Téma osvícení

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod Veil » sob 03. pro 2022 12:25:10

Jana píše:Bylo by zajímavé, prozkoumat, kde udělali soudruzi z NDR chybu. Což dle mě není mimochodem chyba Moojiho a ani Spiry.


Je a není. Všechno je to co se zdánlivě děje a je to jaké to je. Z hlediska duchovní "cesty" je ta chyba očividná. Mooji a Spira vychází z neúplného poznání. Tedy vychází jen z maximálního poznání, které já může získat. To znamená já jsem bůh/univerzální vědomí/nadjá. Možná měli záblesk tohohle, jak to vypadá ve skutečnosti a ten si pak nějak přebrali. Přebrali si to špatně. Došli někam, ale nevidí, že nikam nedošli a není kam dojít. Ten záblesk měl určité kvality a oni se do toho stavu snaží dostat odpoutaností. Hledačům pak slibují nekonečné štěstí. To je samozřejmě nesmysl a vábnička na hledače. Takže se je snaží dovést do podobného stavu, jako byl záblesk, ale ten stav není osvícením, musí se udržovat, je to nekonečná práce. Protože je tam pořád já, které to zažívá.
Veil
 
Příspěvky: 1653
Registrován: pon 24. srp 2020 13:58:03

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod HD. » sob 03. pro 2022 12:33:30

To je zajímavé,
kolik toho o sobě, člověk nevypoví, když si myslí, že mluví o druhých. :yes:
HD.
 

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod HD. » sob 03. pro 2022 12:35:10

jj, záblesk vdyť to tu já (i jiní) pořed melduju.
Záblesk není plné poznání.
Je místo své situace, je to bezpečnější projektovat do druhých.
HD.
 

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod Veil » sob 03. pro 2022 12:35:57

HD. píše:To je zajímavé,
kolik toho o sobě, člověk nevypoví, když si myslí, že mluví o druhých. :yes:


Takže neodcházíš? Ale na mé otázky stejně neodpovíš, viď?
Veil
 
Příspěvky: 1653
Registrován: pon 24. srp 2020 13:58:03

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod Veil » sob 03. pro 2022 12:36:51

HD. píše:jj, záblesk vdyť to tu já (i jiní) pořed melduju.
Záblesk není plné poznání.
Je místo své situace, je to bezpečnější projektovat do druhých.


A co je to plné poznání? Zůstávat jako nadjá celý boží den?
Veil
 
Příspěvky: 1653
Registrován: pon 24. srp 2020 13:58:03

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod Návštěvník » sob 03. pro 2022 13:04:39

Zajímavé je, kolik toho člověk o sobě vypoví, když mluví o druhých ;)
Návštěvník
 

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod Návštěvník » sob 03. pro 2022 13:20:20

Návštěvník píše:Zajímavé je, kolik toho člověk o sobě vypoví, když mluví o druhých ;)


když napíše, že někdo smrdí jako hovno?

:D
Návštěvník
 

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod Hd. » sob 03. pro 2022 13:33:12

Veil píše:
HD. píše:jj, záblesk vdyť to tu já (i jiní) pořed melduju.
Záblesk není plné poznání.
Je místo své situace, je to bezpečnější projektovat do druhých.


A co je to plné poznání? Zůstávat jako nadjá celý boží den?

A je tam teď někd, kdo se ptá?
Já jen, jestli je komu odpovídat.
Hd.
 

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod HD. » sob 03. pro 2022 13:34:09

Návštěvník píše:
Návštěvník píše:Zajímavé je, kolik toho člověk o sobě vypoví, když mluví o druhých ;)


když napíše, že někdo smrdí jako hovno?

:D


To psal Vostál a plně to o něm vypovídá.
:)
HD.
 

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod Švejzužu » sob 03. pro 2022 13:41:34

Ňuf ňuf ťaf
Mňamky mňam
chci si hrát, papat
spát.
Švejzužu
 

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod HD. » sob 03. pro 2022 13:50:49

Veil píše:
Takže na mé dotazy už neodpovíš? Škoda. Poslední věc by mě zajímala, kdybys přeci jen ještě chtěla o svém mistrovi mluvit: Kolik tě to poznání celkem stálo?


No. Tuhle jsem přehlédla.
Ale pořád nevím, komu odpovídat.

Myslíš času?

Hele ty jsi k tomu duchovnu přišel se spoustou předsudků.
Jedna známka pravého poznání je, že se předsudky rozpouští.
HD.
 

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod Jana » sob 03. pro 2022 14:08:51

Veil píše:
Jana píše:Bylo by zajímavé, prozkoumat, kde udělali soudruzi z NDR chybu. Což dle mě není mimochodem chyba Moojiho a ani Spiry.


Je a není. Všechno je to co se zdánlivě děje a je to jaké to je. Z hlediska duchovní "cesty" je ta chyba očividná. Mooji a Spira vychází z neúplného poznání.

Prozkoumejme to, prosím, co je částečné a co je úplné poznání?

Veil píše:Tedy vychází jen z maximálního poznání, které já může získat. To znamená já jsem bůh/univerzální vědomí/nadjá. Možná měli záblesk tohohle, jak to vypadá ve skutečnosti a ten si pak nějak přebrali.

Dobře, takže bez záblesku je to Boží nekonečně teď věčně tady, ano? Můžeš tohle potvrdit? Ať se stane cokoliv, vybouchne třeba atomová bomba, tohle nic neohrožuje, nic to nezničí, je to tak?

Přebrali si to špatně. Došli někam, ale nevidí, že nikam nedošli a není kam dojít.

Nevšimla jsem si, že by někdy někde tvrdili, že někam došli, a že je potřeba někam dojít. Spíš jen to, že je potřeba prohlédnout iluzi.

Ten záblesk měl určité kvality a oni se do toho stavu snaží dostat odpoutaností.

No, v případě, že to je celé a není to jen záblesk, tak ten stav klidu a míru, ve kterém není žádná ohroženost individuality, je tady pořád. Nějak tu snahu dostávat se do něj odpoutaností ani u Spiry a ani u Moojiho nevidím.

Hledačům pak slibují nekonečné štěstí.

:confused: Jako já. :D :D :D Ono to ve skutečnosti i tak je, že tohle, co právě je, je nekonečně věčně šťastné. :D Bodejď by ne, když je to Boží láskou a zadarmo.

To je samozřejmě nesmysl a vábnička na hledače.

Hledač je ten, kdo hledá, protože nenašel.
Když je nalezeno, tak žádný hledač není.

Takže se je snaží dovést do podobného stavu, jako byl záblesk, ale ten stav není osvícením, musí se udržovat, je to nekonečná práce. Protože je tam pořád já, které to zažívá.

Jak jsi na to přišel, že Mooji a Spira se pořád snaží udržovat to, co nalézáš jako stálé? Tím, že se nesetkávají s hledajícími v Tichu, kde žádný hledající není, ale setkávají se v mysli, kde hledající jsou?

Co když je to jediný možný způsob jak hledajícímu pomoci to Ticho nalézt?

Jestli znáš lepší, tak sem s ním.

:D

Je mi jasné, že to je ten, co používáš.

Jenže ten, kdo je v mysli ztracen, na Tvé záchranné lano nedosáhne.
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 7511
Registrován: pon 25. črc 2011 20:38:09

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod Veil » sob 03. pro 2022 14:15:34

Hd. píše:
Veil píše:
HD. píše:jj, záblesk vdyť to tu já (i jiní) pořed melduju.
Záblesk není plné poznání.
Je místo své situace, je to bezpečnější projektovat do druhých.


A co je to plné poznání? Zůstávat jako nadjá celý boží den?

A je tam teď někd, kdo se ptá?
Já jen, jestli je komu odpovídat.


Takhle ti odpovídá Mooji? Nemůžeš odpovědět na jednoduchou otázku. I to hodně vypovídá o učení i mistrovi. Ale to je jedno. Z jeho stránek je jasné, že je to jen vydělávání.

Viz krásné: https://mooji.org/books/an-invitation-to-freedom

Kniha "Pozvánka je svobodě" s podtitulem "Okamžité probuzení pro všechny". V popisu je ale: Through An Invitation to Freedom, thousands of people around the world are waking up to the natural ever-present Truth as their living, unfading experience.

To lze přeložit: "Skrz (název knihy) se tisíce lidí kolem světa probouzejí do přirozené vždy přítomné pravdy..." Tak je to okamžité probuzení pro všechny, nebo se tisíce lidí probouzí (a nikdo z toho probuzený neni)? S takovým lživým marketingem by mohl klidně prodávat předražené hrnce důchodcům. Jenže to by neměl tolik peněz, obdivu a věrných nebožáků ochotných ho ještě bránit.
Veil
 
Příspěvky: 1653
Registrován: pon 24. srp 2020 13:58:03

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod Jana » sob 03. pro 2022 14:45:21

Veil píše:
Kniha "Pozvánka je svobodě" s podtitulem "Okamžité probuzení pro všechny". V popisu je ale: Through An Invitation to Freedom, thousands of people around the world are waking up to the natural ever-present Truth as their living, unfading experience.

To lze přeložit: "Skrz (název knihy) se tisíce lidí kolem světa probouzejí do přirozené vždy přítomné pravdy..." Tak je to okamžité probuzení pro všechny, nebo se tisíce lidí probouzí (a nikdo z toho probuzený neni)? S takovým lživým marketingem by mohl klidně prodávat předražené hrnce důchodcům. Jenže to by neměl tolik peněz, obdivu a věrných nebožáků ochotných ho ještě bránit.


Veile, přeložila jsem si ten odkaz a píše se v něm (přeloženo v překladači Google):

An Invitation to Freedom (2018) je hlavním klíčem k autentické svobodě. Bez námahy prořízne povrchní závoje, které se zdají skrývat Já, a rychle představí mysl jejímu zdroji, Srdci. Dnešní hledači ji uznávají jako čerstvý a příznivý dar milosti od Boha – Nekonečné Já.

Prostřednictvím An Invitation to Freedom se tisíce lidí po celém světě probouzejí do přirozené všudypřítomné Pravdy jako své živé, nevadnoucí zkušenosti. Tato kniha vás odváží být svobodní.

Je to rychlé, jednoduché a výkonné. Otevřete ji, následujte její vedení vážně a ocitnete se Doma.

Může to být ten největší objev, který ve svém životě uděláte.

„Pokud toužíte po sebeobjevení a touha být svobodná je živá a přesvědčivá, tato pozvánka je pro vás. Milost vložila tuto touhu do vašeho srdce, a tak je možné bez prodlení dojít k tomuto přímému poznání. Funguje to, funguje to, funguje to – včera, dnes, zítra a vždy.‘ ~ Mooji


Musím říct, že být hledajícím, tak si tu knihu koupím, nebo vypůjčím v knihovně a přečtu. Přečetla jsem svého času celou knihovnu duchovní literatury, hledala jsem, co ve mně probouzí to, čehož záblesk probudila Aštávakragíta, tohle byl neomylný kompas v poznávání toho, co je v jakékoliv duchovní literatuře nosné . Ono se to postupně vykrystalizovalo samo a hledání zakončilo Ježíšovo největší přikázání.

To znamená, že je možné Milovat Moojiho, Spiru a vnímat moudrost pravého Já každého z nás v sobě.

Kampaně se vedly proti všem probuzeným. Buddha se setkal několikrát s tím, že se ho pokusil někdo zabít, Ježíše ukřižovali, když si dáš práci, tak zcela jistě najdeš u každého probuzeného i spoustu ortodoxních odpůrců.

Nepřidávám se k ním. K žádným odpůrcům nikoho.

A říkám, že skrz každou bytost je možné probudit v sobě to nejlepší, co je možné, tím, že nelpíme na negativních myšlenkách a dovolíme si ji milovat.

:)
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 7511
Registrován: pon 25. črc 2011 20:38:09

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod Hou hou » sob 03. pro 2022 14:51:19

A co kniha vlastního vnitřního "náboženství".. to, jak to kdo cítí, jen sám sebou, v touze prohlédnout oponu smyslového vnímání?
Hou hou
 

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod miroslav » sob 03. pro 2022 15:05:59

Veil píše:
Hd. píše:
Veil píše:A co je to plné poznání? Zůstávat jako nadjá celý boží den?

A je tam teď někd, kdo se ptá?
Já jen, jestli je komu odpovídat.


Takhle ti odpovídá Mooji? Nemůžeš odpovědět na jednoduchou otázku. I to hodně vypovídá o učení i mistrovi. Ale to je jedno. Z jeho stránek je jasné, že je to jen vydělávání.

Viz krásné: https://mooji.org/books/an-invitation-to-freedom

Kniha "Pozvánka je svobodě" s podtitulem "Okamžité probuzení pro všechny". V popisu je ale: Through An Invitation to Freedom, thousands of people around the world are waking up to the natural ever-present Truth as their living, unfading experience.

To lze přeložit: "Skrz (název knihy) se tisíce lidí kolem světa probouzejí do přirozené vždy přítomné pravdy..." Tak je to okamžité probuzení pro všechny, nebo se tisíce lidí probouzí (a nikdo z toho probuzený neni)? S takovým lživým marketingem by mohl klidně prodávat předražené hrnce důchodcům. Jenže to by neměl tolik peněz, obdivu a věrných nebožáků ochotných ho ještě bránit.


Že tě tak přitahujou ty sny. Jestli ty si to s tím, že se ve skutečnosti nic neděje a nikdo tu není jen tak nenamlouváš.
Proč nejsi v pohodě a zticha. Není přece důvod něco měnit, vysvětlovat, posuzovat. Nebo je?
Uživatelský avatar
miroslav
 
Příspěvky: 3764
Registrován: čtv 29. kvě 2014 10:33:24

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod Veil » sob 03. pro 2022 15:28:01

Jana píše:Dobře, takže bez záblesku je to Boží nekonečně teď věčně tady, ano? Můžeš tohle potvrdit? Ať se stane cokoliv, vybouchne třeba atomová bomba, tohle nic neohrožuje, nic to nezničí, je to tak?


Ten rozdíl jsem tu vykládal mockrát. Já jsem vědomí/nadjá/bůh/cokoli není konečné poznání. Protože to je konečné poznání já. Já ale není skutečné. Celé je to sen včetně toho, co já poznává. Takže dokud Spira nebo Mooji slibují jednotlivcům, že něčeho dosáhnou (ztotožní se s vědomím/nadjá), je to prostě podvod. Neříkám nutně, že jsou podvodníci, jen že prostě jsou stále lapeni naprosto ve snu.
Nevšimla jsem si, že by někdy někde tvrdili, že někam došli, a že je potřeba někam dojít. Spíš jen to, že je potřeba prohlédnout iluzi.


A ta iluze podle nich je, že jste tělem a pravda je, že jste vědomím, nebo nadjá. Pořád sen.

No, v případě, že to je celé a není to jen záblesk, tak ten stav klidu a míru, ve kterém není žádná ohroženost individuality, je tady pořád. Nějak tu snahu dostávat se do něj odpoutaností ani u Spiry a ani u Moojiho nevidím.


Přijde mi to jako druh odpoutanosti. Buďte jen vědomím. Nepřemýšlejte o tom a budete jen vědomím. Jenže to nefunguje. I lepší zážitek ve snu (odpoutání od těla) je pořád sen.

:confused: Jako já. :D :D :D Ono to ve skutečnosti i tak je, že tohle, co právě je, je nekonečně věčně šťastné. :D Bodejď by ne, když je to Boží láskou a zadarmo.


Štěstí hledá jen jednotlivec. To je med pro všechna učení. Všechna učení jsou jak dosáhnout štěstí. Celé je to hloupost, protože není žádné věčné štěstí. Štěstí je jen ve střídání dobrého a zlého. Tak ten sen funguje, že bez zlého by nikdo nevěděl, co je dobré. Nikdo nemůže být věčně šťastný.

Hledač je ten, kdo hledá, protože nenašel.
Když je nalezeno, tak žádný hledač není.


Jednotlivec je hledání. Nalezeno není ve skutečnosti nikdy. Konec hledání není nalezením, ale koncem jednotlivce.

Jak jsi na to přišel, že Mooji a Spira se pořád snaží udržovat to, co nalézáš jako stálé? Tím, že se nesetkávají s hledajícími v Tichu, kde žádný hledající není, ale setkávají se v mysli, kde hledající jsou?


Snaží se udržovat ten stav (já jsem vědomí/nadjá), ale to samozřejmě nejde a není to po chvíli nijak naplňující. Celé své učení pořád jen říkají buďte vědomím/já/nadjá.

Co když je to jediný možný způsob jak hledajícímu pomoci to Ticho nalézt?


Ve skutečnosti to hledače podporuje v hledání a oddělení. Takže to dělá přesný opak toho, co by to dělat podle nich mělo. Ale to nechápou, protože nechápou, že jsou stále chyceni ve snu.
Veil
 
Příspěvky: 1653
Registrován: pon 24. srp 2020 13:58:03

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod Béďa » sob 03. pro 2022 15:31:36

A proto říkám, že nejlepší je jen hybernovat zvláště přes zimu
Béďa
 

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod Jinak » sob 03. pro 2022 15:34:31

Veile, nejsi schopen, vidět co nevidíš, jsi neschopen!
:)
Jinak
 

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod Návštěvník » sob 03. pro 2022 15:52:54

Béďa píše:A proto říkám, že nejlepší je jen hybernovat zvláště přes zimu


Obrázek
Návštěvník
 

PředchozíDalší

Zpět na Probuzení

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků