Téma osvícení

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod Návštěvník » sob 03. pro 2022 16:15:39

Veil píše:
Hd. píše:
A co je to plné poznání? Zůstávat jako nadjá celý boží den?

A je tam teď někd, kdo se ptá?
Já jen, jestli je komu odpovídat.


Takhle ti odpovídá Mooji? Nemůžeš odpovědět na jednoduchou otázku. I to hodně vypovídá o učení i mistrovi. Ale to je jedno. Z jeho stránek je jasné, že je to jen vydělávání.
[/quote]

Je tak těžké odpovědět na otázku.
Je komu odpovídat?

btw.: Ano Mooji, často odpovídá otázkou a je-li tazatel otevřený, je to pro něj přínosem.
Ačkoliv, jsi na 240 stránkách tady všechny přesvědčoval, že se nikdo neptá a niku tedy není odpovědět, tak se zdá jsi o tom nepřesvědčil zdejší čtenáře, ale teď to vypadá, že ani sám sebe.

Tedy na jednoduchou otázku jednoduchá odpověď: Ne,plné poznání není zůstávat celý de jako nad-já.
Návštěvník
 

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod Jana » sob 03. pro 2022 16:20:54

Veil píše:
Štěstí hledá jen jednotlivec.


Jasně. S poznáním skutečnosti se štěstí nehledá. Je jasné, že iluze oddělenosti, kterou vytváří mentální projekce časoprostoru, není to, co je skutečné.
Mohu potvrdit to, co říká třeba Mahariši, že bez připoutanosti k iluzi projekce času a prostoru, je tohle, co je, samo o sobě štěstím.

Opravdoví mudrci mají vlastnost vnitřní, niterné radosti a míru, zcela nezávislé na vnějších okolnostech. Toto štěstí není na vnějších věcech závislé. Oni překročili formy sociálního života. Jejich sebezapření je spontánní a neobsahuje nejmenší myšlenku oběti. Pracují pro naplnění Božství ve světě a pro dobro všech bytostí, pro naplnění účelu lidského života. Jsou jedno s Božstvím ve vědomí i činech.

...

Pravou přirozeností člověka je štěstí. Štěstí je svrchovanému Já vrozené. Hledání štěstí je nevědomé hledání svrchovaného Já. Svrchované Já je nezničitelné. Když jej člověk nalezne, najde štěstí, které nikdy nekončí.

http://www.rudolfskarnitzl.cz/ramana/ramana.htm


Ta nekonečnost, neměnnost a neomezenost tohohle, co je, tady je. Samo sebou, že to může být zastřené osobním strachem o časoprostorově omezenou individualitu a z toho vyplývajícími negativními emocemi.

Veil píše:To je med pro všechna učení. Všechna učení jsou jak dosáhnout štěstí.


Veil píše:Celé je to hloupost, protože není žádné věčné štěstí. Štěstí je jen ve střídání dobrého a zlého. Tak ten sen funguje, že bez zlého by nikdo nevěděl, co je dobré.


Že bych se tedy Veile, v Tobě spletla? Že by ses z toho snu individuality závislé na projevených okolnostech neprobral? O čem jsi tedy mluvil, když jsi psal o dokonalosti a kráse tohohle, co je? Tohle tedy není štěstí?

Nikdo nemůže být věčně šťastný.

Trošku malinko jinak. "Někdo" nemůže být věčně šťastný, když zmizí ve štěstí, kterým tohle je. A je tu jen ta krása, dokonalost, blaho, štěstí, které tím vším ve skutečnosti je.

Se zmizením iluze oddělenosti je jasné, že tohle je tady pořád.

Iluze nikdy ničím skutečným nemohla být.
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 7500
Registrován: pon 25. črc 2011 20:38:09

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod Vlnka » sob 03. pro 2022 16:22:40

Já ti to říkal..
Vlnka
 

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod Jana » sob 03. pro 2022 16:25:29

:D
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 7500
Registrován: pon 25. črc 2011 20:38:09

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod miroslav » sob 03. pro 2022 16:32:18

Veil píše:Ten rozdíl jsem tu vykládal mockrát.



Zajímavé, že když někdo nic neví, přesto potřebuje pořád něco vykládat. To mi Veile vysvětli. Ty to máš totiž z první ruky.
Uživatelský avatar
miroslav
 
Příspěvky: 3762
Registrován: čtv 29. kvě 2014 10:33:24

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod Návštěvník » sob 03. pro 2022 16:33:49

Veil píše: Z jeho stránek je jasné, že je to jen vydělávání.


Komu je to jasné tobě?

...
Jak to tedy je s financováním:
Mooji dává spoustu videí zadarmo na YT, byby by všechny i bez reklany, kanály nejsou monetizovány, ale YT tam reklamy někdy vkládá na začátek a profit z toho jde čistě YT.
Některá videa jsou na placeném kanále.
Mooji pořádá placené retreaty, a pořádá i akce, kde pozvaní neplatí nic, jen cestu. Tzn, program, ubytování i strava byla zdarma.
Před koronou by pravidelné nedělní satsangy zdarma. Celé indická sezóna (6 týdnů každý rok a do roku 2020) zdarma satsangy s kapacitou 2000.
Mooji přijímá dary.
Existuje program podpory, která dotuje finančně, slabé žadatele, posky tují 25-100% slevy na retreaty na placený kanál.

V místě, kde Mooji žije, pracují dobrovolníci zadarmo, je tam pár placených odborných pozic. Hodně se tam staví, převážně ubytování v prostém stylu. To se pak platí i místní dělníci, řemeslníci.
Jídlo kupují od lokálních dodavatelů a platí za ně, stejně tak za elektřinu, internet, technické vybavení.
Mooji bydlí v prosté chatě uprostřed areálu.
Návštěvník
 

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod HD. » sob 03. pro 2022 16:35:02

u dvou příspěvků mi vypadlo HD.
:)
HD.
 

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod Kdo tu hoří? » sob 03. pro 2022 16:38:46

To je fakt, to my co víme všechno, jen rozdávám radost a šťestí. Juch
Kdo tu hoří?
 

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod !!! » sob 03. pro 2022 17:10:42

Je jeden srdcemi vystavěn chrám, beze stěn a věží.
Tam nemohou vstoupit lidé roztěkaného ducha, ani ti
, co vyměnili svůj obzor, za čmoud z opékání slov.
!!!
 

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod Veil » sob 03. pro 2022 17:15:26

Návštěvník píše:
Veil píše:
Hd. píše:
A co je to plné poznání? Zůstávat jako nadjá celý boží den?



Tedy na jednoduchou otázku jednoduchá odpověď: Ne,plné poznání není zůstávat celý de jako nad-já.


A co je tedy to plné poznání?
Veil
 
Příspěvky: 1653
Registrován: pon 24. srp 2020 13:58:03

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod Veil » sob 03. pro 2022 17:22:42

Jana píše:Že bych se tedy Veile, v Tobě spletla? Že by ses z toho snu individuality závislé na projevených okolnostech neprobral? O čem jsi tedy mluvil, když jsi psal o dokonalosti a kráse tohohle, co je? Tohle tedy není štěstí?


Samozřejmě že to není štěstí. Štěstí je nějaký pocit. Nikdo neví, co tohle je.

Trošku malinko jinak. "Někdo" nemůže být věčně šťastný, když zmizí ve štěstí, kterým tohle je. A je tu jen ta krása, dokonalost, blaho, štěstí, které tím vším ve skutečnosti je.


Pořád platí, že nikdo nemůže být věčně šťastný. Štěstí je polarita a je tedy jen v té houpačce štěstí/neštěstí. Tohle není štěstí. Spíš naplnění, ale jen pro nikoho. Jednotlivec naplnění hledá a možná si i myslí, že ho nachází, ale chce ho poznat a jediné naplnění je tohle, které je ale nepoznatelné.
Veil
 
Příspěvky: 1653
Registrován: pon 24. srp 2020 13:58:03

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod Návštěvník » sob 03. pro 2022 17:37:24

Co je naplnění?

Celistvost.

Nic nechybí a nic nepřebývá


:)
Návštěvník
 

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod Jana » sob 03. pro 2022 17:44:39

Veil píše:Pořád platí, že nikdo nemůže být věčně šťastný. Štěstí je polarita a je tedy jen v té houpačce štěstí/neštěstí. Tohle není štěstí. Spíš naplnění, ale jen pro nikoho. Jednotlivec naplnění hledá a možná si i myslí, že ho nachází, ale chce ho poznat a jediné naplnění je tohle, které je ale nepoznatelné.


Veile, nenapadlo Tě někdy, že jestli se probuzení shodují na věčném štěstí pravého Já, že jsi k němu ještě ve svém poznání nedospěl? Dospěl jsi k moudrosti, která říká: "Nejsem nic", to je OK. V téhle půlce poznání opravdu nic skutečného neexistuje.

V Lásce, která říká: "Jsem vším", je existence sama o sobě nesmírným vědomým štěstím.

Mahariši říká JSEM i NEJSEM, Tys zatím dospěl jen k tomu NEJSEM, je to tak?
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 7500
Registrován: pon 25. črc 2011 20:38:09

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod Návštěvník » sob 03. pro 2022 17:57:44

Veil píše:
A co je tedy to plné poznání?


Uvědomnění, kdo jsem.
Návštěvník
 

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod Veil » sob 03. pro 2022 18:25:01

Návštěvník píše:
Veil píše:
A co je tedy to plné poznání?


Uvědomnění, kdo jsem.


A kdo tedy jsi?
Veil
 
Příspěvky: 1653
Registrován: pon 24. srp 2020 13:58:03

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod HD. » sob 03. pro 2022 18:35:22

Veil píše:
Návštěvník píše:
Veil píše:
A co je tedy to plné poznání?


Uvědomnění, kdo jsem.


A kdo tedy jsi?


Ne není to uvědomění, kdo je HD.

Jediná správná otázka, která tě k tomu může dovést je : "Kdo jsem?"

Otázka: "Kdo jsi?" ... na tu zapomeň. Odpovědi na ni jsou bezcenné.
HD.
 

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod Veil » sob 03. pro 2022 18:36:36

Jana píše:Veile, nenapadlo Tě někdy, že jestli se probuzení shodují na věčném štěstí pravého Já, že jsi k němu ještě ve svém poznání nedospěl? Dospěl jsi k moudrosti, která říká: "Nejsem nic", to je OK. V téhle půlce poznání opravdu nic skutečného neexistuje.


Nenapadlo. Nikdy mě nic nenapadlo. K ničemu jsem ani nedospěl. Pořád si nerozumíme. Nejde o žádnou moudrost, nejde o žádné poznání. S poznáním nakládají jen mistři. Tohle je jednoduše vším. Nejsem to já, kdo je vším. Tohle je vším. Pokud mistři pravým já nazývají tohle, tak dejme tomu, ale je to extrémně zavádějící a ukazuje to opět zpět na nepochopení a vytváří to nepochopení, že v tomhle je nějaké já, které je pak vším. Je jen tohle. Samozřejmě. Ale to neznamená, že je kromě toho ještě někdo, nebo že někdo je tím vším. Není, tohle je vším i ničím. Je možné říci, že já jsem tedy vším? Není to možné říci, dokud není jasné, že je jen tohle. Není to možné říci, dokud je tu jednotlivec. Jednotlivec se ničím takovým nestává. Jednotlivec neobjevuje, že je vším, byť to většina mistrů takhle prezentuje. Jednotlivec je jednoduše prohlédnut jako naprosto mylná zkušenost, která tu nikdy skutečně nebyla. Tak jak by pak někdo mohl říct, že je vším? A když tu nikdo není? Pak by se to dalo s přimhouřením obou očí takhle říct, ale není to přesné. Pak je totiž jen tohle a jednotlivec nikdy nebyl. Ano, je z toho "cítit" láska, učitá "milost" která je vším, protože tohle je vším, ale stále nikdo neví, co tohle je.
Veil
 
Příspěvky: 1653
Registrován: pon 24. srp 2020 13:58:03

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod Veil » sob 03. pro 2022 18:41:48

Veil píše:
Jana píše:Veile, nenapadlo Tě někdy, že jestli se probuzení shodují na věčném štěstí pravého Já


A věčným štěstím určitě nemyslí mánické štěstí, které si jednotlivec představuje. Ano, tohle může vypadat jakkoli, může v rámci toho být štěstí. Ale co tím je spíš myšleno je právě naplnění. Protože naplnění nezáleží na štěstí či neštěstí. I neštěstí je pak naplnění.
Veil
 
Příspěvky: 1653
Registrován: pon 24. srp 2020 13:58:03

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod Osoba » sob 03. pro 2022 18:44:21

Na to musíš kvantově
Osoba
 

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod Veil » sob 03. pro 2022 18:47:21

HD. píše:Otázka: "Kdo jsi?" ... na tu zapomeň. Odpovědi na ni jsou bezcenné.


Radši už nic neříkej, těchto mouder je plný internet. Jako obrázek o učení Moojiho mi to zcela stačí. Děkuji.
Veil
 
Příspěvky: 1653
Registrován: pon 24. srp 2020 13:58:03

PředchozíDalší

Zpět na Probuzení

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron