Téma osvícení

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod miroslav » pát 15. pro 2023 18:32:05

Jana píše:
Můžeš popsat skutečné "převedení těchto Nisargadattových slov do praxe" ?



Do praxe se převádí teorie. Pro mne to teorie není.
A co ty, jak ty to převádíš do praxe? :D
Uživatelský avatar
miroslav
 
Příspěvky: 3703
Registrován: čtv 29. kvě 2014 10:33:24

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod P.etra » pát 15. pro 2023 18:40:22

.
Jani, ty mi čím dál víc připadáš jako inkvizitor. Inkvizitor hájil cirkevní dogmata, která v podstatě neměla nic společného s tím, o čem mluvil Ježíš. Kdo je neuznal, byl prohlášen za kacíře. Ty takové prohlašuješ za nevědomé, že jsou chyceni v iluzi mysli atd.

Je to smutné, že dějiny se stále opakují. Že někdo chce postavit svoji moc nad ostatními na základě toho, co řekl realizovaný, i když tomu vůbec nerozumí. :(
P.etra
 

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod Jana » pát 15. pro 2023 19:34:51

miroslav píše:
Jana píše:
Můžeš popsat skutečné "převedení těchto Nisargadattových slov do praxe" ?



Do praxe se převádí teorie. Pro mne to teorie není.
A co ty, jak ty to převádíš do praxe? :D


O "převedeni jejich slov do praxe" píšeš Ty.

Nicméně pro názornost tady můžeš vyjasnit, kdy je v kontextu podle Tebe skutečnou realitou to, že mysl už není a existuje pouze láska v akci?

A kdy to v kontextu není a je patřičné psát o vyzvracení?

Díky
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 7355
Registrován: pon 25. črc 2011 20:38:09

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod miroslav » pát 15. pro 2023 20:03:24

Jana píše:
O "převedeni jejich slov do praxe" píšeš Ty.

Nicméně pro názornost tady můžeš vyjasnit, kdy je v kontextu podle Tebe skutečnou realitou to, že mysl už není a existuje pouze láska v akci?

A kdy to v kontextu není a je patřičné psát o vyzvracení?

Díky

O tom "převádění slov do praxe" píše "návštěvník" což jsi byla nejspíš ty - nebo ne? A já na to reagoval, že tvoje představy o převádění takových textů do praxe jsou potrhlé.

Tobě něco vysvětlovat je bohužel marné. Vždy to pochopíš nějak blbě nebo vůbec nepochopíš a stejně ti to k ničemu nebude.
I kdyby ses unípala v textech, k ničemu to nebude. Tudy cesta k poznání, probuzení, osvobození nevede.
Uživatelský avatar
miroslav
 
Příspěvky: 3703
Registrován: čtv 29. kvě 2014 10:33:24

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod P.etra » pát 15. pro 2023 20:58:02

miroslav píše:I kdyby ses unípala v textech, k ničemu to nebude. Tudy cesta k poznání, probuzení, osvobození nevede.


:yes:
P.etra
 

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod Mudrc » pát 15. pro 2023 21:02:47

Všechna ta pravá vysvětlení jsou jako třpyt prázdna. Ten třpyt může pomoci někomu si to prázdno uvědomit, ovšem pokud už v něm ono prázdno prosakuje. Jinak si z toho dotyčný udělá úplný nesmysl.

Nelze ten někoho třpyt uchopit a mávat s ním jako s objektivním důkazem. Tím se zničí.
Mudrc
 

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod miroslav » pát 15. pro 2023 21:09:17

Mudrc píše:Všechna ta pravá vysvětlení jsou jako třpyt prázdna. Ten třpyt může pomoci někomu si to prázdno uvědomit, ovšem pokud už v něm ono prázdno prosakuje. Jinak si z toho dotyčný udělá úplný nesmysl.

Nelze ten někoho třpyt uchopit a mávat s ním jako s objektivním důkazem. Tím se zničí.


Nerad to dělám, ale musím :yes:
Uživatelský avatar
miroslav
 
Příspěvky: 3703
Registrován: čtv 29. kvě 2014 10:33:24

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod P.etra » pát 15. pro 2023 21:13:14

miroslav píše:
Mudrc píše:Všechna ta pravá vysvětlení jsou jako třpyt prázdna. Ten třpyt může pomoci někomu si to prázdno uvědomit, ovšem pokud už v něm ono prázdno prosakuje. Jinak si z toho dotyčný udělá úplný nesmysl.

Nelze ten někoho třpyt uchopit a mávat s ním jako s objektivním důkazem. Tím se zničí.


Nerad to dělám, ale musím :yes:


Ano, napsal to moc dobře a poeticky. :)
P.etra
 

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod Mudrc » pát 15. pro 2023 21:16:05

miroslav píše:
Mudrc píše:Všechna ta pravá vysvětlení jsou jako třpyt prázdna. Ten třpyt může pomoci někomu si to prázdno uvědomit, ovšem pokud už v něm ono prázdno prosakuje. Jinak si z toho dotyčný udělá úplný nesmysl.

Nelze ten někoho třpyt uchopit a mávat s ním jako s objektivním důkazem. Tím se zničí.


Nerad to dělám, ale musím :yes:

Já to věděl. Nebyl jsem si ale jist, jestli odoláš. :-)
Mudrc
 

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod Mudrc » pát 15. pro 2023 22:01:20

Zítra ráno v 7., dosáhněte osvícení.

Mudrc
 

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod Tara. » pát 15. pro 2023 22:44:18

Mudrc píše:Všechna ta pravá vysvětlení jsou jako třpyt prázdna. Ten třpyt může pomoci někomu si to prázdno uvědomit, ovšem pokud už v něm ono prázdno prosakuje. Jinak si z toho dotyčný udělá úplný nesmysl.

Nelze ten někoho třpyt uchopit a mávat s ním jako s objektivním důkazem. Tím se zničí.

:yes:
Tara.
 

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod Tara. » pát 15. pro 2023 22:45:25

Mudrc píše:
miroslav píše:
Mudrc píše:Všechna ta pravá vysvětlení jsou jako třpyt prázdna. Ten třpyt může pomoci někomu si to prázdno uvědomit, ovšem pokud už v něm ono prázdno prosakuje. Jinak si z toho dotyčný udělá úplný nesmysl.

Nelze ten někoho třpyt uchopit a mávat s ním jako s objektivním důkazem. Tím se zničí.


Nerad to dělám, ale musím :yes:

Já to věděl. Nebyl jsem si ale jist, jestli odoláš. :-)

:)
Tara.
 

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod Jana » sob 16. pro 2023 5:46:31

miroslav píše:
Jana píše:
O "převedeni jejich slov do praxe" píšeš Ty.

Nicméně pro názornost tady můžeš vyjasnit, kdy je v kontextu podle Tebe skutečnou realitou to, že mysl už není a existuje pouze láska v akci?

A kdy to v kontextu není a je patřičné psát o vyzvracení?

Díky

O tom "převádění slov do praxe" píše "návštěvník" což jsi byla nejspíš ty - nebo ne? A já na to reagoval, že tvoje představy o převádění takových textů do praxe jsou potrhlé.

Tobě něco vysvětlovat je bohužel marné. Vždy to pochopíš nějak blbě nebo vůbec nepochopíš a stejně ti to k ničemu nebude.
I kdyby ses unípala v textech, k ničemu to nebude. Tudy cesta k poznání, probuzení, osvobození nevede.


Neptám se Tě tady, Miroslave, na převádění do praxe, ale přímo:

Nicméně pro názornost tady můžeš vyjasnit, kdy je v kontextu podle Tebe skutečnou realitou to, že mysl už není a existuje pouze láska v akci?

A kdy to v kontextu není a je patřičné psát o vyzvracení?

Neptám se Tě na Tvou představu o mé cestě k poznání, probuzení, osvobození, ale ráda bych, abys tady vyjasnil, za jakých okolností to, co říkají Probuzení pro Tebe není, jak tvrdíš, teorie. A poznáváš to stejně.

A za jakých okolností to, co Probuzení říkají, je něco jako vyzvracení.

Jestli je to jasné Tobě, tak není problém, abys to vysvětlil.

A jestli píšeš o zvracení jenom proto, že Ti není jasné, o čem tady Nisargadatta mluví a uvědomuješ si to, tak se nic neděje a je možné, pokud je zájem, to dál vyjasňovat.

Jestli Tvé opovržlivé reakce jsou tady jen proto, že je poznání něčeho takového z Tvého pohledu nepřijatelné, tak co tady na tomhle webu plném promluv Probuzených děláš?
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 7355
Registrován: pon 25. črc 2011 20:38:09

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod Jana » sob 16. pro 2023 5:59:59

P.etra píše:.
Jani, ty mi čím dál víc připadáš jako inkvizitor. Inkvizitor hájil cirkevní dogmata, která v podstatě neměla nic společného s tím, o čem mluvil Ježíš. Kdo je neuznal, byl prohlášen za kacíře. Ty takové prohlašuješ za nevědomé, že jsou chyceni v iluzi mysli atd.

Je to smutné, že dějiny se stále opakují. Že někdo chce postavit svoji moc nad ostatními na základě toho, co řekl realizovaný, i když tomu vůbec nerozumí. :(


Péťo, s poznáním Pravdy nad Tebou žádná dogmata nemají moc a všechna slova Probuzených k Tobě promlouvají Láskou, kterou je možné sdílet, milovat.

Je možné žít v nevědomosti, věřit, že jsme pouhé oddělené individuality z masa a kostí, a máme každý svou pravdu, pak je možné nad slovy Probuzených zvracet,

třeba jen proto, že jim nerozumíme a bojíme se, že by mohla být důkazem naší nevědomosti.

Nebo je možné tuhle nevědomost prohlédnout a nechat znít slova Probuzených v našem srdci Láskou.

Dovolit, aby se to osvobození od nevědomosti kým jsme (a kým nejsme), šířilo dál.

Třeba jen proto, aby všechny bytosti byly šťastné a zbavené utrpení.

Obrázek
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 7355
Registrován: pon 25. črc 2011 20:38:09

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod P.etra » sob 16. pro 2023 9:20:41

Jana píše:
P.etra píše:.
Jani, ty mi čím dál víc připadáš jako inkvizitor. Inkvizitor hájil cirkevní dogmata, která v podstatě neměla nic společného s tím, o čem mluvil Ježíš. Kdo je neuznal, byl prohlášen za kacíře. Ty takové prohlašuješ za nevědomé, že jsou chyceni v iluzi mysli atd.

Je to smutné, že dějiny se stále opakují. Že někdo chce postavit svoji moc nad ostatními na základě toho, co řekl realizovaný, i když tomu vůbec nerozumí. :(


Péťo, s poznáním Pravdy nad Tebou žádná dogmata nemají moc a všechna slova Probuzených k Tobě promlouvají Láskou, kterou je možné sdílet, milovat.



No, jasně z lásky k Bohu inkvizitoři dali kacíře mučit a nakonec je upálili. Také všechno ve jménu Pravdy.

Slova jsou jen slova, Jani. Citlivý člověk pozná, jestli je za nimi energie lásky nebo jen touha prosadit se jako probuzenou.

A nedělej si starosti o slova realizovaných, za nimi totiž ta láska v podobě soucitu opravdu je. Proto za nimi lidé přicházeli a přicházejí, táhne je to k nim. A to aniž by znali Pravdu.

:)
P.etra
 

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod Mudrc » sob 16. pro 2023 11:19:48

Jana píše:
miroslav píše:
Jana píše:
O "převedeni jejich slov do praxe" píšeš Ty.

Nicméně pro názornost tady můžeš vyjasnit, kdy je v kontextu podle Tebe skutečnou realitou to, že mysl už není a existuje pouze láska v akci?

A kdy to v kontextu není a je patřičné psát o vyzvracení?

Díky

O tom "převádění slov do praxe" píše "návštěvník" což jsi byla nejspíš ty - nebo ne? A já na to reagoval, že tvoje představy o převádění takových textů do praxe jsou potrhlé.

Tobě něco vysvětlovat je bohužel marné. Vždy to pochopíš nějak blbě nebo vůbec nepochopíš a stejně ti to k ničemu nebude.
I kdyby ses unípala v textech, k ničemu to nebude. Tudy cesta k poznání, probuzení, osvobození nevede.


Neptám se Tě tady, Miroslave, na převádění do praxe, ale přímo:

Nicméně pro názornost tady můžeš vyjasnit, kdy je v kontextu podle Tebe skutečnou realitou to, že mysl už není a existuje pouze láska v akci?

A kdy to v kontextu není a je patřičné psát o vyzvracení?

Neptám se Tě na Tvou představu o mé cestě k poznání, probuzení, osvobození, ale ráda bych, abys tady vyjasnil, za jakých okolností to, co říkají Probuzení pro Tebe není, jak tvrdíš, teorie. A poznáváš to stejně.

A za jakých okolností to, co Probuzení říkají, je něco jako vyzvracení.

Jestli je to jasné Tobě, tak není problém, abys to vysvětlil.

A jestli píšeš o zvracení jenom proto, že Ti není jasné, o čem tady Nisargadatta mluví a uvědomuješ si to, tak se nic neděje a je možné, pokud je zájem, to dál vyjasňovat.

Jestli Tvé opovržlivé reakce jsou tady jen proto, že je poznání něčeho takového z Tvého pohledu nepřijatelné, tak co tady na tomhle webu plném promluv Probuzených děláš?


Mě by bylo taky nepochopitelné, jak může mít Miroslav takové názory a chovat se, jak se chová.

Ale Ra se svým čakrálním modelem poskytuje vysvětlení, které je v mé interpretaci docela přijatelné.

Miroslav jako stoupenec cesty služby sobě samému nevyužívá potenciál 4. a 5. čakry, tedy univerzální lásku nutně spjatou s poznáváním univerzálního bytí (tedy i všem stejného univerzálního měření). 6. čakra je o poznání prázdnoty, a vzhledem k nutnosti vyváženosti celého čakrálního komplexu musí mít stoupenec cesty služby sobě značně posílenou 2. a 3. čakru, aby vyvážil sílu čakry 6. (1. čakra je neutrálním základem a 7. je výslednicí všech dole).

Já jsem se totiž v mládí setkal s duchovní skupinou cesty služby sobě, jejich vůdci byli mimořádně inteligentní a rozhodně nemohu tvrdit, že by byli nemorální atpod. Ač jsem o to velmi stál, prostě jsem tam vydržel. Ne že by neměli lásku, ale byla zaměřena ke 3. (či v ojedinělých případech dokonce ke 2.) čakře. Nedávalo mi to smysl, protože oni (tedy ti velmi pokročilí) byli opravdu duchovně na výši.

Zeptal bych se Miroslava, to ti to není blbý, měřit Putina úplně jiným metrem než Amíka či Netanyahua? Zbytečný, on ten metr nemá. Neví co to je.
Mudrc
 

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod Jana » sob 16. pro 2023 11:22:06

P.etra píše:
No, jasně z lásky k Bohu inkvizitoři dali kacíře mučit a nakonec je upálili.




No vidíš to, a tady dostaneš k dispozici možnost psát na web svobodně cokoliv Tě napadne, můžeš klidně odpovědi číst nebo nečíst, jak je libo, můžeš na ně odpovídat nebo neodpovídat. Můžeš klidně na tenhle web i nechodit a nikdo Tě za to nemučí a ani neupaluje.

To, co se Ti tady může nejhoršího stát, je, že zcela zmizí iluze ega. Jak říká klasik: "Můžeš zemřít dřív, než zemřeš."

A z téhle možnosti mysl propadá panice a může se k tomu přidat i pocit nevůle a indispozice.

Ale není třeba se ničeho obávat, protože čím víc TO poznáváme, tím krásnější TO je.

:)
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 7355
Registrován: pon 25. črc 2011 20:38:09

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod P.etra » sob 16. pro 2023 11:57:58

Jana píše:
P.etra píše:
No, jasně z lásky k Bohu inkvizitoři dali kacíře mučit a nakonec je upálili.




No vidíš to, a tady dostaneš k dispozici možnost psát na web svobodně cokoliv Tě napadne,





Jak můžeš takový nesmysl napsat, když tvrdíš, že tady nikdo není. ;)
P.etra
 

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod miroslav » sob 16. pro 2023 12:56:16

Jana píše:
Jestli Tvé opovržlivé reakce jsou tady jen proto, že je poznání něčeho takového z Tvého pohledu nepřijatelné, tak co tady na tomhle webu plném promluv Probuzených děláš?

[/quote]

Myslím, že Mudrc ti to pěkně vysvětlil a že od něj to třeba už konečně pochopíš.
Bude to asi ňákejma těma čakrama, já tomu moc nerozumím. :)

Promluvy Probuzených mi nikdy nevadily. Naopak.
Nebo ty svoje promluvy považuješ za promluvy Probuzené (Jany)?
To by tvoje nechápavé reakce vysvětlovalo.
Uživatelský avatar
miroslav
 
Příspěvky: 3703
Registrován: čtv 29. kvě 2014 10:33:24

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod miroslav » sob 16. pro 2023 13:06:22

Mudrc píše:Zeptal bych se Miroslava, to ti to není blbý, měřit Putina úplně jiným metrem než Amíka či Netanyahua? Zbytečný, on ten metr nemá. Neví co to je.


VĚŘ, ALE KOMU VĚŘÍŠ, MĚŘ

Obrázek
Uživatelský avatar
miroslav
 
Příspěvky: 3703
Registrován: čtv 29. kvě 2014 10:33:24

PředchozíDalší

Zpět na Probuzení

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků