Téma osvícení

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod Pedriito » sob 05. srp 2023 7:44:44

Pedriito píše:
Jana píše:
Pedriito píše:... dokud mu nedojde, jakým vychcaným exemplářem je....


To není vychcanost, to je neohrabanost té snové figurky, které se nedaří Tě probudit ze snu, ve kterém jsi tím neschopným spoluviníkem za všechno utrpení Tvého světa, plného zkorumpovaných politiků, agrese, války.

Neboj se, v okamžiku, kdy se v Tobě probudí soudnost a pokora a přiznáš si, že nejsi nic takového, co by dokázalo tenhle snový svět jakkoliv vyřešit, zbavit ho svými aktivitami utrpení a vybojovat světový mír, tak se probudíš do nekonečného klidu a míru toho, co nelze popsat, a u čeho vyvstávají slova Nirvána, Boží královaství, ráj, krása, dokonalost ... Láska, která je absolutně vším. A tady není nikdo ničím takovým, co by mohlo duševně onemocnět, jakkoliv trpět, udělat chybu, zemřít.

:D Zřejmě ti nedošlo, kdo tím exemplářem tu je viděn...
Rady sobě.. no nic moc. To zkus raděj p. Tomáše.

Zkus pochopit, že všechny reakce na tebe se odvíjejí od tvých reakcí. A ty sama sebe, Janu, pokládáš za měrku Lásky a Pravdy. Avšak pod záštitou a odkazováním se na Mistry. To tady nikdo jiný neprovozuje, ne tímhle způsobem. A přitom si nelze nevšimnout, nikoliv záměrně, že v tom máš pěknej borčus. Tady nejde o to, že by tě někdo nenáviděl a chtěl s tebou bojovat o to, oč bojovat nelze. Kdyby tě opravdu měl někdo na háku, nestála bys mu ani za tu slovní facku. Mě jen nejde do hlavy, že v civilu se chováš jako celkem obyčejná žena. Ale s otevřením fóra, jako by něco přecvaklo...
Pedriito
 

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod Jana » sob 05. srp 2023 7:46:03

Pedriito píše:Zřejmě ti nedošlo, kdo tím exemplářem tu je viděn...


Ono je spíš podstatné, jak čistou optikou se díváš, než jaká špína se skrz nečistou optiku vidí.
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 7623
Registrován: pon 25. črc 2011 20:38:09

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod Jana » sob 05. srp 2023 7:53:05

Pedriito píše: A ty sama sebe, Janu, pokládáš za měrku Lásky a Pravdy.


Takhle se to může jevit, když se ego, imaginární rozdělenost a rozdílnost, pokládá za skutečnost, a Tvé pravé Já, které je měrkou Lásky a Pravdy, za nepochopitelné přecvaknutí.
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 7623
Registrován: pon 25. črc 2011 20:38:09

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod Pedriito » sob 05. srp 2023 7:59:48

Jana píše:
Pedriito píše:Zřejmě ti nedošlo, kdo tím exemplářem tu je viděn...


Ono je spíš podstatné, jak čistou optikou se díváš, než jaká špína se skrz ni vidí.

Ty ale nevidíš mou optikou, ani optikou druhých, jen je nevědomě hodnotíš optikou svou. To je hnízdo všech těhle tahanic. Přestaň s tím, bav se s lidmi jako obyčejný člověk, a uvidíš tu změnu. Láska je obyčejná, neumělá, přirozená, spontánní...
Pedriito
 

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod Pedriito » sob 05. srp 2023 8:11:05

Jana píše:
Pedriito píše: A ty sama sebe, Janu, pokládáš za měrku Lásky a Pravdy.


Takhle se to může jevit, když se ego, imaginární rozdělenost a rozdílnost, pokládá za skutečnost, a Tvé pravé Já, které je měrkou Lásky a Pravdy, za nepochopitelné přecvaknutí.

V každém, kdo není dle tvého gusta, vidíš čerta, z toho tvé nevědomé reakce na ně. A pak jsi div živá z reakcí následných.
Nevědomně hodnotíš, rozděluješ, posuzuješ, jen to děláš nenápadně, náznakově, v interakci se svým přesvědčením, a proto "bezchybně" správně. A jak to, že to všem nelahodí. Já vím, že hodnotím, když hodnotím, použiju tuto funkci, i s tím že se třeba pletu. Ty nikoliv, chybovost není dovolena, neschopnost přiznat cybu. U tebe ten proces probíhá jinak...
Pedriito
 

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod Jana » sob 05. srp 2023 10:43:57

Pedriito píše:
Jana píše:
Pedriito píše:Zřejmě ti nedošlo, kdo tím exemplářem tu je viděn...


Ono je spíš podstatné, jak čistou optikou se díváš, než jaká špína se skrz ni vidí.

Ty ale nevidíš mou optikou, ani optikou druhých, jen je nevědomě hodnotíš optikou svou. To je hnízdo všech těhle tahanic. Přestaň s tím, bav se s lidmi jako obyčejný člověk, a uvidíš tu změnu. Láska je obyčejná, neumělá, přirozená, spontánní...

Co máš na mysli tím - bavit se jako obyčejný člověk? Máš dojem, že bych měla potlačovat svou přirozenou radost z toho, že skutečnost, o které mluví ti neduální neučitelé, poznávám jako skutečnost?

Pedrito, co je tou nejčistší optikou, kterou lze poznávat skutečnost? Je jí něco jiného, než ničím nepodmíněná láska?

A jestli ano, může nalézat něco jiného, než lásku?

A co je tím, co tu optiku zašpiní, než negativita mysli, víra ve znalost toho, co je špatně?

Ptal ses mě, co je iluze. Iluze je veškerá podmíněnost lásky a veškerá neláska. Tedy veškerá nečistota naší mysli, která ví, co nemůže být láskou a co není Boží.

Iluze je to, co vidíme, když se díváme zašpiněnou optikou a věříme, že čistota naší optiky je bezpředmětá a špinavé je to, na co se díváme.

Pro vzájemné porozumění můžeme chtít, aby ten druhý měl stejnou špínu ve své vlastní optice. Případně můžeme být ochotni si svou vlastní optiku vyčistit.

Poradit, jak vyčistit vlastní optiku může možná Ryunin. Jemu pomáhal Otčenáš.
Mně zase Největší přikázání.
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 7623
Registrován: pon 25. črc 2011 20:38:09

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod Jana » sob 05. srp 2023 10:50:04

Pedriito píše:
Jana píše:
Pedriito píše: A ty sama sebe, Janu, pokládáš za měrku Lásky a Pravdy.


Takhle se to může jevit, když se ego, imaginární rozdělenost a rozdílnost, pokládá za skutečnost, a Tvé pravé Já, které je měrkou Lásky a Pravdy, za nepochopitelné přecvaknutí.

V každém, kdo není dle tvého gusta, vidíš čerta, z toho tvé nevědomé reakce na ně. A pak jsi div živá z reakcí následných.
Nevědomně hodnotíš, rozděluješ, posuzuješ, jen to děláš nenápadně, náznakově, v interakci se svým přesvědčením, a proto "bezchybně" správně. A jak to, že to všem nelahodí. Já vím, že hodnotím, když hodnotím, použiju tuto funkci, i s tím že se třeba pletu. Ty nikoliv, chybovost není dovolena, neschopnost přiznat cybu. U tebe ten proces probíhá jinak...


Takže podle téhle citace vidím v každém čerta, a co když je to tak, že ego opravdu není ničím skutečným, a skutečné je jen Tvé Boží Já, které je vším?

:)

Nevypadá to spíš jako lichotka, než urážka?

:D
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 7623
Registrován: pon 25. črc 2011 20:38:09

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod Tara » sob 05. srp 2023 10:57:32

Jani, pořád samé otazníky. :(
Uživatelský avatar
Tara
 
Příspěvky: 2829
Registrován: stř 20. lis 2013 9:44:22

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod Jana » sob 05. srp 2023 11:01:46

Tara píše:Jani, pořád samé otazníky. :(


:D

Máš snad něco proti otazníkům?

:)
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 7623
Registrován: pon 25. črc 2011 20:38:09

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod Veil » sob 05. srp 2023 13:01:39

Jana píše:Všichni ti neučitelé neduality, nikoho z nich nevyjímaje, vedou k poznání toho, co nejde ve skutečnosti ani pochopit:


Vůbec ne. Právě naopak. Všichni ti učitelé se plácají stále ve snu o já a jeho zbožnění. Celé je to obrovský vtip. Místo probuzení totální zaplácání ve snu, ztotožnění se s něčím, co ve skutečnosti neexituje (vědomí, pravé já apod.) a zbožnění já, které samozřejmě také neexistuje. To je každé učení.

Veile, prosím, můžeš potvrdit, že Jim Newman si nevymýšlí, že to tak opravdu je?


Nemůžu. Protože neposloucháš, co se tu říká. Newman říká úplně něco jiného, než ty si domýšlíš. Ty to ale samozřejmě ignoruješ a přetáčíš to na svoje nepochopení a snažíš se vypíchnout něco, co zní povědomě od učitelů a naplácat to na sebe, že je to vlastně to samé. Vůbec není. Protože se nikdy nedostaneš dál, než k tvým dvěma překladům vytržených odstavců od Newmana a schválně ignoruješ cokoli jiného, včetně upozorňování na to, že to chápeš špatně, včetně toho, že tu byly jasně řečeny ty rozdíly, pořád si melduješ to svoje. Takže určitě nemůžu potvrdit žádné tvé pochopení Newmana, nebo kohokoli jiného, protože to tak prostě není správně.

A můžeš vysvětlit, kde by se v tom mohl vzít nějaký podvod?


Opět jen přetáčíš na přeložený odstavec od Newmana. Tak já ti řeknu přesně, kde je podvod mistrů a kde je přesně tvé nepochopení, protože ho tu opakuješ v každém svém příspěvku. Například tady:

Jana píše:To není vychcanost, to je neohrabanost té snové figurky, které se nedaří Tě probudit ze snu, ve kterém jsi tím neschopným spoluviníkem za všechno utrpení Tvého světa, plného zkorumpovaných politiků, agrese, války.

Neboj se, v okamžiku, kdy se v Tobě probudí soudnost a pokora a přiznáš si, že nejsi nic takového, co by dokázalo tenhle snový svět jakkoliv vyřešit, zbavit ho svými aktivitami utrpení a vybojovat světový mír, tak se probudíš do nekonečného klidu a míru toho, co nelze popsat, a u čeho vyvstávají slova Nirvána, Boží královaství, ráj, krása, dokonalost ... Láska, která je absolutně vším. A tady není nikdo ničím takovým, co by mohlo duševně onemocnět, jakkoliv trpět, udělat chybu, zemřít.

Ono je spíš podstatné, jak čistou optikou se díváš, než jaká špína se skrz nečistou optiku vidí.

Takhle se to může jevit, když se ego, imaginární rozdělenost a rozdílnost, pokládá za skutečnost, a Tvé pravé Já, které je měrkou Lásky a Pravdy, za nepochopitelné přecvaknutí.

Co máš na mysli tím - bavit se jako obyčejný člověk? Máš dojem, že bych měla potlačovat svou přirozenou radost z toho, že skutečnost, o které mluví ti neduální neučitelé, poznávám jako skutečnost?

Pedrito, co je tou nejčistší optikou, kterou lze poznávat skutečnost? Je jí něco jiného, než ničím nepodmíněná láska?

A co je tím, co tu optiku zašpiní, než negativita mysli, víra ve znalost toho, co je špatně?

Ptal ses mě, co je iluze. Iluze je veškerá podmíněnost lásky a veškerá neláska. Tedy veškerá nečistota naší mysli, která ví, co nemůže být láskou a co není Boží.

Iluze je to, co vidíme, když se díváme zašpiněnou optikou a věříme, že čistota naší optiky je bezpředmětá a špinavé je to, na co se díváme.

Pro vzájemné porozumění můžeme chtít, aby ten druhý měl stejnou špínu ve své vlastní optice. Případně můžeme být ochotni si svou vlastní optiku vyčistit.

Takže podle téhle citace vidím v každém čerta, a co když je to tak, že ego opravdu není ničím skutečným, a skutečné je jen Tvé Boží Já, které je vším?


Z každé té věty křičí naprosté nepochopení. A to jsem vzal jen tvé příspěvky na jedné stránce. Neříkám, že je to špatně, že to nechápeš, nebo že bys to měla chápat. Jen jsou to prostě všechno bludy mistrů, často ještě špatně přebrané. Celé je to pořád naprostý sen, protože ti mistři stále zůstávají ve snu, což stejně jako ty dokazují každou větou, každým doporučením, každým pokynem, každým učením.

Nevidíš ten rozdíl, necítíš tu pravdu, tu lehkost, tu svobodu v tomhle?

Svázání i osvobození jsou součástí snu - snu o bytí oddělenou entitou, která je přítomná.
*
Z pohledu já je osvobození smrtí. Je to konec poznání nebo spíš konec iluze poznání.
*
Osvobození je iluzorní smrt iluzorní přítomnosti.
*
Viděno z perspektivy osoby, osvobození je chápáno jako překonání hledání tím, že je něco nalezeno - tím se stanete naplněnou osobou. Ale není žádná osoba. Není ani nikdo uvězněný tím, co se děje, ani nikdo kdo by měl být osvobozen od toho, co se děje.
*
Celé zážitkové nastavení neexistuje. První jeho element Já - hledající v druhém elementu - co zažívám - je vysněnou realitou. Veškeré výsledky hledání jsou také součástí té vysněné reality.
*
Není žádné já, duše, přítomnost, žádné sebe-vědomí ani vědomí.
*
Práce na zbavení se iluze je součástí iluze.
*
Osvícení nevytváří osvícené osoby.
*
Na zdánlivé cestě je zdánlivě mnoho odhalení, závěrů, vhledů, pochopení, poznání - a ve výsledku jsou k ničemu. Žádné z nich nekončí zážitek oddělení. Dějí se v tom nastavení oddělených zážitků.
*
Proto všechna náboženství a tradice selhávají. Není žádné já a všechna ta práce, transcendování, dotazování, snažení se najít a pochopit já, jsou bezvýsledné. Jen drží zdánlivé já zaměstnané hledáním.
*
Myšlenka, že se něco musí stát, je součástí snu - a celé duchovno je o tom udělat, aby se něco stalo.
*
Osvobození je rozpadnutí bez důvodu. Je to rozpuštění té hledací energie bez důvodu a pro nikoho. Nezůstane nic než to, co se zdánlivě děje - a i to je pro nikoho.
Veil
 
Příspěvky: 1653
Registrován: pon 24. srp 2020 13:58:03

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod Jana » sob 05. srp 2023 14:00:39

Veil píše:
A můžeš vysvětlit, kde by se v tom mohl vzít nějaký podvod?


Opět jen přetáčíš na přeložený odstavec od Newmana. Tak já ti řeknu přesně, kde je podvod mistrů a kde je přesně tvé nepochopení, protože ho tu opakuješ v každém svém příspěvku. Například tady:

Jana píše:To není vychcanost, to je neohrabanost té snové figurky, které se nedaří Tě probudit ze snu, ve kterém jsi tím neschopným spoluviníkem za všechno utrpení Tvého světa, plného zkorumpovaných politiků, agrese, války.

Neboj se, v okamžiku, kdy se v Tobě probudí soudnost a pokora a přiznáš si, že nejsi nic takového, co by dokázalo tenhle snový svět jakkoliv vyřešit, zbavit ho svými aktivitami utrpení a vybojovat světový mír, tak se probudíš do nekonečného klidu a míru toho, co nelze popsat, a u čeho vyvstávají slova Nirvána, Boží královaství, ráj, krása, dokonalost ... Láska, která je absolutně vším. A tady není nikdo ničím takovým, co by mohlo duševně onemocnět, jakkoliv trpět, udělat chybu, zemřít.

Ono je spíš podstatné, jak čistou optikou se díváš, než jaká špína se skrz nečistou optiku vidí.

Takhle se to může jevit, když se ego, imaginární rozdělenost a rozdílnost, pokládá za skutečnost, a Tvé pravé Já, které je měrkou Lásky a Pravdy, za nepochopitelné přecvaknutí.

Co máš na mysli tím - bavit se jako obyčejný člověk? Máš dojem, že bych měla potlačovat svou přirozenou radost z toho, že skutečnost, o které mluví ti neduální neučitelé, poznávám jako skutečnost?

Pedrito, co je tou nejčistší optikou, kterou lze poznávat skutečnost? Je jí něco jiného, než ničím nepodmíněná láska?

A co je tím, co tu optiku zašpiní, než negativita mysli, víra ve znalost toho, co je špatně?

Ptal ses mě, co je iluze. Iluze je veškerá podmíněnost lásky a veškerá neláska. Tedy veškerá nečistota naší mysli, která ví, co nemůže být láskou a co není Boží.

Iluze je to, co vidíme, když se díváme zašpiněnou optikou a věříme, že čistota naší optiky je bezpředmětá a špinavé je to, na co se díváme.

Pro vzájemné porozumění můžeme chtít, aby ten druhý měl stejnou špínu ve své vlastní optice. Případně můžeme být ochotni si svou vlastní optiku vyčistit.

Takže podle téhle citace vidím v každém čerta, a co když je to tak, že ego opravdu není ničím skutečným, a skutečné je jen Tvé Boží Já, které je vším?


Z každé té věty křičí naprosté nepochopení. A to jsem vzal jen tvé příspěvky na jedné stránce. Neříkám, že je to špatně, že to nechápeš, nebo že bys to měla chápat. Jen jsou to prostě všechno bludy mistrů, často ještě špatně přebrané. Celé je to pořád naprostý sen, protože ti mistři stále zůstávají ve snu, což stejně jako ty dokazují každou větou, každým doporučením, každým pokynem, každým učením.

Nevidíš ten rozdíl, necítíš tu pravdu, tu lehkost, tu svobodu v tomhle?

Svázání i osvobození jsou součástí snu - snu o bytí oddělenou entitou, která je přítomná.
*
Z pohledu já je osvobození smrtí. Je to konec poznání nebo spíš konec iluze poznání.
*
Osvobození je iluzorní smrt iluzorní přítomnosti.
*
Viděno z perspektivy osoby, osvobození je chápáno jako překonání hledání tím, že je něco nalezeno - tím se stanete naplněnou osobou. Ale není žádná osoba. Není ani nikdo uvězněný tím, co se děje, ani nikdo kdo by měl být osvobozen od toho, co se děje.
*
Celé zážitkové nastavení neexistuje. První jeho element Já - hledající v druhém elementu - co zažívám - je vysněnou realitou. Veškeré výsledky hledání jsou také součástí té vysněné reality.
*
Není žádné já, duše, přítomnost, žádné sebe-vědomí ani vědomí.
*
Práce na zbavení se iluze je součástí iluze.
*
Osvícení nevytváří osvícené osoby.
*
Na zdánlivé cestě je zdánlivě mnoho odhalení, závěrů, vhledů, pochopení, poznání - a ve výsledku jsou k ničemu. Žádné z nich nekončí zážitek oddělení. Dějí se v tom nastavení oddělených zážitků.
*
Proto všechna náboženství a tradice selhávají. Není žádné já a všechna ta práce, transcendování, dotazování, snažení se najít a pochopit já, jsou bezvýsledné. Jen drží zdánlivé já zaměstnané hledáním.
*
Myšlenka, že se něco musí stát, je součástí snu - a celé duchovno je o tom udělat, aby se něco stalo.
*
Osvobození je rozpadnutí bez důvodu. Je to rozpuštění té hledací energie bez důvodu a pro nikoho. Nezůstane nic než to, co se zdánlivě děje - a i to je pro nikoho.


Veile, zkus ty své postřehy, o kterých netvrdím, že jsou špatně, napasovat přímo na věty, které jsem napsala, ať je jasnější souvislost. Díky.
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 7623
Registrován: pon 25. črc 2011 20:38:09

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod Jana » sob 05. srp 2023 14:03:00

Veil píše:
Jana píše:Všichni ti neučitelé neduality, nikoho z nich nevyjímaje, vedou k poznání toho, co nejde ve skutečnosti ani pochopit:


Vůbec ne. Právě naopak. Všichni ti učitelé se plácají stále ve snu o já a jeho zbožnění. Celé je to obrovský vtip.


:D

Nechci slovíčkařit, ale všimsisi, že píšu o neučitelích neduality a Ty píšeš o učitelích?
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 7623
Registrován: pon 25. črc 2011 20:38:09

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod Jana » sob 05. srp 2023 14:11:03



Veil píše: Nemůžu. Protože neposloucháš, co se tu říká. Newman říká úplně něco jiného, než ty si domýšlíš.


Tak dobře, zkus mi svými slovy říct, co Newman říká o skutečnosti na svých stránkách v úplném závěru, kdy to všechno shrnuje. Stačí jen ta poslední slova, která má zvýrazněná tučně, protože je považuje očividně za to nejdůležitější.

V překladu z angličtiny do češtiny jsou ta tučně vyznačení slova:

ráj, dokonalý, úžasný, čistý, svobodný, absolutní, nekonečný, láska.

Co je možné si o tom, Veile, domýšlet jiného?
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 7623
Registrován: pon 25. črc 2011 20:38:09

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod miroslav » sob 05. srp 2023 14:25:35

Jana píše:
Tak dobře, zkus mi svými slovy říct, co Newman říká o skutečnosti na svých stránkách v úplném závěru


Že se vám do toho pletu, ale přece žádný Newman ve skutečnosti neexistuje, natož nějaké jeho stránky.
Že vy se potřebujete v těch iluzích pořád přehrabovat a dohadovat se. Není to jedno, jak to údajně je, když to ve skutečnosti vůbec není? :what:
Uživatelský avatar
miroslav
 
Příspěvky: 3829
Registrován: čtv 29. kvě 2014 10:33:24

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod Jana » sob 05. srp 2023 14:32:52

miroslav píše:
Jana píše:
Tak dobře, zkus mi svými slovy říct, co Newman říká o skutečnosti na svých stránkách v úplném závěru


Že se vám do toho pletu, ale přece žádný Newman ve skutečnosti neexistuje, natož nějaké jeho stránky.
Že vy se potřebujete v těch iluzích pořád přehrabovat a dohadovat se. Není to jedno, jak to údajně je, když to ve skutečnosti vůbec není? :what:


To je, Miroslave, jen pohled moudrosti, která říká: "Nejsem nic", "Není to nic".

Láska naopak potvrzuje, že tohle všechno je, a že to všechno je láska.

Takže s ničím si není třeba dělat hlavu.

:)
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 7623
Registrován: pon 25. črc 2011 20:38:09

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod Jana » sob 05. srp 2023 14:33:55

Obrázek

:)
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 7623
Registrován: pon 25. črc 2011 20:38:09

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod Jana » sob 05. srp 2023 14:35:44

Obrázek

:)
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 7623
Registrován: pon 25. črc 2011 20:38:09

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod Jana » sob 05. srp 2023 14:36:57

Líbí se mi, jak se ti nekompromisní a kompromisní neučitelé neduality nakonec dokonale shodnou.

:D
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 7623
Registrován: pon 25. črc 2011 20:38:09

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod miroslav » sob 05. srp 2023 16:05:32

Jana píše:
To je, Miroslave, jen pohled moudrosti, která říká: "Nejsem nic", "Není to nic".

Láska naopak potvrzuje, že tohle všechno je, a že to všechno je láska.



Tahle "moudrost" co cituješ se mýlí a tahle "láska", co cituješ taky.
A ty sis to obrazně řečeno dala do "erbu" na svém brnění.
No, každej jsme ňákej.
Tobě to brání v poznání i normální komunikací s tvými bližními.
Mnozí si možná oprávněně mohou myslet, že ti přeskočilo.
Já to vidím tak, že se bojíš normálního skutečného života.
Hlavně kritiky tvé osoby od druhých lidí.
Uživatelský avatar
miroslav
 
Příspěvky: 3829
Registrován: čtv 29. kvě 2014 10:33:24

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod Jana » sob 05. srp 2023 16:19:55

miroslav píše:
Jana píše:
To je, Miroslave, jen pohled moudrosti, která říká: "Nejsem nic", "Není to nic".

Láska naopak potvrzuje, že tohle všechno je, a že to všechno je láska.



Tahle "moudrost" co cituješ se mýlí a tahle "láska", co cituješ taky.


Zkus mi, Miroslave vysvětlit, v čem se ta moudrost a láska mýlí?

miroslav píše:Já to vidím tak, že se bojíš normálního skutečného života.
Hlavně kritiky tvé osoby od druhých lidí.

Co je podle Tebe, Miroslave, normální skutečný život, kterého bych se měla podle Tebe bát?
Jak se to, podle Tebe, projevuje?
Proč by se mě měla jakkoliv dotýkat kritika něčeho, co nelze brát vážně?
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 7623
Registrován: pon 25. črc 2011 20:38:09

PředchozíDalší

Zpět na Probuzení

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků