Téma osvícení

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod Veil » pon 11. říj 2021 12:53:21

Vostálník píše:Já jsem říkal, že filozofie pro začátečníky tvrdí, že zde není,

já to ovšem netvrdím....


A přitom tady jsi to takhle (že ty to netvrdíš) nepsal:

Vostálník píše:No není,

to je přece filozofie pro začátečníky "neti-neti" (ne to , ne tamto)
Veil
 
Příspěvky: 1445
Registrován: pon 24. srp 2020 12:58:03

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod Vostálník » pon 11. říj 2021 13:00:57

Máš tu tiež priestor na to, aby si nám napísal čo poznávaš, ak nejaké poznanie máš.

Ak to má byť ale namiesto toho zas len tvoje vyrývanie do kdekoho, tak sa s tým vôbec neunúvaj.



Já žádný poznání nepíšu,

píšu teorii, tedy duchovní základy, za to že je neznáte a nechápete nikterak nemohu, zřejmě je to nad vaši inteligenci pochopit co píšu...
Vostálník
 

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod Vostálník » pon 11. říj 2021 13:06:23

No není,

to je přece filozofie pro začátečníky "neti-neti" (ne to , ne tamto)



A co ti na tom není jasný ???

Říkám jasně že to tak není jak to píšeš ty,

že to co píšeš je filozofie pro začátečníky,

ty zřejmě nejsi ani ten začátečník, pouze jsi se tou filozofií voblbnul a ted to sem mastíš jako nejvyšší poznání...

To je prostě pouhá pomůcka, která má určitý význam pokud ji praktikuješ ale ne tímto způsobem, kdy sereš hromadu hoven a ztotožješ se s ní...
Vostálník
 

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod Veil » pon 11. říj 2021 13:10:51

Vostálník píše:Říkám jasně že to tak není jak to píšeš ty,

že to co píšeš je filozofie pro začátečníky,


Tak to ses asi spletl, protože to jsi na moji otázku napsal ty, že tu individualita není, že to je filosofie pro začátečníky. Až teď, když se tě ptám na důsledky toho, tak najednou tvrdíš, že tu je i není a že je to jen taková pomůcka :D.

Vostálník píše:To je prostě pouhá pomůcka, která má určitý význam pokud ji praktikuješ ale ne tímto způsobem, kdy sereš hromadu hoven a ztotožješ se s ní...


Haha, pouhá pomůcka. Takže se říká, že tu žádná individualita není, ale to není pravda, to je jen taková pomůcka. No nádherně to máš v hlavě srovnané. A kdo by to praktikoval, kdyby to byla pravda, viď?

A na tu mojí otázku asi neodpovíš, co? Viz:

Protože se snažíš vyhnout odpovědi tím, že říkáš, že tu je i není, tak se tedy zeptám konkrétněji: Může ten tvůj jedinec, který tu je, něco dělat? Může se nějak rozhodovat, mít nějaké vlastní myšlenky, někam ze své vůle směřovat, něco dělat nebo nedělat?
Veil
 
Příspěvky: 1445
Registrován: pon 24. srp 2020 12:58:03

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod Vostálník » pon 11. říj 2021 13:22:31

Tak to ses asi spletl, protože to jsi na moji otázku napsal ty, že tu individualita není, že to je filosofie pro začátečníky. Až teď, když se tě ptám na důsledky toho, tak najednou tvrdíš, že tu je i není a že je to jen taková pomůcka :D.


No to ses spletl asi ty,

protože kdybych napasal že tu není, tak bych s tebou souhlasil,

ty jen neumíš číst a uniká ti kontext,

či lépe řečeno se snažíš vcelku marně dělat ze mě blbce,

a přitom jsi sám blbec...


Protože se snažíš vyhnout odpovědi tím, že říkáš, že tu je i není, tak se tedy zeptám konkrétněji: Může ten tvůj jedinec, který tu je, něco dělat? Může se nějak rozhodovat, mít nějaké vlastní myšlenky, někam ze své vůle směřovat, něco dělat nebo nedělat?


Ty jen prudíš, nejdříve s tím že jsem tvrdil co jsem rozhodně netvrdil,

a ted s tím že se snažím vyhnout odpovědi,

jasně jsem ti odpověděl,

že je i není...

A zase se ptáš jak pitomec, odpověd je stále stejná : může i nemůže



Takže si to kurva vyřeš dle svého pochopení a jestli to neumíš, tak ti má odpoved bude opět k hovnu, jako ty předchozí...
Vostálník
 

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod Veil » pon 11. říj 2021 13:36:51

Vostálník píše:No to ses spletl asi ty,

protože kdybych napasal že tu není, tak bych s tebou souhlasil


Tys to taky napsal, že není:

petr vostál píše:No není,

to je přece filozofie pro začátečníky "neti-neti" (ne to , ne tamto)


Vostálník píše:A zase se ptáš jak pitomec, odpověd je stále stejná : může i nemůže


To už jsi říkal, nicméně na tu otázku jsi stále neodpověděl, resp. jsi svou odpověď nevysvětlil. Takže když jsem takový hlupák, vysvětli mi vznešený pane, kdy jedinec může něco dělat? Kdy má možnost něco ovlivnit, kdy existuje, kdy má vlastní vůli a možnost rozhodovat?
Veil
 
Příspěvky: 1445
Registrován: pon 24. srp 2020 12:58:03

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod Vostálník » pon 11. říj 2021 13:46:30

Tys to taky napsal, že není:


Tak si přečti na co ti odpovídám, já to fakt hledat nebudu na to jsi tady ty odborník...


To už jsi říkal, nicméně na tu otázku jsi stále neodpověděl, resp. jsi svou odpověď nevysvětlil. Takže když jsem takový hlupák, vysvětli mi vznešený pane, kdy jedinec může něco dělat? Kdy má možnost něco ovlivnit, kdy existuje, kdy má vlastní vůli a možnost rozhodovat?


Jasně jsem ti napsal, že si to musíš vysvětlit sám, tudíž jsem ti to vysvětlil,

ty odpovědi jsou jednoduché,

protože jsou vždy paradoxní....
Vostálník
 

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod Veil » pon 11. říj 2021 13:48:21

Vostálník píše:Jasně jsem ti napsal, že si to musíš vysvětlit sám, tudíž jsem ti to vysvětlil,

ty odpovědi jsou jednoduché,

protože jsou vždy paradoxní....


Když je to tak jednoduché, proč nedokážeš odpovědět na jednoduchou otázku?

Takže když jsem takový hlupák, vysvětli mi vznešený pane, kdy jedinec může něco dělat? Kdy má možnost něco ovlivnit, kdy existuje, kdy má vlastní vůli a možnost rozhodovat?
Veil
 
Příspěvky: 1445
Registrován: pon 24. srp 2020 12:58:03

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod Vostálník » pon 11. říj 2021 14:26:42

Protože na řešeni paradoxu si musí každý odpovědět sám a ne že mu to někdo naservíruje jak nějakej mistr svým vopicím sladký banány...

A nevím proč mně říkáš vznešený pane, říkej mně hezký ego...
Vostálník
 

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod Veil » pon 11. říj 2021 14:58:18

Vostálník píše:Protože na řešeni paradoxu si musí každý odpovědět sám a ne že mu to někdo naservíruje jak nějakej mistr svým vopicím sladký banány...

A nevím proč mně říkáš vznešený pane, říkej mně hezký ego...


Tak když to nedokážeš vysvětlit ty, tak já se pokusím. Ten paradox je jen v tom, jak to vypadá oproti tomu jak to je. Vypadá to, že je tu jedinec, který má svobodnou vůli něco dělat, jít po nějaké cestě, dosáhnout něčeho. Ve skutečnosti tu žádný jedinec není a proto nemá smysl ani žádná cesta, po které by neexistující jedinec měl jít. Proto nedává smysl, co říkáš. Protože pořád je to nějaká cesta pro někoho někam. Nikdo nemůže provádět to tvoje uvolňování, relaxování apod., protože tu prostě nikdo není. Není nic, co by se muselo stát, aby tohle bylo kompletní. Tohle už je kompletní.
Veil
 
Příspěvky: 1445
Registrován: pon 24. srp 2020 12:58:03

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod Vostálník » pon 11. říj 2021 15:46:01

No tos to tedy vyřešil,

v případě paradoxu jsou ovšem obě tvrzení pravdivá, ne že jedno nějak jen vypadá a druhé je pravda,

obě dvě tvrzení jsou pravdivá a rovnocenná, dohromady tvoří celek...

A ty stále píšeš dokola jen půl paradoxu...

Prostě jsi nic nevyřešil


Nikdo nemůže provádět to tvoje uvolňování, relaxování apod., protože tu prostě nikdo není.


No to je pravda, to nikdo provádět nemůže bez ohledu na to jestli zde někdo je nebo zde není....



Co s tebou ? No asi nic, něco jsi se někde našprtal a ted to mydlíš furt dokola jak šílenej,

to se těm co jsou nikdo stává dost často, zřejmě je ta představa uvolní do jakési zběsilé uvolněnosti,

že mohou všechno protože jsou nikdo...
Vostálník
 

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod Vostálník » pon 11. říj 2021 19:42:35

Vono je to stejně jedno, jestli ego existuje nebo neexistuje,

protože jsi Vědomí a proto tady nemůžeš nebýt,

což je ovšem velmi špatná zpráva pro ty co chtějí někam utéct...
Vostálník
 

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod Vostálník » úte 12. říj 2021 6:10:41

Haha, pouhá pomůcka. Takže se říká, že tu žádná individualita není, ale to není pravda, to je jen taková pomůcka. No nádherně to máš v hlavě srovnané. A kdo by to praktikoval, kdyby to byla pravda, viď?


No ty bys to určitě nepraktikoval, tobě stačí si to jen přečíst a uvěřit tomu a pak to vydávat za nejvyšší poznání,

a pak tvoje zblblý ego tady běhá a tvrdí, že žádný ego neexistuje,

to ovšem tvý ego praktikovat může !!!!

ale aby praktikovalo třeba to, co radí Mahariši (Hledejte ego a zjistíte že neexistuje) na to se už tvý neexistující ego může z výšky vysrat,

a tak ani nemůže zjistit, že právě ten samej Mahariši co tvrdí že ego neexistuje taky tvrdí,, že to je právě ego , které zjištuje že ego neexistuje,

a pokud si to nejsi schopen alespon přečíst, mohl bys být tedy schopen alespon to realizovat,

abys věděl co a jak,

místo voblbován se džnániským konceptem vo neexistenci ega...




Pokud někdo provádí techniku neti- neti, tedy odvrací pozornost od pozorovaných jevů, a naopak obrací ji na sebe sama,

musí zákonitě dojít k výsledku že ego neexistuje,

to je stejné jako když někdo denně pije litr rumu, tak musí dojít k výsledku že je z něj alkoholik a ne nejlepší řidič kamionu,

jenže ten Mahariši nebyl zas až takovej pitomec aby jen vytruboval že ego neexistuje,

nýbrž jeho ego to ego hledalo,

a tudíž si i uvědomil, že je to čisté ego, které poznává že ego neexistuje...



Vo nějaké pojmu individualita ale nemůže být vůbec řeči, to je jen snaha tomášovských trdel zamaskovat zblblé ego,

které si pak k sobě přidává pitmosti jako pokora či soucítění apd.

Čisté ego má víceméně stejné kvality jako jsou aspekty Skutečnosti,

ale nemá ručičky, nožičky, pocity a taky nemá ústa takže nemluví....
Vostálník
 

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod Vostálník » úte 12. říj 2021 6:32:55

Jinak samozřejmě existuje i typ duchovna,

založeném na ztotožnování se s pozorovaným jevem,

kdy to co pozorujeme to si k sobě přitahujeme a tím se pak stáváme,

takže je to neobyčejně skvělý postup při kterém se ego rozplyne jak mráček na obloze,

pokud se ztotožní s konceptem své neexistence, tak dozajista takto přestane existovat...

Jen u takového duchovního postupu lze pozorovat i nežádoucí vedlejší účinky z nichž asi ten nejviditelnější je zblbnutí tohoto neexistujícího ega

a poněkud agresivní způsob sraní hoven, nejspíše tímto zůsobem dochází k zácpě neexistujího ega...
Vostálník
 

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod Jana » úte 12. říj 2021 7:03:57

Vostálník píše:Jinak samozřejmě existuje i typ duchovna,

založeném na ztotožnování se s pozorovaným jevem,

kdy to co pozorujeme to si k sobě přitahujeme a tím se pak stáváme,

takže je to neobyčejně skvělý postup při kterém se ego rozplyne jak mráček na obloze,

pokud se ztotožní s konceptem své neexistence, tak dozajista takto přestane existovat...

Jen u takového duchovního postupu lze pozorovat i nežádoucí vedlejší účinky z nichž asi ten nejviditelnější je zblbnutí tohoto neexistujícího ega

a poněkud agresivní způsob sraní hoven, nejspíše tímto zůsobem dochází k zácpě neexistujího ega...


Ten nežádoucí účinek je možné sledovat jen s držením se zuby nehty svého imaginárního ega, ve strachu ze zblbnutí a ztráty kontroly nad tím vším. Agresivita spočívá jen v tom, že jakmile se k tomu přiblížíme a drobátko to zakusíme, tak jsme k tomu nezadržitelně přitahováni jak můra ke světlu a nakonec to naši individualitu stejně jako tu můru sežehne a spálí.

Ovšem bez odporu a strachu je žár lásky úžasnou extází.
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 6887
Registrován: pon 25. črc 2011 19:38:09

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod Veil » úte 12. říj 2021 8:34:49

Vostálník píše:musí zákonitě dojít k výsledku že ego neexistuje,

to je stejné jako když někdo denně pije litr rumu, tak musí dojít k výsledku že je z něj alkoholik a ne nejlepší řidič kamionu,

jenže ten Mahariši nebyl zas až takovej pitomec aby jen vytruboval že ego neexistuje,

nýbrž jeho ego to ego hledalo,

a tudíž si i uvědomil, že je to čisté ego, které poznává že ego neexistuje

Čisté ego má víceméně stejné kvality jako jsou aspekty Skutečnosti,

ale nemá ručičky, nožičky, pocity a taky nemá ústa takže nemluví....


To co píšeš nedává smysl a odporuje si to. Žádná individualita tu není. Vše co se děje se zkrátka jen děje a osoba nemá žádné páky, žádné možnosti, žádnou svobodnou vůli něco změnit. Můžeš si tu vykřikovat cokoli a zaštiťovat se čímkoli vyčteným. Nevidíš ani tu základní věc, o které tu píšu. Není tu nikdo, kdo by mohl něco dělat, jit po nějaké cestě.

Že guruové dávají návody pro jedince a tu radikální zprávu zahalují do stravitelné podoby, aby to vypadalo, že je nějaká cesta jak něčeho dosáhnout, to je věc jiná. Chápu, že kdyby řekli pravdu, nikdo by o nich knihy nepsal a těžko by měli takovou popularitu mezi hledači.

Vysnil sis ego a teď se jím ukájíš, ale nechápeš, že tu ve skutečnosti nejsi ty, ani tvoje ego. Ani tvé sny o egu nejsou tvé.
Veil
 
Příspěvky: 1445
Registrován: pon 24. srp 2020 12:58:03

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod Vostálník » úte 12. říj 2021 8:49:03

No a ty sis vysnil že ego neexistuje a ted se tím ukájíš,

ego rozhodně nikdo nevysnívá,

nýbrž jej vytváří spontánně UV ovšem ne jako nějakou vysněnou představu, ale jako ztotožnění Vědomí s tělem...


To co píšeš nedává smysl a odporuje si to. Žádná individualita tu není. Vše co se děje se zkrátka jen děje a osoba nemá žádné páky, žádné možnosti, žádnou svobodnou vůli něco změnit. Můžeš si tu vykřikovat cokoli a zaštiťovat se čímkoli vyčteným. Nevidíš ani tu základní věc, o které tu píšu. Není tu nikdo, kdo by mohl něco dělat, jit po nějaké cestě.



Blábolíš hlouposti, u mne si nic neodporuje,

zatímco ty si tím co píšeš zcela jasně vodporuješ, protože hovadiny co zde tvrdíš může tvrdit pouze a jen ego,

a ještě k tomu ego zcela zblblé duchovním konceptem,

takže tím co píšeš rovnou vyvracíš co píšeš, na což je třeba být ovšem velkým pitomcem což ty nejspíše jsi,

a guruové blbnou ne protože ego neexistuje, ale právě proto že existuje,

a tak vymýšlej koncept vo neexistenci ega,

to je totiž guruovskej koncept, takže opět píšeš nesmysly a pitominy...


Narozdíl vod tebe ovšem těm guruů,m z tohoto konceptu alepon tak nemrdá, jako z toho mrdá tobě...
Vostálník
 

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod Vostálník » úte 12. říj 2021 8:53:35

Cokoliv napíšeš je prostě hovno všech hoven,

páč jsi hovno a nemůžeš tudíž vyprodukovat nic jiného než hovno,

nemám ti to za zlé, dosáhnout stavu hovna vyžaduje dlouhodobé sebevoblbování představama,

takže v tomto jsi docela úspěšný....

No každej má prostě talent na něco jiného, ty jsi prostě talent na duchovní hovna,

což dokážu vocenit...


Tak si v tom sebevoblbování pokračuj a piš dál hovadiny vo nějakýmto vysnívání ega....
Vostálník
 

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod Veil » úte 12. říj 2021 13:38:15

Vostálník píše:No a ty sis vysnil že ego neexistuje a ted se tím ukájíš,

ego rozhodně nikdo nevysnívá,

nýbrž jej vytváří spontánně UV ovšem ne jako nějakou vysněnou představu, ale jako ztotožnění Vědomí s tělem...


Žádná individualita tu není. Vše co se děje se zkrátka jen děje samo od sebe a osoba nemá žádné páky, žádné možnosti, žádnou svobodnou vůli něco změnit. A je celkem jedno, jestli to Ramana nebo někdo jiný popisuje jinak. To je ostatně taky jen to, co se děje.

Není tu nikdo, kdo by mohl něco dělat, jít po nějaké cestě. Je mi líto, že to nevidíš, ale já nemám jak ti to ukázat. Protože stejně jako já, ani ty tu nejsi.

Co zbývá je tohle. A tohle už je dokonalé. Všechny tvé recepty co by se mělo nebo nemělo dělat jsou tak zbytečné, protože tohle už je kompletní. Tohle nepotřebuje nic k tomu, aby to bylo kompletní. Jsi jako kapka vody uprostřed oceánu vykřikující na ostatní kapky, co mají dělat, aby byly vodou. Je to vše jen voda. Co musí voda dělat, aby byla vodou?
Veil
 
Příspěvky: 1445
Registrován: pon 24. srp 2020 12:58:03

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod Návštěvník » úte 12. říj 2021 13:59:49

Veil píše:
Co musí voda dělat, aby byla vodou?


Aby si coby vlna uvědomovala, že je vodou?
Návštěvník
 

PředchozíDalší

Zpět na Probuzení

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 návštevníků