Jiří Vacek

Re: Jiří Vacek

Nový příspěvekod petr . v » pát 05. úno 2016 8:45:58

Neměl by si Člověk konečně vybrat 100% jednu možnost a stát se spontánním a nevinným zvířetem či dítětem, nebo vrátit vyfasovanou podobu a celou svou pomíjivost, vrátit celý svůj příběh v čase jeho Tvůrci? Pak Jeho slova budou Jeho, bude Pravdivý až do morku kostí, nebo ne??? Já fakt nevím, jen mám pocit, že je tu miliónkrát více síly dobrých rad než síly dobré vůle... to je můj povzdech, ne výčitka někomu.


Ano, měl,
nebot právě podobnými chybami se člověk učí,
a bůh má dozajista radost, jakými všemi možnými způsoby člověk plní boží vůli, zapomenout sám na sebe (coby boha) a vytvářet všeliké modifikace různých tužeb na podkladě dobré vůle...

Čím více dobré vůle k tomu či onomu, tím má bůh větší radost,
nebot tím lépe zapomíná na sebe sama
a použije-li dobré vůle k rozpomenutí na sebe sama, tím lépe pak zapomene na sebe a uvízne ve znešené duchovné iluzi realizace

nebot,

čemu věnujeme pozornost, to si přitahujeme, s tím se ztotožnujeme a tím se i stáváme,
a takto lze vytvořit nejen ego lidské,
ale i ego duchovní

A ego duchovní je krása nesmírná, nebot zde je sebezapomění boha naprosto dokonalé,
nebot bůh (zákon přitažlivosti) nám splnil naši touhu "být jako bůh"
a my se považujeme za realizované, a přitom realizovaní nejsme

a Bůh se raduje,
nebot takto realizovaný pitomec pak rozpoutá bouři dobré vůle návratu k bohu (jak činí naprosto perfektně světoví mistři)
a celé lidstvo je následuje v plnění boží vůle,
totiž co nejlépe zapomenout na sebe (v tomto případě pomocí rozpomínání na sebe sama)


Pravdu měl filozof, jenž pravil, že nejjednoduší na světě je radit druhým,
a nejtěžšší je poznat sám sebe,

nebot používat při poznání sebe sama rozhodnutí a dobrou vůli je nejlepší způsob jak nepoznat sám sebe a dokole uvíznout
v iluzi duchovního ega
petr . v
 

Re: Jiří Vacek

Nový příspěvekod petr.v » pát 05. úno 2016 9:34:16

Dítě nepotřebuje mentální představu, dokud nepřijde filosof a nedodá o něm své mentální konstrukce dospělého, který zapomenul...


Cožpak u dětí, tam je to snad naprosto jasný,

jen u těch dospělých to furt není jasný, že to také nepotřebují, a že vůbec nevadí že "zapomněli",

ale Bůh to vidí asi jinak, takže mu přijde žádoucí abychom ještě lépe zapomněli pomocí duchovního blbnutí...
petr.v
 

Re: Eduard Tomáš vyciťuj božské Jáství

Nový příspěvekod nop » pát 05. úno 2016 10:33:46

petr.m píše:...
Víš kdy jsem začal o životě hodně přemýšlet? V pěti letech, když se moje mamka rozeběhla v pátém patře v paneláku, že skočí z okna, táta ji sice chytil včas, ..... A přes to všechno se ve mne objevuje plamínek naděje, že ten kruh pocitů a myšlenek, které prožívám, bude jednou přetnut. Bůh přeci odplácí podle skutků, ne podle planých slov. :)

.... Pardon, to zase ze mě mluví nenávist ke svému nesebevědomí, ke své nemohoucnosti, k příběhu, jež si prožívám vlastní vinou sám.

Dobrá adresa je
www.karelnejedly.cz,
najdeš v ní něco pro sebe, trpělivě.

Mohu pochválit.
Uživatelský avatar
nop
 
Příspěvky: 1745
Registrován: ned 04. zář 2011 22:53:28
Bydliště: Praha

Re: Jiří Vacek

Nový příspěvekod petr.v » pát 05. úno 2016 11:16:43

Dobrá adresa je


Jo to mně připomnělo,
že jsem dostal od Ježíška knížku "STOPAŘŮV PRŮVODCE GALAXIÍ", což je také dobrá adresa,
tedy je to román, ale je zde pár dobrých duchovních postřehů,
jenž samozřejmě nejsou pro každého,
ale spíše pro ty, jenž věc nazírají z pohledu "jak udělat to, co nelze udělat" nežli pro ty co se domnívají, že to lze udělat, protože to lze udělat...

Tak např. návod na to jak se naučit létat spočívá v tom,
"že musíte skočit, ale netrefit se na zem" což není věc jednoduchá, obzvláště pak pro ty, co se chtějí někam trefit a naučit se létat...
petr.v
 

Re: Eduard Tomáš vyciťuj božské Jáství

Nový příspěvekod Návštěvník » pát 05. úno 2016 11:24:34

nop píše:
petr.m píše:...
Víš kdy jsem začal o životě hodně přemýšlet? V pěti letech, když se moje mamka rozeběhla v pátém patře v paneláku, že skočí z okna, táta ji sice chytil včas, ..... A přes to všechno se ve mne objevuje plamínek naděje, že ten kruh pocitů a myšlenek, které prožívám, bude jednou přetnut. Bůh přeci odplácí podle skutků, ne podle planých slov. :)

.... Pardon, to zase ze mě mluví nenávist ke svému nesebevědomí, ke své nemohoucnosti, k příběhu, jež si prožívám vlastní vinou sám.

Dobrá adresa je
http://www.karelnejedly.cz,
najdeš v ní něco pro sebe, trpělivě.

Mohu pochválit.


Jsme tady proto, abychom žili šťastný,
zdravý, přirozeně harmonický život.
To, co nám v tom brání,
jsou nepříjemné pocity tělesné nebo psychické (emoce)
nebo oboje najednou.
Nic víc, nic míň.
Ty nepříjemné pocity nějak vznikly.
Dají se zpracovat a odstranit.
Rychle a snadno.
Úplně a navždy.
Věř, že tomu nemusíš věřit.
I tak to funguje.

Obrázek
Návštěvník
 

Re: Jiří Vacek

Nový příspěvekod Návštěvník » pát 05. úno 2016 11:27:30

Dívám se na svět radostnýma dětskýma očima.

Obrázek
Návštěvník
 

Re: Jiří Vacek

Nový příspěvekod petr.v » pát 05. úno 2016 13:34:16

Neumí tady někdo vkládat obrázky ???

Já jenom, jestli by sem nemohl vložit nějaký obrázek štastnýho koně jenž blaženě cválá prérií,

jak bych pak jen lehce pod něj napsal : Dívám se na svět konskejma očima,

to abychom tady měli těch konin více...
petr.v
 

Re: Jiří Vacek

Nový příspěvekod Vkládání obrázků » pát 05. úno 2016 13:48:40

Vybrat kliknutím obrázek:

https://www.google.cz/search?hl=cs&site ... h7_RTmVQG8,

Například tenhle:
https://www.google.cz/imgres?imgurl=htt ... MwgdKAEwAQ

kliknout na vybraný obrázek pravou myší a rozkliknout tabulku, kliknout na: "kopírovat adresu obrázku"

vložit do příspěvku:

http://files.taoismus.webnode.cz/200000 ... a/kun.jpeg

začernit a kliknout (nad příspěvkem na [img]http://files.taoismus.webnode.cz/200000206-326f43368a/kun.jpeg[/img]

a pak to vypadá třeba takhle:

Obrázek
Vkládání obrázků
 

Re: Jiří Vacek

Nový příspěvekod petr.v » pát 05. úno 2016 13:54:51

Díky,

to je dokonce více nežli potřebuji, nebot návod stejně zapomenu,

takže mohu napsat :

DÍVÁM SE NA SVĚT ŠTASTNEJMA KONSKEJMA VOČIMA
petr.v
 

Re: Jiří Vacek

Nový příspěvekod petr.v » pát 05. úno 2016 13:57:45

Bez milosti se budou potírat následující projevy: spam, pokusy o poškození diskusního serveru, jakékoli vulgární výpady směrem ke skupinám či jednotlivci, pronásledování, reklama a obchodní sdělení


Tedy, ne že bych nějako lpěl na pravidlech,

ale není tak náhodou ono Karlovo povznášející optimistické sdělení "obchodním sdělením"

ba dokonce i klamavou reklamou ???
petr.v
 

Re: Jiří Vacek

Nový příspěvekod Neruda » pát 05. úno 2016 14:13:22

petr.v píše:
Bez milosti se budou potírat následující projevy: spam, pokusy o poškození diskusního serveru, jakékoli vulgární výpady směrem ke skupinám či jednotlivci, pronásledování, reklama a obchodní sdělení


Tedy, ne že bych nějako lpěl na pravidlech,

ale není tak náhodou ono Karlovo povznášející optimistické sdělení "obchodním sdělením"

ba dokonce i klamavou reklamou ???


Navíc je to snahou o omezení osobní svobody žít nezdravý, nepřirozeně disharmonický život.
Neruda
 

Re: Jiří Vacek

Nový příspěvekod nop » pát 05. úno 2016 16:36:22

Neruda píše:
petr.v píše:
Bez milosti se budou potírat následující projevy: spam, pokusy o poškození diskusního serveru, jakékoli vulgární výpady směrem ke skupinám či jednotlivci, pronásledování, reklama a obchodní sdělení


Tedy, ne že bych nějako lpěl na pravidlech,

ale není tak náhodou ono Karlovo povznášející optimistické sdělení "obchodním sdělením"

ba dokonce i klamavou reklamou ???


Navíc je to snahou o omezení osobní svobody žít nezdravý, nepřirozeně disharmonický život.

Mohu říci: byl jsem tam, zažil jsem to, funguje to.
Jako u léku: užil jsem to, zabralo to, doporučuji.
Uživatelský avatar
nop
 
Příspěvky: 1745
Registrován: ned 04. zář 2011 22:53:28
Bydliště: Praha

Re: Jiří Vacek

Nový příspěvekod Návštěvník » pát 05. úno 2016 16:44:54

nop píše: Mohu říci: byl jsem tam, zažil jsem to, funguje to.
Jako u léku: užil jsem to, zabralo to, doporučuji.


Můžeš to víc popsat? Co jak funguje?
Návštěvník
 

Re: Jiří Vacek

Nový příspěvekod petr.v » pát 05. úno 2016 18:00:24

Na to,

že je tam tisíce pochvalných slov o metodě RUŠ,

včetně desetitisícového honoráře,

včetně onoho obrovského objevu v nějakým indickým ašrámu s kterým nikdo nebyl schopen hnout,

a ani jedno slovo o tom, jak metoda RUŠ pracuje,

se domnívám, že se jedná o obchodní sdělení a žádám nekompromisní vymazání Karlových reklamních blábolů...
petr.v
 

Re: Jiří Vacek

Nový příspěvekod nop » pát 05. úno 2016 19:38:18

petr.v píše:Na to,

že je tam tisíce pochvalných slov o metodě RUŠ,

včetně desetitisícového honoráře,

včetně onoho obrovského objevu v nějakým indickým ašrámu s kterým nikdo nebyl schopen hnout,

a ani jedno slovo o tom, jak metoda RUŠ pracuje,

se domnívám, že se jedná o obchodní sdělení a žádám nekompromisní vymazání Karlových reklamních blábolů...

A já se stavím proti vymazání. Je to sdělení. To by se musel podobně vymazat třeba Velechovský, nebo Wahlgrenis.cz.

Už jsem jednou popsal můj případ, mohu znova,
Ale nyní přemáhám působení chřipky u sebe. Monitor to neovlivní, nenakazí se, ale já jsem slabý jako muška jenom profylaktická, co mihne se a kol tvé hlavy chvátá.
Když najdu můj dřívější příspěvek o metodě RUŠ, stačí to překopírovat.
Šlo o nápravu dlouhodobého smutku začatého v mých 10 letech.

Zatím pá, zajíc se jen hřeje v hebkém pelechu.
Uživatelský avatar
nop
 
Příspěvky: 1745
Registrován: ned 04. zář 2011 22:53:28
Bydliště: Praha

Re: Jiří Vacek

Nový příspěvekod petr.m » pát 05. úno 2016 20:27:57

nebot používat při poznání sebe sama rozhodnutí a dobrou vůli je nejlepší způsob jak nepoznat sám sebe a dokole uvíznout
v iluzi duchovního ega


Dobrou vůlí míním radost ze setkání, při kterém se zapomíná na sebepozorování=porovnávání někoho s někým, zapomíná se na všechno, takže není doopravdy co řešit. Jestli je co řešit, tak je to v nekonečnu hodně daleko za Sebou. Když si Já vzpomene na Sebe, není co řešit. Dobrou vůlí míním právě tento hlas, který není na zemi žitý. Je vzpomínaný, je tu s námi pořád, ale jakoby nedokázal vyplout na povrch, prosadit se na zemi.
Protože když nezaplatíš, přijde exekutor a budeš mít starosti. Musíš něco, abysis uchoval něco a to něco roste a roste, výplaty rostou, délka života roste, HDP roste. Říká se tomu pokrok, a člověk je otrok něčeho. Jenže to Nic má trpělivost. Každej otrok na konci života skočí a nenarazí. To té doby se budeme furt více a lépe trefovat a v něčem sebezdokonalovat, nebo ne, kdo ví?

Mohu říci: byl jsem tam, zažil jsem to, funguje to.
Jako u léku: užil jsem to, zabralo to, doporučuji.


Díky Nope, to je dobře, že Ti to pomohlo. Já to mám nastavený tak, že kdo chce něco za něco, tak já jdu od jeho válu, ne že bych nechtěl to něco dát, ale odrazují mně předem placené služby, ale nedíval jsem se na další Karlovy stránky, tak nevím. "Pomáhej když to tak cítíš, ale nic si nenárokuj a tak pomáhej Sobě a jestli ty z toho budeš něco mít, není Tvá věc. Ty to přeci od jakživa máš. Je to Tvá přítomnost, víc není třeba." Asi takhle to cítím. Když jsem závodil na kole, v juniorech jsme měli takový zvyk, že peníze z výher se dělili mezi ostatní, kdo vyhrál, dával druhým. Když mě to pak chvilku v mužích šlo a byl jsem v jiné partě, chtěl jsem dávat ostatním, ale oni to nechtěli přijmout, jediný Oťas neremcal a rychle mi vyrval mi z ruky s veselou průpovídkou "dej to sem" to, co jsem tam měl. Proto na něj vzpomínám v dobrém, nenárokoval si nic, ale nebránil se tomu, měl z daru radost a já měl radost, že má radost, že radost je zde. Ohledně léčení věřím v "baví". Když baví život, zpravidla nositele "baví" obklopí mnoho lidí, kteří jsou k "baví" přitahováni. Ten obdarovaný má lehký život, co si zamane, to má úspěch, to funguje, uzdravuje. Je pak jeho věc, jestli se daru "baví" zmocní, zhmotní ho a nacpe do něčeho, co se dá nabízet, co lze získat a vlastnit, jestli si začne si myslet, že někdo Schopnost má a někdo ne. Ještě že platí, že s čím kdo zachází, tím také schází. Myslet předem na svou odměnu za své snažení, no nevím nevím.

PS: Mám dost, vyhodili mě z pracáku, musel jsem nastoupit do haly, kde se vyrábí kotle, od pondělka dělám na ohýbačce v hale, kde se netopí, ale řeže, brousí a sváří. Mé tiché bojácné psychosomatické jednotce tam šéfuje drsná Rumunská jednotka, Češi jsme tam tři, zbytek jsou Poláci. Dnes mi vrátnej ukázal moji píchačku, že prej proč si pýchám od 15.2 a ne od 1.2. "Protože jsem si nevšiml, že ta pýchačka má dvě strany". :P Světe, přestaň řešit nebo hřešit? Takhle budu furt tvým služebníčkům, já, tvůj služebníček, svou nepozorností přidělávat práci, což ti jistě poslouží, aby ti člověk dál odevzdával svůj dar Přítomnosti.
Jo Nope, tu chřipku s Tebou sdílím, já sázím na černý čaj s citrónem, piškoty a pomeranče.

A nic nemažte, anebo mažte, jak chcete. Já mažu, Pá.
petr.m
 

Re: Jiří Vacek

Nový příspěvekod nop » pát 05. úno 2016 21:09:55

petr.m píše:....
Mohu říci: byl jsem tam, zažil jsem to, funguje to.
Jako u léku: užil jsem to, zabralo to, doporučuji.


Díky Nope, to je dobře, že Ti to pomohlo. Já to mám nastavený tak, že kdo chce něco za něco, tak já jdu od jeho válu, ne že bych nechtěl to něco dát, ale odrazují mně předem placené služby, ..... Myslet předem na svou odměnu za své snažení, no nevím nevím. ......

Budu to muset napsat znova, psal jsem to asi na staré www mozaika bloguje, a ta nefunguje a v archivu hledat neumím.

Ale předem:
Ani lékař nepracuje zadarmo, dostává za svou práci směnnou hodnotu v korunkách, zaplaceno přes pojišťovnu. A sestřičky také. Pokud máš dojem, že tě zdravotníci ošetřují zadarmo, je to hezký pocit, ale mezi tebou, zdravotním personálem a pojišťovnami funguje složitý peněžní systém.
Teď je na Slovensku krize, několik set sestřiček odešlo kvůli malým platům.

Karel se věnuje lidem na plný úvazek, ale aby si koupil chleba, potřebuje také směnnou hodnotu, to jest korunky.

Jako pekař si nešije boty a švec si nepeče sám chleba.
Jak říká Werich ve filmu Pekař: "ten umí to a ten zas tohle a všichni dohromady uděláme moc".
Doktorovi uznáš odměnu, a Karla bys nechal bez jídla?

Na různých přednáškách a akcích se dokonce platí vstupné, aby se zaplatil sál. Pro Brahmama se také sesbírá od ctitelů.
Takže nemusíš rozebírat bilanci ("z čeho žijí guruové, kdo dá najíst léčiteli?"), ale to ber v realitě.
Prostě je to jako u Ježíše: "co vám dají, vezměte, neboť hoden je dělník své mzdy."
Uživatelský avatar
nop
 
Příspěvky: 1745
Registrován: ned 04. zář 2011 22:53:28
Bydliště: Praha

Re: Jiří Vacek

Nový příspěvekod petr.v » sob 06. úno 2016 0:04:56

A nic nemažte, anebo mažte, jak chcete. Já mažu, Pá.


Neboj, to byl jenom forek,

mně jsou náký reklamní akce vcelku ukradený

a sebechvála druhých mi nevadí, nebot vím, že já jsem bezkonkurenčně nejlepší...
petr.v
 

Re: Jiří Vacek

Nový příspěvekod petr.v » sob 06. úno 2016 0:08:19

Doktorovi uznáš odměnu, a Karla bys nechal bez jídla?


Jasně že jo,

když má tak dokonale vyčištěný podvědomí, tak by snad mohl bejt dokonale realizovanej a baštit pránu s apánou

a ne se cpát gulášem a řízkama...

Peníze jej můžou leda tak zkazit...
petr.v
 

Re: Jiří Vacek

Nový příspěvekod petr.v » sob 06. úno 2016 1:09:38

A já se stavím proti vymazání. Je to sdělení. To by se musel podobně vymazat třeba Velechovský, nebo Wahlgrenis.cz.


No jasně že je to sdělení, co jiného by to mělo být ?

Jenže je to obchodní sdělení..

Co na tom, že by se vymazal ještě někdo jiný, jenž také podává obchodní sdělení...(což ovšem nevím zdali jde o to samé)

Když si někdo jede byznys a vychvaluje svou metodu, tak je to obchodní sdělení,

kdyby to nebylo obchodní sdělení, tak by přímo popsal samotnou praxi aby ji mohl praktikovat každej čičmunda,

bez nutnosti navštěvovat mistra,

případně ještě nabídnout na zdokonalení nějakej seminář apd. a to naprosto klidně třeba za peníze


Mně je to jedno, já jsem tyhle pravidla nevymyslel, nebot nemám v plánu něco bez milosti pronásledovat

a nějaký obchodní sdělení mně tedy vůbec nevadí, at si každej sděluje co chce...
petr.v
 

PředchozíDalší

Zpět na Probuzení

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 15 návštevníků