Téma osvícení

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod Pedro » ned 21. srp 2022 19:56:30

Když ty tvrdíš, že je něco skutečné a já že ne, tak co mám říkat jiného pořád dokola? Je to jen příběh. Dokázat to nijak nemůžeš. Tohle není poznatelné a tedy to není ani tím, co ty si myslíš, že poznáváš. Ve skutečnosti nemáš nejmenší ponětí o tom, co tohle je. Vše co si o tom myslíš, že víš, jsou jen koncepty.

Jak ty můžeš vědět, co poznávám a co o tom vím či nevím, stejně jako to nemůžeš vědět o komkoliv jiném, páč nikdo tu dle TVÉHO poznání neexistuje. Já říkám že to poznatelné je, vše co JE je poznatelné.
Pedro
 

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod Návštěvník » ned 21. srp 2022 20:25:12

Veil píše:
Návštěvník píše:Hlavně že ty tu svou cestu tu vášnivě nehlásáš, že, ty magore.


Celou dobu říkám, že není žádná cesta k tomu co už je. Tohle už je kompletní a dokonalé jaké to už je.

Tak proč to tu vysvětluješ? Copak to už není kompletně a dokonale vysvětlené?

Ty si tak blbej, až si vzácnej...
Návštěvník
 

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod Veil » ned 21. srp 2022 20:33:30

Pedro píše:
Ty tu tvrdíš, že "ty naše zrody a zániky jsou skutečné, i těla, smysly a jejich vnímání". Já říkám, že je to jen příběh. Tak proto tě vyzývám, abys to teda dokázal, že je to skutečné. Jak jinak ti to mám ukázat, že je to jen příběh, který nemá žádný vztah k realitě? Dokázat to nemůžeš, proto píšeš "Co máš furt s tím dokazováním?". Jinak bys mi to přece lehce dokázal a bylo by jasno, ne?

No a ty zas jedeš jak kolovrátek, že nic není skutečné a vše je jen pohádka, to má být jako nějakej důkaz? A od druhých si žádáš důkazy o opaku.. Hochu hochu, tohle není o důkazech pro někoho, ale o tom, co je kdo schopen pobrat. Ano, ti "neexistující", v tom - pro tebe příběhu, mají rozdílné zkušenosti, rozdílná živobití, v rozdílných prostředích, jiná data a místa narození, jené genové výbavy, jiné výchovy. atd, atd.. Děje se to, nebo se to neděje? A pokud se to neděje, a je to jen sen. Tak proč se to neděje a proč JE to jen sen? To jsi tu rozhodně nevysvětlil.


Vysvětlil jsem to tu mockrát. Je to jen zdánlivý pohyb. Je to jen děj. Je to jen tohle. Není nic jiného. Objevuje se to a mizí zároveň. Nemá to žádnou minulost ani budoucnost. Je to naprosto prázdné. Nemá to žádný obsah, žádnou hmotu, jen se to objevuje a mizí jako sen.
Veil
 
Příspěvky: 1445
Registrován: pon 24. srp 2020 12:58:03

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod Veil » ned 21. srp 2022 20:35:29

Návštěvník píše:
Veil píše:
Návštěvník píše:Hlavně že ty tu svou cestu tu vášnivě nehlásáš, že, ty magore.


Celou dobu říkám, že není žádná cesta k tomu co už je. Tohle už je kompletní a dokonalé jaké to už je.

Tak proč to tu vysvětluješ? Copak to už není kompletně a dokonale vysvětlené?

Ty si tak blbej, až si vzácnej...


Já to nevysvětluji. Všechno se jen zdánlivě děje. Je tu tohle zdánlivé sdílení. Nemá to žádný důvod.
Veil
 
Příspěvky: 1445
Registrován: pon 24. srp 2020 12:58:03

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod Pedro » ned 21. srp 2022 20:38:14

PS. Ty to ale přece musíš vědět, co "tohle" je, když tvrdíš, že ostatní to neví.. jak bys to jinak moh tvrdit? Nebo máš za to, že když to nevíš ty, páč ti padla do noty nějaká ortodoxní větev advaity, kde jsi něco slyšel či vyčet a zapadlo to do tvé logiky, že to zákonitě nemohou vědět ani ostatní? Tak co ti dává tento důkaz? Že jen tohle, co JE, je nějak odděleno od dění, které nazýváš příběhem? Jehož přínosem je i ta tvá advaita. Jak chceš komu pomoct, vymanit se z bludů, když mu vpálíš do xichtu, že neexistuje a je jen "tohle", co nedokážeš ani popsat...
Pedro
 

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod Jana » ned 21. srp 2022 20:50:12

Řekla bych, že Ottama to, co tady říká Veil, vysvětluje docela hezky, srozumitelně. Sice neříká to tak nekompromisně, jako Veil, ale přidává k tomu, co už objevil například Buddha i vědecký rozbor a tak trochu nechává i prostor, ať si každý udělá na to názor sám.
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 6884
Registrován: pon 25. črc 2011 19:38:09

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod Veil » ned 21. srp 2022 20:52:31

Pedro píše:PS. Ty to ale přece musíš vědět, co "tohle" je, když tvrdíš, že ostatní to neví.. jak bys to jinak moh tvrdit? Nebo máš za to, že když to nevíš ty, páč ti padla do noty nějaká ortodoxní větev advaity, kde jsi něco slyšel či vyčet a zapadlo to do tvé logiky, že to zákonitě nemohou vědět ani ostatní? Tak co ti dává tento důkaz?


Říkám tu jednu jednoduchou věc. Tohle, to co se zdánlivě děje, je vším co je a je to záhadné, nepoznatelné a nedefinovatelné.

NIKDO neví, co tohle je. Neví to největší vědci a neví to ani žádní mistři. Neví to dokonce ani Vostalnik. Jestli si někdo myslí, že ví, co tohle je, pak se plete. Nevěděl to Ramana, nevěděl to Maharshi, nevěděl to Buddha.

Pokud se tohle tváří jako poznatelné, nebo jako poznání, neznamená to, že to takové skutečně je. I kdyby za Vámi přišel Hospodin, řekl že tohle vše vytvořil a vše Vám ukázal, jak byste mohli vědět, že to tak skutečně je? Že to není jen co se zdánlivě jeví v tomhle? Že to není třeba jen ve vaší hlavě? Takže pokud někdo tvrdí, že ví co tohle je, že je to vědomí, univerzální vědomí, bůh, hmota, mimozemšťané, prostě cokoli, ukazuje jen vlastní popletení.

Pochopení je nepochopení. Tohle není pochopitelné. Nemá to žádnou pozici, ze které je to možné nahlížet, protože tohle je všemi pozicemi, nahlížejícím, nahlížením, nahlíženým i pochopením nahlíženého.


Pedro píše: Jak chceš komu pomoct, vymanit se z bludů, když mu vpálíš do xichtu, že neexistuje a je jen "tohle", co nedokážeš ani popsat...


Já nechci nikomu pomoct, protože tu nikdo není a všechno už je dokonalé, jaké to je. To je celá ta zpráva.
Veil
 
Příspěvky: 1445
Registrován: pon 24. srp 2020 12:58:03

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod Jana » ned 21. srp 2022 20:55:30

Pedro píše:.. je jen "tohle", co nedokážeš ani popsat...


:D

Mrkni na to, předposlední špricle je blaženost a na nejvyšší špricli to už popsat nejde.

Obrázek
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 6884
Registrován: pon 25. črc 2011 19:38:09

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod Pedro » ned 21. srp 2022 21:00:35

Vysvětlil jsem to tu mockrát. Je to jen zdánlivý pohyb. Je to jen děj. Je to jen tohle. Není nic jiného. Objevuje se to a mizí zároveň. Nemá to žádnou minulost ani budoucnost. Je to naprosto prázdné. Nemá to žádný obsah, žádnou hmotu, jen se to objevuje a mizí jako sen.

To není vysvětlení natož důkaz. Dle mě jen papouškuješ, co ti nějakej chytrolín nakukal. :-)
Pedro
 

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod Jana » ned 21. srp 2022 21:09:34

Pedro píše:
Vysvětlil jsem to tu mockrát. Je to jen zdánlivý pohyb. Je to jen děj. Je to jen tohle. Není nic jiného. Objevuje se to a mizí zároveň. Nemá to žádnou minulost ani budoucnost. Je to naprosto prázdné. Nemá to žádný obsah, žádnou hmotu, jen se to objevuje a mizí jako sen.

To není vysvětlení natož důkaz. Dle mě jen papouškuješ, co ti nějakej chytrolín nakukal. :-)


Žádáš potvrzení. Na tabulce vědomí jsi už na hranici, která když se překročí, tak namísto, aby Tě to strhávalo dolu, Tě to začne vynášet vzhůru.
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 6884
Registrován: pon 25. črc 2011 19:38:09

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod Pedro » ned 21. srp 2022 21:29:55

Veil píše:
Pedro píše:PS. Ty to ale přece musíš vědět, co "tohle" je, když tvrdíš, že ostatní to neví.. jak bys to jinak moh tvrdit? Nebo máš za to, že když to nevíš ty, páč ti padla do noty nějaká ortodoxní větev advaity, kde jsi něco slyšel či vyčet a zapadlo to do tvé logiky, že to zákonitě nemohou vědět ani ostatní? Tak co ti dává tento důkaz?


Říkám tu jednu jednoduchou věc. Tohle, to co se zdánlivě děje, je vším co je a je to záhadné, nepoznatelné a nedefinovatelné.

NIKDO neví, co tohle je. Neví to největší vědci a neví to ani žádní mistři. Neví to dokonce ani Vostalnik. Jestli si někdo myslí, že ví, co tohle je, pak se plete. Nevěděl to Ramana, nevěděl to Maharshi, nevěděl to Buddha.

Pokud se tohle tváří jako poznatelné, nebo jako poznání, neznamená to, že to takové skutečně je. I kdyby za Vámi přišel Hospodin, řekl že tohle vše vytvořil a vše Vám ukázal, jak byste mohli vědět, že to tak skutečně je? Že to není jen co se zdánlivě jeví v tomhle? Že to není třeba jen ve vaší hlavě? Takže pokud někdo tvrdí, že ví co tohle je, že je to vědomí, univerzální vědomí, bůh, hmota, mimozemšťané, prostě cokoli, ukazuje jen vlastní popletení.

Pochopení je nepochopení. Tohle není pochopitelné. Nemá to žádnou pozici, ze které je to možné nahlížet, protože tohle je všemi pozicemi, nahlížejícím, nahlížením, nahlíženým i pochopením nahlíženého.


Pedro píše: Jak chceš komu pomoct, vymanit se z bludů, když mu vpálíš do xichtu, že neexistuje a je jen "tohle", co nedokážeš ani popsat...


Já nechci nikomu pomoct, protože tu nikdo není a všechno už je dokonalé, jaké to je. To je celá ta zpráva.


A to vše jsi ty, proto máš "anténky" to vnímat i chápat, páč jsi z Toho. Páč nemůžeš být z něčeho jiného - to je to, co není možné. Jen to vnímání je "zdánlivě" omezené, to je ta opona.. je to mentální záležitost, tahle iluze.. nikde jinde než v hlavě není. Proto Mistři říkaj, že důležitý je srdce, protože to je start, když se chceš odpoutat od myšlenek, co ti bzučí hlavou.. jen tak se dostaneš k čisté mysli, a později mezi tím neviděl rozdíl. Tak se vytříbí tzv šestý smysl. A opět, ty nemůžeš vědět, jak to měl např. Mahariši... prober se
Pedro
 

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod Pedro » ned 21. srp 2022 21:33:39

Jana píše:
Pedro píše:
Vysvětlil jsem to tu mockrát. Je to jen zdánlivý pohyb. Je to jen děj. Je to jen tohle. Není nic jiného. Objevuje se to a mizí zároveň. Nemá to žádnou minulost ani budoucnost. Je to naprosto prázdné. Nemá to žádný obsah, žádnou hmotu, jen se to objevuje a mizí jako sen.

To není vysvětlení natož důkaz. Dle mě jen papouškuješ, co ti nějakej chytrolín nakukal. :-)


Žádáš potvrzení. Na tabulce vědomí jsi už na hranici, která když se překročí, tak namísto, aby Tě to strhávalo dolu, Tě to začne vynášet vzhůru.

Co blázníš? Já žádný důkaz nežádal. A tabulku si strč za klobouk.
:-)
Pedro
 

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod Vostálník » ned 21. srp 2022 21:48:38

Říkám tu jednu jednoduchou věc.


To jo,

jenže kdybychom to pochopili, tak by to bylo nepochopení,

proto to taky nechápeme abychom to pochopili,

takže to klidně můžeš říkat i složitě či případně vůbec...
Vostálník
 

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod Vostálník » ned 21. srp 2022 22:03:57

Tohle není pochopitelné. Nemá to žádnou pozici, ze které je to možné nahlížet, protože tohle je všemi pozicemi, nahlížejícím, nahlížením, nahlíženým i pochopením nahlíženého.


Jasně že to má pozici a už jsem tě tady několikráte na tu pozici i upozornoval,

když jsem ti zcela srozumitelně vysvětloval co je "poučená nevědomost"

takže tou pozicí je "nevědomost" která je mimo pochopení i nepochopení,

s pochopením a nepochopením žongluje leda ego,


jenže k tomu potřebuješ právě to poučení, které tobě chybí...
Vostálník
 

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod Pedro » ned 21. srp 2022 22:05:11

NIKDO neví, co tohle je. Neví to největší vědci a neví to ani žádní mistři. Neví to dokonce ani Vostalnik. Jestli si někdo myslí, že ví, co tohle je, pak se plete. Nevěděl to Ramana, nevěděl to Maharshi, nevěděl to Buddha.

Jak to teda víš, že to nikdo neví? Takže přecejen se něco děje a někdo neví? A ty víš, že neví? Ale nevíš vlastně co, že to neví?
Pedro
 

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod Pedro » ned 21. srp 2022 22:10:29

Pokud se tohle tváří jako poznatelné, nebo jako poznání, neznamená to, že to takové skutečně je. I kdyby za Vámi přišel Hospodin, řekl že tohle vše vytvořil a vše Vám ukázal, jak byste mohli vědět, že to tak skutečně je? Že to není jen co se zdánlivě jeví v tomhle? Že to není třeba jen ve vaší hlavě? Takže pokud někdo tvrdí, že ví co tohle je, že je to vědomí, univerzální vědomí, bůh, hmota, mimozemšťané, prostě cokoli, ukazuje jen vlastní popletení.


A když potkáš pomatenýho advaiťana, protože tohle není z tvý hlavy, tak udeřilo kladívko na hlavičku.. to je hezký
Pedro
 

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod Vostálník » ned 21. srp 2022 22:16:58

Pedro píše:
NIKDO neví, co tohle je. Neví to největší vědci a neví to ani žádní mistři. Neví to dokonce ani Vostalnik. Jestli si někdo myslí, že ví, co tohle je, pak se plete. Nevěděl to Ramana, nevěděl to Maharshi, nevěděl to Buddha.

Jak to teda víš, že to nikdo neví? Takže přecejen se něco děje a někdo neví? A ty víš, že neví? Ale nevíš vlastně co, že to neví?


Jak se můžeš takto hloupě ptát,

von to přece neví, nebot není,

takže vědění i nevědění se pouze a jen děje a je to nic...
Vostálník
 

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod Vostálník » ned 21. srp 2022 22:22:22

Všechno se prostě jen děje a to bez individuálního konatele,

ale trouba se ještě nedostal za to svoje "nic"

takže vše je pro něj nic,

má prostě svou extázi ničeho což je velká krása

a tudíž potřebuje svoje hovno točit stejně dokola jako Jana tu svoji lásku....
Vostálník
 

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod Pedro » ned 21. srp 2022 22:23:19

Já nechci nikomu pomoct, protože tu nikdo není a všechno už je dokonalé, jaké to je. To je celá ta zpráva.


Tak to jo, von nejlíp druhým člověk pomůže tak, když pomůže sobě. Neb jim dá pokoj.
Něco jinýho je vytáhnout nešťastníka z hořícího auta, a něco jinýho mu dávat duchovní dýchání,
páč zaprvý neexistuje a zadruhý nic neví.
Jo to jsou ty zkušenosti - viditelnosti.
Pedro
 

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod Pedro » ned 21. srp 2022 22:38:26

Vostálník píše:
Pedro píše:
NIKDO neví, co tohle je. Neví to největší vědci a neví to ani žádní mistři. Neví to dokonce ani Vostalnik. Jestli si někdo myslí, že ví, co tohle je, pak se plete. Nevěděl to Ramana, nevěděl to Maharshi, nevěděl to Buddha.

Jak to teda víš, že to nikdo neví? Takže přecejen se něco děje a někdo neví? A ty víš, že neví? Ale nevíš vlastně co, že to neví?


Jak se můžeš takto hloupě ptát,

von to přece neví, nebot není,

takže vědění i nevědění se pouze a jen děje a je to nic...

No von sice není, jen ten průser je, že tomu až tak nevěří, jinak by to furt neopakoval dokolečka jak soused, co se onehdy vožral a chodil furt pod oknama dokolečka... A nezdůvodňoval to příběhem protože buď není nic, ani "tohle" anebo je vše, tedy to i ono.
Pedro
 

PředchozíDalší

Zpět na Probuzení

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků