Téma osvícení

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod Jana » sob 20. kvě 2023 15:55:31

Návštěvník píše:A jak se rodí?


Pravé Já se nerodí a ani neumírá.

:)
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 7623
Registrován: pon 25. črc 2011 20:38:09

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod Návštěvník » sob 20. kvě 2023 16:52:49

Co kdybys raději napsal nějakou hezkou básničku?
Třeba o tom, že osvícení je překonání smrti, a tím i zrození.
Návštěvník
 

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod Návštěvník » sob 20. kvě 2023 16:59:24

Návštěvník píše:Co kdybys raději napsal nějakou hezkou básničku?
Třeba o tom, že osvícení je překonání smrti, a tím i zrození.

A to není hezká básnička, že lidi šukaj až králíci koukaj? Co je na tom nemorálního?
Prostě nejen lidi, ale všichni šukaj. Tenhle svět je víceméně vyšukanej.
Návštěvník
 

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod Návštěvník » sob 20. kvě 2023 17:07:01

Tak nešukejte, a za sto let to skončí
A nebude o čem
Návštěvník
 

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod vostal petr » sob 20. kvě 2023 21:24:24

Jana píše:
Návštěvník píše:A jak se rodí?


Pravé Já se nerodí a ani neumírá.

:)


No to je fakt vohromný,

ale ono i kdyby se rodilo i umíralo tak je to zcela jedno,

nebot ono o sobě nic neví,

tudíž by mu jedno i druhý bylo jaksi u p.r.d.e.l.e....


Takže tímto se voblnuje leda ego, že jako pravé Já nikdy neumře...
vostal petr
 

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod Návštěvník » sob 20. kvě 2023 21:34:09

:D
Návštěvník
 

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod Návštěvník » sob 20. kvě 2023 22:31:35

vostal petr píše:
Jana píše:
Návštěvník píše:A jak se rodí?


Pravé Já se nerodí a ani neumírá.

:)


No to je fakt vohromný,

ale ono i kdyby se rodilo i umíralo tak je to zcela jedno,

nebot ono o sobě nic neví,

tudíž by mu jedno i druhý bylo jaksi u p.r.d.e.l.e....
Ego není nic pevného, to si myslí jen egoista, zlatník, co ani nejde dom,
jak se bojí o své...
ale to už tu po stý vysvětlovat nebudu.

Takže tímto se voblnuje leda ego, že jako pravé Já nikdy neumře...
Návštěvník
 

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod Návštěvník » sob 20. kvě 2023 22:36:55

Ego není nic pevného, to si myslí jen já, zlatník, co ani nejde dom,
jak se bojí o své i kroky
ale to už tu po stý vysvětlovat nebudu.
Návštěvník
 

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod Vostálník » pon 05. čer 2023 0:30:47

Jen vysvětluj,

a já ti po tisící vysvětlím, kamže to máš jít...

Já mám ego docela pevný...
Vostálník
 

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod Návštěvník » pon 05. čer 2023 10:39:27

Vostálník píše:
Já mám ego docela pevný...

No a tím veškeré vysvětlování je zbytečné.
Vysvětlování má vést ke změně, pokud už předem někdo vstupuje do diskuze s "já jsem pevný, já se nezmění".
Moudrý člověk, jen pokýve hlavou "ano,ano,...dočasu"
No a třeba někdy, se to zdánlivě tak pevné pohne a udělá se prostor na diskuzi.¨

8)
Návštěvník
 

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod Vostálník » pon 05. čer 2023 18:04:42

No a tím veškeré vysvětlování je zbytečné.


A jakýže vysvětlování máš ty idiote na mysli ???

Ty tvoje pitomosti vysvětlují leda tak tvou pitomost, ale jinak nic víc...

Takže mně laskavě vysvětli co ty mně chceš vysvětlovat ???
Vostálník
 

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod Vostálník » pon 05. čer 2023 18:28:28

No a třeba někdy, se to zdánlivě tak pevné pohne a udělá se prostor na diskuzi.


Tak ty máš tady málo prostoru pitomče ???

Toho je tady co si jen přeješ, jenže ty píšeš leda pitomosti včetně svýho pitomýho nicku,

kterej jen ukazuje že jsi blb který má v hlavě nasráno a netuší že i tělo i mysl je Já,

a ne že je to nějaká pitomá iluze která neexistuje...

A vo čem tady chceš diskutovat ?

Vo nějakým pitomým zaměřování pozornosti,

no to umím taky, kdybych to neuměl, tak bych tě asi ani neuměl posílat do prdele...

A protože ty nic jinýho neumíš, já taky nic jinýho neumím, mám velmi pevné ego...
Vostálník
 

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod Veil » pát 04. srp 2023 14:29:17

Svázání i osvobození jsou součástí snu - snu o bytí oddělenou entitou, která je přítomná.
*
Z pohledu já je osvobození smrtí. Je to konec poznání nebo spíš konec iluze poznání.
*
Osvobození je iluzorní smrt iluzorní přítomnosti.
*
Viděno z perspektivy osoby, osvobození je chápáno jako překonání hledání tím, že je něco nalezeno - tím se stanete naplněnou osobou. Ale není žádná osoba. Není ani nikdo uvězněný tím, co se děje, ani nikdo kdo by měl být osvobozen od toho, co se děje.
*
Celé zážitkové nastavení neexistuje. První jeho element Já - hledající v druhém elementu - co zažívám - je vysněnou realitou. Veškeré výsledky hledání jsou také součástí té vysněné reality.
*
Není žádné já, duše, přítomnost, žádné sebe-vědomí ani vědomí.
*
Práce na zbavení se iluze je součástí iluze.
*
Osvícení nevytváří osvícené osoby.
*
Na zdánlivé cestě je zdánlivě mnoho odhalení, závěrů, vhledů, pochopení, poznání - a ve výsledku jsou k ničemu. Žádné z nich nekončí zážitek oddělení. Dějí se v tom nastavení oddělených zážitků.
*
Proto všechna náboženství a tradice selhávají. Není žádné já a všechna ta práce, transcendování, dotazování, snažení se najít a pochopit já, jsou bezvýsledné. Jen drží zdánlivé já zaměstnané hledáním.
*
Myšlenka, že se něco musí stát, je součástí snu - a celé duchovno je o tom udělat, aby se něco stalo.
*
Osvobození je rozpadnutí bez důvodu. Je to rozpuštění té hledací energie bez důvodu a pro nikoho. Nezůstane nic než to, co se zdánlivě děje - a i to je pro nikoho.

Andreas Müller
Veil
 
Příspěvky: 1653
Registrován: pon 24. srp 2020 13:58:03

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod Tara » pát 04. srp 2023 15:10:47

A bla bla a bla bla.
Uživatelský avatar
Tara
 
Příspěvky: 2829
Registrován: stř 20. lis 2013 9:44:22

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod Jana » pát 04. srp 2023 16:36:35

Veil píše:Není žádné já, duše, přítomnost, žádné sebe-vědomí ani vědomí.


Andreas Müller stejně jako Jim Newman tvrdí, že vědomí neexistuje, protože je to jen koncept mysli, která se snaží najít smysl v tom, co se zdá být oddělené a rozmanité. Podle něj je to jen představa, že existuje něco jako já, které má vědomí a zkušenost.

Tedy je tady řeč o osobním vědomí

Jiní neduální neučitelé tvrdí, že všechno, co existuje, je vědomí, protože je to základní povaha reality, která je čistá a nedualní. Protože je to jen iluze, že existuje něco jako já, které je oddělené od ostatních a světa.

Tedy je tady řeč o tom, co například Jim Newman přirovnává k nekonečnému oceánu, ve kterém je všechno a nic.

Absolutně všechno je podle Newmana, stejně jako u ostatních neduálních neučitelů, ničím nepodmíněná láska.

love.jpg


Tvrzení Jima Newmana, že neexistuje nic jako oddělené, rozmanité, je nazýváno jinými neduálními neučitely moudrostí.

Všichni zmiňují paradox, který se těžko dá rozumět myslí, protože mysl je založená na rozdílech a kategoriích. Jasné je to jen v přímé zkušenosti jednoty a prázdnoty.

A z pohledu moudrosti a ničím nepodmíněné lásky není možné vidět v Ramanovi, Maharadžovi a ani dalších kompromisních neduálních neučitelích podvodníky.

Je to tak trošku legrace taková konfrontace.

Nicméně, Veile, jsem ráda, že tu jsi, že jsi mě seznámil s neučením nekompromisních neučitelů neduality.

A že mě nemůže Tara obviňovat z toho, že jsem Tě snad zabila.

:D
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 7623
Registrován: pon 25. črc 2011 20:38:09

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod Veil » pát 04. srp 2023 16:54:53

Jana píše:
Andreas Müller stejně jako Jim Newman tvrdí, že vědomí neexistuje, protože je to jen koncept mysli, která se snaží najít smysl v tom, co se zdá být oddělené a rozmanité. Podle něj je to jen představa, že existuje něco jako já, které má vědomí a zkušenost.


Pořád jen smlouváš a snažíš se hledat styčné body, kde žádné nejsou.

Tedy je tady řeč o osobním vědomí


Není. Není žádné vědomí. Celé je to bouda.

Jiní neduální neučitelé tvrdí, že všechno, co existuje, je vědomí, protože je to základní povaha reality, která je čistá a nedualní.


A ti učitelé se pletou a/nebo lžou. Vězí v naprostém snu. Není žádné vědomí. Ani tvé a jejich vysněné vědomí není neduální, to už tu bylo mockrát vysvětleno.

Tedy je tady řeč o tom, co například Jim Newman přirovnává k nekonečnému oceánu, ve kterém je všechno a nic.


Tvoje pochopení Newmana je asi jako tvoje pochopení bezpodmínečné lásky. Naprosto nesprávné. Protože to nejsi schopna přijmout, zapomeň na Newmana a přečti si to od Müllera. Tam už se ti tak lehko spojnice s tvým oblíbeným učitelem hledat nebude.


Všichni zmiňují paradox, který se těžko dá rozumět myslí, protože mysl je založená na rozdílech a kategoriích. Jasné je to jen v přímé zkušenosti jednoty a prázdnoty.


Celé zážitkové nastavení neexistuje. První jeho element Já - hledající v druhém elementu - co zažívám - je vysněnou realitou. Veškeré výsledky hledání jsou také součástí té vysněné reality.

A z pohledu moudrosti a ničím nepodmíněné lásky není možné vidět v Ramanovi, Maharadžovi a ani dalších kompromisních neduálních neučitelích podvodníky.


Z pohledu toho co říkají je to jasná lež a jasný podvod na hledače. Myšlenka, že se něco musí stát, je součástí snu - a celé duchovno je o tom udělat, aby se něco stalo.
Veil
 
Příspěvky: 1653
Registrován: pon 24. srp 2020 13:58:03

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod Pedriito » pát 04. srp 2023 17:00:47

:D A máš to na kvadrát! Lásko, bože lásko...
Pedriito
 

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod Jana » pát 04. srp 2023 17:02:10

Veil píše:
Jana píše:
Andreas Müller stejně jako Jim Newman tvrdí, že vědomí neexistuje, protože je to jen koncept mysli, která se snaží najít smysl v tom, co se zdá být oddělené a rozmanité. Podle něj je to jen představa, že existuje něco jako já, které má vědomí a zkušenost.


Pořád jen smlouváš a snažíš se hledat styčné body, kde žádné nejsou.

Tedy je tady řeč o osobním vědomí


Není. Není žádné vědomí. Celé je to bouda.

Jiní neduální neučitelé tvrdí, že všechno, co existuje, je vědomí, protože je to základní povaha reality, která je čistá a nedualní.


A ti učitelé se pletou a/nebo lžou. Vězí v naprostém snu. Není žádné vědomí. Ani tvé a jejich vysněné vědomí není neduální, to už tu bylo mockrát vysvětleno.

Tedy je tady řeč o tom, co například Jim Newman přirovnává k nekonečnému oceánu, ve kterém je všechno a nic.


Tvoje pochopení Newmana je asi jako tvoje pochopení bezpodmínečné lásky. Naprosto nesprávné. Protože to nejsi schopna přijmout, zapomeň na Newmana a přečti si to od Müllera. Tam už se ti tak lehko spojnice s tvým oblíbeným učitelem hledat nebude.


Všichni zmiňují paradox, který se těžko dá rozumět myslí, protože mysl je založená na rozdílech a kategoriích. Jasné je to jen v přímé zkušenosti jednoty a prázdnoty.


Celé zážitkové nastavení neexistuje. První jeho element Já - hledající v druhém elementu - co zažívám - je vysněnou realitou. Veškeré výsledky hledání jsou také součástí té vysněné reality.

A z pohledu moudrosti a ničím nepodmíněné lásky není možné vidět v Ramanovi, Maharadžovi a ani dalších kompromisních neduálních neučitelích podvodníky.


Z pohledu toho co říkají je to jasná lež a jasný podvod na hledače. Myšlenka, že se něco musí stát, je součástí snu - a celé duchovno je o tom udělat, aby se něco stalo.


Uf, Ty ses rozpovídal. Jestli bude víc času, jestli mě nějak zaujme, co píšeš, tak možná někdy odpovím.

Nicméně je fajn, že jsi. I když tvrdíš, že nejsi. Krásnej život Ti přeju, Veile.

:D
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 7623
Registrován: pon 25. črc 2011 20:38:09

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod Jana » pát 04. srp 2023 17:02:28

Pedriito píše::D A máš to na kvadrát! Lásko, bože lásko...


No

:D
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 7623
Registrován: pon 25. črc 2011 20:38:09

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod Pedriito » pát 04. srp 2023 18:25:56

Já ti to říkal, že fórová role, vyjadřuje, co jinak většinou nevyjadřuje. V tom semknutí s tou rolí, nastává přivlastnění. Ale ty ani Veil nejste touto postavou, co hraje tento postoj. Vím to, protože jsem tě poznal i jinak. Jako obyčejnou ženu, milovnici zdravého jídla a květin. A starostlivou mámu, ženu svého milovaného muže. To jsi ty. Zde a teď. A co je v hloubi, je v hloubi...
Pedriito
 

PředchozíDalší

Zpět na Probuzení

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 návštevníků