Téma osvícení

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod Pedroza » pát 23. pro 2022 4:20:09

Ve tvaru jako v hudbě.

To je to mysterium, hudba ticha.

A ticho v hudbě.
Pedroza
 

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod Pedroza » pát 23. pro 2022 5:01:42

Na subtilním systému nádí a čaker, je boží to, že ho má v sobě každý.
Že je to s námi narozené. A u nikoho ta Síla zcela nespí. Když tě něco
neosobně dojme, probudí ji to. Probleskne. A ty se ptáš, co to je.
Nevšední mrazení v zádech, kolem ramen, tlak na vrcholku hlavy...
Co ji však spontánně trvaleji probudí, že ti (ano tobě) dá o sobě vědět,
je .. Touha.. a ta hoří s ní, neřídíš to. Takže se nemusíš cítit pyšný a vyjímečný,
jak si myslíš, že se asi každej neortoxní advaiťan cítí. Není to tvoje zásluha.
Je to se všemi narozené...
Pedroza
 

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod Pedroza » pát 23. pro 2022 9:44:42

Veil píše:
Pedroza píše:Já s tím urážením nezačal, urážíš Mistry, jako by se nechumelilo.
A pak se divíš... Jinej uráží jinak, a pak se diví...


Já si za tím ale na rozdíl od tebe stojím a proč je kritizuju jsem jasně vysvětlil. Ty jen křičíš nesmysly.


Jedinej dotek toho nepoznaného, co je v tobě, rozmetá celou tvou advaitu, s Emersonem včetně, do věčných lovišť.
Mentální "zkušenost", co ti aranžuje jáčko, zabydlený v tvým mozku, ti dělá tuhle službu, rozpoznat ho.
Ono umí být čímkoliv, využije každou vzpomínku, prostředí, okolnost...
Umí být velmi dobře tonoucím se v depresích, euforickým juchačem, inženýrem duchovna,
i ortodoxním advaiťanem. A to nepřemůžeš žádným věděním ani nevěděním.
To, co jsi zde v pohybu, je to samé Tat, o kterém se popsaly tuny papíru.
Jen ses na tu demonstraci ohák tělem, prostorem, časem.. tvorbou.
A zapoměl, proč na tu slavnost vlastně jdeš.. a tělo si tě ochočilo.
Pedroza
 

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod Veil » pát 23. pro 2022 10:34:48

Pedroza píše:Nic jsi mi nevyvrátil


Ale vyvrátil. Tys urážel, já tě vyzval ať řekneš, kde je tedy chyba v tom co se tu píše, tys řekl, že chyba je v tom, že je to podle mne nepoznatelné, já tě tedy vyzval ať mi popíšeš libovolný předmět tak, aby bylo zřejmé, že o něm víš všechno, což jsi samozřejmě nedokázal, takže jsem ti to vyvrátil. Pokud ne, pořád můžeš popsat ten předmět, sám si ale napsal, že všechen papír na světě by na to nestačil. Jak jsem psal, gentleman by se v takovém případě omluvil, ale to ty bohužel nejsi. Jsi jen křikloun a internetový urážeč.
Veil
 
Příspěvky: 1653
Registrován: pon 24. srp 2020 13:58:03

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod Veil » pát 23. pro 2022 10:36:38

Pedroza píše:Mimochodem ani nevíš, co zastávám, neptal ses mě, tak co mi chceš vyvracet?


Vyvrátil jsem ti to co jsi sám řekl, že je chyba na tom co píšu. Najdi další chybu a rád ti jí opět vyvrátím. Jestli ti vadí, že podle tebe urážím mistry, proč nevyvrátíš to, co o nich říkám (že jejich konec cesty "já jsem bůh" je pořád sen).
Veil
 
Příspěvky: 1653
Registrován: pon 24. srp 2020 13:58:03

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod Veil » pát 23. pro 2022 10:38:10

Pedroza píše:Ego není nástroj?


Samozřejmě, že není.

Neumožnilo ti snad dobrat se tohohle?


Vůbec ne.
Veil
 
Příspěvky: 1653
Registrován: pon 24. srp 2020 13:58:03

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod Veil » pát 23. pro 2022 10:44:15

Pedroza píše:A přece se, když zapomeneš na své vyznání, nazýváš já... asi zvyk, ne?


Vůbec ani netušíš, o čem se tu mluví. Já se nenazývám já. Já tu vůbec nic nepíšu. Není žádné já. Všechno se jen zdánlivě děje.

Tady Veile nejde o to, že si člověk, myslící tvor, uspořádal původní svět,
včetně sebe sama, jak mu cit a rozum velil. Cit bohužel méně. Přesto že
Je starší rozumu. V obrázcích čaker a nádí začíná levá (citová) Ida už v Muladháře,
Tam spočívá i Kundaliní. Pingala (kanál rozumu) začíná ve Svadhistáně..
O obrázky nejde, jde to cítit...


Jen pohádky pořád dokola.

Takže, jak někomu, kdo tohle bytostně cítí, i chápe,
to chceš rozporovat?


Nikdo tohle bytostně necítí a nechápe.

Co je opravdové, je květina ve váze na stole, když sedíš na židli, a žasneš nad jejím pestíkem a
voňavými plátky...


To si ale jen myslíš. To je vše s čím operuješ. Příběhy a pohádky. Květina ve váze na stole samozřejmě není opravdová. Když sedíš na židli je to celé jen sen.
Veil
 
Příspěvky: 1653
Registrován: pon 24. srp 2020 13:58:03

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod Veil » pát 23. pro 2022 10:48:38

Pedroza píše:Na subtilním systému nádí a čaker, je boží to, že ho má v sobě každý. (...)


Další pohádky. Nejsou žádné nádí ani čakry. Celé je to pohádka ve snu.
Veil
 
Příspěvky: 1653
Registrován: pon 24. srp 2020 13:58:03

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod Návštěvník » pát 23. pro 2022 10:50:26

Veil píše:
adiuv píše:
Stůl tu není, páč tu není vnímající, jehož mozek ty abstraktní tahy fotonů převede do tvarů, barev a zvuků...


A co když ten stůl, uložený v korbě náklaďáku a projíždějící kolem sloupu, automaticky nafilmovala a zaznamenala dálkově ovládaná kamera, která je zapnutá na sloupu?


Kdybychom se bavili o kvantové fyzice, tak tuším, že to měření může být automatické, nemusí to v tu chvíli nikdo fyzicky sledovat, aby došlo k tomu zhmotnění prvku pro změření, ale kvantové fyzice samozřejmě nerozumím.

Ano to je právě vidět.Vy užíváte The von Neumann – Wignerovu interpretaci, která je mimochodem jedna z deseti interpretací kvantové mechaniky a sám Wigner ji opustil a omluvil se.A jako jediná interpretace vyžaduje vědomí pozorovatele, což v té samé větě ještě stihnete popřít, že není žádné vědomí.
Ono to nejenom tenkrát vzbuzovalo rozpaky jak správně podotkl Cimrman. :D
Návštěvník
 

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod Veil » pát 23. pro 2022 10:56:26

Návštěvník píše:Ano to je právě vidět.Vy užíváte The von Neumann – Wignerovu interpretaci, která je mimochodem jedna z deseti interpretací kvantové mechaniky a sám Wigner ji opustil a omluvil se.


Jak jsem psal, kvantové fyzice samozřejmě nerozumím. Nevím tedy ani, co je Neumann - Wignerova interpretace.

A jako jediná interpretace vyžaduje vědomí pozorovatele, což v té samé větě ještě stihnete popřít, že není žádné vědomí.


Já nedělám rovnítko mezi tím co říkám a nějakou interpretací kvantové fyziky. Jen jsem reagoval na to, že někdo psal jestli by byl rozdíl, kdyby to vyfotila automatická kamera, na to jsem psal, že aby se změnily výsledky měřeného v kvantové fyzice tak tuším stačí, že je to měřené automaticky.
Veil
 
Příspěvky: 1653
Registrován: pon 24. srp 2020 13:58:03

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod Vostálník » pát 23. pro 2022 11:02:50

Re: Pseudoosvícenci a jiné deformace na duchovní cestě.
Příspěvekod rosada » čtv 22. pro 2022 11:42:04

Nic píše:

Mně se zase líbilo, jak Ashin Ottama srovnává v nějakém videu vědecké a duchovní poznání a vysvětluje, co je skutečnost a co je iluze a říká: "Bolest zubů ve skutečnosti také neexistuje", pak se šibalsky usměje a dodává: "Pomůže vám to?"


Ano, takto je, poznání v intelektuální rovině nikomu nepomůže.
Nepomůže ani poznání, že svět je iluzi na základě prožitku.
Dokud se nerozpozná, že ten, který poznává ilutornost světa je stejně iluzorní. Ale toto poznání, již tomu, kdo to jakoby poznal nenáleží, tím končí jeho důležitost. Jako referenční bod se ztrácí.
Pokud se rozpozná ilutornost světa, ale referenčnímu bodu "já", zůstane důležitost, tak to bude prostě haprovat, dokud se to nevyjasní celé.
Že je to celé iluzorní děj v iluzorním prostoru a čase? Ano to je.
A ano zůstává tu otázka: "Pomůže vám to?"



Tak za prvé,

nejedná se o nějaký přiblblý iluzorní děj v iluzorním prostoru a čase ale o pohyb Vědomí,

tedy je řeč o Vědomí (v pohybu)

A za druhé,

samozřejmě že jim to pomůže,

pozitivisti se ze sračak dostávají skrze zaměřování na něco, co je pro ně pozitivní a co je uchrání před utrpením,

třeba tak že neustále blábolí hovna vo nějaký iluzi...

Je to podobné, jako když do sebe člověk naleje alkohol,

trošku jej to na chvíli uvolní, ale pak musí znovu a znovu si dávat dalšího a dalšího frtana,

aby si udržel svou hladinku štěstí...

A to je pak ta jeho "realita" která mu umožnuje žít štastně voblblý život nákou představou...
Vostálník
 

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod Vostálník » pát 23. pro 2022 11:17:01

Kdykoliv Veile vytrlačíš svoje hovna,

vrátí se ti to obloukem zpět od mne odražené a vylepšené o poslání do prdele,

hovno za hovno !!!
Vostálník
 

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod Pedroza » pát 23. pro 2022 11:21:20

Veil píše:
Pedroza píše:Nic jsi mi nevyvrátil


Ale vyvrátil. Tys urážel, já tě vyzval ať řekneš, kde je tedy chyba v tom co se tu píše, tys řekl, že chyba je v tom, že je to podle mne nepoznatelné, já tě tedy vyzval ať mi popíšeš libovolný předmět tak, aby bylo zřejmé, že o něm víš všechno, což jsi samozřejmě nedokázal, takže jsem ti to vyvrátil. Pokud ne, pořád můžeš popsat ten předmět, sám si ale napsal, že všechen papír na světě by na to nestačil. Jak jsem psal, gentleman by se v takovém případě omluvil, ale to ty bohužel nejsi. Jsi jen křikloun a internetový urážeč.

Vidíš to pokřiveně, s urážkami nikdy nezačínám jako první, ale když někdo byť nevědomě uráží, zkusím co to samé udělá s ním. Tvé reakce jsou vypovídající.
Stůl jsem řek, nevím jak pro tebe přímo, že je to předmět za účelem stolování, nevím kdy ho lidská mysl vynalezla,
nejspíš v dobách, kdy člověka studila prdel, a tak poskládal pár dílů od Matky přírody dokupy, a stvořil stůl a židli.
Tyto díly skládají se z atomů, atomy skládají se z protonů, elektronů a neutronů. Dnes už víme, že je toho víc, v tom prostoru mezi nimi. I v nich. A já jsem řek, ty atom bez mikroskopu přímo nevidíš, páč je to něco jako akord vibrací. Ale vnímáš je v jejich souborech, které ti smysly vykreslí v této "multimediální" rovině. Jako třeba stůl. Stůl, jako i další předměty lidského uzívání, jak jsem naznačil, ze země, tedy z kosmu, nerostou. Rostou z něj "ingredience", z kterých naše mysl skládá věci své potřeby. Dřevo, pokud mluvíme o stolu ze dřeva, je ze stromů, a i ty skládají se z tzv atomů, prvků, mikročástic.. akordů vibrací. Jak vzniká tento souzvuk? Dotýkající se našich smyslů, schopných vnímat určitou vlnovou délku, co z toho udělá vnímatelný prostor, pohyb, čas.. stůl? Vzniká energií. Jak vzniká energie? Vzniká svým zdrojem. A tento zdroj je čisté Tat.
Pedroza
 

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod Veil » pát 23. pro 2022 11:42:06

Pedroza píše:Vidíš to pokřiveně, s urážkami nikdy nezačínám jako první, ale když někdo byť nevědomě uráží, zkusím co to samé udělá s ním. Tvé reakce jsou vypovídající.


Nejdřív urážíš a nachytanej pak kňučíš a hledáš důvody jak uhnout. Pořád ubohost.

Stůl jsem řek, nevím jak pro tebe přímo, že je to předmět za účelem stolování, nevím kdy ho lidská mysl vynalezla,
nejspíš v dobách, kdy člověka studila prdel, a tak poskládal pár dílů od Matky přírody dokupy, a stvořil stůl a židle.
Tyto díly skládají se z atomů, atomy skládají se z protonů, elektronů a neutronů. Dnes už víme, že je toho víc, v tom prostoru mezi nimi. I v nich. A já jsem řek, ty atom bez mikroskopu přímo nevidíš, páč je to něco jako akord vibrací. Ale vnímáš je v jejich souborech, které ti smysly vykreslí v této "multimediální" rovině. Jako třeba stůl. Stůl, jako i další předměty lidského uzívání, jak jsem naznačil, ze země, tedy z kosmu, nerostou. Rostou z něj "ingredience", z kterých naše mysl skládá věci své potřeby. Dřevo, pokud mluvíme o stolu ze dřeva, je ze stromů, a i ty skládají se z tzv atomů, prvků, mikročástic.. akordů vibrací. Jak vzniká tento souzvuk? Dotýkající se našich smyslů, schopných vnímat určitou vlnovou délku, co z toho udělá vnímatelný prostor, pohyb, čas.. stůl? Vzniká energií. Jak vzniká energie? Vzniká svým zdrojem. A tento zdroj je čisté Tat.


Haha, tak to je opravdu ubohý pokus popsat kompletně stůl. Opravdu mi nestačí říct, že se skládá z atomů. Já chci vědět kde přesně se jaká nejmenší část toho stolu nachází. Kompletně to popsat nejde, takže je to nepoznatelné. Důvod proč tvrdíš, že jsi urážel je vyvrácen. Gentleman by se omluvil.
Veil
 
Příspěvky: 1653
Registrován: pon 24. srp 2020 13:58:03

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod Veil » pát 23. pro 2022 11:49:11

Vostálník píše:
Jsi jen křikloun a internetový urážeč.


Ty zasranej čuráku a zmrde všech hoven,

ty furt chceš po druhých nějaký důkazy,

ale ty sám nemůžeš z toho co hlásáš dokázat ani hovno,

nebot dokazovat axiom ničeho samozřejmě dokazovat nelze.


Možná jsi nesledoval poslední vývoj, ale právě jsem tvému kolegovi dokázal, že tohle je nedefinovatelné a nepoznatelné. Teď mi ještě ty dokaž, že jsi univerzální vědomí a budeme 1:1. Ale to nemůžeš, viď?
Veil
 
Příspěvky: 1653
Registrován: pon 24. srp 2020 13:58:03

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod Vostálník » pát 23. pro 2022 11:52:02

Já chci vědět kde přesně se jaká nejmenší část toho stolu nachází.


No k tomu jsem ti přece dával tu duchovní mapu,

aby jsi na ní přesně našel tady,

to,

že jsi to neudělal

a místo toho jen sereš hovna vo tom jak jsi níčím,

to je tvůj problém a tvůj mindrák

a tvoje koledování vo poslání do prdele...


Možná jsi nesledoval poslední vývoj, ale právě jsem tvému kolegovi dokázal, že tohle je nedefinovatelné a nepoznatelné. Teď mi ještě ty dokaž, že jsi univerzální vědomí a budeme 1:1. Ale to nemůžeš, viď?


Mapu máš ty čuráku, takže mě neser s hovadinama jako nějaký nepoznatelný apd.

Ty jen sereš hovna,

jinak víš hovno !!!
Vostálník
 

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod Pedroza » pát 23. pro 2022 11:52:29

Veil píše:
Pedroza píše:Vidíš to pokřiveně, s urážkami nikdy nezačínám jako první, ale když někdo byť nevědomě uráží, zkusím co to samé udělá s ním. Tvé reakce jsou vypovídající.


Nejdřív urážíš a nachytanej pak kňučíš a hledáš důvody jak uhnout. Pořád ubohost.

Stůl jsem řek, nevím jak pro tebe přímo, že je to předmět za účelem stolování, nevím kdy ho lidská mysl vynalezla,
nejspíš v dobách, kdy člověka studila prdel, a tak poskládal pár dílů od Matky přírody dokupy, a stvořil stůl a židle.
Tyto díly skládají se z atomů, atomy skládají se z protonů, elektronů a neutronů. Dnes už víme, že je toho víc, v tom prostoru mezi nimi. I v nich. A já jsem řek, ty atom bez mikroskopu přímo nevidíš, páč je to něco jako akord vibrací. Ale vnímáš je v jejich souborech, které ti smysly vykreslí v této "multimediální" rovině. Jako třeba stůl. Stůl, jako i další předměty lidského uzívání, jak jsem naznačil, ze země, tedy z kosmu, nerostou. Rostou z něj "ingredience", z kterých naše mysl skládá věci své potřeby. Dřevo, pokud mluvíme o stolu ze dřeva, je ze stromů, a i ty skládají se z tzv atomů, prvků, mikročástic.. akordů vibrací. Jak vzniká tento souzvuk? Dotýkající se našich smyslů, schopných vnímat určitou vlnovou délku, co z toho udělá vnímatelný prostor, pohyb, čas.. stůl? Vzniká energií. Jak vzniká energie? Vzniká svým zdrojem. A tento zdroj je čisté Tat.


Haha, tak to je opravdu ubohý pokus popsat kompletně stůl. Opravdu mi nestačí říct, že se skládá z atomů. Já chci vědět kde přesně se jaká nejmenší část toho stolu nachází. Kompletně to popsat nejde, takže je to nepoznatelné. Důvod proč tvrdíš, že jsi urážel je vyvrácen. Gentleman by se omluvil.



Ty jsi číslo. Napřed se omluv ty, odvolej, že Mistři jsou pomatenci, o kterých jsi to řek.. pak si podáme ruku.

Mě nešlo o to kompletně popsat stůl, a sám jsem ti řek, že na to nejsou kapacity.
Mě šlo o to spojení stolu s podstatou.

Ale ty mě chceš dostat, což se ti nepodařilo a nepodaří ;)
Pedroza
 

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod Veil » pát 23. pro 2022 11:58:28

Pedroza píše:Ty jsi číslo. Napřed se omluv ty, odvolej, že Mistři jsou pomatenci, o kterých jsi to řek.. pak si podáme ruku.


Rád se omluvím, když vyvrátíš co říkám. A říkám, že jejich konec cesty (já jsem univerzální vědomí, já jsem nadjá, já jsem bůh) je pořád hluboký sen.

Mě nešlo o to kompletně popsat stůl, a sám jsem ti řek, že na to nejsou kapacity.
Mě šlo o to spojení stolu s podstatou.


Ale kdepak, zase kňučíš, že tobě šlo o něco jiného. Urážel jsi, já tě vyzval ať teda řekneš, kde je chyba. Tys řekl, že chyba je v tom, že je to nepoznatelné. Já tě vyzval ať kompletně popíšeš jakoukoli věc včetně všech částí. Ty ses pokusil a selhal a teď zas smlouváš, že to bylo jinak? Jsi jako malé dítě nachytané na lži. Vzmuž se.
Veil
 
Příspěvky: 1653
Registrován: pon 24. srp 2020 13:58:03

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod Vostálník » pát 23. pro 2022 12:01:08

Ale to nemůžeš, viď?


To ti snadno dokáže každej léčitel, šaktijogín nebo realizovanej mistr,

což už jsem ti psal ty sebestřednej šašku nepoznatelný nicoty vykopírovaný internetový prdele...

Ale ukaž mně to tvý "nic" ty sráči,

to fakt nemůžeš,

protože nic takováho jako nic neexistuje...

Proto to taky je nepoznatelný a tím má být jako dokázána existence ničeho ???
Vostálník
 

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod Veil » pát 23. pro 2022 12:06:06

Vostálník píše:To ti snadno dokáže každej léčitel, šaktijogín nebo realizovanej mistr,


Takže to tvrdíš, ale dokázat to nemůžeš? A tobě to dokázali jak? Tvrdil si, že osvícený mistr se pozná podle svatozáře, jako na obrazech. Tys někoho takového potkal?
Veil
 
Příspěvky: 1653
Registrován: pon 24. srp 2020 13:58:03

PředchozíDalší

Zpět na Probuzení

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků