Jiří Vacek

Re: Jiří Vacek

Nový příspěvekod lklknml » pát 15. kvě 2015 17:26:20

Ach, vy ženy. :)
lklknml
 

Re: Jiří Vacek

Nový příspěvekod Návštěvník » pát 15. kvě 2015 17:30:52

Zdeněk píše:
Návštěvník píše:co by mělo jako vzniknout ??? je to tady pořád jako pozadí "za myslí"

Je to něco, co má tvar, proto to můžeš pojmově uchopit (a proto o tom můžeme diskutovat).
Tudíž to není pravé já, ale jeho iluze.

Čímž netvrdím, že vědomá koncentrace na objekt je sama o sobě špatná, naopak.


no ...

žádný tvar to nemá - protože to NEMÁ vůbec žádné HRANICE ANI UMÍSTĚNÍ NĚKDE NA NĚJAKÉM KONKRÉTNÍM MÍSTĚ

pro mysl je to skutečně neuchopitelné ... a navíc i nepředstavitelné

mluvit se o tom dá, stejně jako o se dá mluvit o neverbálních záležitostech - tedy opisem
Návštěvník
 

Re: Jiří Vacek

Nový příspěvekod Návštěvník » pát 15. kvě 2015 17:31:32

Zdeněk píše:Ach, vy ženy. :)


takhle se z toho nevyzuješ :)
Návštěvník
 

Re: Jiří Vacek

Nový příspěvekod Návštěvník » pát 15. kvě 2015 17:43:36

Návštěvník píše:
Zdeněk píše:
Návštěvník píše:nezdá se, že by se Zdeněk po této cestě nějak prakticky vydal, páč hned v úvodním komentáři píše
že je to "bohužel marná snaha o nemožné"

Každé cvičení bdělosti je dobré, co tvrdím je, že dosáhnout pravého já, pravého subjektu, není možné tak, že z něj udělám TO, objekt, neboť to by byla marná snaha o nemožné.

Projekce filmu na plátno v kině může vyprávět pravdivý příběh, ale není to realita.


to tvrdíš akorát proto, že vycházíš z toho, že subjekt a objekt je od sebe oddělený

nezlob se, ale už jen to, že píšeš o nějakém dosahováním pravého já, pravého subjektu je absurdní

átmavičárou se rozhodně nic nedosahuje, akorát je to způsob jak si VŠIMNOUT toho co je tu už přítomno, akorát to není uvědomováno


"Uvědomění sebe sama je prostě jen vědomí, že existujete; tento stav nelze vnímat jako nějaký objekt"

Obrázek
Návštěvník
 

Re: Jiří Vacek

Nový příspěvekod lklknml » pát 15. kvě 2015 17:47:41

Návštěvník píše:mluvit se o tom dá

Dá se mluvit v podobenstvích, nebo v negativních termínech – jako je nic, prázdnota, koan.
Nic z toho (alespoň tedy v oněch dvou citovaných článcích) však J. Vacek nepoužívá, jeho popis je popis objektu, projekce jeho já, jeho subjektu.
lklknml
 

Re: Jiří Vacek

Nový příspěvekod lklknml » pát 15. kvě 2015 18:07:36

Návštěvník píše:"Uvědomění sebe sama je prostě jen vědomí, že existujete; tento stav nelze vnímat jako nějaký objekt"

Obrázek

Alexander Smit píše:"Jeden den tvrdil jedno a druhý den přesný opak a následující den vše znovu překroutil tak, že už to ani víc nebylo možné."

Obrázek
lklknml
 

Re: Jiří Vacek

Nový příspěvekod Návštěvník » pát 15. kvě 2015 18:11:44

Zdeněk píše:
Návštěvník píše:mluvit se o tom dá

Dá se mluvit v podobenstvích, nebo v negativních termínech – jako je nic, prázdnota, koan.
Nic z toho (alespoň tedy v oněch dvou citovaných článcích) však J. Vacek nepoužívá, jeho popis je popis objektu, projekce jeho já, jeho subjektu.


Zdeňku JV vysvětluje princip átmavičáry a nevysvětluje ho špatně

ty zpochybňuješ tuto metodu, píšeš o tom, že není možné dosáhnout subjektu tak, že z něj uděláš objekt

ale to se mýlíš, protože rozdělení subjektu na objekt je pouze domnělé

a principem átmavičáry je obrácením pozornosti přímo k tomu kdo pozoruje :)

nakonec vytkneš JV že nehovoří o tom jak provádět a o čem je átmavičára v negativních termínech ??? :confused:

to je už skutečně absurdní ...
Návštěvník
 

Re: Jiří Vacek

Nový příspěvekod Návštěvník » pát 15. kvě 2015 18:24:14

Zdeněk píše:
Návštěvník píše:"Uvědomění sebe sama je prostě jen vědomí, že existujete; tento stav nelze vnímat jako nějaký objekt"

Obrázek

Alexander Smit píše:"Jeden den tvrdil jedno a druhý den přesný opak a následující den vše znovu překroutil tak, že už to ani víc nebylo možné."

Obrázek


hezkej pokus :D :D :D skoro tak dobrej, jako ach ty ženy :confused:

pokud dával všeobecně platnou radu, tak mluvil JASNĚ A FURT TO SAMÝ !!! protože toho samotnýho se mu dostalo od jeho Mistra a on to dělal a proto věděl, že je to funkční

a to

" Zaměřením mysli na „Já jsem“, čili na pocit bytí, se rozpouští pocit „já jsem to a to“. Zůstává pocit „jsem pouze svědek“ a i ten se ponoří do „já jsem vše“. Potom se všechno stane Jedním.

Ponořte se hluboce do svého nitra a snadno a jednoduše to objevíte. Směřujte k „Já jsem“.



a opakoval to do nekonečna, až mu to bylo vyčítáno a on k tomu řekl, akorát že o tom bude mluvit pořád dokola tak dlouho, dokud bude třeba :)
Návštěvník
 

Re: Jiří Vacek

Nový příspěvekod Návštěvník » pát 15. kvě 2015 18:31:42

Návštěvník píše:pokud dával všeobecně platnou radu, tak mluvil JASNĚ A FURT TO SAMÝ !!! protože toho samotnýho se mu dostalo od jeho Mistra a on to dělal a proto věděl, že je to funkční

a to

" Zaměřením mysli na „Já jsem“, čili na pocit bytí, se rozpouští pocit „já jsem to a to“. Zůstává pocit „jsem pouze svědek“ a i ten se ponoří do „já jsem vše“. Potom se všechno stane Jedním.

Ponořte se hluboce do svého nitra a snadno a jednoduše to objevíte. Směřujte k „Já jsem“.



a opakoval to do nekonečna, až mu to bylo vyčítáno a on k tomu řekl, akorát že o tom bude mluvit pořád dokola tak dlouho, dokud bude třeba :)



A co těch přes sedmdesát sezeníček s LSD, při kterých J.V. našel konečně toho Boha? To bylo také uskutečněno podle metody já jsem? :crazy:
Návštěvník
 

Re: Jiří Vacek

Nový příspěvekod Návštěvník » pát 15. kvě 2015 18:39:10

:)
Weinfurterovská mystika se tak stala alternativou pro duchovně hledající, které církve neuspokojily nebo přímo zklamaly. Navázaly na něj buď přímo, nebo zprostředkovaně prakticky všechny osobnosti, kteří v Československu v oblasti alternativní (necírkevní) mystiky působily, ať to byl F. Drtikol, J. Scheufler, J. Kočí, K. Makoň, manželé Tomášovi či J. Vacek a další.

http://www.spolekpsyche.mypage.cz/menu/o-spolku
Návštěvník
 

Re: Jiří Vacek

Nový příspěvekod Návštěvník » pát 15. kvě 2015 18:41:46

Návštěvník píše:
Návštěvník píše:pokud dával všeobecně platnou radu, tak mluvil JASNĚ A FURT TO SAMÝ !!! protože toho samotnýho se mu dostalo od jeho Mistra a on to dělal a proto věděl, že je to funkční

a to

" Zaměřením mysli na „Já jsem“, čili na pocit bytí, se rozpouští pocit „já jsem to a to“. Zůstává pocit „jsem pouze svědek“ a i ten se ponoří do „já jsem vše“. Potom se všechno stane Jedním.

Ponořte se hluboce do svého nitra a snadno a jednoduše to objevíte. Směřujte k „Já jsem“.



a opakoval to do nekonečna, až mu to bylo vyčítáno a on k tomu řekl, akorát že o tom bude mluvit pořád dokola tak dlouho, dokud bude třeba :)



A co těch přes sedmdesát sezeníček s LSD, při kterých našel konečně toho Boha? To bylo také uskutečněno podle metody já jsem? :crazy:


1) to není citace JV, nýbrž Maharadže Nisargadatty
2) i za pomoci LSD nebo nějakého mimořádného šoku se to dá objevit :)
Návštěvník
 

Re: Jiří Vacek

Nový příspěvekod Návštěvník » pát 15. kvě 2015 18:46:02

Návštěvník píše:
Zdeněk píše:
Návštěvník píše:"Uvědomění sebe sama je prostě jen vědomí, že existujete; tento stav nelze vnímat jako nějaký objekt"

Obrázek

Alexander Smit píše:"Jeden den tvrdil jedno a druhý den přesný opak a následující den vše znovu překroutil tak, že už to ani víc nebylo možné."

Obrázek


hezkej pokus :D :D :D skoro tak dobrej, jako ach ty ženy :confused:

pokud dával všeobecně platnou radu, tak mluvil JASNĚ A FURT TO SAMÝ !!! protože toho samotnýho se mu dostalo od jeho Mistra a on to dělal a proto věděl, že je to funkční

a to

" Zaměřením mysli na „Já jsem“, čili na pocit bytí, se rozpouští pocit „já jsem to a to“. Zůstává pocit „jsem pouze svědek“ a i ten se ponoří do „já jsem vše“. Potom se všechno stane Jedním.

Ponořte se hluboce do svého nitra a snadno a jednoduše to objevíte. Směřujte k „Já jsem“.



a opakoval to do nekonečna, až mu to bylo vyčítáno a on k tomu řekl, akorát že o tom bude mluvit pořád dokola tak dlouho, dokud bude třeba :)



"Můj guru mi uložil, abych si hleděl pocitu "Já jsem" a nevěnoval pozornost ničemu jinému. Tak jsem ho poslechl. Neprováděl jsem žádná konkrétní dechová ani meditační cvičení, ani jsem nestudoval duchovní texty. Ať se stalo cokoli, obrátil jsem od toho svou pozornost, a setrvával v pocitu "Já jsem". Může se to zdát příliš snadné, nebo dokonce primitivní. Jediný důvod, proč jsem to dělal byl, že mi to řekl můj guru. A přece to fungovalo!"

NM
Návštěvník
 

Re: Jiří Vacek

Nový příspěvekod lklknml » pát 15. kvě 2015 18:47:55

Návštěvník píše:rozdělení subjektu na objekt je pouze domnělé

To i rozdělení na samsáru a nirvánu je pouze domnělé. Ale to můžeme prohlásit až po Realizaci, před tím je to jen pojídání zakázaného ovoce ze Stromu poznání, tak kušuj.

Návštěvník píše:nakonec vytkneš JV že nehovoří o tom jak provádět a o čem je átmavičára v negativních termínech ??? :confused:

to je už skutečně absurdní ...

Ach vy ženy :). Mluvím o subjektu. A abychom o něm mohli mluvit, musíme z něj udělat objekt, tedy jej zabít. Pokud jej zabijeme vědomě, je to OK, tudíž z toho mohou vzniknout negativní pojmy například. Ale pokud jej však zabíjíme nevědomě, jde o mrtvolu, která v našich představách žije, dokonce superžije, nopotěškoště...
lklknml
 

Re: Jiří Vacek

Nový příspěvekod lklknml » pát 15. kvě 2015 18:53:16

Návštěvník píše:"Můj guru mi uložil, abych si hleděl pocitu "Já jsem" a nevěnoval pozornost ničemu jinému. Tak jsem ho poslechl. Neprováděl jsem žádná konkrétní dechová ani meditační cvičení, ani jsem nestudoval duchovní texty. Ať se stalo cokoli, obrátil jsem od toho svou pozornost, a setrvával v pocitu "Já jsem". Může se to zdát příliš snadné, nebo dokonce primitivní. Jediný důvod, proč jsem to dělal byl, že mi to řekl můj guru. A přece to fungovalo!"

NM

My hínajánisté máme bdělost (bez intelektuálních spekulací) jako prostředek k dosažení osvícení. Řekl nám to Buddha. Takže to velebím a chválím.
lklknml
 

Re: Jiří Vacek

Nový příspěvekod Návštěvník » pát 15. kvě 2015 18:58:52

Návštěvník píše:1) to není citace JV, nýbrž Maharadže Nisargadatty


No a? J.V. se M.N. přece nyní ohání ve dne v noci a na ostatní své bývalé učitele ( a doktory ze sezeníček) nějak pozapomněl .

Návštěvník píše:2) i za pomoci LSD nebo nějakého mimořádného šoku se to dá objevit


No právě, za pomoci LSD se dá poznal ledacos...ale proč to nalezení Boha svaluje na metodu já jsem, když prý stačí si dát LSD a výsledek je jistý...no v jeho případě - i kdyby měl jedno sezení týdně, tak to je rok a půl neustálého víkendového transu...to musel být parádní čas...každý týden víkend s LSD... :crazy:
Návštěvník
 

Re: Jiří Vacek

Nový příspěvekod Návštěvník » pát 15. kvě 2015 19:43:23

...Při studiu literatury jsem narazil i na životopis mystika Jiřího Vacka "Jak jsem hledal Boha a nalezl sebe, II díl.", kde se autor přiznává k využití LSD na jeho duchovní cestě. J.Vacek celkem absolvoval 74 sezení pod vlivem LSD, ve kterých docházelo většinou k silné psychoterapii a razantnímu odbourávání skrytých sklonů, vásan a nepříjemné zátěže z podvědomí. Dále jeho sezení doprovázely účinky hadí síly, neosobní Božský pohled, který komentoval slovy "Otec a já jedno jsme". Též zážitky prostorů za prostorem, časů za časem, vize fraktálů apod. ....
http://www.totem.cz/enda1.php?a=40722

Návštěvník
 

Re: Jiří Vacek

Nový příspěvekod Návštěvník » pát 15. kvě 2015 19:53:40

Kdyby LSD bylo povoleno....tak by J.V. nejspíš atmavičáru neučil ... ale svým žákům by rovnou dával dávky LSD...

Alkohol je nebezpečnější než heroin i crack, tvrdí nová studie

14.11.2010 - Jiří Krutina, Jiří Vacek

Alkohol je nebezpečnější než heroin i crack, tvrdí nová studie, nejnižší škodlivost má LSD a Psylocibin.

Převzato ze zdroje: iDnes.cz, 1. 11. 2010: Alkohol je nebezpečnější než heroin i crack...

Co je nejnebezpečnější droga - heroin, crack, kokain, PCP nebo ketamin? Pokud se podle nové metodiky započítají i dopady drogy na uživatele a společnost, předčí všechna narkotika alkohol.

Alkohol svojí nebezpečností předčí i heroin. Experti na drogovou problematiku sestavili novou stupnici, která hodnotí škody napáchané drogami uživatelům i společnosti. V čele žebříčku se umístil alkohol, následuje ho heroin a crack. Alkohol je podle stupnice téměř třikrát škodlivější než kokain nebo tabák. Extáze například dosahuje jen osminy nebezpečnosti alkoholu. „Zjištění studie dokazují v rámci veřejného zdraví nutnost agresivně zacílit na škody páchané alkoholem. Nynější systém klasifikace drog souvisí jen málo s důkazy o jejich škodlivosti," řekl šéf expertního týmu profesor David Nutt.

Alkohol a tabák jsou pro dospělé v mnoha zemích legální. Na druhou stranu drogy jako extáze, konopí či LSD, které se na žebříčku umístily daleko níže, jsou nelegální a nesou s sebou riziko trestů vězení.

Kritizoval vládu kvůli konopí, musel odejít

„Je zaznamenání hodné, že dvě posuzované legální drogy - alkohol a tabák - se dostaly do horní části žebříčku, což naznačuje, že legální drogy způsobují přinejmenším stejné škody jako nelegální látky," řekl Nutt.

Profesor do loňského roku působil jako vlivný poradce britské vlády pro drogy. Post ale musel opustit poté, co ministry veřejně kritizoval za ignorování vědeckých informací naznačujících, že konopí je méně škodlivé než alkohol.

Světová zdravotnická organizace odhaduje, že alkohol zabije ročně 2,5 milionu lidí. Do statistik se zapisuje kvůli chorobám srdce a jater, dopravním nehodám, sebevraždám a rakovině. Dohromady to představuje 3,8 procenta veškerých úmrtí. Celosvětově je alkohol třetím hlavním rizikovým faktorem předčasné smrti či trvalého zmrzačení.

Žebříček drog

Experti drogy analyzovali podle devíti měřítek škodlivosti pro uživatele a dalších sedmi pro společnost. První měřítka zahrnovala například úmrtí spojené s užívanou drogou, zdravotní poškození, závislost na droze či ztrátu vztahu nebo narušení vazeb v rodině. Škodlivost pro ostatní se mimo jiné posuzovala podle trestných činů, ekologických škod či soužití se společností.

Drogy poté byly ohodnoceny na stobodové stupnici, přičemž 100 znamená nejvyšší škodlivost a nula žádnou.

Alkohol získal 72 bodů, heroin 55 a crack jen o bod méně. Droga crystal meth podobná pervitinu dostala 33 bodů, kokain 27, tabák 26, amfetamin 23, konopí 20, léky ze skupiny benzodiazepinů (mezi něž patří například rohypnol, diazepam nebo lexaurin) 15, uklidňující prostředek ketamin 15, metadon 14, mefedron 13, extáze devět stejně jako anabolické steroidy, LSD sedm a psychotropní houbičky pět bodů.

Žebříček vychází z nové metodiky, kterou sestavili vědci z britského Nezávislého vědeckého výboru pro drogy (ISCD) a odborný poradce z Evropského monitorovacího střediska pro drogy a drogovou závislost (EMCDDA).

Konec článku.

Komentář není nutný. Alkohol a tabák, které jsou běžně dostupnými drogami, jejichž konzumaci společnost toleruje, považuje za normální a dokonce podporuje, jsou daleko nebezpečnější než například psychedelické látky jako LSD, Psylocibin, THC nebo ketamin. Pro současnou společnost je naprosto normální i legální, navíc cíleně propagováno, chování typu: jít do baru a dát si pár vodek a být agresivním egem, nebo: sednout za volant s alkoholem v krvi a stát se nebezpečným sobě i druhým.

Zkušenosti s psychedelickými látkami jako je LSD, THC (marihuana), Psylocibin (houbičky), ketamin a jejich seriózní vědecký výzkum je znemožněn, a jejich užívání je postihováno tresty odnětí svobody.

Jinou současnou běžnou drogovou závislostí, která je oficiální medicínou a lékaři podporovaná, jsou nejrůznější prášky na spaní a antidepresiva jako je lexaurin, diazepam apod. To je nejčastější drogová závislost zejména starší populace. I to je daleko škodlivější než dát si jointa marihuany.

Co to říká o absurditě našeho světa je evidentní. Má daleko od „božskosti", ale má daleko i od normální racionální logiky postavené na běžné inteligenci. V samsáře je vše obráceně. To je jedna její charakteristika. Současně jinou alarmující skutečností je to, že daný poradce britské vlády za hlásání pravdivých informací o drogách musel opustit svůj post. Tedy jasný důkaz existence cenzury a to i v tzv. vyspělých demokratických státech. Je dobré si uvědomit, že za hlásání pravdy, nebo poukazování na zlo a nepravdivé informace, se dříve běžně upalovalo, zabíjelo. Dnes však situace není o moc jiná.

Svým způsobem je článek velmi pokrokový a velmi poučný v tom, že poukazuje na pravou tvář světa, kde se pod povrchem všedního dne odehrává boj pravdy se lží, svobody s demagogií, dobra se zlem. Lidé, kteří sdělují pravdivé informace, kteří se nehodí establišmentu, jsou vždy odstraňováni.

* * *

Poznámka Jiří Vacek:

Uvedená zjištění samozřejmě nic nemění na skutečnosti, že oblast drog spadá pod trestní právo a za jeho porušení hrozí vězení. Zejména se postihuje skupinové braní drog.

Z těchto důvodů nikomu nedoporučujeme přestupovat platné zákony. Současně zdůrazňujeme, že jakéhokoliv požívání zakázaných látek na našich meditacích a seminářích není přípustné. Toto stanovisko se vztahuje i na alkohol a kouření.

Uvedenou informaci o seriozním výzkumu působení drog považujeme za důležité, aby ji lidé znali. Neustálá démonizace zejména psychedelik, je ryze účelová a stojí za ní zájmy výrobců alkoholu a cigaret, kteří se bojí, aby nepřišli o své zisky.

Potvrzení pravdy nalezneme ve statistice úmrtí. Ročně i u nás umírají tisíce na následky alkoholismu, včetně řízení pod vlivem alkoholu, a kuřáků. Přesto se braní těchto drog netrestá. Jak se říká: „Není politická vůle".

Ve srovnání s tím jsou úmrtí z předávkování drog zcela nevýznamná. Jen se uměle nafukují.


http://jirivacek.cz/?id=2525&option=com ... &task=view

Návštěvník
 

Re: Jiří Vacek

Nový příspěvekod jaosiva1 » sob 16. kvě 2015 14:25:52

Vetsina populace je zde drzena v rolich otrockych ovci...
Cas od casu potrebuje ovce upustit paru nespokojenosti....k tomu vyborne slouzi alkohol a napr hokej...
Stres zase snizi cigareta
Proto sou tyto drogy vedenim tolerovany
Drogy menici stav vedomi smerem k osvobozovani --napr LSD, DMT, konopi...jsou ale nezadouci a zakazany
...x...
jaosiva1
 
Příspěvky: 263
Registrován: úte 14. led 2014 22:55:05

Re: Jiří Vacek

Nový příspěvekod nop » pon 18. kvě 2015 3:11:09

miroslav píše:
jaosiva1 píše:Vetsina populace je zde drzena v rolich otrockych ovci...

A kdo je prosím tě drží?
Tebe snad někdo drží v roli otrocké ovce??

Alkohol je naše tradiční droga - dokonce přímo liturgicky ukotvena jako odkaz od Ježíše. K té už je většina křesťanské populace za tisíce let více či méně odolná ...

V těch horkých krajinách se víno přidávalo do vody, protože voda pak vydrží čerstvější.
Bralo se také na cesty. Samaritán vymyl zraněnému rány vínem a namazal olejem.
Ježíš tedy pil a dával pít dezinfikovanou vodu.
Církev dnes pomáhá citlivým lidem individuálně, po dohodě předem můžeš potom pít z kalicha jako ostatní, ale dostaneš jiné pití, na př. mošt bez alkoholu.
U starých Římanů se víno mísilo s voou 1 : 3 vlastně pili vinný střik.
Uživatelský avatar
nop
 
Příspěvky: 1745
Registrován: ned 04. zář 2011 22:53:28
Bydliště: Praha

Re: Jiří Vacek

Nový příspěvekod papadev » pon 18. kvě 2015 9:32:28

ahoj Miroslave
dle mého názoru nás v otroctví drží vládnoucí elita....bankéři a jejich domy...která ovšem sama je ještě řízena jistými energetickými entitami

školství, ekonomika, politika,kultura a další oblasti společnosti ---ba i do duchovna to zasahuje-- sou upraveny tak, aby lidé co nejvíc podlehli otrockému myšlení---stádnost, absence vlastního názoru, papouškování po autoritách,strach být jiný,a hlavně žádné potuchy po svém bídném stavu a spokojenost a loajalita s šéfstvem

zrovna včera sem čet studii o testování žáků zš na kreativitu...od prvého ročníku po devátý VALEM KLESÁ!!!
neboli škola...centrum to vzdělanosti...kreativitu..tj to cenné ba nejcennější..ubíjí
což není zas až tak překvapivé, podívejte jaxe těší do školy prvák a jak deváták
zkrátka děs...Z POHLEDU ELIT OVŠEM JE TO SUPER--

JE TEDY CO ZLEPŠOVAT,NEMYSLÍŠ, MIROSLAVE?

...x...
EXIMALULUFE
ŠTAVISSIKRAŠTA
POSOGRAMA
HAHOAD
Díky Mistři
...
(2-5-3-3)
...
papadev
 
Příspěvky: 447
Registrován: pon 06. kvě 2013 7:00:50

PředchozíDalší

Zpět na Probuzení

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 19 návštevníků