Téma osvícení

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod Pedro » sob 05. srp 2023 21:51:47

Tara píše:
Pedro píše:Tož povídej, co to moje jméno. Jsu jedno velký ucho. 3.7.1971 před půlnocí...

Astrologii neznám.
Já spíše podle energie a podle toho, co vnímám z jména a příjmení.

Petr je síla. Silná osobnost, kterou hned tak něco neskolí, skála. Stejně jako Petra.
Např. jméno Pavel nebo Pavla charakterizují pravý opak jména Petr, Petra. Takovou mám např. já zkušenost s lidmi, s těmito jmény.

Tvoje příjmení je hlavně o bezelstnosti. Bez toho "NE" by to byl zase opak :-)

Numerologii znám, ale to už se mi v tento pokročilý čas nechce rzebírat :-)

Např. naše dcera se jmenuje Petra a dodnes, jak je už dospělá, se jí její jméno nelíbí. Jak byla v telecích letech, tak si nechávala říkat Nina.
Mno :-)

Když něco jako malá vymastila, tak jsem na ni zhurta ale ne zase tak moc :-) jí říkala: Petronelo!!!

A ona si strašně dlouho myslela, že má dvě jména, Petra a Nela :-)

To jsem se dozvěděla od ní až někdy teď.

Vem si, jaké má jméno jáčko, jméno i příjmení, úplně boží k němu :-)

Bať.

Znám jiný způsob numerologie. Čísla se zapisují do kruhu, jako v horoskopu. Každé číslo je planetou. Vzniklé aspekty se vysvětlují stejně, jako v astrologii.
Pedro
 
Příspěvky: 390
Registrován: pon 07. lis 2022 11:22:59

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod Tara » sob 05. srp 2023 22:22:00

Pedro píše:
Pedro píše:
Tara píše:Já vůbec nechápu, na co si hraje a proč tak tutlá svou identitu!
Vždyť je to na palici!
A podle toho taky soudím na jeho charakter.

Asi to nejde jinak. Holt.

Charakter bych vynechal.

Velryba plave v hlubinách, rozráží vlny, těší se volnosti vod. A někdo jí chce vylovit .. Ty lovec ji stíháš, a ona uniká. Nemůže jinak.

A no jo, porád.
Už mě nezajímá.
Uživatelský avatar
Tara
 
Příspěvky: 2829
Registrován: stř 20. lis 2013 9:44:22

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod Pedriito » sob 05. srp 2023 22:27:49

To máš jak s tím lukostřelcem. Jakýkoliv pohyb byl špatně. A když už na tím vším nemyslel, zahodil rady, šíp vylít ku svému středu.
Pedriito
 

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod Pedriito » sob 05. srp 2023 22:50:01

Jinak Veile, a jasně že vím, co mi odpovíš, stejně jako u Jany, dva v ortodoxu stejní a přeci odlišní. Dvě vjeci vás však spojují, naivita a bezohlednost zde. Šílená kombinace.
Pedriito
 

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod Pedriito » sob 05. srp 2023 23:08:22

Leda... Jsi dost chytrej, iq daleko za normálem, ovšem dusíš to tím, že se zuby nehty držíš linie. Pravdu jsi však nepoznal, neměl kdo, nikdy neexistoval... Takže, jedeš fet, stejně jako Jana, co v opaku existuje vždy a všude. Dva na tripu.
Pedriito
 

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod Pedriito » ned 06. srp 2023 5:48:25

Tara píše:
Pedro píše:Tož povídej, co to moje jméno. Jsu jedno velký ucho. 3.7.1971 před půlnocí...

Astrologii neznám.
Já spíše podle energie a podle toho, co vnímám z jména a příjmení.

Petr je síla. Silná osobnost, kterou hned tak něco neskolí, skála. Stejně jako Petra.
Např. jméno Pavel nebo Pavla charakterizují pravý opak jména Petr, Petra. Takovou mám např. já zkušenost s lidmi, s těmito jmény.

Tvoje příjmení je hlavně o bezelstnosti. Bez toho "NE" by to byl zase opak :-)

Numerologii znám, ale to už se mi v tento pokročilý čas nechce rzebírat :-)

Např. naše dcera se jmenuje Petra a dodnes, jak je už dospělá, se jí její jméno nelíbí. Jak byla v telecích letech, tak si nechávala říkat Nina.
Mno :-)

Když něco jako malá vymastila, tak jsem na ni zhurta ale ne zase tak moc :-) jí říkala: Petronelo!!!

A ona si strašně dlouho myslela, že má dvě jména, Petra a Nela :-)

To jsem se dozvěděla od ní až někdy teď.

Vem si, jaké má jméno jáčko, jméno i příjmení, úplně boží k němu :-)

Numerologie jména je jen její část. Pracuje se i s datem narození. A nikdy mě do toho nenapadlo zakomponovat i místo... No japakto? Vždyť teprv tehdy to může dát ucelený obrázek...
Pedriito
 

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod Jana » ned 06. srp 2023 7:58:13

Pedriito píše:Nechápu, co tě tak rozesmálo... Já budu mít s Janou v příštím životě deset dětí. Roza, Roman, Jirka, Eva, Alena, Josef, Petra, Jirka, Zdeněk, Ryunin...


Troufnu si být ještě smělejší. Všechny dětí, co se kde v jaké inkarnaci narodily a narodí, jsou naše. Všechny jsou v našem srdci milovanou láskou a jsou tady Doma. A kdykoliv se vrátí ze všech těch snových světů, kdykoliv se probudí ze svých snových dobrodružství, jsou tady Doma nekonečně šťastné.
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 7623
Registrován: pon 25. črc 2011 20:38:09

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod Pedriito » ned 06. srp 2023 8:28:37

Jana píše:
Pedriito píše:Nechápu, co tě tak rozesmálo... Já budu mít s Janou v příštím životě deset dětí. Roza, Roman, Jirka, Eva, Alena, Josef, Petra, Jirka, Zdeněk, Ryunin...


Troufnu si být ještě smělejší. Všechny dětí, co se kde v jaké inkarnaci narodily a narodí, jsou naše. Všechny jsou v našem srdci milovanou láskou a jsou tady Doma. A kdykoliv se vrátí ze všech těch snových světů, kdykoliv se probudí ze svých snových dobrodružství, jsou tady Doma nekonečně šťastné.

Troufáš si mylně, zaprvý to byl trochu vtip, a zadruhý. To až takový vtip nebyl, ale to úplně v jiném kontextu, než si přijala. Já bych se rád narodil Miroslavovi...
Pedriito
 

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod Jana » ned 06. srp 2023 8:51:08

Pedriito píše:
Jana píše:
Pedriito píše:Nechápu, co tě tak rozesmálo... Já budu mít s Janou v příštím životě deset dětí. Roza, Roman, Jirka, Eva, Alena, Josef, Petra, Jirka, Zdeněk, Ryunin...


Troufnu si být ještě smělejší. Všechny dětí, co se kde v jaké inkarnaci narodily a narodí, jsou naše. Všechny jsou v našem srdci milovanou láskou a jsou tady Doma. A kdykoliv se vrátí ze všech těch snových světů, kdykoliv se probudí ze svých snových dobrodružství, jsou tady Doma nekonečně šťastné.

Troufáš si mylně, zaprvý to byl trochu vtip, a zadruhý. To až takový vtip nebyl, ale to úplně v jiném kontextu, než si přijala. Já bych se rád narodil Miroslavovi...


Vnímám to v tom nejhlubším kontextu, jaký může být. Všichni jsme děti toho Božího Jediného, a když se probudíme do toho, čemu říkají neduální neučitelé nedvojnost, tak jsme s tím Jediným zajedno, jsme tou milující Boží láskou, ve které je každá bytost Láskou.

A v ní nejde nebýt šťastný.

Dost možná mi chybí slova to srozumitelněji vyjádřit, ale všichni Probuzení mluví o tom samém. A jestli existuje nějaký Probuzený, kterému rozumíš, tak pro lepší porozumění používám jeho slova, kterými říká totéž.

Je možné klesnout do náruče Probuzeného v srdci, kde Ty sám jsi milovaným dítětem Probuzeného. Kde Ty sám jsi Probuzený. Kde Ty sám jsi milujícím rodičem všech bytostí.

Tady je zdroj veškerého štěstí, které existuje.
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 7623
Registrován: pon 25. črc 2011 20:38:09

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod Jana » ned 06. srp 2023 9:00:35

Slovy Osha: "Pataňdžali vás vede z místa, kde právě jste. Bere vás za ruku a říká: ´Jedno po druhém, budeme postupovat krok za krokem.´ Nakonec zůstane jen láska, nikoli milující a milovaný. Zůstane poznání, nikoli poznávající a poznávané...."
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 7623
Registrován: pon 25. črc 2011 20:38:09

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod Veil » ned 06. srp 2023 9:17:29

Jana píše:Veile, zkus ty své postřehy, o kterých netvrdím, že jsou špatně, napasovat přímo na věty, které jsem napsala, ať je jasnější souvislost. Díky.


Proč? Ta citace Müllera bourá každou tvou větu. Stačí si to přečíst, není třeba to párovat.

Jestli si myslíš, že některá z tvých vět je správně z hlediska toho, co se tu říká, tak napiš která konkrétně a já ti to nepochopení na ní zkusím vysvětlit
Veil
 
Příspěvky: 1653
Registrován: pon 24. srp 2020 13:58:03

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod Veil » ned 06. srp 2023 9:20:08

Jana píše:
Veil píše:
Jana píše:Všichni ti neučitelé neduality, nikoho z nich nevyjímaje, vedou k poznání toho, co nejde ve skutečnosti ani pochopit:


Vůbec ne. Právě naopak. Všichni ti učitelé se plácají stále ve snu o já a jeho zbožnění. Celé je to obrovský vtip.


:D

Nechci slovíčkařit, ale všimsisi, že píšu o neučitelích neduality a Ty píšeš o učitelích?


Nejde s tvou citací souhlasit v žádném výkladu. "Neučitelé" jako Müller, Newman a mnoho dalších nevedou k žádnému poznání. S poznáním operují jen učitelé a samozřejmě poznání je jen ve snu.
Veil
 
Příspěvky: 1653
Registrován: pon 24. srp 2020 13:58:03

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod Jana » ned 06. srp 2023 9:21:16

A pro Veila něco nádherného od Jima Newmana, říká to úplně stejně dokonale, jako Maharaj Nisargadatta, jako všichni neduální neučitelé:

Nedualismus poukazuje na úplnost, která je mimo slova nebo chápání. Poukazuje na celistvost, která není ovlivněna zkušeností odloučení. Poukazuje na bezpodmínečnou lásku, která je již vším. Poukazuje na neomezenou absolutní svobodu, která je tak svobodná, že se může jevit jako oddělení hledající svobodu. Existuje jen to, co je – všechno – nikdy nic jiného a toto všechno je již vytoužená absolutní svoboda.

Kde bys s tímhle poznáním chtěl hledat někoho, kdo by byl něčím jiným, než bezpodmínečnou láskou?
Kde bys s tímhle poznáním chtěl hledat nějakého podvodníka?
Podvodník je ten, kdo Tě dokáže podvést.
Ale s tímhle poznáním Tě absolutně nikdo nepodvede.

:)
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 7623
Registrován: pon 25. črc 2011 20:38:09

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod Veil » ned 06. srp 2023 9:24:46

Jana píše:Vnímám to v tom nejhlubším kontextu, jaký může být. Všichni jsme děti toho Božího Jediného, a když se probudíme do toho, čemu říkají neduální neučitelé nedvojnost, tak jsme s tím Jediným zajedno, jsme tou milující Boží láskou, ve které je každá bytost Láskou.


Vidíš, a tady se kompletně a zcela pleteš.

A v ní nejde nebýt šťastný.


Zase špatně.

Dost možná mi chybí slova to srozumitelněji vyjádřit, ale všichni Probuzení mluví o tom samém.


Myslíš učitele a to jsou jen podvodníci. Nejsou žádní probuzení samozřejmě.

Je možné klesnout do náruče Probuzeného v srdci, kde Ty sám jsi milovaným dítětem Probuzeného. Kde Ty sám jsi Probuzený. Kde Ty sám jsi milujícím rodičem všech bytostí.


Jen ve snu.
Veil
 
Příspěvky: 1653
Registrován: pon 24. srp 2020 13:58:03

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod Jana » ned 06. srp 2023 9:28:29

Veil píše:Jen ve snu.


Jasně, ale tohle je okamžik, kdy se probouzíš do poznání, o kterém mluví Jim Newman.

:D
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 7623
Registrován: pon 25. črc 2011 20:38:09

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod Jana » ned 06. srp 2023 9:32:17

Jinak Veile, díky moc za seznámení s neučením nekompromisních neduálních neučitelů.

Mají drobátko jiný přístup k poznání, než ti kompromisní neučitelé, řekla bych, že to (ne)učí trochu jednodušeji.

Inu, pokrok nezastavíš.
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 7623
Registrován: pon 25. črc 2011 20:38:09

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod Veil » ned 06. srp 2023 9:35:49

Veil píše:
Jana píše:Veile, zkus ty své postřehy, o kterých netvrdím, že jsou špatně


No to bys ale měla tvrdit, že jsou špatně. Říkají totiž úplný opak toho, co tady prezentuješ ty. Nemůže být zároveň pravdivá ta citace a to co říkáš ty. To je vůči sobě oxymóron. Takže má Müller pravdu?
Veil
 
Příspěvky: 1653
Registrován: pon 24. srp 2020 13:58:03

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod Veil » ned 06. srp 2023 9:37:27

Jana píše:
Veil píše:Jen ve snu.


Jasně, ale tohle je okamžik, kdy se probouzíš do poznání, o kterém mluví Jim Newman.

:D


Kdepak, to by ti tvý učitelé neříkali takové nesmysly. Jejich probuzení a to co tu po nich opakuješ je pořád sen.
Veil
 
Příspěvky: 1653
Registrován: pon 24. srp 2020 13:58:03

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod Pedriito » ned 06. srp 2023 9:45:13

Vnímám to v tom nejhlubším kontextu, jaký může být. Všichni jsme děti toho Božího Jediného, a když se probudíme do toho, čemu říkají neduální neučitelé nedvojnost, tak jsme s tím Jediným zajedno, jsme tou milující Boží láskou, ve které je každá bytost Láskou.

A v ní nejde nebýt šťastný.

Dost možná mi chybí slova to srozumitelněji vyjádřit, ale všichni Probuzení mluví o tom samém. A jestli existuje nějaký Probuzený, kterému rozumíš, tak pro lepší porozumění používám jeho slova, kterými říká totéž.

Je možné klesnout do náruče Probuzeného v srdci, kde Ty sám jsi milovaným dítětem Probuzeného. Kde Ty sám jsi Probuzený. Kde Ty sám jsi milujícím rodičem všech bytostí.

Tady je zdroj veškerého štěstí, které existuje.


Vnímáš to špatně, ty nevíš, co je nejhubší kontext, který může být. A ontud už vidíš šejdrem - mimo. Což by bylo celkem ok, kdybys na tom desetiletí nestála. Vzpomeň si, jak to začalo, šťastná vzpomínka.
:-)
Pedriito
 

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod Jana » ned 06. srp 2023 10:02:20

Veil píše:
Jana píše:
Veil píše:Jen ve snu.


Jasně, ale tohle je okamžik, kdy se probouzíš do poznání, o kterém mluví Jim Newman.

:D


Kdepak, to by ti tvý učitelé neříkali takové nesmysly. Jejich probuzení a to co tu po nich opakuješ je pořád sen.


Nekompromisní neduální neučitelé poukazují na to, že nedualita není učení ani stav, ale jednoduše to, co je. Kompromisní neduální neučitelé nabízejí praktiky, jako je sebezkoumání nebo meditace, které mají vést k sebepoznání nebo sebeosvobození. Oba typy neučitelů však shodně zdůrazňují, že nedualita není něco, co lze dosáhnout nebo ztratit, ale že je to přirozená podstata všeho.

V obou případech se pak děje to, že jejich neduální neposluchači poznávají přesně to, o čem mluví jak nekompromisní tak kompromisní neučitelé.

Tedy přesně to, o čem píše v závěru svého textu tučně na svých stránkách Jim Newman.

Although what is is not describable, there are words that seems to arise:
paradise, perfect, awesome, pure, free, absolute, infinite, love.
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 7623
Registrován: pon 25. črc 2011 20:38:09

PředchozíDalší

Zpět na Probuzení

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 návštevníků