Téma osvícení

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod Veil » čtv 22. pro 2022 19:47:52

adiuv píše:
Stůl tu není, páč tu není vnímající, jehož mozek ty abstraktní tahy fotonů převede do tvarů, barev a zvuků...


A co když ten stůl, uložený v korbě náklaďáku a projíždějící kolem sloupu, automaticky nafilmovala a zaznamenala dálkově ovládaná kamera, která je zapnutá na sloupu?


Kdybychom se bavili o kvantové fyzice, tak tuším, že to měření může být automatické, nemusí to v tu chvíli nikdo fyzicky sledovat, aby došlo k tomu zhmotnění prvku pro změření, ale kvantové fyzice samozřejmě nerozumím.
Veil
 
Příspěvky: 1653
Registrován: pon 24. srp 2020 13:58:03

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod Veil » čtv 22. pro 2022 19:58:16

Pedroza píše:Omluvit bys ses měl ty, za to urážení Mistrů, to nemá nic společného s advaitou.


Jak říkám, já si za tím stojím a nikdo mi moje argumenty proč je kritizuji zatím nevyvrátil.

Tobě jsem to právě vyvrátil a stejně se neomluvíš, ale to jsem očekával...

A Ten Emerson a zatím ani ty, nemá nic společného s advaitou.


A říká on nebo já, že to co říkáme je advaita?

Ego je nástroj, i ono má svůj důvod, třeba jako ten stůl.


Není to žádný nástroj.

Tvý oči vidí stůl, a já už jsem to řek, to hlavní, vidí to tvý smysly, atomový mikroskop to vidí jinak, tvým okem.


Moje oči stůl nevidí. Ani smysly, i když nevím, jak by mohly smysly vidět...

Ale to neznamená, že stůl tu není.


Je tu jen zdánlivě.

Foton je první zaznamenatelný "jev" z vakuua. Neměl by tam být, ale je. Já za to nemůžu. Ověř si to. To znamená, velmi prostou řečí, že vše vnímatelné je interakcí fotonů. Kvarky, gravitony, atomy... A co to je? Jsou to vibrace. To znamená, že to vše jsou roje vibrací. Ale bez smyslového těla, kterého nervová soustava a mozek, to nevyhodnotí jako stůl, židli, dům.., oheň, vodu, zemi, vzduch.. květinu, nebe, tebe... to jsou jen shluky vibrací.


To jsou všechno jen příběhy.

A na to ty a spol stavíte svou advaitu. Stůl tu není, páč tu není vnímající, jehož mozek ty abstraktní tahy fotonů převede do tvarů, barev a zvuků...
Tak kde je jaká iluze?


Iluze je, že tu je já. To je naprostá iluze. Všechno ostatní se jen zdánlivě jeví.
Veil
 
Příspěvky: 1653
Registrován: pon 24. srp 2020 13:58:03

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod adiuv » čtv 22. pro 2022 19:59:14

Pedroza píše:
adiuv píše:
Stůl tu není, páč tu není vnímající, jehož mozek ty abstraktní tahy fotonů převede do tvarů, barev a zvuků...


A co když ten stůl, uložený v korbě náklaďáku a projíždějící kolem sloupu, automaticky nafilmovala a zaznamenala dálkově ovládaná kamera, která je zapnutá na sloupu?

A co se tím mění?


I kdykoliv později se dá pak na tom snímku pozorovat stůl - který tedy zřejmě existuje, jinak by se nedal opticky zaznamenat.

Přitom tento stůl existuje - tak jako všechny pozorovatelné objekty - pouze jako aspekt všetvořící Energie, která ze sebe samé všechny ty existující tvary vytváří.
adiuv
 

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod Pedroza » čtv 22. pro 2022 20:02:34

Veil píše:
adiuv píše:
Stůl tu není, páč tu není vnímající, jehož mozek ty abstraktní tahy fotonů převede do tvarů, barev a zvuků...


A co když ten stůl, uložený v korbě náklaďáku a projíždějící kolem sloupu, automaticky nafilmovala a zaznamenala dálkově ovládaná kamera, která je zapnutá na sloupu?


Kdybychom se bavili o kvantové fyzice, tak tuším, že to měření může být automatické, nemusí to v tu chvíli nikdo fyzicky sledovat, aby došlo k tomu zhmotnění prvku pro změření, ale kvantově fyzice samozřejmě nerozumím.

Je to jinak, v kvantové fyzice záleží na tom, co pozoruješ. Mění to tím svou povahu. Když to nepozoruješ, chová se to jako hmotný prvek, když to pozoruješ, stává se to vlnou.
Ale to na ničem nic nemění.
Pedroza
 

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod Pedroza » čtv 22. pro 2022 20:13:41

Přitom tento stůl existuje - tak jako všechny pozorovatelné objekty - pouze jako aspekt všetvořící Energie, která ze sebe samé všechny ty existující tvary vytváří.

Ou yes, i když stůl nevytvořila, jako vybavení altánku hned ta Energie,.. napřed vytvořila bytosti, a ti stůl...A že stůl i altánek je jen sestavení myslí, z toho jež jde čerpat, je zas jiný a přesto stejný příběh.
Pedroza
 

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod Veil » čtv 22. pro 2022 20:13:45

Pedroza píše:Je to jinak, v kvantové fyzice záleží na tom, co pozoruješ. Mění to tím svou povahu. Když to nepozoruješ, chová se to jako hmotný prvek, když to pozoruješ, stává se to vlnou.
Ale to na ničem nic nemění.


Ne, je to naopak, když to nepozoruješ, chová se to jako vlna a když ano, chová se to jako pevná částice.
Veil
 
Příspěvky: 1653
Registrován: pon 24. srp 2020 13:58:03

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod Pedroza » čtv 22. pro 2022 20:44:24

Veil píše:
Pedroza píše:Je to jinak, v kvantové fyzice záleží na tom, co pozoruješ. Mění to tím svou povahu. Když to nepozoruješ, chová se to jako hmotný prvek, když to pozoruješ, stává se to vlnou.
Ale to na ničem nic nemění.


Ne, je to naopak, když to nepozoruješ, chová se to jako vlna a když ano, chová se to jako pevná částice.

Jo, otočil jsem to omylem, páč už v tom asi nějak postrádám rozdíl. Ale tohle nebylo proto, abych tě knokautoval..
Vlna i zdání její hmotnosti je totéž. Jestli se máš za někoho, kdo to nevidí, tak ani tak, ale přesto o tom zdařile komunikuješ, tak jsi teď trošku asi zapoměl na svou neexistenci. K tvým předchozím výrokům se ještě vrátím.
Pedroza
 

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod Veil » čtv 22. pro 2022 21:20:23

Pedroza píše:Jo, otočil jsem to omylem, páč už v tom asi nějak postrádám rozdíl. Ale tohle nebylo proto, abych tě knokautoval..
Vlna i zdání její hmotnosti je totéž. Jestli se máš za někoho, kdo to nevidí, tak ani tak, ale přesto o tom zdařile komunikuješ, tak jsi teď trošku asi zapoměl na svou neexistenci. K tvým předchozím výrokům se ještě vrátím.


Já se za nic nemám a s nikým nekomunikuji. Samozřejmě také na nic nezapomínám. Nikdo tu není, vše se jenom zdánlivě děje...
Veil
 
Příspěvky: 1653
Registrován: pon 24. srp 2020 13:58:03

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod Pedroza » čtv 22. pro 2022 21:25:26

Jak říkám, já si za tím stojím a nikdo mi moje argumenty proč je kritizuji zatím nevyvrátil.

Tobě jsem to právě vyvrátil a stejně se neomluvíš, ale to jsem očekával...


Nic jsi mi nevyvrátil, bez tohohle by tu stůl nebyl a nebyl bys tu ani ty, kdo by k němu used a dal si rizoto nebo pečený brambory. Takže si to obrať jako já, když to nepozoruješ, a jen chutnáš, jsou to mňamky. Ale když to pozoruješ, ne mikroskopem, ale vnitřním okem, ztrácí to ty hranice (dané smysly), takže ti to dá širší rozhled. Ale ani to není finito. V tomto jemném rozlišování.
Pedroza
 

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod Návštěvník » čtv 22. pro 2022 21:27:28

Veil píše:
Pedroza píše:Jo, otočil jsem to omylem, páč už v tom asi nějak postrádám rozdíl. Ale tohle nebylo proto, abych tě knokautoval..
Vlna i zdání její hmotnosti je totéž. Jestli se máš za někoho, kdo to nevidí, tak ani tak, ale přesto o tom zdařile komunikuješ, tak jsi teď trošku asi zapoměl na svou neexistenci. K tvým předchozím výrokům se ještě vrátím.


Já se za nic nemám a s nikým nekomunikuji. Samozřejmě také na nic nezapomínám. Nikdo tu není, vše se jenom zdánlivě děje...

A nikdo si to neuvědomuje. Tudíž plácá nevědomé kraviny. Kdyby držel ústa, udělal by líp.

Ale to by na tom nemohlo vyrůst jeho nevědomé výstřední ego, které se tak může předvádět.
Návštěvník
 

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod Pedroza » čtv 22. pro 2022 21:31:22

Mimochodem ani nevíš, co zastávám, neptal ses mě, tak co mi chceš vyvracet?
Pedroza
 

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod miroslav » čtv 22. pro 2022 21:41:28

Veil píše:Jak říkám, já si za tím stojím a nikdo mi moje argumenty proč je kritizuji zatím nevyvrátil.

Tobě jsem to právě vyvrátil a stejně se neomluvíš, ale to jsem očekával...



Kdo si za čím stojí? Kdo by měl komu co vyvracet?
Co jsi právě vyvrátil a proč.
Nic takového není, je jen tohle.
Ta advaita ti moc nejde. :D
Uživatelský avatar
miroslav
 
Příspěvky: 3764
Registrován: čtv 29. kvě 2014 10:33:24

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod Pedroza » čtv 22. pro 2022 21:48:48

A říká on nebo já, že to co říkáme je advaita?


Já to slyšel několikrát od tebe, že po nějakém mrzutém hledání, tě uchvátila ortodoxní advaita.
Pedroza
 

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod Pedroza » čtv 22. pro 2022 22:01:11

Není to žádný nástroj.


Ego není nástroj? Neumožnilo ti snad dobrat se tohohle?
Bez něj bys to zvládnul? Vlastně jo, narodil by ses, a hned juch...
Pedroza
 

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod Pedroza » čtv 22. pro 2022 22:08:23

Moje oči stůl nevidí. Ani smysly, i když nevím, jak by mohly smysly vidět...


To se jen tak říká, vidět, cítit, slyšet... a prdel i hmatá židli u stolu... na kterým je třeba ubrus, a na ubrusu pečenej divočák.. nebo vinné listy s rýží... oj, no tohle!
Pedroza
 

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod Pedroza » čtv 22. pro 2022 22:18:11

Je tu jen zdánlivě.


Stůl je tu jen zdánlivě? Kdybys řek, je tu jen dočasně, souhlasil bych. I když, co to je dočasně?
Víš kolik má věčnost času? Nekonečně. Co to znamená? Že vše je na věky. Nebo ne?
Pedroza
 

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod Pedroza » čtv 22. pro 2022 22:33:29

To jsou všechno jen příběhy.


Bodejť ne, ale já se tě při tomhle téma osvícení ptám
Kde se berou......?
Pedroza
 

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod Pedroza » čtv 22. pro 2022 22:36:35

Iluze je, že tu je já. To je naprostá iluze. Všechno ostatní se jen zdánlivě jeví.


Oukchej, ale nevíš kdo jsi, když pomineš já?
Pedroza
 

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod Pedroza » pát 23. pro 2022 3:21:58

A přece se, když zapomeneš na své vyznání, nazýváš já... asi zvyk, ne?

Tady Veile nejde o to, že si člověk, myslící tvor, uspořádal původní svět,
včetně sebe sama, jak mu cit a rozum velil. Cit bohužel méně. Přesto že
Je starší rozumu. V obrázcích čaker a nádí začíná levá (citová) Ida už v Muladháře,
Tam spočívá i Kundaliní. Pingala (kanál rozumu) začíná ve Svadhistáně..
O obrázky nejde, jde to cítit... Takže, jak někomu, kdo tohle bytostně cítí, i chápe,
to chceš rozporovat? Ty, kterej dokolečka opakuje naučené fráze? A kdo je nepříjme,
je u tebe mimoň. V tom jsi podobnej nejednomu zde prošlému géniu.
Jo, takže nejde o to, jak jsme si to, jako ty osoby vymyslely.. židle, stoly, vázy..
Co je opravdové, je květina ve váze na stole, když sedíš na židli, a žasneš nad jejím pestíkem a
voňavými plátky...
Pedroza
 

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod Pedroza » pát 23. pro 2022 3:35:25

Už to samo tě láká a pohlcuje do hlubin, které nejsou jinde než tady a teď.
Pedroza
 

PředchozíDalší

Zpět na Probuzení

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků