Kde leží skutečná krása?

Re: Kde leží skutečná krása?

Nový příspěvekod Návštěvník » stř 13. srp 2014 16:19:49

m a x píše:
co je to vědomí

Já ti neřeknu, co TO je, stejně jako mi to neřekneš ty, a tak to je i zůstane s námi všemi...
:)


:)

já se nesnažím říct co TO je, akorát popisuju co vnímám, co a jak si uvědomuji a to lze

nejde popsat samotný vjem - uvědomění, ale to co zprostředkovává ano ...
Návštěvník
 

Re: Kde leží skutečná krása?

Nový příspěvekod m a x » stř 13. srp 2014 16:21:02

Už toho nechám.


Myslíš že je vhodná doba? :)
m a x
 

Re: ☻

Nový příspěvekod Návštěvník » stř 13. srp 2014 16:24:51

Jarda Malej píše:Ber to jako takový můj hloupý zvyk Jano, že když sem občas kouknu tak třeba plácnu něco, co sem vlastně nepatří.
Už toho nechám.



:D


:D :D :D

skoro by člověk řekl, škoda -

protože ten tvůj postřeh


"
Dokud pořádně nezvládnu roli kterou jsem si pro tento život sám vybral, dokud se s ní jak se patří neztotožním,
tak se budu na divadlo světa vracet tak dlouho, dokud mne to stálé hraní si na někoho jiného nepřejde.
A jakákoliv moje přetvářka, sebestylizace či póza, je než gólem do vlastní branky.
I když já mohu někdy sám sobě pózovat tak opravdově, že o tom hodnou dobu ani nemusím vědět.
"

dát vytesat do kamene by se patřilo !!!
Návštěvník
 

Re: Kde leží skutečná krása?

Nový příspěvekod m a x » stř 13. srp 2014 16:41:38

Návštěvník píše:
m a x píše:
co je to vědomí

Já ti neřeknu, co TO je, stejně jako mi to neřekneš ty, a tak to je i zůstane s námi všemi...
:)


:)

já se nesnažím říct co TO je, akorát popisuju co vnímám, co a jak si uvědomuji a to lze

nejde popsat samotný vjem - uvědomění, ale to co zprostředkovává ano ...


Asi takhle, když TO máš (nebo Ono tebe, chceš-li) vyjádřit to můžeš, můžeš to dát
do slov, barev, kamene... Konec konců, to se děje furt, a děl je všude habaděj. A kdo
má pro konkrétní dílo oko, ten skrze něj vidí až na "dno". Kdo na to oko ještě nemá,
vidí formu... atd.
:)
m a x
 

Re: Kde leží skutečná krása?

Nový příspěvekod Návštěvník » stř 13. srp 2014 17:04:59

m a x píše:
Návštěvník píše:
m a x píše:
co je to vědomí

Já ti neřeknu, co TO je, stejně jako mi to neřekneš ty, a tak to je i zůstane s námi všemi...
:)


:)

já se nesnažím říct co TO je, akorát popisuju co vnímám, co a jak si uvědomuji a to lze

nejde popsat samotný vjem - uvědomění, ale to co zprostředkovává ano ...


Asi takhle, když TO máš (nebo Ono tebe, chceš-li) vyjádřit to můžeš, můžeš to dát
do slov, barev, kamene... Konec konců, to se děje furt, a děl je všude habaděj. A kdo
má pro konkrétní dílo oko, ten skrze něj vidí až na "dno". Kdo na to oko ještě nemá,
vidí formu... atd.
:)


no nevím ...

děje se to furt a děl je všude habaděj, někdo pro obsah zavrhuje formu, někdo pro formu nevidí obsah, někdo to vidí oboje

kdo to má správněji ? je správnější holá větev, rozkvetlá větev nebo větev s ovocem ?
Návštěvník
 

Re: Kde leží skutečná krása?

Nový příspěvekod Návštěvník » stř 13. srp 2014 17:10:44

m a x píše:Asi takhle, když TO máš (nebo Ono tebe, chceš-li) vyjádřit to můžeš, můžeš to dát
do slov, barev, kamene... Konec konců, to se děje furt, a děl je všude habaděj. A kdo
má pro konkrétní dílo oko, ten skrze něj vidí až na "dno". Kdo na to oko ještě nemá,
vidí formu... atd.
:)


a co teda Maxi vidíš tady ? co tohle dílo ?

Obrázek
Návštěvník
 

Re: Kde leží skutečná krása?

Nový příspěvekod Návštěvník » stř 13. srp 2014 17:30:07

Návštěvník píše:
m a x píše:Asi takhle, když TO máš (nebo Ono tebe, chceš-li) vyjádřit to můžeš, můžeš to dát
do slov, barev, kamene... Konec konců, to se děje furt, a děl je všude habaděj. A kdo
má pro konkrétní dílo oko, ten skrze něj vidí až na "dno". Kdo na to oko ještě nemá,
vidí formu... atd.
:)


a co teda Maxi vidíš tady ? co tohle dílo ?

Obrázek


Já vidím bílý křížek v černě vyplněném čtverečku který je umístěn v trochu větším bílém poli dalšího čtverečku černě orámovaném...
Návštěvník
 

Re: Kde leží skutečná krása?

Nový příspěvekod rafael » stř 13. srp 2014 20:16:53

Jana píše:Díváte-li se na někoho a jste s ním bez posuzování - není ani krásný, ani ošklivý, ani dobrý, ani zlý, ani hříšný, ani svatý - když neposuzujete, ale prostě se jen bez posuzování díváte do jeho očí, dojde náhle ke spojení, ke splynutí energií. Tohle splynutí je nádherné. Jeho krása je naprosto jiná než všechny krásy, které jste kdy poznali. Znáte krásu dané formy, ale tohle je krása bez formy. Znáte krásu těla, ale tohle je krása duše. Znáta krásu okraje, ale tohle je krása středu. A trvá věčně...
OSHO

Pro poznání skutečné věčné krásy je třeba minout dualitu, posuzování krásného a ošklivého, dělení na dobré a zlé
a objevit to spojení bez posuzování, kde vše je Jedním.



Re: Kde leží skutečná krása?
Příspěvekod rafael » ned 10. srp 2014 20:40:37

když zmizí ten kdo hledá kde leží krása, co pak zbyde?? bude existovat krása?? bude existovat ten kdo ji hledá?
Uživatelský avatar
rafael
Uživatelský avatar
rafael
 
Příspěvky: 562
Registrován: stř 02. led 2013 14:13:54

Re: Kde leží skutečná krása?

Nový příspěvekod m a x » stř 13. srp 2014 20:40:20

Návštěvník píše:
Návštěvník píše:
m a x píše:Asi takhle, když TO máš (nebo Ono tebe, chceš-li) vyjádřit to můžeš, můžeš to dát
do slov, barev, kamene... Konec konců, to se děje furt, a děl je všude habaděj. A kdo
má pro konkrétní dílo oko, ten skrze něj vidí až na "dno". Kdo na to oko ještě nemá,
vidí formu... atd.
:)


a co teda Maxi vidíš tady ? co tohle dílo ?

Obrázek


Já vidím bílý křížek v černě vyplněném čtverečku který je umístěn v trochu větším bílém poli dalšího čtverečku černě orámovaném...

Zdar a sílu, hodně zdraví k svátku. (Jestli se nepletu).
:)
m a x
 

Re: Kde leží skutečná krása?

Nový příspěvekod nop » stř 13. srp 2014 22:25:05

Jana píše:Díváte-li se na někoho a jste s ním bez posuzování - není ani krásný, ani ošklivý, ani dobrý, ani zlý, ani hříšný, ani svatý - když neposuzujete, ale prostě se jen bez posuzování díváte do jeho očí, dojde náhle ke spojení, ke splynutí energií. Tohle splynutí je nádherné. Jeho krása je naprosto jiná než všechny krásy, které jste kdy poznali. Znáte krásu dané formy, ale tohle je krása bez formy. Znáte krásu těla, ale tohle je krása duše. Znáta krásu okraje, ale tohle je krása středu. A trvá věčně...
OSHO
Pro poznání skutečné věčné krásy je třeba minout dualitu, posuzování krásného a ošklivého, dělení na dobré a zlé
a objevit to spojení bez posuzování, kde vše je Jedním.

Mám jinou zkušenost. To, o čem píše Osho, jsem nikdy nezažil. Třeba měl jiné spojence. Nebo jiné děje v něm.
Mé zkušenosti z jakéhosi ponoření v pohledu (skrze pohled) jsou jako otevírání cestičky, nejdříve jsem ve zřítelnici někoho jako v předsíni, ale při důvěře se otevírá vzadu za předsíní jakási chodba z měkkého materiálu, s nerovnými stěnami a jdu dále. Také ten druhý do mne.
Ale jsou tři druhy dívání. Ženy dokáží jít hodně do hloubi, ale končí to zvědavostí, ne dále.
Jednu takovou dobrou známou jsem měl (odešla) a ta se při každém setkání zadívala mně do hloubi, četla tam mé osudy a pokyvovala hlavou. také mi říkala moudra o mně, která vyčetla, až jednou jsem se podivil. Jednoho dne jsem pochopil, že ona čte ve mně ne proto, aby pochopila duši a něco řekla mně o mně, ale čte si tam jako když čteme pro sebe obrázkový časopis. Plnila si přání své zvědavosti. Příště jsem ji už nenechával, aby si nasytila zvědavost. Přestalo mne bavit nechat se okukovat.
Děti mají pohled jasný jako louka ozářená sluncem, nejdou daleko dovnitř, brzo se usmějí a věnují se zase něčemu dalšímu (a ani se nehodí, abych já šel daleko, dítě je psychicky měké).
Muže obvykle nenapadne, aby vůbec šli pod povrch zřítelnice, často mluví k projednávané věci a pohled těká jinam, okolo, ale rozumíme si, když myslíme na předmět hovoru. Do mne se nedívají.
Pamatuji se ale na jeden rozhovor s rabínem, mluvili jsme o rozvíjení nitra a on mne opravdu v nitru přes jeho pohled navštívil a jeho cesta ke mně byla velmi laskavá.
Uživatelský avatar
nop
 
Příspěvky: 1745
Registrován: ned 04. zář 2011 22:53:28
Bydliště: Praha

Re: Kde leží skutečná krása?

Nový příspěvekod m a x » stř 13. srp 2014 22:43:56

no nevím ...

děje se to furt a děl je všude habaděj, někdo pro obsah zavrhuje formu, někdo pro formu nevidí obsah, někdo to vidí oboje

kdo to má správněji ? je správnější holá větev, rozkvetlá větev nebo větev s ovocem ?

Takovej je život, nikdo to nemá správněji, nikomu se nenadržuje, nikdo není zavrhován... A zároveň nic není náhodné...
Skrz jadérko lze nahlédnout košatý strom a naopak.
:)
m a x
 

Re: Kde leží skutečná krása?

Nový příspěvekod m a x » stř 13. srp 2014 23:01:47

miroslav píše:Skutečná krása leží na jedné straně "mince" rozlišování na skutečně krásné a skutečně ne-krásné (ošklivé).

Mince rozlišování? Panna nebo orel? Krása má s tou mincí společného "jen" to, že bez ní ji nezískáš, ale za ní taky ne.
:)
m a x
 

Re: Kde leží skutečná krása?

Nový příspěvekod nop » stř 13. srp 2014 23:07:26

Jana píše:Miro, to co je v nás stejné, není rozdělené na mužské a ženské a není ani jedním z toho.
22 Ježíš viděl malé děti, které pijí mléko. Řekl svým učedníkům: Ty děti, co pijí mléko, se podobají těm, kteří vcházejí do království. Řekli mu: Vejdeme, když jsme dětmi, do království? Ježíš jim řekl: Když z dvou uděláte jedno a vnitřní připodobníte vnějšímu a vnější vnitřnímu a to, co je nahoře, uděláte jako to, co je dole, a když to, co je mužské, a to, co je ženské, učiníte jedním jediným, aby mužskost nebyla mužskostí a ženskost ženskostí, když své oči budete mít na místě svých očí a ruce na místě rukou, nohy na místě nohou, obraz místo obrazu - pak vejdete do království.
Tomášovo evangelium

myslím, že pojem "pijí mléko" jsou kojenci ("prs požívající").
Tak proč jsou ženy tak odlišné a zvědavé? jsem schopný respektovat "to stejné", ale k jejich zvědavosti se nevyjadřuji.
Uživatelský avatar
nop
 
Příspěvky: 1745
Registrován: ned 04. zář 2011 22:53:28
Bydliště: Praha

Re: Kde leží skutečná krása?

Nový příspěvekod m a x » stř 13. srp 2014 23:22:42

miroslav píše:
Díváte-li se na někoho a jste s ním bez posuzování - není ani krásný, ani ošklivý, ani dobrý, ani zlý, ani hříšný, ani svatý - když neposuzujete, ale prostě se jen bez posuzování díváte do jeho očí, dojde náhle ke spojení, ke splynutí energií. Tohle splynutí je nádherné. Jeho krása je naprosto jiná než všechny krásy, které jste kdy poznali. Znáte krásu dané formy, ale tohle je krása bez formy. Znáte krásu těla, ale tohle je krása duše. Znáta krásu okraje, ale tohle je krása středu. A trvá věčně...
OSHO


Ego, hledá krásné, lásku, blaženost - proto Mistři, promlouvající a píšící většinou pro začátečníky, píší o kráse, nejvyšším stavu, blaženosti atd.

V každé větě Mistra, se může najít každý mistr i žák.
:)
m a x
 

Re: Kde leží skutečná krása?

Nový příspěvekod nop » čtv 14. srp 2014 6:50:16

Jana píše:
nop píše:myslím, že pojem "pijí mléko" jsou kojenci ("prs požívající").
Tak proč jsou ženy tak odlišné a zvědavé? jsem schopný respektovat "to stejné", ale k jejich zvědavosti se nevyjadřuji.

Pak tedy nejsem žena, protože vůbec nejsem zvědavá na nějaká melodramata mysli, nejsem vůbec zvědavá na nějaké odlišnosti, které bys mohl na rozdíl ode mě mít, ale je ve mně vděk za to stejné.

Děkuji za Tebe. I za odolné muže.
I kytky na louce se liší, i povahy lidské. Jsi žena lepšího řádu.
Uživatelský avatar
nop
 
Příspěvky: 1745
Registrován: ned 04. zář 2011 22:53:28
Bydliště: Praha

Re: Kde leží skutečná krása?

Nový příspěvekod nop » čtv 14. srp 2014 9:15:53

Jana píše:K čemu by byl sebelepší řád, pokud bys nebyl šťastný ?

ale já jsem šťastný i s díky za Tebe. takové bytosti prosvětlují existenci, viz:
Re: Lidé s nadpřirozenými schopnostmi žijí mezi námi
od Alaja. » úte 22. dub 2014 11:09:51
….Jedna z teorií říká, že děti, které mají psí (jak se často hovoří o jasnovidectví) vyzařují zvláštní světlo, které k sobě stahuje ty, kdo jej sami nemají, jako mouchy ke světlu…
viewtopic.php?f=224&t=3139&p=70384#p70384
a z toho vidím, proč se mi chce s některými lidmi setkávat, zvláště kdyby to byl guru.
Uživatelský avatar
nop
 
Příspěvky: 1745
Registrován: ned 04. zář 2011 22:53:28
Bydliště: Praha

Re: Kde leží skutečná krása?

Nový příspěvekod m a x » čtv 14. srp 2014 9:24:30

Jana píše:K čemu by byl sebelepší řád, pokud bys nebyl šťastný ?

Bez řádu nepoznáš svízel ani parádu. :)
m a x
 

Re: Kde leží skutečná krása?

Nový příspěvekod Návštěvník » čtv 14. srp 2014 9:55:49

Návštěvník píše:
m a x píše:Asi takhle, když TO máš (nebo Ono tebe, chceš-li) vyjádřit to můžeš, můžeš to dát
do slov, barev, kamene... Konec konců, to se děje furt, a děl je všude habaděj. A kdo
má pro konkrétní dílo oko, ten skrze něj vidí až na "dno". Kdo na to oko ještě nemá,
vidí formu... atd.
:)


a co teda Maxi vidíš tady ? co tohle dílo ?

Obrázek


byl tam ten obrázek mrtvých těl bojovníků s vybranými orgány co dala Alaja k tomu co probíhá na UA

už není ani na tom vláknu, asi to stáhli z netu, jako stáhli fotky ohořelých, znásilněných a umučených lidí z Oděsy
a video co si natáčel Pravý sektor pro svou propagandu - jak postupně uřezali hlavu náčelníkovi policie před očima jeho ženy :what:
Návštěvník
 

Re: Kde leží skutečná krása?

Nový příspěvekod Návštěvník » čtv 14. srp 2014 10:00:29

m a x píše:Zdar a sílu, hodně zdraví k svátku. (Jestli se nepletu).
:)


díky za přání, svátek mám 21.5. :)

ale jinak se připojuji k přání pro Alenu :)

Obrázek
Návštěvník
 

Re: Kde leží skutečná krása?

Nový příspěvekod Max » čtv 14. srp 2014 10:04:28

Návštěvník píše:
Návštěvník píše:
m a x píše:Asi takhle, když TO máš (nebo Ono tebe, chceš-li) vyjádřit to můžeš, můžeš to dát
do slov, barev, kamene... Konec konců, to se děje furt, a děl je všude habaděj. A kdo
má pro konkrétní dílo oko, ten skrze něj vidí až na "dno". Kdo na to oko ještě nemá,
vidí formu... atd.
:)


a co teda Maxi vidíš tady ? co tohle dílo ?

Obrázek


byl tam ten obrázek mrtvých těl bojovníků s vybranými orgány co dala Alaja k tomu co probíhá na UA

už není ani na tom vláknu, asi to stáhli z netu, jako stáhli fotky ohořelých, znásilněných a umučených lidí z Oděsy
a video co si natáčel Pravý sektor pro svou propagandu - jak postupně uřezali hlavu náčelníkovi policie před očima jeho ženy :what:


To bude ta druhá strana mince, o který mluvil Miroslav, ta nejvíce děsivá.
Uživatelský avatar
Max
 
Příspěvky: 26
Registrován: úte 01. kvě 2012 8:29:03

PředchozíDalší

Zpět na Probuzení

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 33 návštevníků