Téma osvícení

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod Veil » pát 04. čer 2021 10:24:11

Návštěvník píše:
Veil píše:
Návštěvník píše:
Ty jako domnělá osoba chceš pomáhat domnělým osobám, které o to vůbec nestojí? Proč, prosím tě? :D


Já nechci nic. Proč bych pomáhal domnělým osobám, které neexistují? Slova se píší a voda teče. Tohle je odpověď na energii, která říká "Tady jsou individuality oddělené od fyzického světa, které mohou (pokud se budou hodně snažit) dosáhnout osvícení.". Ta odpověď je "Ne, tak to není. Tohle je už ono. Nejsou žádné osoby, žádný fyzický svět, je jen jedno."


Tak proč to všechno píšeš, když tady podle tebe nikdo není? :what: :crazy:


Odpověď je v tom co cituješ. Já nic nepíšu. Tohle je odpověď na energii, která říká "Tady jsou individuality oddělené od fyzického světa, které mohou (pokud se budou hodně snažit) dosáhnout osvícení.". Ta odpověď je "Ne, tak to není. Tohle je už ono. Nejsou žádné osoby, žádný fyzický svět, je jen jedno."
Veil
 
Příspěvky: 1510
Registrován: pon 24. srp 2020 13:58:03

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod Návštěvník » pát 04. čer 2021 10:24:58

Veil píše:
... píše:Kdo čte tuto diskusi, může i díky jí rozpoznat, jak intenzivní potřebu přesvědčovat druhé tu projevuje vědoucí osobní já, když k přesvědčování oponentů v internetové diskusi využívá poznatky o neexistenci duality.

Na rozdíl od Probuzených, kteří jen odpovídají na otázky hledajících, a jinak jsou potichu.

Poučné...


Jaké vědoucí osobní já? Tos mě pobavil.


Jak tě mohl pobavit, když podle tebe vůbec nic nemůže a ani neexistuje? :what:

Podle tebe je přece všechno v režií Boží, takže ti odpověděl Bůh a ty se nad tím tak vzrušuješ. :D
Návštěvník
 

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod Návštěvník » pát 04. čer 2021 10:26:00

Veil píše:Ta energie, která říká jsem individualitou, toto dělám já, tohle jsou moje myšlenky, tohle je moje tělo, ta může být povolena. Pak přichází pochopení, že vše je jedním. Ale vše je jedním i bez toho pochopení. Protože to jedno je naprosto svobodné, může se i omezit. A protože je to naprosto svobodné, to omezení může zmizet.


:yes:
Návštěvník
 

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod Návštěvník » pát 04. čer 2021 10:31:07

Veil píše:
Návštěvník píše:
Tak proč to všechno píšeš, když tady podle tebe nikdo není? :what: :crazy:


Odpověď je v tom co cituješ. Já nic nepíšu. Tohle je odpověď na energii, která říká "Tady jsou individuality oddělené od fyzického světa, které mohou (pokud se budou hodně snažit) dosáhnout osvícení.". Ta odpověď je "Ne, tak to není. Tohle je už ono. Nejsou žádné osoby, žádný fyzický svět, je jen jedno."


A komu to má sloužít? Pro koho to má být? Pro to Jediné?

Strašně se zaplétáš. Je to otrava.

Ale aspon to Zdenka přivedlo k tomu napsat něco opravdu dobrého. Občas z něho vypadnou perly. :)
Návštěvník
 

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod Veil » pát 04. čer 2021 10:32:31

Návštěvník píše:Jak tě mohl pobavit, když podle tebe vůbec nic nemůže a ani neexistuje? :what:

Podle tebe je přece všechno v režií Boží, takže ti odpověděl Bůh a ty se nad tím tak vzrušuješ. :D


To byl řečnický obrat. Řeč je zkrátka vyvinuta tak, že mluvit o nedvojnosti téměř nejde. Vyvstalo tu pobavení se lépe čte? Všechno je v boží režii, ale ne podle mne a já se také nad ničím nevzrušuji.
Veil
 
Příspěvky: 1510
Registrován: pon 24. srp 2020 13:58:03

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod Veil » pát 04. čer 2021 10:34:28

Návštěvník píše:
A komu to má sloužít? Pro koho to má být? Pro to Jediné?

Strašně se zaplétáš. Je to otrava.

Ale aspon to Zdenka přivedlo k tomu napsat něco opravdu dobrého. Občas z něho vypadnou perly. :)


Samozřejmě že je to jen to jediné. Nic jiného není. Jeho nepřítomnost je On bez nepřítomnosti.
Veil
 
Příspěvky: 1510
Registrován: pon 24. srp 2020 13:58:03

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod Návštěvník » pát 04. čer 2021 10:38:13

Veil píše:
Návštěvník píše:
Veil píše:
A proč by mělo něco povolovat, když už je stejně všechno osvícené? :what:


Ta energie, která říká jsem individualitou,


Když chce být Jediné energií, která říká, jsem individualita, tak proč se mu do toho plést? :D
Návštěvník
 

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod Veil » pát 04. čer 2021 10:46:00

Návštěvník píše:
Když chce být Jediné energií, která říká, jsem individualita, tak proč se mu do toho plést? :D


Je stažená energie, která říká jsem individualitou a je energie, která touží po lásce, naplnění, intimitě a splynutí. Všechny energie jsou jen tím.
Veil
 
Příspěvky: 1510
Registrován: pon 24. srp 2020 13:58:03

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod Návštěvník » pát 04. čer 2021 10:46:50

Veil píše: Řeč je zkrátka vyvinuta tak, že mluvit o nedvojnosti téměř nejde.


To je v režií Jediného. :)
Návštěvník
 

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod Návštěvník » pát 04. čer 2021 10:48:41

Veil píše:
Návštěvník píše:
Když chce být Jediné energií, která říká, jsem individualita, tak proč se mu do toho plést? :D


Je stažená energie, která říká jsem individualitou a je energie, která touží po lásce, naplnění, intimitě a splynutí. Všechny energie jsou jen tím.


Obojí je to samé, takže není co řešit. :)
Návštěvník
 

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod Návštěvník » pát 04. čer 2021 10:50:06

A zase se nosí voda a štípe dříví...

:)
Návštěvník
 

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod lklknml » pát 04. čer 2021 11:03:40

Zdeněk píše:
... píše:Kdo čte tuto diskusi, může i díky jí rozpoznat, jak intenzivní potřebu přesvědčovat druhé tu projevuje vědoucí osobní já, když k přesvědčování oponentů v internetové diskusi využívá poznatky o neexistenci duality.

Na rozdíl od Probuzených, kteří jen odpovídají na otázky hledajících, a jinak jsou potichu.

Poučné...

Dyť to furt meleš dokola... a furt si se nepoučila :)

A navíc doba, kdy jsme Tě uctivě s čepicí v ruce poslouchali, je už dávno pryč, aristokratická komandantko! :)
lklknml
 
Příspěvky: 2410
Registrován: ned 20. led 2019 19:12:05

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod Veil » pát 04. čer 2021 11:04:17

Návštěvník píše:A zase se nosí voda a štípe dříví...

:)



Jen zdánlivě. Ve snu.
Veil
 
Příspěvky: 1510
Registrován: pon 24. srp 2020 13:58:03

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod Návštěvník » pát 04. čer 2021 11:08:16

Veil píše:
Návštěvník píše:A zase se nosí voda a štípe dříví...

:)



Jen zdánlivě. Ve snu.


To je přece úplně jedno. Bez toho "snu" by neexistovala možnost diskutovat o osvícení, profilovat se atd.

:)
Návštěvník
 

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod lklknml » pát 04. čer 2021 11:09:29

Veil píše:Je příběh, něco ve smyslu že když měli určit dalšího zenového patriarchu, tak měli uchazeči napsat báseň, která vystihuje jejich pochopení. Vítěz napsal:

Bodhi is not a tree;
There is no shining mirror.
Since All begins with Nothing
Where can dust collect?

https://www.zinzin.com/observations/201 ... r-no-dust/

Není to nějaké ultra konečné vyjádření, ale vede to správným směrem. Kam má prach usedat, když všechno je prázdnota?

Vede to správným směrem a v Zenu je to dále rozvíjeno. Seung Sahn (a podobně Dógen) praví:
You will truly attain first "form is emptiness, emptiness is form". Next, you will attain "no form, no emptiness". Then finally you will reach the complete attainment of "form is form, emptiness is emptiness".

Nikterak netvrdím, že tvoje zkušenost je špatná, naopak, je dobrá. Jenom říkám, že podle mé mapy jsi ještě nedošel na konec světa :).
lklknml
 
Příspěvky: 2410
Registrován: ned 20. led 2019 19:12:05

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod Návštěvník » pát 04. čer 2021 11:09:52

Zdeněk píše:
Zdeněk píše:
... píše:Kdo čte tuto diskusi, může i díky jí rozpoznat, jak intenzivní potřebu přesvědčovat druhé tu projevuje vědoucí osobní já, když k přesvědčování oponentů v internetové diskusi využívá poznatky o neexistenci duality.

Na rozdíl od Probuzených, kteří jen odpovídají na otázky hledajících, a jinak jsou potichu.

Poučné...

Dyť to furt meleš dokola... a furt si se nepoučila :)

A navíc doba, kdy jsme Tě uctivě s čepicí v ruce poslouchali, je už dávno pryč, aristokratická komandantko! :)


A někdy je Zdeněk normálně padlej na hlavu.
:)
Návštěvník
 

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod lklknml » pát 04. čer 2021 11:12:19

Návštěvník píše:A někdy je Zdeněk normálně padlej na hlavu.
:)

Však vona dobře ví vo čem mluvim :).
lklknml
 
Příspěvky: 2410
Registrován: ned 20. led 2019 19:12:05

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod Veil » pát 04. čer 2021 11:18:55

Zdeněk píše:
Veil píše:Je příběh, něco ve smyslu že když měli určit dalšího zenového patriarchu, tak měli uchazeči napsat báseň, která vystihuje jejich pochopení. Vítěz napsal:

Bodhi is not a tree;
There is no shining mirror.
Since All begins with Nothing
Where can dust collect?

https://www.zinzin.com/observations/201 ... r-no-dust/

Není to nějaké ultra konečné vyjádření, ale vede to správným směrem. Kam má prach usedat, když všechno je prázdnota?

Vede to správným směrem a v Zenu je to dále rozvíjeno. Seung Sahn (a podobně Dógen) praví:
You will truly attain first "form is emptiness, emptiness is form". Next, you will attain "no form, no emptiness". Then finally you will reach the complete attainment of "form is form, emptiness is emptiness".

Nikterak netvrdím, že tvoje zkušenost je špatná, naopak, je dobrá. Jenom říkám, že podle mé mapy jsi ještě nedošel na konec světa :).


Ono ve chvíli, kdy je pochopeno, tak je zjištěno, že všechny mapy a všechny návody jsou špatně, protože jsou pro něco, co tu nikdy nebylo. Následný návrat ke světu jako forma je forma je úlitba nechápajícímu. Není žádná forma je forma. Ostatně i ta citace v angličtině je z pohledu pochopení špatně. Není nikdo komu říci, že něco dosáhne first, than... Ne. Není nikdo kdo má něco dosahovat. Ale tyhle úlitby jsou ve všech učeních. Papaji správně říkal žádný žák, žádný učitel, žádné učení. Tak je to správně. Snažit se dělat mapu někam, kam nelze dojít je od počátku špatně a je to vidět v každém takovém vyjádření.
Veil
 
Příspěvky: 1510
Registrován: pon 24. srp 2020 13:58:03

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod Návštěvník » pát 04. čer 2021 11:23:41

... píše:Kdo čte tuto diskusi, může i díky jí rozpoznat, jak intenzivní potřebu přesvědčovat druhé tu projevuje vědoucí osobní já, když k přesvědčování oponentů v internetové diskusi využívá poznatky o neexistenci duality.

Na rozdíl od Probuzených, kteří jen odpovídají na otázky hledajících, a jinak jsou potichu.

Poučné...

Buď víš o čem píšeš, protože jsi Probuzená, pak je s podivem, že nemlčíš, a nebo nejsi Probuzená a víš, že nevíš o čem píšeš, a tím je ten podiv větší.
:confused: :crazy: :D :crazy: :confused:
Návštěvník
 

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod Návštěvník » pát 04. čer 2021 11:35:55

Veil píše:
Návštěvník píše:
Když chce být Jediné energií, která říká, jsem individualita, tak proč se mu do toho plést? :D


Je stažená energie, která říká jsem individualitou a je energie, která touží po lásce, naplnění, intimitě a splynutí. Všechny energie jsou jen tím.


:)
Návštěvník
 

PředchozíDalší

Zpět na Probuzení

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků