Téma osvícení

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod Jana » ned 06. srp 2023 10:07:19

Pedriito píše:Vzpomeň si, jak to začalo, šťastná vzpomínka.
:-)


Nebyli jsme rozděleni?

:)
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 7623
Registrován: pon 25. črc 2011 20:38:09

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod Pedriito » ned 06. srp 2023 10:10:06

Nehledě na to, jak souhlasím s Veilovo, jedeš s porouchanou brzdou.
Pedriito
 

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod Jana » ned 06. srp 2023 10:11:20

Pedriito píše:Nehledě na to, jak souhlasím s Veilovo, jedeš s porouchanou brzdou.


Naopak, jestli sis nevšiml, nic se mnou nehne.

:D
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 7623
Registrován: pon 25. črc 2011 20:38:09

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod Jana » ned 06. srp 2023 10:18:19

A teď Pedrito vážně, kam bys mě chtěl dostat?
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 7623
Registrován: pon 25. črc 2011 20:38:09

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod Pedriito » ned 06. srp 2023 10:47:52

Jana píše:A teď Pedrito vážně, kam bys mě chtěl dostat?

Neboj, do postele ne.
Pedriito
 

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod Pedriito » ned 06. srp 2023 10:57:17

Asi bych uspořádal párty, kdyby Jana přestala zaměňovat slova za realitu.
Pedriito
 

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod Jana » ned 06. srp 2023 11:05:04

Pedriito píše:Asi bych uspořádal párty, kdyby Jana přestala zaměňovat slova za realitu.


Na jakémkoliv internetovém fóru se používají ke komunikaci zpravidla slova.

Můžeš být konkrétnější, jaká slova jsou podle Tebe zaměňovaná za realitu?
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 7623
Registrován: pon 25. črc 2011 20:38:09

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod miroslav » ned 06. srp 2023 11:37:58

Beze jména.jpg
:-)
Uživatelský avatar
miroslav
 
Příspěvky: 3829
Registrován: čtv 29. kvě 2014 10:33:24

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod Jana » ned 06. srp 2023 11:42:33

Obrázek

:-)
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 7623
Registrován: pon 25. črc 2011 20:38:09

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod Jana » ned 06. srp 2023 11:43:45

m.jpg


Jana
moderátor
 
Příspěvky: 7623
Registrován: pon 25. črc 2011 20:38:09

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod Veil » ned 06. srp 2023 12:41:55

Jana píše:V obou případech se pak děje to, že jejich neduální neposluchači poznávají přesně to, o čem mluví jak nekompromisní tak kompromisní neučitelé.


Ale kdepak. Jediná tvoje strategie je plácat to dohromady a snažit se hledat styčné body.

Tak znovu. Učitelé říkají a učí něco naprosto jiného, než se říká tady, nebo než navrhují Newman, Müller atd. V podstatě to nemůže být odlišnější. A ten rozdíl je zcela ve všem, jak v cestě, tak v učení, tak ve výsledku, kam dojít. Učitelé prostě vězí v tom snu až po uši.

Ten rozdíl se snažíš ignorovat jak to jen jde, vlastně už jediné co ti zbývá je odzoomovat co nejdál a z co největšího zjednodušení prohlašovat něco podobného, jako že všechno je vlastně jedno, stejné, že všechno vede k jednomu poznání, které hledač dosáhne. Ale to je opět nepochopení. To je opět jen snové vnímání opité snovými výmysly mistrů.
Veil
 
Příspěvky: 1653
Registrován: pon 24. srp 2020 13:58:03

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod miroslav » ned 06. srp 2023 13:02:45

Veil píše:
Tak znovu. Učitelé říkají a učí něco naprosto jiného, než se říká tady, nebo než navrhují Newman, Müller atd.


Tak znovu. Žádný Newman, Müller atd. nic neříká. Ani žádní učitelé nic neučí. :knock:
Uživatelský avatar
miroslav
 
Příspěvky: 3829
Registrován: čtv 29. kvě 2014 10:33:24

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod Návštěvník » ned 06. srp 2023 13:17:02

miroslav píše:
Veil píše:
Tak znovu. Učitelé říkají a učí něco naprosto jiného, než se říká tady, nebo než navrhují Newman, Müller atd.


Tak znovu. Žádný Newman, Müller atd. nic neříká. Ani žádní učitelé nic neučí. :knock:


:D :yes: :D
Návštěvník
 

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod Jana » ned 06. srp 2023 13:43:47

Veil píše:
Jana píše:V obou případech se pak děje to, že jejich neduální neposluchači poznávají přesně to, o čem mluví jak nekompromisní tak kompromisní neučitelé.


Ale kdepak. Jediná tvoje strategie je plácat to dohromady a snažit se hledat styčné body.

Tak znovu. Učitelé říkají a učí něco naprosto jiného, než se říká tady, nebo než navrhují Newman, Müller atd. V podstatě to nemůže být odlišnější. A ten rozdíl je zcela ve všem, jak v cestě, tak v učení, tak ve výsledku, kam dojít. Učitelé prostě vězí v tom snu až po uši.

Ten rozdíl se snažíš ignorovat jak to jen jde, vlastně už jediné co ti zbývá je odzoomovat co nejdál a z co největšího zjednodušení prohlašovat něco podobného, jako že všechno je vlastně jedno, stejné, že všechno vede k jednomu poznání, které hledač dosáhne. Ale to je opět nepochopení. To je opět jen snové vnímání opité snovými výmysly mistrů.


Drahý Veile, mám velkou radost, že tady jsi. A jestli Ti to vyhovuje, myslet si to, co si myslíš, tak je to v pohodě. Je to krásné, že jsi s tím, jak to je, spokojený a nerozšiřuješ řady trpících, jejichž utrpení je zároveň i utrpením soucitných.

Ale abychom se vrátili k tématu. Co to vlastně ignoruju?

Krásná je myšlenka Miroslava, že žádný Newman, Müller atd. nic neříká. Ani žádní učitelé nic neučí. Dokonce ani my, jak tvrdíš, neexistujeme, tak jak by kdo koho mohl vinit z ignorování, viď.

A líbí se mi, že jsi mě seznámil s novým výrazem, který jsem doteď nikdy neslyšela "odzoomovat". Jestli je to od slova zoom (česky přiblížení), tak z ryze češtinářského pohledu to znamená zmenšit-zvětšit dohromady, což je skvělý paradox a docela výstižný pohled na realitu poznávanou zároveň z největšího nadhledu, tedy celistvosti a zároveň z nejdetailnějšího vhledu. Obojí je totiž stejné. Jestli jdeš dovnitř nebo ven, je to stejné.

Kdyby Tě bavilo třeba zkoumat, jakou funkci má meditace nebo sebepoznávání, tak se tomu můžeme věnovat. Obojí směřuje k prohlédnutí iluze. Neposluchač kompromisních neučitelů pak může zaregistrovat, že nekompromisní neučitelé nejsou podvodníci a rovněž, že nejsou podvodníci ani kompromisní neučitelé.

:)
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 7623
Registrován: pon 25. črc 2011 20:38:09

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod Pedriito » ned 06. srp 2023 17:14:16

Jana píše:
Pedriito píše:Asi bych uspořádal párty, kdyby Jana přestala zaměňovat slova za realitu.


Na jakémkoliv internetovém fóru se používají ke komunikaci zpravidla slova.

Můžeš být konkrétnější, jaká slova jsou podle Tebe zaměňovaná za realitu?

Můžu, ale bylo by ti to k ničemu. Používat slova dobře, jako Shane, dovede tě v odjezd v dál...
:-)
Pedriito
 

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod VOSTÁLNÍK » ned 06. srp 2023 23:44:58

Nevidíš ten rozdíl, necítíš tu pravdu, tu lehkost, tu svobodu v tomhle?

Svázání i osvobození jsou součástí snu - snu o bytí oddělenou entitou, která je přítomná.
*
Z pohledu já je osvobození smrtí. Je to konec poznání nebo spíš konec iluze poznání.
*
Osvobození je iluzorní smrt iluzorní přítomnosti.
*
Viděno z perspektivy osoby, osvobození je chápáno jako překonání hledání tím, že je něco nalezeno - tím se stanete naplněnou osobou. Ale není žádná osoba. Není ani nikdo uvězněný tím, co se děje, ani nikdo kdo by měl být osvobozen od toho, co se děje.
*
Celé zážitkové nastavení neexistuje. První jeho element Já - hledající v druhém elementu - co zažívám - je vysněnou realitou. Veškeré výsledky hledání jsou také součástí té vysněné reality.
*
Není žádné já, duše, přítomnost, žádné sebe-vědomí ani vědomí.
*
Práce na zbavení se iluze je součástí iluze.
*
Osvícení nevytváří osvícené osoby.
*
Na zdánlivé cestě je zdánlivě mnoho odhalení, závěrů, vhledů, pochopení, poznání - a ve výsledku jsou k ničemu. Žádné z nich nekončí zážitek oddělení. Dějí se v tom nastavení oddělených zážitků.
*
Proto všechna náboženství a tradice selhávají. Není žádné já a všechna ta práce, transcendování, dotazování, snažení se najít a pochopit já, jsou bezvýsledné. Jen drží zdánlivé já zaměstnané hledáním.
*
Myšlenka, že se něco musí stát, je součástí snu - a celé duchovno je o tom udělat, aby se něco stalo.
*
Osvobození je rozpadnutí bez důvodu. Je to rozpuštění té hledací energie bez důvodu a pro nikoho. Nezůstane nic než to, co se zdánlivě děje - a i to je pro nikoho.



Tak to fakt nějakou lehkost a svobodu nevidím,

je to jen pitomý neti neti,

na to aby v tom byla svoboda a lehkost by se ještě musel napsat pravej opak,

ale to ti asi nedochází,

kopírko pitomostí...
VOSTÁLNÍK
 

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod Veil » pon 07. srp 2023 11:18:02

Jana píše:Ale abychom se vrátili k tématu. Co to vlastně ignoruju?

Tak znovu. Učitelé říkají a učí něco naprosto jiného, než se říká tady, nebo než navrhují Newman, Müller atd. A je úplně jedno a nechme stranou, že není žádný Newman, nebo mistři. Bavme se jen o nesmyslech a nedualitě. To co tu zdánlivě prezentuješ a co tu zdánlivě prezentuji já nemůže být odlišnější. A ten rozdíl je zcela ve všem, jak v cestě, tak v učení, tak ve výsledku, kam dojít. Zdánlliví učitelé prostě vězí v tom snu až po uši.

Ten rozdíl se snažíš ignorovat jak to jen jde, vlastně už jediné co ti zbývá je odzoomovat co nejdál a z co největšího zjednodušení prohlašovat něco podobného, jako že všechno je vlastně jedno, stejné, že všechno vede k jednomu poznání, které hledač dosáhne. Ale to je opět nepochopení. To je opět jen snové vnímání opité snovými výmysly mistrů.

Krásná je myšlenka Miroslava, že žádný Newman, Müller atd. nic neříká. Ani žádní učitelé nic neučí. Dokonce ani my, jak tvrdíš, neexistujeme, tak jak by kdo koho mohl vinit z ignorování, viď.


Když je to tak krásná myšlenka, tak proč opakuješ ty nesmysly mistrů? Ty s tím přece vůbec neladí...

Promiň, ale chováš se pokrytecky. Něco tu všem tlačíš do hlavy, byť se to má tvářit jako nedvojnost, jsou to naprosté nesmysly a úplné nepochopení opakované po mistrech. Plácáš sem ty argumenty na všechno, každému něco doporučuješ, pořád ty samé hlouposti. Když poukážu na to, že jsou to nesmysly a proč to jsou nesmysly a tvoji mistři jsou podvodníci, tak (poté co jsi vzdala diskuzi nad konkrétními argumenty) začneš s tím, že je to jedno, že obě cesty vedou tam a podobné řeči, ale to je pořád naprostá hloupost a naprosté nepochopení. Takže tvůj poslední argument je v podstatě, že je to jedno, protože nedualita... Ano, svým způsobem ano, ale kdyby jsi to tak skutečně brala, tak tady netlačíš ty nesmysly, takže ti to jedno není, i když se tak tváříš. A protože pokračuješ v psaní nesmyslů, tak opakovaně poukazuju na to, že to jsou nesmysly. Ano, je to samozřejmě úplně jedno, jestli to chápeš, nebo nechápeš, ale je tu zdánlivá diskuze, kde se mluví o nedvojnosti a co tu zdánlivě prezentuješ ty je 100 % nesmysl a nepochopení. Je to ta falešná hudba, je to skřehotání, které se prostě nedá poslouchat. Ty to zdánlivě obhajuješ tím, že je to jedno, je to vlastně skoro taky hudba, i když falešná a podobně. Ale tuhle omluvu máš jen pro své mistry. Držíš se hloupostí, je jasné, že když tím zdánlivě strávíš x let života, že to máš pod kůží a už jsi tím tak opilá, že těžko můžeš přemýšlet jinak, ale je to škoda. Promiň. Jsou to všechno nesmysly.

A pak jediné co ti zbývá je útočit na mne ve smyslu, ale když tu nikdo není a nikdo nic neříká, tak proč mě opravuješ, když je to jedno. Jenže já tě neopravuji, jsou tu jen nesmysly o tomhle a reakce na to, celé je to jen to, co se zdánlivě děje.

Kdyby Tě bavilo třeba zkoumat, jakou funkci má meditace nebo sebepoznávání, tak se tomu můžeme věnovat. Obojí směřuje k prohlédnutí iluze.


Jak tohle můžeš říct, aniž bys k tomu měla jakýkoliv důkaz? Celé je to naprostý nesmysl.

Neposluchač kompromisních neučitelů pak může zaregistrovat, že nekompromisní neučitelé nejsou podvodníci a rovněž, že nejsou podvodníci ani kompromisní neučitelé.


Ale to je jen tvé zbožné přání. Tvoji učitelé jsou podvodníci a učí nesmysly. Uhýbáš tomu jak to jen jde, snažíš se to zobecňovat co to jde, ale pořád je to naprosté nepochopení. Učitelé učí nesmysly, podvádí hledače a vězí po uši ve snu. Slepí vedou slepé. Že je to co to je... samozřejmě - to z toho ale nedělá pravdu, ani pravdivé učení. Nedělá to ze snových podvodníků skutečné podvodníky, ale nedělá to z nich ani snové postavy, které mluví pravdu, nebo by je měly ostatní snové postavy v něčem poslouchat. Jsou to pořád jen snoví podvodníci. Ano, jsou součástí snu, ale to jsou vraždy taky. Neobhajuješ vraždy, tak proč obhajuješ podvodníky? A ponechávám stranou, že nemáš na výběr a neexistuješ. Třeba nebudeš mít ani na výběr a zdánlivě se ti rozsvítí. Pak by ses všem svým mistrům leda tak vysmála... a to by bylo jen to, co se zdánlivě děje (jako všechno).
Veil
 
Příspěvky: 1653
Registrován: pon 24. srp 2020 13:58:03

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod Jana » pon 07. srp 2023 14:27:21

Drahý Veile,

díky Tobě jsem objevila novou zábavu, porovnávat to, co říkají o realitě komromisní a nekompromisní neučitelé. Asi Tě zklamu. Pořád mi to vychází, že všichni poukazují na to, že skutečná skutečnost, když se rozpozná zdánlivé jako snové a snové jako zdánlivé, nemá chybu. I když se nedá popsat, tak pro popis toho, co je skutečné se nabízejí slova jako krása, štěstí, láska, ráj, nirvána...

No, ale vraťme se k tomu, co píšeš, pokusím se to pečlivě přečíst:

Veil píše:
Když je to tak krásná myšlenka, tak proč opakuješ ty nesmysly mistrů? Ty s tím přece vůbec neladí...

To neladí Tobě. Mně v tom ladí hravost, radost probouzející úsměv, dokonce až smích. Ou, je to tak nádherné, že se všichni ve finále shodnou na tom, co není nic a co je všechno.

Veil píše:Promiň, ale chováš se pokrytecky.

Líbí se mi, jak jsi zdvořilý. Omlouváš se a používáš slušné výrazy. To Pedrito mluvil přímo o ...., no teď se mi ten jeho nemravný výraz šprajcnul v mysli, způsobil zapýření a nějak se to nedaří opakovat. Ty si ho určitě umíš najít sám.

Veil píše:Něco tu všem tlačíš do hlavy, byť se to má tvářit jako nedvojnost, jsou to naprosté nesmysly a úplné nepochopení opakované po mistrech. Plácáš sem ty argumenty na všechno, každému něco doporučuješ, pořád ty samé hlouposti. Když poukážu na to, že jsou to nesmysly a proč to jsou nesmysly a tvoji mistři jsou podvodníci, tak (poté co jsi vzdala diskuzi nad konkrétními argumenty) začneš s tím, že je to jedno, že obě cesty vedou tam a podobné řeči, ale to je pořád naprostá hloupost a naprosté nepochopení. Takže tvůj poslední argument je v podstatě, že je to jedno, protože nedualita... Ano, svým způsobem ano, ale kdyby jsi to tak skutečně brala, tak tady netlačíš ty nesmysly, takže ti to jedno není, i když se tak tváříš. A protože pokračuješ v psaní nesmyslů, tak opakovaně poukazuju na to, že to jsou nesmysly. Ano, je to samozřejmě úplně jedno, jestli to chápeš, nebo nechápeš, ale je tu zdánlivá diskuze, kde se mluví o nedvojnosti a co tu zdánlivě prezentuješ ty je 100 % nesmysl a nepochopení. Je to ta falešná hudba, je to skřehotání, které se prostě nedá poslouchat. Ty to zdánlivě obhajuješ tím, že je to jedno, je to vlastně skoro taky hudba, i když falešná a podobně. Ale tuhle omluvu máš jen pro své mistry. Držíš se hloupostí, je jasné, že když tím zdánlivě strávíš x let života, že to máš pod kůží a už jsi tím tak opilá, že těžko můžeš přemýšlet jinak, ale je to škoda. Promiň. Jsou to všechno nesmysly.

Shrnul jsi to dobře, obhajuju to zdánlivě a je to při tom jedno.

:)

Veil píše: A pak jediné co ti zbývá je útočit na mne ve smyslu, ale když tu nikdo není a nikdo nic neříká, tak proč mě opravuješ, když je to jedno. Jenže já tě neopravuji, jsou tu jen nesmysly o tomhle a reakce na to, celé je to jen to, co se zdánlivě děje.

To si dělám jen legraci. Ale teď vážně, všiml sis, že bez připoutanosti k iluzi dvojnosti (egu) není šance brát cokoliv jako útok na svou osobu? Nebo ještě jinak, když je prohlédnuto zdánlivé jako zdánlivé, a poznáno skutečné jako skutečné, tak to, co se jeví jako dotčenost našeho osobního já, je vlastě legrace?

Veil píše:
Kdyby Tě bavilo třeba zkoumat, jakou funkci má meditace nebo sebepoznávání, tak se tomu můžeme věnovat. Obojí směřuje k prohlédnutí iluze.


Jak tohle můžeš říct, aniž bys k tomu měla jakýkoliv důkaz? Celé je to naprostý nesmysl.

Důkazem jsem já. Můžu potvrdit, že neučení nekompromisních i kompromisních neduálních neučitelů ukazuje absolutně na to samé absolutno a i když se to nedá popsat, popis toho, na co to ukazuje je Boží... znáš to :D

Veil píše:
Neposluchač kompromisních neučitelů pak může zaregistrovat, že nekompromisní neučitelé nejsou podvodníci a rovněž, že nejsou podvodníci ani kompromisní neučitelé.


Ale to je jen tvé zbožné přání. Tvoji učitelé jsou podvodníci a učí nesmysly. Uhýbáš tomu jak to jen jde, snažíš se to zobecňovat co to jde, ale pořád je to naprosté nepochopení. Učitelé učí nesmysly, podvádí hledače a vězí po uši ve snu. Slepí vedou slepé. Že je to co to je... samozřejmě - to z toho ale nedělá pravdu, ani pravdivé učení. Nedělá to ze snových podvodníků skutečné podvodníky, ale nedělá to z nich ani snové postavy, které mluví pravdu, nebo by je měly ostatní snové postavy v něčem poslouchat. Jsou to pořád jen snoví podvodníci. Ano, jsou součástí snu, ale to jsou vraždy taky. Neobhajuješ vraždy, tak proč obhajuješ podvodníky? A ponechávám stranou, že nemáš na výběr a neexistuješ. Třeba nebudeš mít ani na výběr a zdánlivě se ti rozsvítí. Pak by ses všem svým mistrům leda tak vysmála... a to by bylo jen to, co se zdánlivě děje (jako všechno).


Veile, asi by ses měl mrknout k Ryuninovi. On by Ti ukázal mapu Hawkinse, a na ní by sis mohl zjistit, že energetická úroveň Tvé mysli, díky které vidíš to, co tady popisuješ, se v téhle chvíli pohybuje v měřítku maximálně do 175 a osvícení se nalézá až od 700 výše.

•Nad úrovní 600 (klid) vidíme každého jako sebe v jiné formě díky zakoušení neduality.

Nicméně, je fajn, že tu jsi. Jsi tu na správném místě. Díky.
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 7623
Registrován: pon 25. črc 2011 20:38:09

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod miroslav » pon 07. srp 2023 15:06:28

Jana píše:Drahý Veile,

bla bla bla

Nicméně, je fajn, že tu jsi. Jsi tu na správném místě. Díky.


Na místě setkávání snových osob.
Uživatelský avatar
miroslav
 
Příspěvky: 3829
Registrován: čtv 29. kvě 2014 10:33:24

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod dodo » pon 07. srp 2023 15:09:37

Zľahka čítajúc Veila, spomenul som si na jeden vtip z detstva...


Pýta sa Móric farára: „Je Boh všade ?“

„Ó áno je všade, môj synu.“ Odvetil láskavo farár.

„Aj u nás doma v kredenci ?“ Skúša ho Móric.

Farár na to:„ Samozrejme, ak je všade, tak je aj u vás doma v kredenci.“

Tu už Móric víťazoslávne hovorí farárovi: „Ha...nezmysly, len klameš a podvádzaš. My doma kredenc nemáme.“
:D
dodo
 
Příspěvky: 757
Registrován: stř 01. črc 2015 1:01:01

PředchozíDalší

Zpět na Probuzení

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 návštevníků