Téma osvícení

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod Pedro » pát 07. říj 2022 19:47:54

Návštěvník píše:
miroslav píše:
:green:


E. Tomáš: "Buddha učil, že JÁ neexistuje. Maharši říkal: existuje jenom JÁ. V podstatě mají pravdu oba, jen volí jiná slova. Používáme slova, která známe, jiná nemáme. Přibližné opisy, obrazná přirovnání ... A stejně to pomůže jen pramálo. Zážitek, který přináší meditace a zastavení mysli musí každý prožít sám. Kdo chce ulpívat na přesných výrazech, nechť si pamatuje: to nejdůležitější se popsat nedá.



Co s tím?



Najít si klidný kout. Osprchovat se, nebo si alespoň umýt obličej, ruce a nohy, protože všechny psychické jedy se z těla stahují do končetin. Pohodlně se usadit. Zapomenout na všechny potíže a osobní věci. Vydechnout špatný vzduch z plic, dvakrát třikrát se hluboce plynule nadechnout a zavřít oči. Přestat se ztotožňovat s tělem, nechat lhostejně odeznít své myšlenky a city. A pak se pokorně obrátit do svého nitra. S trpělivou, tichou otázkou: Kdo nebo co jsem vlastně já ..."

:)


A to jako říkáš komu? :D :D :D Ty se fakt neschováš..

Zkus jinej nick, třeba, Tralala.. nooo, ten zní epésně :-)

Já dycky tušil, jakmile ten, kdo se vydává za doktora mystických věd, začne šlapat vodu, je s nim ámen.
Stačí jednojediný problesknutí... Veil je na tom stejně. Ani prd.

Já jsem naštěstí od nátury pankotrampskej šašek, takže dekorum nečekejte,
to bych si musel něco šlehnout, abych byl ideologickej kravaťák, či dokonce brigáda hajzlíku,
či jak se tomu dnes říká... Hajzel people of the bába
Pedro
 

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod Tralala.. » pát 07. říj 2022 20:23:20

Pedro píše:A to jako říkáš komu?

Bezmeznému?
Vše je Bezmezný.

:D
Tralala..
 

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod Návštěvník » pát 07. říj 2022 20:58:14

Pedro, čím to je, že chvíli mluvíš jako mudrc a cvíli jako půberťák?
Návštěvník
 

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod Pedro » pát 07. říj 2022 21:07:41

Tralala.. píše:
Pedro píše:A to jako říkáš komu?

Bezmeznému?
Vše je Bezmezný.

:D


Hmmmm. Být ty absolutní TAT.. co bys dělala?
Pedro
 

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod Pedro » pát 07. říj 2022 21:14:21

Návštěvník píše:Pedro, čím to je, že chvíli mluvíš jako mudrc a cvíli jako půberťák?

Já jsem se z půberty ještě nedostal, dokonce se mi občas udělá pupínek, ale najednou ti mě to duchovno přemůže...
Pupínek nepupínek!
Pedro
 

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod miroslav » pát 07. říj 2022 21:31:09

Návštěvník píše:
miroslav píše:
:green:


E. Tomáš: "Buddha učil, že JÁ neexistuje. Maharši říkal: existuje jenom JÁ. V podstatě mají pravdu oba, jen volí jiná slova. Používáme slova, která známe, jiná nemáme. Přibližné opisy, obrazná přirovnání ... A stejně to pomůže jen pramálo. Zážitek, který přináší meditace a zastavení mysli musí každý prožít sám. Kdo chce ulpívat na přesných výrazech, nechť si pamatuje: to nejdůležitější se popsat nedá.



Co s tím?



Hlavně se pořád nepokoušet popisovat, co se popsat nedá. Kdo to dělá a pořád dokola, evidentně mu chybí tahle zkušenost, jinak by to nedělal.
Uživatelský avatar
miroslav
 
Příspěvky: 3406
Registrován: čtv 29. kvě 2014 9:33:24

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod Návštěvník » pát 07. říj 2022 21:43:42

miroslav píše:
Návštěvník píše:
miroslav píše:
:green:


E. Tomáš: "Buddha učil, že JÁ neexistuje. Maharši říkal: existuje jenom JÁ. V podstatě mají pravdu oba, jen volí jiná slova. Používáme slova, která známe, jiná nemáme. Přibližné opisy, obrazná přirovnání ... A stejně to pomůže jen pramálo. Zážitek, který přináší meditace a zastavení mysli musí každý prožít sám. Kdo chce ulpívat na přesných výrazech, nechť si pamatuje: to nejdůležitější se popsat nedá.



Co s tím?



Hlavně se pořád nepokoušet popisovat, co se popsat nedá. Kdo to dělá a pořád dokola, evidentně mu chybí tahle zkušenost, jinak by to nedělal.

Škoda, že Miroslav nepoučil Buddhu, Mahárišiho a Tomáše, že jim evidentně chyběly Miroslavovy zkušenosti, jinak by o tom nemluvili pořád dokola.
Návštěvník
 

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod Pedro » pát 07. říj 2022 22:02:40

To jsou jen ataky, páč tě něco štrejchá. Kdyby někdy vznikla nezaujatá konkrétní otázka - na cokoliv, vsadím se o dobrou čokoládu, že "v bradavicích se vždy dostane pomoci, komu je třeba".
Pedro
 

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod Pedro » pát 07. říj 2022 22:08:22

Hele Tralalo, ty jsi tím pověstná, že vytasíš Mistry, když tě někdo sepsne. Na Miroslava samozřejmě Tomáše, koho jinýho?
:D :D :D
No, ona to už asi jako tisíckrát není prdel.. ale pro tebe asi jo.

Víš, co to je introspekce a sebereflexe?
Pedro
 

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod Návštěvník » pát 07. říj 2022 22:09:53

Dobrá otázka :
Kdo jsi?
Návštěvník
 

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod Pedro » pát 07. říj 2022 22:12:57

Návštěvník.
A ty?
Pedro
 

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod Jana » sob 08. říj 2022 5:37:07

Veil píše:1. Nemůžeš jí přijmout ani odmítnout. Přijmutí nebo odmítnutí se děje zcela bez tebe.


Pedro píše:2.No to se pleteš. TO nic nepřijímá ani nic neodmítá.


1. V samotné existenci bez mysli se nic neděje, TO nic nepřijímá a nic neodmítá.

2. S projekcí mysli bez ztotožnění, se vše děje bez konatele.

1. S prohlédnutím mysli všechno je TO, není mezi ničím žádný rozdíl.

:)


Těšila jsem se, že tohle někdo rozvine, případně že se to pokusí vyvrátit, a Miroslavovi se z toho udělalo jen nevolno.

Obojí pohled pochází nepochybně z poznání mimo mysl.

Pedrovo poznání pochází z meditace, bez smyslového poznávání reality. Samadhi bez přítomnosti světa.
Veilovo poznání je přímý vhled do reality s projekcí mysli a s prohlédnutím mysli. Mudrcové tomu říkají "probuzení do snu".

Rozdíl mezi obojím je ten, že Pedrova meditace je ve větší hloubce, ale zřejmě poznání pochází jen z chvil, kdy Pedro občas medituje, při "běžném životě" se jakoby objevuje realita zcela jiná.

Veilův popis odpovídá samadhi s přítomností světa. Jeho poznání je na meditování nezávislé.

Teoreticky by se poznání obou mělo sejít a potvrdit, že je to tak i tak, případně, že to není ani tak a ani tak.
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 6884
Registrován: pon 25. črc 2011 19:38:09

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod Návštěvník » sob 08. říj 2022 5:38:26

Návštěvník píše:Dobrá otázka :
Kdo jsi?


Pedro píše:Návštěvník.
A ty?


Ty
Návštěvník
 

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod Pedro » sob 08. říj 2022 6:10:11

Jana píše:
Veil píše:1. Nemůžeš jí přijmout ani odmítnout. Přijmutí nebo odmítnutí se děje zcela bez tebe.


Pedro píše:2.No to se pleteš. TO nic nepřijímá ani nic neodmítá.


1. V samotné existenci bez mysli se nic neděje, TO nic nepřijímá a nic neodmítá.

2. S projekcí mysli bez ztotožnění, se vše děje bez konatele.

1. S prohlédnutím mysli všechno je TO, není mezi ničím žádný rozdíl.

:)


Těšila jsem se, že tohle někdo rozvine, případně že se to pokusí vyvrátit, a Miroslavovi se z toho udělalo jen nevolno.

Obojí pohled pochází nepochybně z poznání mimo mysl.

Pedrovo poznání pochází z meditace, bez smyslového poznávání reality. Samadhi bez přítomnosti světa.
Veilovo poznání je přímý vhled do reality s projekcí mysli a s prohlédnutím mysli. Mudrcové tomu říkají "probuzení do snu".

Rozdíl mezi obojím je ten, že Pedrova meditace je ve větší hloubce, ale zřejmě poznání pochází jen z chvil, kdy Pedro občas medituje, při "běžném životě" se jakoby objevuje realita zcela jiná.

Veilův popis odpovídá samadhi s přítomností světa. Jeho poznání je na meditování nezávislé.

Teoreticky by se poznání obou mělo sejít a potvrdit, že je to tak i tak, případně, že to není ani tak a ani tak.


Kolikrát to ještě musím napsat, že vše je o myšlenkách? Bez nich (lpění na nich) je svět, který je dechem podstaty, "takový".. a tečka. Rozvinout to, znamená říct, je to živé, planoucí, srší to do všech stran, utváří to bytosti, člověka k obrazu svému, zrcadlí se to v něm, zní na čakrách, rezonuje v nádích, ve strunách universa...
Pro to nelpění, je třeba udělat jediné, "propadnout" z nich hloub, "vyháknout" z nich pozornost, dát jim svobodu, jako když
otevřeš vrátka zlaté klece, a ptáci se rozletí do nebe, zmizí. A pozornost se o ně přestane starat - vědomí átmá - ty.
Oni budou přilétat na tvůj parapet, dáš jim trošku zrní, zazpívaj ti, a zas zmizí ve větvích a oblacích..
To, co se dělo předtím, byl vztah mezi pozorností a jimi, v tý kleci s nimi byla i ona, bylo to sebepoznávání, k čemuž jsou myšlenky nezbytné, neb je o tom - dojít k poznání síle odpoutání se - otevřít vrátka...
Zkušenosti zůstanou - zastanou místo myšlenek - inspirace. Neb jak mi říkala třídní na základce, "Nemysli Nestrojile! Musíš vědět!" ...
Pedro
 

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod Pedro » sob 08. říj 2022 6:32:49

Návštěvník píše:
Návštěvník píše:Dobrá otázka :
Kdo jsi?


Pedro píše:Návštěvník.
A ty?


Ty

Já?
Pedro
 

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod Návštěvník » sob 08. říj 2022 6:37:45

No
Návštěvník
 

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod Pedro » sob 08. říj 2022 6:54:25

A co? Jedeme dál?
Pedro
 

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod Návštěvník » sob 08. říj 2022 6:57:11

Kam?
Návštěvník
 

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod Pedro » sob 08. říj 2022 7:00:07

Na riviéru?
Pedro
 

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod Návštěvník » sob 08. říj 2022 7:01:04

ooooooooooooooooooooooooooooo

:D
Návštěvník
 

PředchozíDalší

Zpět na Probuzení

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků