiruj.cz/?

O inspiruj.cz je ted velký zajem: 837 uživatelů dne čtv 25. dub 2024 21:33:58 :)


Nejsem, ale můžu se tam registrovat, písnu ti pak přezdívku nebo se tam prostě nějak najdeme :)


Moje je Trini. Miroslav je tam armin.
Návštěvník
 

Re: UNIVERZÁLNÍ ODPOVĚĎ NA VEŠKERÉ DUCHOVNÍ HLEDÁNÍ

Nový příspěvekod Pedriito » ned 05. kvě 2024 13:29:33

.Petra píše:
Paradox píše:Je mi jasné, že nesnesete když to není podle Vás.


Proto by bylo lepší přesunout se na http://www.inspiruj.cz/.

Jana tam sice píše jako Nic, ale nemůže tam mazat, přesouvat ani banovat. Tam budou vyrovnané síly, nebot je tam bez moci. Tohle je přece její a všichni víme, co to pro ego znamená, když označí něco jako své. :)

Vždyť je tu posezeníčko, já tam nikoho nevábím, je to nový prostor, fóra se daj přejmenovat, tak jak by to uživatelům vyhovovalo, jde přidat galerie, online chat.. cokoliv. Udělat z toho portál....
Pedriito
 

Re: UNIVERZÁLNÍ ODPOVĚĎ NA VEŠKERÉ DUCHOVNÍ HLEDÁNÍ

Nový příspěvekod Návštěvník » ned 05. kvě 2024 13:32:15

Takže už máš z těch tří favoritů toho pravého? :)

Jasan :)

Nemusíš jmenovat, zkus nějakou indicii, podle které by bylo poznat, koho máš na mysli. :)
Návštěvník
 

Re: UNIVERZÁLNÍ ODPOVĚĎ NA VEŠKERÉ DUCHOVNÍ HLEDÁNÍ

Nový příspěvekod Pedriito » ned 05. kvě 2024 13:38:55

Návštěvník píše:
Takže už máš z těch tří favoritů toho pravého? :)

Jasan :)

Nemusíš jmenovat, zkus nějakou indicii, podle které by bylo poznat, koho máš na mysli. :)


Pedriito
 

Re: UNIVERZÁLNÍ ODPOVĚĎ NA VEŠKERÉ DUCHOVNÍ HLEDÁNÍ

Nový příspěvekod .Petra » ned 05. kvě 2024 13:40:07

Pedriito píše:
.Petra píše:
Paradox píše:Je mi jasné, že nesnesete když to není podle Vás.


Proto by bylo lepší přesunout se na http://www.inspiruj.cz/.

Jana tam sice píše jako Nic, ale nemůže tam mazat, přesouvat ani banovat. Tam budou vyrovnané síly, nebot je tam bez moci. Tohle je přece její a všichni víme, co to pro ego znamená, když označí něco jako své. :)

Vždyť je tu posezeníčko, já tam nikoho nevábím, je to nový prostor, fóra se daj přejmenovat, tak jak by to uživatelům vyhovovalo, jde přidat galerie, online chat.. cokoliv. Udělat z toho portál....


http://www.posezenicko.site/

Vím o něm, ale to není ono. Ale můžem se tam sejít a prodiskutovat, co by se dalo udělat jinak. :)
.Petra
 

Re: UNIVERZÁLNÍ ODPOVĚĎ NA VEŠKERÉ DUCHOVNÍ HLEDÁNÍ

Nový příspěvekod Návštěvník » ned 05. kvě 2024 13:55:47

Pedriito píše:
Návštěvník píše:
Takže už máš z těch tří favoritů toho pravého? :)

Jasan :)

Nemusíš jmenovat, zkus nějakou indicii, podle které by bylo poznat, koho máš na mysli. :)



Někdo hodně unavenej těsně před smrtí? Kterého se majitel zbavil velice výhodně. Hmmm :)
No to teda není žádné terno, s tou indícií, ale budiž. Je to jedno, nezáleží na tom :)
Návštěvník
 

Re: UNIVERZÁLNÍ ODPOVĚĎ NA VEŠKERÉ DUCHOVNÍ HLEDÁNÍ

Nový příspěvekod Pedriito » ned 05. kvě 2024 13:56:45

.Petra píše:Vím o něm, ale to není ono. Ale můžem se tam sejít a prodiskutovat, co by se dalo udělat jinak. :)

No vždyť tam krom mě a Honzama nikdo nemuká, Zdeněk je jinde, A jak řek Miroslav, co sám sobě povídat.... :-) Zatím tam jen hrajem lotto...
Pedriito
 

Re: UNIVERZÁLNÍ ODPOVĚĎ NA VEŠKERÉ DUCHOVNÍ HLEDÁNÍ

Nový příspěvekod Návštěvník » ned 05. kvě 2024 13:56:52

A ve verších?
Možná by bylo poznat více :)
Ale jak chceš.
Návštěvník
 

Re: UNIVERZÁLNÍ ODPOVĚĎ NA VEŠKERÉ DUCHOVNÍ HLEDÁNÍ

Nový příspěvekod miroslav » ned 05. kvě 2024 14:00:39

dodo píše:
Veľmi nerád sa v tom hnípem, ver mi, len mám takú otázočku. Nemáš ty trám v oku agente ?

Prečo si si založil jeden čas stránky proti istej osôbke motivovanej v prospech pravdivosti ? Veď prečo by niekto robil nejakú podvratnú činnosť, že ?
:)


To nebyla podvratná činnost proti nějakej osôbke, ale stránka na vyvracení lží o Tomášových, které ta osôbka vymýšlela a šířila na svých stránkách.
A ta osôbka každého, kdo jen trochu s ní nesouhlasil, hned zabanovala - že je spolčencem Tomášových. To Jana je proti ní anděl.

Ale jen se hnípej, jestli ti na tom něco nevoní, rád ti to dovysvětlím, případně předvedu. Mám dojem, že ty její stránky z té doby mám stažené do počítače.


Pravda se nedá podvrátit nějakou podvratnou činností - může se díky té "podvratné činnosti" naopak vyjevit. Podobně jako v politice za totáče.
Jediné, co se dá podvrátit je iluze, lež a totalita. A to její nositelé (i nevědomky, kteří se toho drží a jejichž sebevědomí na tom stojí) nemají rádi. A tady se jedná o duchovní iluze - tedy o iluze, které se vydávají za Pravdu, osvícení, probuzení a které se snadno vloudí do mysli a srdce hledajícího - zdánlivě odpovídající tomu, co říkají probuzení.
Uživatelský avatar
miroslav
 
Příspěvky: 3682
Registrován: čtv 29. kvě 2014 10:33:24

Re: UNIVERZÁLNÍ ODPOVĚĎ NA VEŠKERÉ DUCHOVNÍ HLEDÁNÍ

Nový příspěvekod Pedriito » ned 05. kvě 2024 14:03:27

Někdo hodně unavenej těsně před smrtí? Kterého se majitel zbavil velice výhodně. Hmmm :)
No to teda není žádné terno, s tou indícií, ale budiž. Je to jedno, nezáleží na tom.


Nojo porád... Tak se pletu, nebudu kvůli tomu žhavit antény... Holt mi raci.
:-)
Pedriito
 

Re: UNIVERZÁLNÍ ODPOVĚĎ NA VEŠKERÉ DUCHOVNÍ HLEDÁNÍ

Nový příspěvekod miroslav » ned 05. kvě 2024 14:06:46

Pedriito píše:
.Petra píše:Vím o něm, ale to není ono. Ale můžem se tam sejít a prodiskutovat, co by se dalo udělat jinak. :)

No vždyť tam krom mě a Honzama nikdo nemuká, Zdeněk je jinde, A jak řek Miroslav, co sám sobě povídat.... :-) Zatím tam jen hrajem lotto...


Když se sejdou více či méně probuzení, s hlubší duchovní zkušeností, většinou spolu mlčí. Není co řešit, nikdo se nepotřebuje předvádět, život je učí sám.
To tady, to jsou přímo žně výzev a rozpoznávání různých slepých zákrut duchovní cesty.

Těžko na cvičišti, lehko na bojišti - života a duchovní cesty.
Nemusí se člověk učit jen z vlastních chyb.
Uživatelský avatar
miroslav
 
Příspěvky: 3682
Registrován: čtv 29. kvě 2014 10:33:24

Re: UNIVERZÁLNÍ ODPOVĚĎ NA VEŠKERÉ DUCHOVNÍ HLEDÁNÍ

Nový příspěvekod Návštěvník » ned 05. kvě 2024 14:09:40

Pedriito píše:
Někdo hodně unavenej těsně před smrtí? Kterého se majitel zbavil velice výhodně. Hmmm :)
No to teda není žádné terno, s tou indícií, ale budiž. Je to jedno, nezáleží na tom.


Nojo porád... Tak se pletu, nebudu kvůli tomu žhavit antény... Holt mi raci.
:-)

Stačilo napsat tuleň, ty ťulo :)

Bylo to ono?
Návštěvník
 

Re: UNIVERZÁLNÍ ODPOVĚĎ NA VEŠKERÉ DUCHOVNÍ HLEDÁNÍ

Nový příspěvekod Pedriito » ned 05. kvě 2024 14:14:54

Návštěvník píše:A ve verších?
Možná by bylo poznat více :)
Ale jak chceš.

Já mám v tý paměti teď jen jednu o Samuraiovi.

Múzy maj padla.
Pedriito
 

PředchozíDalší

Zpět na Cokoliv je libo

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků