Téma osvícení

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod petr vostál » pon 04. říj 2021 22:20:05

Vždyt je to jen duchovní pozér co se pyšní tím, že chodíl k Tomášům,

takovejhle napblbel jsem na svých cestách potkával stovky,

nic zvláštního,

stojí tak akorát za to, abych mu poradil kam má jít...
petr vostál
 

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod Tara » pon 04. říj 2021 22:22:04

petr vostál píše:Vždyt je to jen duchovní pozér co se pyšní tím, že chodíl k Tomášům,

takovejhle napblbel jsem na svých cestách potkával stovky,

nic zvláštního,

stojí tak akorát za to, abych mu poradil kam má jít...

Normálně joo, kdyby to byl jen pozér, ale když on má někdy jednou za milión let i světlou chvílli, kdy zasáhne...

:-)
Uživatelský avatar
Tara
 
Příspěvky: 2804
Registrován: stř 20. lis 2013 9:44:22

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod petr vostál » pon 04. říj 2021 23:42:05

Jen jestli to není tím, že ty máš občas tmavé chvilky takže pak se ti ty jeho pitomosti jeví jako světlé chvilky...
petr vostál
 

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod Vari » úte 05. říj 2021 0:02:46

petr vostál píše:Hovno osvobození, to je přirozený stav z kterého tvé ego blbne,

osvobození je naopak stav ega, kdy se vědomí osvobodí od své neměnné přirozenosti a do proměnlivé nepřirozenosti,

jen duchovní troubové vidí vše vobráceně než to skutečně je....


Ano, stává se, že prožití přirozeného stavu, si ego udělá zlaté tele.
Je sice pěkné, že si význam osvobození vyspekuloval takto. Ale jako ztotožněné vědomí čili ego nemůžeš dohlédnout dál než na špičku nosu, tj. nedohlédneš za hranice ega. Takže nemůžeš nic vědět o neztotožněném vědomí.
A že jsi jako ego schopný sám sobě nakecat, že takto je to ono, neznamená, že to nakecáš i ostatním.
Jistěže z určitého bodu celkového běhu vesmíru, z pohledu čirého neztotožněného vědomí, to tak je. Je to to ono, to pravé ono pro tuto chvíli. Ano, právě v této chvíli čiré vědomí, v jednom z mnoha a mnoha dynamických vyjádření, je uzavřeno do představy, že je jen ego, a že je to tak jedině správně, protože je krásným egem, které mnohé promyslelo a dospělo právě k těmto závěrům, pro ně tak jasným, jen se je nedaří vtlouct do hlav ostatních.
Ale tohle ty jako ego nemůžeš vidět, takže vše, co tu tvrdíš je jen čirou spekulací. A je jasné, že ji jiná ega nepřijmou, to už je lepší vyspekulovat si něco vlastního. Ale i když to tak vidíš, není totální ztotožnění s egem jediným způsobem lidského prožívání. Pro tebe momentálně ano, ale to, že ty nejsi schopný vidět jiné možnosti, neznamená, že neexistují.


Žádné ego se nikdy od ničeho neosvobodí.
Vari
 

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod petr vostál » úte 05. říj 2021 8:15:12

Ano, právě v této chvíli čiré vědomí, v jednom z mnoha a mnoha dynamických vyjádření, je uzavřeno do představy, že je jen ego, a že je to tak jedině správně, protože je krásným egem, které mnohé promyslelo a dospělo právě k těmto závěrům, pro ně tak jasným, jen se je nedaří vtlouct do hlav ostatních.
Ale tohle ty jako ego nemůžeš vidět, takže vše, co tu tvrdíš je jen čirou spekulací. A je jasné, že ji jiná ega nepřijmou, to už je lepší vyspekulovat si něco vlastního. Ale i když to tak vidíš, není totální ztotožnění s egem jediným způsobem lidského prožívání. Pro tebe momentálně ano, ale to, že ty nejsi schopný vidět jiné možnosti, neznamená, že neexistují.


Jiné možnosti samozřejmě existují,

ale jen pro ty, co nemají nic proti egu a nedělají z něj strašáka,

a to je ten důvod, proč zcela jednoduše otáčím ty vaše oslavný fanfáry do opaku,

a o egu hovořím pozitivně,

protože pokud budete na ego plivat,

tak vám to rozhodně nepomůže k těm jiným možnostem...


Já dohlídnu mnohem dál než jen za ego, proto ego chválím a nahlížím jako něco pozitivního,

a nejsou to spekulace, nýbrž duchovní teorie a životní zkušenost s tím jak co funguje

a jaký postoj k čemu vede...


jen se je nedaří vtlouct do hlav ostatních.


To je jasná věc, když se někdo voblbne negativními systémy náboženství (křestanství, budhismus, hinduismus)

a funguje na podkladě víry, naděje a lásky,

má prostě v hlavě hovno, jenž mu neumožnuje nahlédnout co je ego,

ego je pak pro něj nepřítel (je pak nepřítelem sám sobě)


Pokud je člověk sám sebou a nenechá se voblbnout nějakou kolektivní karmou,

nikdy nebude sám na sebe plivat a hanobit se,

a oslavovat svou pokoru na kterou je pyšný,

takovéto věci se dějí pouze tehdy, když se člověk nechá voblbnout něčím z venčí, at už náboženství, politikou nebo morálkou....
petr vostál
 

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod petr vostál » úte 05. říj 2021 8:21:02

A že jsi jako ego schopný sám sobě nakecat, že takto je to ono, neznamená, že to nakecáš i ostatním.



No jo, jenže právě toto základ duchovna,

chtělo by to si trošku rozšířit duchovní náhledy a různé přístupy a techniky,

tak třeba Jana sem co chvíli dává Drtikolovo pojenání o tom,

jak vše je dobré, protože vše je "boží"

tak si to laskavě alespon přečti,

že toto je prostě zcela nutný základ duchovní praxe...
petr vostál
 

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod Jana » úte 05. říj 2021 8:25:47

Žádné ego se nikdy od ničeho neosvobodí.


A i přes tu prestižní egotendenci: "Já jsem chytřejší, lepší a ty jsi nemožný blb a exot", promluvy Probuzených probouzejí.

Děje se to v okamžicích, kdy Milost ozřejmuje, že Láska promlouvá k Lásce, a nikdo jiný tady není.

:)
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 7500
Registrován: pon 25. črc 2011 20:38:09

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod petr vostál » úte 05. říj 2021 8:51:08

A i přes tu prestižní egotendenci: "Já jsem chytřejší, lepší a ty jsi nemožný blb a exot", promluvy Probuzených probouzejí.


No tak si je alespon přečtěte,

že základem duchovní cesty je hezké ego,

např. jak Drtikol nebo Minařík jasně ukazují že výchozím bodem je satvický stav mysli, tedy stav ega, (bezpříčinná radostivost)

bez tohoto základu nejste schopni provádět ani koncentrace, natož meditace,

a jste jen pomatení radžastici co urputně buší na nebeské brány...


To, že toto nevíte znamená že jste prostě blbové co nejsou schopni si ty promluvy probuzených ani přečíst,

a ani je pochopit,

prostě, jste idioti,

proto vás furt odkazuji aby jste se naučili duchovní základy....




Ale vy jen přebíráte nesprávné názory o nějakém zlém egu co způsobuje utrpení a ještě se tím hovnem chlubíte...
petr vostál
 

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod petr vostál » úte 05. říj 2021 8:53:20

že Láska promlouvá k Lásce, a nikdo jiný tady není.


Ta tvoje věčná potřeba se furt voblbovat představama, to je fakt pecka...
petr vostál
 

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod Jana » úte 05. říj 2021 9:00:41

Pecka je to, jen dokud je to myšlenka, jakožto žitá realita to je Bytí, Vědomí, SČA.

:)
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 7500
Registrován: pon 25. črc 2011 20:38:09

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod Vari » úte 05. říj 2021 9:41:22

Ano, právě v této chvíli čiré vědomí, v jednom z mnoha a mnoha dynamických vyjádření, je uzavřeno do představy, že je jen ego, a že je to tak jedině správně, protože je krásným egem, které mnohé promyslelo a dospělo právě k těmto závěrům, pro ně tak jasným, jen se je nedaří vtlouct do hlav ostatních.
Ale tohle ty jako ego nemůžeš vidět, takže vše, co tu tvrdíš je jen čirou spekulací. A je jasné, že ji jiná ega nepřijmou, to už je lepší vyspekulovat si něco vlastního. Ale i když to tak vidíš, není totální ztotožnění s egem jediným způsobem lidského prožívání. Pro tebe momentálně ano, ale to, že ty nejsi schopný vidět jiné možnosti, neznamená, že neexistují.

petr vostál píše:Jiné možnosti samozřejmě existují,

ano existují
ale jen pro ty, co nemají nic proti egu a nedělají z něj strašáka,

ale toto je omyl.
Vidět v egu strašáka, či nikoliv je záležitostí ega. Ty možnosti za egem, lépe řečeno, to v čem ego existuje, z čeho existuje, tu je tak či tak.
Takže připisuješ-li, tomu nějakou podmínku, chováš se stejně jako ti, které kritizuješ.
Je jedno, jestli řekneš: možnosti tu jsou, pokud odmítneš ego
nebo možnosti tu jsou pokud přijmeš ego.



a to je ten důvod, proč zcela jednoduše otáčím ty vaše oslavný fanfáry do opaku,

a o egu hovořím pozitivně,

protože pokud budete na ego plivat,

tak vám to rozhodně nepomůže k těm jiným možnostem...

Jo je fajn, když někdo ukazuje, že je vše možné chápat jinak, aby nedošlo k ustrnutí v nějakém názoru.
Ale když dojde k ustrnutí i v tomto opačném názoru... vyjde to nastejno.


Já dohlídnu mnohem dál než jen za ego, proto ego chválím a nahlížím jako něco pozitivního,

a nejsou to spekulace, nýbrž duchovní teorie a životní zkušenost s tím jak co funguje

a jaký postoj k čemu vede...


Pokud dohlídneš dál než za ego, tak nejsi jen egem. Teď popíráš sám sebe. Slovo ego má už v českém jazyce zaběhlé konotace.
Mohu ho nahradit slovem individualita? Mám chválit individualitu nebo jí popírat. Ta možnost prožívat sám sebe jako individualitu, tu je a já dodám, dána Bohem. A můžeme ji chválit jako celé boží stvoření. Hanit ji je jako hanit část božího stvoření. Ale to, jestli ji na individuální úrovni chválíme či haníme je opět jen část této boží hry, tím mám namysli hry čirého vědomí v prostoru a čase.
Pokud Vail prohlásí: já na to došel. Já jsem to. Tak, jak mnozí tady vidíš, že je to individuální prohlášení o tom univerzálním. Ale takovým prohlášením se to univerzální neumenší (ani nezvětší). Je to jako když hodíš, kámen do vody, a pak prohlásíš dělá to kruhy. Ó jaká pravda. Ale ty kruhy se dělají, i když to nikdo neprohlásí. A ony se dělají, I když se řekně: dělá to pěkné čtverce...
Takže vidíš, že je to individuální prohlášení, a místo, abys Vaila pochválil, jak má krásné ego, tak tu vyskakuješ.
Tak, jak je to s tím egem? Ty ho máš krásné? Nebo všichni máme krásné ego? Nebo někteří?

jen se je nedaří vtlouct do hlav ostatních.


To je jasná věc, když se někdo voblbne negativními systémy náboženství (křestanství, budhismus, hinduismus)

a funguje na podkladě víry, naděje a lásky,

má prostě v hlavě hovno, jenž mu neumožnuje nahlédnout co je ego,

ego je pak pro něj nepřítel (je pak nepřítelem sám sobě)


Ano může se to tak jevit. Ale nemá zas tak moc ze zdejšího psaní pocit, že ego je nepřítel...
Ale dá se to prohlédnout a překročit. Překročením myslím překročení důležitosti ega. A to překročení je klíč, a jak jsme individuální něčí cesta je překračovat ego-nepřítele, něčí překračovat ego-kámoše.
Ty tvrdíš, že vidíš za ego, tak jsi schopný ego-kámoše překročit. Někdo je s egem-kámošem a teď mám namysli běžnou populaci, tak ztotožněný a to ztotožnění je silné a nepropustné (ne jako ty tvé pózičky), tak že nejsou schopni, nemají k tomu ani možnost, spatřit něco za egem.
Můj závěr tedy je ego není zlé, ale není až tak důležité, jak se může na první pohled zdát. A je něco za ním. A to něco mu umožnilo povstat a zformovat se a umožní mu zase se rozpustit a splynout. Ego je pomíjivé má začátek a má taky konec.


Pokud je člověk sám sebou a nenechá se voblbnout nějakou kolektivní karmou,

nikdy nebude sám na sebe plivat a hanobit se,

a oslavovat svou pokoru na kterou je pyšný,

Ano
takovéto věci se dějí pouze tehdy, když se člověk nechá voblbnout něčím z venčí, at už náboženství, politikou nebo morálkou....

Ano
Pravda je tam uvnitř.
Vari
 

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod Vari » úte 05. říj 2021 9:43:59

To další zatím komentovat nebudu.
Už tak jsem toho napsal až moc.
Vari
 

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod petr vostál » úte 05. říj 2021 10:19:46

Pokud dohlídneš dál než za ego, tak nejsi jen egem


Když nevíš co je ego, tak potom nevíš že ego je ztotožněné Vědomí,

proto ego může dohlédnout za ego,,

je to vždy ego, které má uvědomění Vědomí,

chce se to prostě naučit ty základy...
petr vostál
 

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod petr vostál » úte 05. říj 2021 10:25:21

Takže připisuješ-li, tomu nějakou podmínku, chováš se stejně jako ti, které kritizuješ.


No určitě,

vždycky píšu opak a vždycky uvádím opačnou podmínku...

To je o mě všeobecně známo že todle udělám každýmu pravdoserovi...

Hezký ego ?

Hezký ego je takové, které se neopírá vo nějaký koncepty, takže já mám hezký ego,

já umím psát různé koncepty a tlačit je jako nejvyšší pravdu,

to je taková hra, kdo tlačí tomu se to vrátí...
petr vostál
 

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod Vari » úte 05. říj 2021 10:33:53

petr vostál píše:
Pokud dohlídneš dál než za ego, tak nejsi jen egem


Když nevíš co je ego, tak potom nevíš že ego je ztotožněné Vědomí,

proto ego může dohlédnout za ego,,

je to vždy ego, které má uvědomění Vědomí,

chce se to prostě naučit ty základy...

Myslíš jako odněkud z venčí?

Moje zkušenost je taková, že ztotožněné vědomí, nevidí za své ztotožnění.
Vari
 

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod Vari » úte 05. říj 2021 10:35:21

petr vostál píše:
já umím psát různé koncepty a tlačit je jako nejvyšší pravdu,

to je taková hra, kdo tlačí tomu se to vrátí...


Ano, to umíš.
Ano, vrátí se to.
Vari
 

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod petr vostál » úte 05. říj 2021 10:35:44

Ty tvrdíš, že vidíš za ego, tak jsi schopný ego-kámoše překročit. Někdo je s egem-kámošem a teď mám namysli běžnou populaci, tak ztotožněný a to ztotožnění je silné a nepropustné (ne jako ty tvé pózičky), tak že nejsou schopni, nemají k tomu ani možnost, spatřit něco za egem.
Můj závěr tedy je ego není zlé, ale není až tak důležité, jak se může na první pohled zdát. A je něco za ním. A to něco mu umožnilo povstat a zformovat se a umožní mu zase se rozpustit a splynout. Ego je pomíjivé má začátek a má taky konec.


No to si v tomto sám sobě vodporuješ,

když z tohoto principu vylučuješ běžnou populaci,

ego je prostě důležité, ego je tvoje karma a to je důležité...

A to mnohem více než nějaký osvícení, osvícení je jen přirozený stav, zatímco ego je stav jen překračuje tento přirozený stav...



Kdyby ego nebylo důležité, tak by byl "bůh" pitomec a škodil by sám sobě,

ty si furt myslíš, že osvícení je něco více než ego,

no není,

je to jen různý způsob prožívání,

je to rovnocenné,

ale pokud nbudeš tvrdit že osvícení je více než ego,

budu ti jednoduše tvrdit vopak, že ego je prostě víc
petr vostál
 

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod petr vostál » úte 05. říj 2021 10:39:59

Moje zkušenost je taková, že ztotožněné vědomí, nevidí za své ztotožnění.


To vůbec nevadí, jeho průvodcem života je karma, takovej dáreček do života,

to tě vede,

tedy pokud si to "svoje" nenecháš narušit tím "kolektivním"
petr vostál
 

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod miroslav » úte 05. říj 2021 11:35:13

Tara píše:Noo, zareaguji kvůli té kráse. Kráse :-)

Miroslave, ty jsi občas jako Jekyll a Hyde :-), častěji tedy více jako ten Hyde, ve smyslu vůně nebo smradu :-)

Jak ty to děláš?

:-)


To víš, na hrubej pytel hrubá záplata.
Myslíš, že
s takovejma útočnejma všeználkama jako je Vostál by mělo smysl se bavit o kráse?
Tak se s ním bavím na jeho úrovni o tom, co je jemu blízké.

Viz třeba jeho reakci na zmíněnou Krásu:

petr vostál píše:

To je jasný,

ale komu je to jasný ty přiblblo ???

Jednoduchá otázka že, i když pro trouby s jasným uvědoměním zřejmě otázka co je sestřelí z nebeských výšin jasnosti

a kopírování guruovských debil..


Krasa ???

Co s tím ty máš společnýho ???

Hloupost, kopírovaní, faleš a sebevoblbování je snad leda tak krása v tvých očích...


Běž trénovat pokoru troubo, proto zalez do kanálu a nezapomen za sebou spláchnout...
Uživatelský avatar
miroslav
 
Příspěvky: 3762
Registrován: čtv 29. kvě 2014 10:33:24

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod Vari » úte 05. říj 2021 11:37:53

Ty tvrdíš, že vidíš za ego, tak jsi schopný ego-kámoše překročit. Někdo je s egem-kámošem a teď mám namysli běžnou populaci, tak ztotožněný a to ztotožnění je silné a nepropustné (ne jako ty tvé pózičky), tak že nejsou schopni, nemají k tomu ani možnost, spatřit něco za egem.
Můj závěr tedy je ego není zlé, ale není až tak důležité, jak se může na první pohled zdát. A je něco za ním. A to něco mu umožnilo povstat a zformovat se a umožní mu zase se rozpustit a splynout. Ego je pomíjivé má začátek a má taky konec.


petr vostál píše:No to si v tomto sám sobě vodporuješ,

když z tohoto principu vylučuješ běžnou populaci,

ego je prostě důležité, ego je tvoje karma a to je důležité...


Nevím jaký princip máš teď na mysli.
Co jsem chtěl říct, je že většina lidí je ztotožněná s egem natolik, že nejsou schopni vidět za ego.
Ono ego nemůže vidět za ego, může si dost dobře představit, že vidí za ego, ale pak to, co vidí, jsou jen jeho představy.
Ego může i samo sebe jakoby vidět a zhodnotit: jsem úžasné a nebo ne.
Ale skutečně vidět ego (v celé jeho kráse :)) můžeš jen z pozice mimo ego. Pak vidíš i jeho pomíjivost.
To že je bůh stvořil, neznamená že má obecně platnou důležitost. Přiřazování důležitost a nedůležitost je také doménou ega. (Tady bys mě možná nachytal.)

Čí je karma je to ego? Individualita má karmu. Ego je karmou ega.
Jestli ty máš krásné ego, ty jako kdo? Co tydy jsi když odmyslíme ego?


A to mnohem více než nějaký osvícení, osvícení je jen přirozený stav, zatímco ego je stav jen překračuje tento přirozený stav...

Víc ... míň ... koho to zajímá?


Kdyby ego nebylo důležité, tak by byl "bůh" pitomec a škodil by sám sobě,


Jo tak to už je pádný argument s antropomorfismem jako prase.
To mě má přesvědčit?!?

ty si furt myslíš, že osvícení je něco více než ego,

no není,

je to jen různý způsob prožívání,

je to rovnocenné,

ale pokud nebudeš tvrdit že osvícení je více než ego,

budu ti jednoduše tvrdit vopak, že ego je prostě víc


Hele otevřeně jsem to nikdy netvrdil. Ale je to tu takový kolorit někomu něco podsunout a pak ho za to zdrbat.
Tady je trochu problém v tom, co chápat tím osvícením.
Ano, prožívání skrze ego a prožívání bez ztotožnění s ním jsou jen různé druhy prožívání se. Rovnocenné. Z jistého úhlu pohledu, z toho nejzazších jistě ano.

Ale z hlediska projevu v prostoru a čase, ve světě, ve světě, kdy připustíme individuality, nějakou individuální cestu, ale zároveň i vztahy mezi nimi, pak souzním s tím : "Po ovoci je poznáte."
Ve hře na ponoření a vynoření. Je vynoření metou. Mimo tuto hru to nemá žádný význam.

Můžeš hlásat že to nemá žádný význam, že jakékoliv prožívaní je rovnocenné. Ale ta slova budou mít váhu, jen pokud budeš stát mimo hru. A pokud ani neuvidíš hry ostatních. U tebe to tak, ale není. Je to jako bys říkal vaše hry jsou špatné, ta moje je skvělá.
Vari
 

PředchozíDalší

Zpět na Probuzení

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron