Téma osvícení

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod petr vostál » pát 08. říj 2021 8:19:07

Buď tu zdánlivě je, nebo tu není a pak je jasné, že tu nikdy nebylo. Pořád ti to říkám a pořád to neslyšíš. Není nikdo, kdo by mohl něco dělat, o něco usilovat, nebo přestat o něco usilovat, od něčeho se osvobozovat, jít po nějaké cestě, něco si uvědomovat atd.


Kdepak,

to jsou je tlachy pro začátečníky,

něco jasného může být jenom egu, je to ego, které poznává že je Vědomí...

Včetně těch dalších poznání co píšeš...


Přijde ti snad že tě neslyším, když píšu že říkáš hlouposti leda pro sebevoblbování svého ega ???
petr vostál
 

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod lklknml » pát 08. říj 2021 8:23:40

Veil píše:Pořád to nechápeš.

Protože to nejde pochopit. Tudíž jakákoli snaha to vysvětlit je absurdní. Dokonce i tahle moje odpověď.
Ty se těmi svými zážitky prostě ukájíš. A protože nejsi bdělý, nevíš o tom. A tak tě může vysvobodit jen utrpení. :what:
lklknml
 
Příspěvky: 2410
Registrován: ned 20. led 2019 19:12:05

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod Veil » pát 08. říj 2021 9:44:31

Zdeněk píše:
Veil píše:Pořád to nechápeš.

Protože to nejde pochopit. Tudíž jakákoli snaha to vysvětlit je absurdní. Dokonce i tahle moje odpověď.
Ty se těmi svými zážitky prostě ukájíš. A protože nejsi bdělý, nevíš o tom. A tak tě může vysvobodit jen utrpení. :what:


Neříkám, že tohle jde pochopit. Tohle je kompletní mystérium. Říkám, že předpoklad ze kterého vycházíš je špatně, protože tu prostě není žádná cesta k tomu co už je. Není žádná individualita, není nikdo kdo by se mohl ukájet nějakými zážitky. Někdo, koho by mohlo něco osvobodit. Někdo, kdo by mohl být bdělý. Pořád předpokládáš, že tu někdo je, kdo může něco dělat nebo nedělat, kdo se dokonce, když bude dělat něco ve snu správně, může stát osvíceným. Nikdo takový tu není. Není a nikdy nebyl nikdo osvícený. Je jen tohle. Nemusí se nic stát, aby tohle bylo úplné. Tohle už je úplné. Není žádná cesta k tomu, co už je.
Veil
 
Příspěvky: 1483
Registrován: pon 24. srp 2020 13:58:03

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod Návštěvník » pát 08. říj 2021 9:55:36

Veil píše:
Zdeněk píše:
Veil píše:Pořád to nechápeš.

Protože to nejde pochopit. Tudíž jakákoli snaha to vysvětlit je absurdní. Dokonce i tahle moje odpověď.
Ty se těmi svými zážitky prostě ukájíš. A protože nejsi bdělý, nevíš o tom. A tak tě může vysvobodit jen utrpení. :what:


Neříkám, že tohle jde pochopit. Tohle je kompletní mystérium. Říkám, že předpoklad ze kterého vycházíš je špatně, protože tu prostě není žádná cesta k tomu co už je. Není žádná individualita, není nikdo kdo by se mohl ukájet nějakými zážitky. Někdo, koho by mohlo něco osvobodit. Někdo, kdo by mohl být bdělý. Pořád předpokládáš, že tu někdo je, kdo může něco dělat nebo nedělat, kdo se dokonce, když bude dělat něco ve snu správně, může stát osvíceným. Nikdo takový tu není. Není a nikdy nebyl nikdo osvícený. Je jen tohle. Nemusí se nic stát, aby tohle bylo úplné. Tohle už je úplné. Není žádná cesta k tomu, co už je.

Čím to, že oproti tomu, co píšeš, Veile, tady zamindrákovaný ubožák Zdeněk předvádí svou nadutost?
Návštěvník
 

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod Návštěvník » pát 08. říj 2021 10:04:36

No bať, předpokládám, že tady je někdo, kdo něco dělá.
Návštěvník
 

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod lklknml » pát 08. říj 2021 10:15:30

Veil píše:Je jen tohle.

Rozumím tomu. Je jen tohle, a můžeš to vyjádřit různými způsoby, třeba tak, jak jsi to vyjádřil. Nic proti tomu v tomto tvém smyslu nemám.

Já to totiž tohle všechno smetám pod koberec jako nesmyslné. Čili jdu ještě o krok dál než ty. Ty jsi spatřil TOHLE a sednul jsi si z toho na naprdel (což zahrnuje i vědění, že není nikdo, kdo by si sedal naprdel). A koukáš na to s otevřenou pusou. Tak abys se probral tak ti dávám facku a říkám – ser na to, je to jenom iluze. A ty na na mě zblble hledíš a odpovídáš "není tu nikdo, kdo by měl nějakou iluzi". Atpod. :)
lklknml
 
Příspěvky: 2410
Registrován: ned 20. led 2019 19:12:05

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod petr vostál » pát 08. říj 2021 10:33:39

Tohle už je úplné.



Kdepak, úplné je to teprve tehdy :

petr vostál
 

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod Veil » pát 08. říj 2021 10:35:45

Zdeněk píše:
Veil píše:Je jen tohle.

Rozumím tomu. Je jen tohle, a můžeš to vyjádřit různými způsoby, třeba tak, jak jsi to vyjádřil. Nic proti tomu v tomto tvém smyslu nemám.

Já to totiž tohle všechno smetám pod koberec jako nesmyslné. Čili jdu ještě o krok dál než ty. Ty jsi spatřil TOHLE a sednul jsi si z toho na naprdel (což zahrnuje i vědění, že není nikdo, kdo by si sedal naprdel). A koukáš na to s otevřenou pusou. Tak abys se probral tak ti dávám facku a říkám – ser na to, je to jenom iluze. A ty na na mě zblble hledíš a odpovídáš "není tu nikdo, kdo by měl nějakou iluzi". Atpod. :)


Takhle ten rozhovor ale probíhá jen v tvé hlavě. Když si ho znovu přečteš zjistíš, že říkáme každý něco úplně jiného. Ty mi opakovaně podstrkuješ nějaká vyčtená moudra o tom, co by se mělo na cestě dělat. Já ti opakovaně říkám, že tu není nikdo kdo by mohl jít po cestě a každá cesta je nesmyslná.
Veil
 
Příspěvky: 1483
Registrován: pon 24. srp 2020 13:58:03

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod petr vostál » pát 08. říj 2021 10:36:20

Rozumím tomu. Je jen tohle, a můžeš to vyjádřit různými způsoby, třeba tak, jak jsi to vyjádřil. Nic proti tomu v tomto tvém smyslu nemám.

Já to totiž tohle všechno smetám pod koberec jako nesmyslné. Čili jdu ještě o krok dál než ty. Ty jsi spatřil TOHLE a sednul jsi si z toho na naprdel (což zahrnuje i vědění, že není nikdo, kdo by si sedal naprdel). A koukáš na to s otevřenou pusou. Tak abys se probral tak ti dávám facku a říkám – ser na to, je to jenom iluze. A ty na na mě zblble hledíš a odpovídáš "není tu nikdo, kdo by měl nějakou iluzi". Atpod.


Jasně,

pořád počítá vlny :

http://lampa.cz/zenpovidky/spocitejvlny.html
petr vostál
 

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod Veil » pát 08. říj 2021 10:39:49

petr vostál píše:
Kdepak,

to jsou je tlachy pro začátečníky,

něco jasného může být jenom egu, je to ego, které poznává že je Vědomí...

Včetně těch dalších poznání co píšeš...


Přijde ti snad že tě neslyším, když píšu že říkáš hlouposti leda pro sebevoblbování svého ega ???


Takže když jsou to tlachy pro začátečníky, tak to není pravda? Je tu tedy nějaký jedinec, kterému se říká, že neexistuje, ale ve skutečnosti existuje a má se někam vcítit do nějakého vědomí?
Veil
 
Příspěvky: 1483
Registrován: pon 24. srp 2020 13:58:03

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod lklknml » pát 08. říj 2021 12:08:48

Veil píše:
Zdeněk píše:
Veil píše:Je jen tohle.

Rozumím tomu. Je jen tohle, a můžeš to vyjádřit různými způsoby, třeba tak, jak jsi to vyjádřil. Nic proti tomu v tomto tvém smyslu nemám.

Já to totiž tohle všechno smetám pod koberec jako nesmyslné. Čili jdu ještě o krok dál než ty. Ty jsi spatřil TOHLE a sednul jsi si z toho na naprdel (což zahrnuje i vědění, že není nikdo, kdo by si sedal naprdel). A koukáš na to s otevřenou pusou. Tak abys se probral tak ti dávám facku a říkám – ser na to, je to jenom iluze. A ty na na mě zblble hledíš a odpovídáš "není tu nikdo, kdo by měl nějakou iluzi". Atpod. :)


Takhle ten rozhovor ale probíhá jen v tvé hlavě. Když si ho znovu přečteš zjistíš, že říkáme každý něco úplně jiného. Ty mi opakovaně podstrkuješ nějaká vyčtená moudra o tom, co by se mělo na cestě dělat. Já ti opakovaně říkám, že tu není nikdo kdo by mohl jít po cestě a každá cesta je nesmyslná.

To si nerozumíme. Já mluvím o všem, co je i není. Tedy v tom jsou moje vyčtená moudra, někdo, kdo jde po cestě zrovnatak jako nikdo, kdo by mohl po té cestě jít, smysl cesty, nesmyslnost cesty, Veilovo mystérium, moje zkušenosti...

Kdežto ty zastáváš partikulární stanovisko a nejsi schopen to mé obsáhnout.
lklknml
 
Příspěvky: 2410
Registrován: ned 20. led 2019 19:12:05

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod Veil » pát 08. říj 2021 12:42:48

Zdeněk píše:To si nerozumíme. Já mluvím o všem, co je i není. Tedy v tom jsou moje vyčtená moudra, někdo, kdo jde po cestě zrovnatak jako nikdo, kdo by mohl po té cestě jít, smysl cesty, nesmyslnost cesty, Veilovo mystérium, moje zkušenosti...

Kdežto ty zastáváš partikulární stanovisko a nejsi schopen to mé obsáhnout.


Ty si myslíš, že mluvíš o všem. Co tu ale píšeš jsou věci, které jsou z pohledu pochopení nesmysl. A oháníš se při tom zenem, který ale vlastně nechápeš. A když ti dojdou argumenty, tak pliveš a urážíš. Přitom poukazuju na úplně jednoduchou věc a ty tančíš kolem toho a uskakuješ na všechny strany a utíkáš k nepodstatnému a nerelevantnímu.
Veil
 
Příspěvky: 1483
Registrován: pon 24. srp 2020 13:58:03

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod petr vostál » pát 08. říj 2021 12:47:58

Hele ty Veire,

ty sis zřejmě poletl téma, todle je téma "osvícení" nikoliv "posvícení"

:hm:
petr vostál
 

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod Veil » pát 08. říj 2021 12:50:19

petr vostál píše:Hele ty Veire,

ty sis zřejmě poletl téma, todle je téma "osvícení" nikoliv "posvícení"

:hm:


Kdybys mi raději odpověděl na otázku: Takže když jsou to tlachy pro začátečníky, tak to není pravda? Je tu tedy nějaký jedinec, kterému se říká, že neexistuje, ale ve skutečnosti existuje a má se někam vcítit do nějakého vědomí?
Veil
 
Příspěvky: 1483
Registrován: pon 24. srp 2020 13:58:03

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod petr vostál » pát 08. říj 2021 13:04:54

Takže když jsou to tlachy pro začátečníky, tak to není pravda? Je tu tedy nějaký jedinec, kterému se říká, že neexistuje, ale ve skutečnosti existuje a má se někam vcítit do nějakého vědomí?



No není,

to je přece filozofie pro začátečníky "neti-neti" (ne to , ne tamto)

Proč by ses měl proboha někam vcitovat ???

To dělaj leda pomatení pocitáři...

Stačí se prostě naučit duchovní základy, a ne jen blbnout s první Šankarovou větou že "samsára je neskutečná"
petr vostál
 

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod petr vostál » pát 08. říj 2021 13:06:56

Je tu tedy nějaký jedinec, kterému se říká


Je tu i není tu,

prostě paradox...
petr vostál
 

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod Návštěvník » pát 08. říj 2021 13:10:28

petr vostál píše:
Takže když jsou to tlachy pro začátečníky, tak to není pravda? Je tu tedy nějaký jedinec, kterému se říká, že neexistuje, ale ve skutečnosti existuje a má se někam vcítit do nějakého vědomí?



No není,

to je přece filozofie pro začátečníky "neti-neti" (ne to , ne tamto)

Proč by ses měl proboha někam vcitovat ???

To dělaj leda pomatení pocitáři...

Stačí se prostě naučit duchovní základy, a ne jen blbnout s první Šankarovou větou že "samsára je neskutečná"

To je vůl panebože
Návštěvník
 

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod Veil » pát 08. říj 2021 13:29:34

petr vostál píše:
Takže když jsou to tlachy pro začátečníky, tak to není pravda? Je tu tedy nějaký jedinec, kterému se říká, že neexistuje, ale ve skutečnosti existuje a má se někam vcítit do nějakého vědomí?


No není


Tak jak vysvětlíš tohle?

petr vostál píše:pouze existující ego může poznávat, že ego neexistuje


a tohle?

petr vostál píše:něco jasného může být jenom egu, je to ego, které poznává že je Vědomí...


a tohle?

petr vostál píše:Hezký ego je takové, které se neopírá vo nějaký koncepty, takže já mám hezký ego, já umím psát různé koncepty a tlačit je jako nejvyšší pravdu, to je taková hra, kdo tlačí tomu se to vrátí...


A kdo pak má tu karmu?

petr vostál píše:To vůbec nevadí, jeho průvodcem života je karma, takovej dáreček do života, to tě vede, tedy pokud si to "svoje" nenecháš narušit tím "kolektivním"


Jako kdybys nechápal důsledky toho, že tu nikdo není.
Veil
 
Příspěvky: 1483
Registrován: pon 24. srp 2020 13:58:03

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod Veil » pát 08. říj 2021 13:32:41

petr vostál píše:
Je tu tedy nějaký jedinec, kterému se říká


Je tu i není tu,

prostě paradox...


"Je tu" je jen iluze. Ve skutečnosti tu není. Takže nemůže mít žádnou karmu, nemůže nic dělat ani jít po žádné cestě. Nemůže myslet, nemůže se soustředit, nemůže se uvolňovat, nemůže být vědomé. Prostě tu není.
Veil
 
Příspěvky: 1483
Registrován: pon 24. srp 2020 13:58:03

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod Veil » pát 08. říj 2021 13:35:43

petr vostál píše:
Takže když jsou to tlachy pro začátečníky, tak to není pravda? Je tu tedy nějaký jedinec, kterému se říká, že neexistuje, ale ve skutečnosti existuje a má se někam vcítit do nějakého vědomí?



No není,

to je přece filozofie pro začátečníky "neti-neti" (ne to , ne tamto)

Proč by ses měl proboha někam vcitovat ???

To dělaj leda pomatení pocitáři...

Stačí se prostě naučit duchovní základy, a ne jen blbnout s první Šankarovou větou že "samsára je neskutečná"


A kdo se tedy má učit nějaké základy, když sám říkáš, že tu žádný jedinec není? Pochopil jsi tu jak ty říkáš filozofii pro začátečníky? Z toho co píšeš to tak nevypadá.
Veil
 
Příspěvky: 1483
Registrován: pon 24. srp 2020 13:58:03

PředchozíDalší

Zpět na Probuzení

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 18 návštevníků